Sony 32/37/40/46/52 W5500

kaczor.

New member
i stało się... od wczoraj testuje ;) swojego 46w5500 przesiadłem się z sharpa 42dh77e i na gorąco ... obraz na kanałach hd zdecydowanie bardziej wyrazisty , xbox... fajowo :cool: aż chciało się grać 1m od tv , kanały polsatu (mam cyfrowy polsat) też nabrały na wyrazisosci - wygląd samego pudła też przyzwoity

denerwujacy pilot -moze kwestia przyzwyczajenia ale wg mnie kółko menu powinno byc na dole ;)

u mnie podświetlenie matrycy w 2 górnych rogach jest jaśniejsze na czarnym ekranie
nie pokazuje nazw podłączonych urządzeń po hdmi w menu głównym ? sharp pokazywał ... zona wiedziała gdzie kliknąć coby się obraz z tv pojawil

zobaczymy czym zaskoczy mnie dalej - do końca tygodnia może podłącze go pod sieć zobaczymy co potrafi
 

Pirat100

New member
kaczor - wejdź w ustawienia AV i tam możesz wyłączyć nieużywane wejścia dzięki temu będzie ich mniej na liście wyboru, i możesz też ustawić co na nich jest (DVD, SAT ) wtedy przy wybieraniu wejścia nie wyświetli HDMI tylko np SAT czy DVD , żona nie będzie miała problemu.
 

nono

New member
imek10 napisał:
Ja kupiłem 52w5500 w zeszłym tygodniu. Oglądam tv z 3,5 metra i jest naprawdę super. Teraz mogę powiedzieć że mam prawdziwe kino domowe. Tv mam podłączone do cyfry+. Kanały sd można spokojnie oglądać. Obraz o wiele lepszy niż na moim poprzednim LCD marki Sharp (w którym po 2,5 roku użytkowania szlag trafił matrycę). Dlatego teraz wybór padł na Sony bo do Sharpa strasznie się zraziłem.
Na tv oglądam też filmy z kompa typu media center. I tu pytanie do fachowców. Podczas oglądania filmów blu ray występują minimalne skoki. Wydawało mi się że funkcja Motionflow + 100 hz + 24p sprawi że odtwarzanie będzie bardzo płynne a tu kicha. Chyba że trzeba zastosować specjalne ustawienia w karcie graficzne. Zauważyłem że jak zmniejszyłem odświeżanie do 50 to skoki się zmniejszyły ale do ideału jeszcze troszeczkę brakuje.
Witam,

Jeśli chodzi o skoki puszczanych filmów z komputera to winne jest odświeżanie. Jak sam zauważyłeś po zmianie odświeżania skoki są mniejsze.

Moje rady:

1. Jak puszczam film HD z pliku *.mkv i jeśli film ma 23.976 fps (zazwyczaj filmy Bluray mają tyle klatek na sekundę) to zmieniam odświeżanie w komputerze na 24 Hz (lub wielokrotność tej wartości) i analogicznie, jeśli film ma 25 fps to odświeżanie ustawiam na 25 Hz.

2. Druga metoda to zainstaluj program ReClock (pogram służy zapewnieniu płynności odtwarzania na komputerze). W wiekszości przypadków sam przedworzy odświeżanie by obraz nie szarpał (wtedy ikonka na pasku zadań będzie zielona)

Ps. Sam jak kupiłem 52z500 i puściłem film z kompa to się załamałem ale spędziwszy pół nocy na testowaniu i czytaniu udało mi się rozwiązać problem.
 

kaczor.

New member
dzięki Pirat100 ! zrobiłem i ulżyło ;)

dzisiaj również kupiłem router i podłączyłem soniaka pod neta ;) fajny bajer
ale to tylko bajer ...szkoda że nie można odpalić np przeglądarki :(

fajniejsza zdecydowanie jest możliwość przeglądania fotek i odpalania mp3 bezpośrednio z kompa :) po zainstalowaniu serwera dlna
 

Ares78

New member
kaczor. napisał:
fajniejsza zdecydowanie jest możliwość przeglądania fotek i odpalania mp3 bezpośrednio z kompa :) po zainstalowaniu serwera dlna
Polecam zainstalowanie PS3 media server, dzięki temu spokojnie masz możliwość odtwarzania filmów- chociażby divxów. Dopiero wtedy wykorzystasz pełne możliwości DLNA, które jest całkiem fajnym dodatkiem.
 

Kowal2k

New member
Witam - gdzie zainstalowac ten PS3 MediaServer i gdzie go mozna znalezc?? Jutro bede posiadaczem 52W5500 i takie ciekawostki mnie interesuja.
Przesiadam sie Samsunga 50B850 (mialem go okolo 2 tygodnie - 2 szt. i strasznie bzyczy w nich elektronika, do tego stopnia ze wieczorem nieda sie ogladac TV). B850 to super telewizorek ale Samsung dal ciala na lini bzyczenia i to go u mnie dyskfalifikuje bo miluje sobie cisze. Jestem zwolennikiem plazm albo bylem - zobacze jak dostane ten tele. Z tego co piszecie to ogolnie wszyscy sa bardzo zadowoleni - obym ja tez byl.
Takze prosze o info co i jak z tym programem i ewentualnie co da sie na nim puscic.
 

Ares78

New member
Google +ps3 media server download :) instalujesz jak każdy inny program, pamiętaj tylko sprawdzić czy masz najnowszą wersje jeśli nie to zaktualizować. Po tym zabiegu spokojnie oglądasz chociażby divx + napisy (tutaj czasami trzeba wyłączyć polskie znaki, polecam do tego subedita- bardzo prosty programik).
 

pusz73

New member
Ares78 napisał:
Google +ps3 media server download :) instalujesz jak każdy inny program, pamiętaj tylko sprawdzić czy masz najnowszą wersje jeśli nie to zaktualizować. Po tym zabiegu spokojnie oglądasz chociażby divx + napisy (tutaj czasami trzeba wyłączyć polskie znaki, polecam do tego subedita- bardzo prosty programik).

Dodam tylko, że najnowsza wrsja ale beta. Wersja stabilna nie chciała współpracować z moim tv odnośnie divixów. A w kwestii napisów wystarczy tylko ustawić kodowanie na cp1250 i są polskie ogonki.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"nono"

to co nono napisal, to jakis wymysl, nie stosowal bym sie do tej porady, robilem testy i nie jest to tego wina, ustaw na 60Hz


Czy ktos widzial update do tych TV, czy sony robi?
 

nono

New member
Seba_Fan napisał:
"nono"

to co nono napisal, to jakis wymysl, nie stosowal bym sie do tej porady, robilem testy i nie jest to tego wina, ustaw na 60Hz


Czy ktos widzial update do tych TV, czy sony robi?


Witam,

Kolego to nie jest wymysł tylko tak jest. Mam 52z5500 i puszczam filmy z laptopa po HDMI. Najlepiej widać te "przycięcia" jak ustawię Motionflow na wysoki, wtedy obraz jest bardzo płynny i co jakiś czas widać jakby załamanie klatek.

Co do update to jest na stronie Sony. Ja ściągnąłem i zaktualizowałem z pendrive.
 

toms83qwe19

New member
nono napisał:
Witam,

Kolego to nie jest wymysł tylko tak jest. Mam 52z5500 i puszczam filmy z laptopa po HDMI. Najlepiej widać te "przycięcia" jak ustawię Motionflow na wysoki, wtedy obraz jest bardzo płynny i co jakiś czas widać jakby załamanie klatek.

Co do update to jest na stronie Sony. Ja ściągnąłem i zaktualizowałem z pendrive.

Jak ustawiasz Hz?
Ja mam podłączony W do kompa, DVI-HDMI i mam do wyboru 24 z przeplotem, 50, 60. Przy 50 Hz jest judder ( tryb 1080p ), przy 60 Tv przełącza się w tryb 1080i i judder i tak jest. Z innych to mam jeszcze 24Hz z przeplotem, ale przy tym trybie kursor chodzi bardzo ociężale, skokami, tv włącza tryb 1080/24p i jest płynnie, ale w tylko w odtwarzaczach które korzystają z nakładki. Jak włączam film np. w Media Player Classic który nie używa nakładki ( czyli warstwy sprzętowej ) jest płynnie, ale obraz się "łamie", tak jak w grach przy wyłączonej synchronizacji pionowej. Nie wiem jak to rozwiązać.
 

nono

New member
toms83qwe19 napisał:
Jak ustawiasz Hz?
Ja mam podłączony W do kompa, DVI-HDMI i mam do wyboru 24 z przeplotem, 50, 60. Przy 50 Hz jest judder ( tryb 1080p ), przy 60 Tv przełącza się w tryb 1080i i judder i tak jest. Z innych to mam jeszcze 24Hz z przeplotem, ale przy tym trybie kursor chodzi bardzo ociężale, skokami, tv włącza tryb 1080/24p i jest płynnie, ale w tylko w odtwarzaczach które korzystają z nakładki. Jak włączam film np. w Media Player Classic który nie używa nakładki ( czyli warstwy sprzętowej ) jest płynnie, ale obraz się "łamie", tak jak w grach przy wyłączonej synchronizacji pionowej. Nie wiem jak to rozwiązać.

Wydaje mi się, że judder a "łamiący" się obraz to dwie różne rzeczy. Na judder to raczej opcja motionflow (wyeliminuje albo znacznie zniweluje). Jeśli chodzi o Hz to ja ustawiam tyle ile dany film w pliku *.mkv ma fps (jak ma 23.976 lub 24 klatek na sekundę to ustawiam 24Hz a jak ma 25 klatek na sekundę to 25Hz). Przy 24Hz to kursor myszki bedzie chodził skokami i ociężale ale to chodzi o ogladanie filmów, jak chcesz korzystac z internetu itp. to sobie ustaw na 50 lub 60Hz.

Ja korzystam z KMPlayer ale wydaje mi się, że jak puszczałem na Media Player Classic to też było dobrze. Poeksperymentuj sobie z programem ReClock on w teorii powinien rozwiązać problem łamiącego się obrazu (bardzo dobrze to ująłeś "obraz się "łamie", tak jak w grach przy wyłączonej synchronizacji pionowej" - podobny efekt)
 

imek10

New member
mateuszgreloch napisał:
Olej motionflow. Wyłącz motionflow i włącz theatre mode, ustaw sygnał na 24p i to powinno oddać najbardziej kinowe przeżycia. Ewentualnie spróbuj z innymi ustawieniami obrazu. Jak chcesz, to tu masz moje:

To są ustawienia analoga
Scena - Kinowy
Podświetlenie [wg warunków - u mnie 5]
Kontrast 90
Jasność 50
Nasycenie 50
Temp. Barw - ciepłe 2
Ostrość 3
Redukcja MPEG Duża
Motionflow off
Tryb filmu automat 2

Zaawansowane:
Korekcja czerni off
zaawansowane zw. kontrastu: duże
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor off
balans standard

A tu masz ustawienia pod HD
Ja bawiłem się długo ustawieniami i ustawiłem tv głównie pod filmy HD ale na kablówce też daje radę:

Scena - Kinowy
Podświetlenie 4
Kontrast 90
Jasność 45
Nasycenie 45
Temp. Barw - zimne
Ostrość min
Redukcja MPEG off
Motionflow off
Tryb filmu automat 1

Zaawansowane:
Korekcja czerni max
zaawansowane zw. kontrastu: max
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor max
balans bieli:

Wzmocnienie R +0
Wzmocnienie G -7
Wzmocnienie B -2
Przesunięcie R -1
Przesunięcie G +5
Przesunięcie B +4


nono napisał:
Witam,

Jeśli chodzi o skoki puszczanych filmów z komputera to winne jest odświeżanie. Jak sam zauważyłeś po zmianie odświeżania skoki są mniejsze.

Moje rady:

1. Jak puszczam film HD z pliku *.mkv i jeśli film ma 23.976 fps (zazwyczaj filmy Bluray mają tyle klatek na sekundę) to zmieniam odświeżanie w komputerze na 24 Hz (lub wielokrotność tej wartości) i analogicznie, jeśli film ma 25 fps to odświeżanie ustawiam na 25 Hz.

2. Druga metoda to zainstaluj program ReClock (pogram służy zapewnieniu płynności odtwarzania na komputerze). W wiekszości przypadków sam przedworzy odświeżanie by obraz nie szarpał (wtedy ikonka na pasku zadań będzie zielona)

Ps. Sam jak kupiłem 52z500 i puściłem film z kompa to się załamałem ale spędziwszy pół nocy na testowaniu i czytaniu udało mi się rozwiązać problem.

Panowie macie w 100 procentach rację. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dzisiaj wreszcie miałem czas pobawić się różnymi ustawieniami i przy full hd i 24hz filmy na blu ray chodzą super. Oczywiście zdarzają się wyjątki jak np film Zapaśnik który strasznie się ciął przy tych ustawieniach. No ale po doczytaniu na okładce okazało się że on nie jest full hd tylko 1080i. Wystarczyło zmienić ustawienia na 1080i/25hz i znów wszystko chodzi pięknie. I tu moje pytanie. Czy jest jakiś programik który dokładnie pokaże mi parametry filmu blu ray? Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc !!
 

Kowal2k

New member
Jak usunac niepotrzebne kanaly z anteny na analogu. W procesie instalacji znalazl mi ich 14 a mam ich 3 (11 do wywalenia). Naskakalem sie po menu i nic, znalazlem tylko zmiane kolejnosci ale nie opcje DELETE??
Jest taka mozliwosc?? Jesli tak to gdzie??
 

boooh

New member
Witajcie!
Jestem tutaj nowy, ale przeczytałem już chyba połowę postów o sony i lg %D Jako, że uważam was za fachowców proszę doradźcie mi co wybrać
Mam na telewizor przeznaczone około 2500zł
W tej cenie w internecie znalazłem jak w temacie:
Sony 32 w5500 z 5letnią gwarancją
LG 37 lh5000 z 2 letnią chyba

Telewizor w 80 % kupuję pod ps3 ale chciałbym też oglądać na nim filmy (pan z rtveuroagd powiedział że na lg divixy przejdą na sony nie :/ )
Na początku byłem napalony na ten sony ale coś mi tu nie pasuje, bo o ile lg chwali się 2ms i 200 hz, tak sony (przynajmniej w saturnie) nie pokazuje tego czasu. W związku z tym może być na nim duży input lag? (dobrze wnioskuję?) Cóż powinienem wybrać? proszę o pomoc i pozdrawiam!

p.s. mam nadzieję że ten post nadaje się do tego tematu.
 

paczu

New member
kolego, 2ms to czas reakcji matrycy i w teorii mówi o tym czy matryca smuży. inną kwestią jest input lag - to z kolei jest opóźnienie między pojawieniem się sygnału na wejściu tv a wyświetleniem go na ekranie. seria W ma dość duży input lag. co do divx-ów to prawdą jest, że nie pójdą z pena lub dysku podłączonego do usb (sony)
 

Ares78

New member
I zacznijmy od tego, że czas reakcji matrycy tak samo jak kontrast dynamiczny potrafi być różnie mierzony także wartość tego parametru jest co najmniej wątpliwa (tym bardziej, że poniżej bodajże 10ms nie ma to znaczenia dla ludzkiego oka). Jeśli chodzi o input lag to tak jak powiedział Paczu jest to czas jaki potrzebuje telewizor na przetworzenie obrazu w skrócie naciskasz przycisk na padzie, a reakcja na ekranie jest opóźniona o XXms. Do 30 ms nie ma dramatu i można sobie pograć dopiero przy wyższych wartościach można odczuć efekt "plynięcia" nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa.
 

boooh

New member
dzięki za odzew i wytłumaczenie, czy jednak jeśli plotki o grach 3d na ps3 się spełnią i będą wymagały 200hz (wkleiłbym link, ale nie napisałem jeszcze 5 postów) to lg nie wygra ostatecznie z tym modelem sony? W końcu mam zamiar kupić tv na kilka lat, a nie miesięcy ;) wiem, że to temat o sony ale czy warto w tym przypadku stawiać na markę bravii i dłuższą gwarancję 5cio letnią, czy te 5 cm więcej i divixy? (a może różnią się czymś więcej, co przeoczyłem?)
 

dzeq_pl

New member
Kowal2k napisał:
Jak usunac niepotrzebne kanaly z anteny na analogu. W procesie instalacji znalazl mi ich 14 a mam ich 3 (11 do wywalenia). Naskakalem sie po menu i nic, znalazlem tylko zmiane kolejnosci ale nie opcje DELETE??
Jest taka mozliwosc?? Jesli tak to gdzie??
Witam

Jedyna możliwość to ustawienia "pomijaj kanał" w ustawieniach analogowych

Pozdrawiam
 
Do góry