Sony 32/37/40/46/52 W5500

toms83qwe19

New member
bogdanzieba napisał:
Mam dylemat czy 37W5500 lub 40W5500

Bierz 40" ale bardzo poważnie zastanów się także nad 42". Jeśli tylko budżet pozwala. Ja wziąłem 46" i teraz żałuję że nie 52". Sprzedaję i wymieniam. :hihi: Trzeba było brać od razu.
 

Lukasz31

New member
Aplicast-widgety

Mam pytanie o aplicast i widgety-mimo że tv jest podłączony do sieci niemogę dodać żadnego nowego widget'a. Czy ktoś może mi w tym temacie pomóc, lub odesłać jeśli było juz na forum-niestety ja nic nie znalazłem. Jeszcze jedna sprawa-czy godzine w tv należy ustawiać za każdym razem na nowo?
 

arek_sosnowiec

New member
bogdanzieba napisał:
Mam dylemat czy 37W5500 lub 40W5500

Powinieneś zdecydować się na 40w5500. Ja mam 40 cali i oglądam go dokładnie z odległości 2,4 m. Według mnie jest w sam raz (no może ideał to byłoby 42 cale ale Sony niestety takich nie produkuje).
Wcześniej w poście pytałeś o jakość na sygnale analogowym. Teraz mogę Ci napisać, że jakość jest naprawdę dobra (UPC bez dekodera). I to na wszystkich kanałach (wyjątkiem jest muzyczny VH1 tzn. obraz jest ok tylko czasami słychać jakieś trzaski - ale u brata na zupełnie innym telewizorze jest to samo). Playstation 3 - bez zarzutu (grałem na need for speed shift, fifa 10 i Pro Evolution Soccer 2009). Filmy z Blueray poprostu zapierają dech w piersiach.
Tak więc nie ma się co zastanawiać tylko kupować i się cieszyć nowym sprzętem. ;)
 

mateuszgreloch

New member
arek_sosnowiec napisał:
Filmy z Blueray poprostu zapierają dech w piersiach.
Tak więc nie ma się co zastanawiać tylko kupować i się cieszyć nowym sprzętem. ;)

Zgadzam się w pełni, niedawno widziałem swój pierwszy film na błekitnym promyku. "Mroczny Rycerz" i wszystko jasne :D
 

Emiliusz

New member
motionflow sony40w5740

Witam wszystkich forumowiczów,
jako że to mój pierwszy post miejcie dla mnie wyrozumiałość :)
ale do rzeczy od pewnego czasu zaobserwowałem, że funkcja motionflow przestała jakby działać, mianowicie nie widzę żadnej różnicy w płynności obrazu między włączoną a wyłączoną funkcją motionflow. Wyłączałem telewizor z prądu, zerowałem ustawienia (nie przywracałem tylko ustawień fabrycznych) i nic się nie zmienia a wszystko pięknie działało bo pokazywałem nawet znajomym różnicę z włączonym i wyłączonym motionflow. Czy istnieje sposób żeby definitywnie sprawdzić czy ta funkcja działa poprawnie? Czy możliwe jest żeby w ogóle przestała ona działać? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
 

mateuszgreloch

New member
bogdanzieba napisał:
A coś z SONY aby mieć jedną markę? W temacie kin domowych jestem zielony proszę o fachową poradę. Kino ma ładnie grać i dawać ładne efekty i być z radiem

Skoro ma ładnie grać itp to nie patrz na markę :) Onkyo i Denon to chyba jedne z lepszych propozycji, choć ciężko się zmieścić w 2000zł, no ale chyba lepiej troszkę dołożyć i mieć porządny sprzęt, niż poskąpić 400 zł a potem narzekać :) No chyba że ktoś nie poczuje różnicy [ale to najlepiej sprawdzić odsłuchowo], to wtedy nie ma o czym gadać.
 

mateuszgreloch

New member
bogdanzieba napisał:
Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele?

Wolę pozostawić to większym znawcom gatunku, osobiście jestem noga jeżeli chodzi o odsłuch, ale przeglądając to forum w większości zestawów pojawia się denon lub onkyo więc coś w tym musi być :)
 

muszyna2

New member
Panowie kumpel szuka sonego i gdzieś chyba w euro koleś powiedział mu że z nowym softem można oglądać przez usb divxy wie może ktoś coś?
 

arek_sosnowiec

New member
muszyna2 napisał:
Panowie kumpel szuka sonego i gdzieś chyba w euro koleś powiedział mu że z nowym softem można oglądać przez usb divxy wie może ktoś coś?
Ja słyszałem coś podobnego w Centrum Sony z tym, że człek ów twierdził, że taki update pojawi się do końca roku. Nie sądzę aby to była prawda, ale mam nadzieję że się mylę.
 

talesbite

New member
Witam,
Ostatnio pojawily sie w niektorych sklepach modele 40w5500K
Moze ktos z Was napisac co oznacza "K" na koncu?
Roznica w parametrach, obudowie, czy cos innego?

Pozdrawiam
 

peteszn

New member
Witam Wszystkich!

Kilka dni temu dołączyłem do posiadaczy 40W5500. Duży wpływ na moją decyzje miało to forum, gdzie znalazłem wiele pozytywnych opinii na temat tego modelu. Muszę przyznać, że na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Moim zdaniem w przypadku tego modelu bardzo dobrze wypada stosunek jakości do ceny, 5 lat gwarancji to też spory plus.


Mam tylko jeden mały problem z PC. Komputer łączy się z TV kablem HDMI (karta graficzna ati radeon 4850 + przejściówka DVI-HDMI). Jeśli najpierw włączę TV na odbiór sygnału z HDMI i wtedy włączę komputer to wszystko chodzi dobrze, problem pojawia się jedynie jeśli zostawię kompa włączonego, a TV wyłączę chociaż na chwilkę. Kiedy później wracam do HDMI, gdzie PC jest podpięty TV nie odbiera już sygnału - restart komutera pomaga, wtedy wszystko jest OK. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Pozdrawiam.
 

jarmk

New member
muszyna2 napisał:
w euro koleś powiedział mu że z nowym softem można oglądać przez usb divxy wie może ktoś coś?
Na temat Divixów proponuję temat z forum Sony, a dokładnie drugi post od góry tomeko...http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=57&t=3362&p=72642#p72642

bogdanzieba napisał:
Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele?
Jeśli kupiłeś TV Sony, to nie kupuj żadnego innego kina jak tylko i wyłącznie marki Sony, bo będziesz żałował..."Bravia" pozwala na sterowanie całym sprzętem tylko jednym pilotem, albo od kina. albo od telewizora ....i wszystko ze sobą pięknie współpracuje...no i dodam jescze, bo pytałeś - wszystkie kina są z radiem...:)

peteszyn napisał:
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Ja mam pomysł, żebyś przedstawił ten problem na forum Sony, często odpowiadają tam fachowcy z Centrum Sony...polecam.
http://www.forum.sony.pl/viewforum.php?f=2
 

marbab

New member
Jestem prawie przekonany do zakupu Sony 37w5500, ale ostatnio za duzo czytam o telewizorach i przyznam, ze glupieje od natloku informacji, np. ostatnio czytalem dosc duzo wypowiedzi o wyzszosci plazm nad lcd. Zastanawiam sie czy nie sa to tylko subiektywne opinie. Przeciez taki gigant jak Sony nie kontynuowalby chyba produkcji czegos, co ma gorsze kolory, kontrast, pikseloza i rozmywanie scen w ruchu. Przeciez 100Hz, motion flow itd. po cos sa w tych telewizorach. Prosze bardzo o porade. Co wy uwazacie? Jak sie ma model w5500 do plazm?
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widać mało czytałeś informacji. Bo one znajdują się na naszym portalu :D.
Napisz proszę do jakich warunków i jakich potrzeb.
Obecnie każda firma produkuje to na czym da się zarobić.
 
Do góry