Sony 32/37/40/46/52 W5500

marbab

New member
Ponowne dzieki, za szybka odpowiedz Paczu. Przynajmniej wiem. No to chyba nie pozostaje nic innego jak doplacic te nieszczesne 10% i miec spokoj na 5 lat. (Moj poprzedni tv Sony dziala przez 20 lat bez najmniejszego problemu i dziala nadal, no ale dzis juz niestety nie robi sie takiego sprzetu :( ).
pozdrawiam
 

Ares78

New member
marbab napisał:
Ponowne dzieki, za szybka odpowiedz Paczu. Przynajmniej wiem. No to chyba nie pozostaje nic innego jak doplacic te nieszczesne 10% i miec spokoj na 5 lat. (Moj poprzedni tv Sony dziala przez 20 lat bez najmniejszego problemu i dziala nadal, no ale dzis juz niestety nie robi sie takiego sprzetu :( ).
pozdrawiam

W praktyce i tak byś nie korzystał z telewizora powiedzmy 20 lat dlaczego? Szybkość wprowadzania nowych technologii jest wielokrotnie wyższa niż kiedyś, to tak jak z komputerami co z tego, że stacjonarka działa 7 i więcej lat bez awarii, jak po takim okresie niewiele jest się wstanie na niej zrobić... Albo spojrzeć tempo rozwoju blu ray, każdy trochę starszy pamięta ile powiedzmy DVD zajęło przecieranie szlaków... Takie czasy
 

Ares78

New member
Akurat przy telewizorach LCD nie powiedziałbym, że są już wypierane. Dopiero po upowszechnieniu się OLED będzie można o czymś takim rozmawiać, a z tym może się jeszcze trochę zejść zanim ekrany co najmniej 40 cali wejdą do produkcji i będą dostępne dla przeciętnego "Kowalskiego". Niższe koszty produkcji mogą być kartą atutową dla LCD :).
 

kloncd

New member
Mam pytanko czy istnieje możliwość sterowania jednym pilotem (od dekodera CISCO z UPC) chodzi o ustawienia dźwięku. Aktualnie kanały przełączam pilotem od tunera a dźwięk muszę ustawiać z pilota sony sony 40w5500 (udało mi się raz tylko nie wiem jak to zrobiłem - pilotem od tunera mogłem sterować głosem.
 

kloncd

New member
Panowie i Panie a czy ktoś testował na tym TV mediaboxa z UPC z HD ale podpiętego przez złącze euro ?? Wyczytałem gdzieś na forum że jakość zwykłych kanałów SD na tym telewizorze i na innych Soniaczach wygląda lepiej przez euro (wyraźniej , ostrzejsze) chętnie bym to sam sprawdził ale nie mam takiego kabelka (wiem że ten kabel to euro 21 pinowe taka wersja HQ). Może to ktoś przetestować ??
 

Mateush

New member
Witam, dzis odebralem swoje cudo 40cali w5740 i mam kilka pytan do zawansowanych uzytkownikow:

1. jak ustawiam tryb motion plus to standard = 50hz ? a wysoki = 100hz ?
2. podlaczylem laptopa przez hdmi i nie wiem czemu ale filmy mi tak lekko klatkuja/obraz nie jest plynny niezaleznie czy mam motion na standard czy wysoki. Lapka mam dosyc mocnego bo c2d i 8700gt takze tu chyba nie jest problem. Rozdzialke ustawiam hd ale sa dwa tryby 50p i 24p, na 24 jest zwis :D
3. moze rozwiazaniem problemu z pkt.2 bylaby wymiana kabla bo kupilem vobisowski z pozlacanymi stykami

Gdyby ktos mogl laskawie pomoc bylbym wdzieczny
 

Sych

New member
Nawiązując do dyskusji o technologii i rozwoju, to idzie to strasznie szybko. W tamtym roku kupiłem 40W4500. W tym roku wyszły modele o dużo lepsze, które mają dużo więcej możliwości (serie 5500 i DLNA). I to w sumie jest niecały rok odstępu... Co przyniosą nowe serie za parę miesięcy? ciekawe...

kloncd napisał:
Panowie i Panie a czy ktoś testował na tym TV mediaboxa z UPC z HD ale podpiętego przez złącze euro ?? Wyczytałem gdzieś na forum że jakość zwykłych kanałów SD na tym telewizorze i na innych Soniaczach wygląda lepiej przez euro (wyraźniej , ostrzejsze) chętnie bym to sam sprawdził ale nie mam takiego kabelka (wiem że ten kabel to euro 21 pinowe taka wersja HQ). Może to ktoś przetestować ??

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale na 100% to nie jest prawda. Sama jakość sygnału idąc przez euro jest gorsza niż przez hdmi. Spróbuj podłączyć, zobaczysz różnicę.
 

Sych

New member
@Mateush

1.Jak masz dwa tryby do wyboru to na pewno max to najwyższe możliwe w tym tv motionflow, a 50 to standard.
2. Jakie masz ustawienia sygnału? Ja mam dużo lepszego lapka i jak puszczam na jakimkolwiek tv film hd to potrafi się przyciąć. Jak włączasz wysyłanie sygnału 24p na filmie który nie jest w 24p, to nie dziw się, że przycina. Jeśli zacinanie jest też na filmach divix, które działają poprawnie na samym kompie, to pokombinuj z sygnałem. Tu masz stronę z ustawieniami dla poszczególnych kart graf. http://support.sony-europe.com/TV/t...computer2tv.aspx?site=odw_pl_PL&m=KDL-40W5500
 

Mateush

New member
Wiec mam tryby do wyboru 1080p24 lub 50 lub samo 1080p. Jednak za kazdym razem jak podlaczam laptopa wybiera sei autoamtycznie 1080p50 i tak zostawiam. Filmy juz sie nie tna tak bardzo czy to na laptopie czy na kompie lecz niestety klatki spadaja jak nie ma akcji to jest 24 fps jak cos sie dzieje to spada do 22-23 i dzwiek troceh wyprzedza. Takze wina lezy gdzies po stronie laptopa/ kodekow ale z tym to do innego dzialu :)
 

krzeminek

New member
Witam! Stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu 52w5500 ;)
Bawię się ustawieniami i możliwościami tego TV i mam pewien kłopot z niektórymi ustawieniami, proszę o pomoc:

1. Podłączenie laptopa do tv przez kabel hdmi-hdmi. Obraz wyświetlany jest poprawnie, lecz dźwięk idzie tylko z laptopa. Co zrobić, aby dźwięk szedł z głośnika TV ??

2. Czy podłączając pendriva pod usb, TV odczyta: mp3, zdjecia, może coś jeszcze? Próbuję, ale tv nic nie widzi.

3. Mam podłączony cyfrowy polsat poprzez SCART, czy da sie przełańczać kanały przy pomocy pilota od telewizora a nie od dekodera?

Dzięki za odpowiedzi ;)
 

mateuszgreloch

New member
Co do pierwszego punktu ja to robię tak:

Mam ustawione w ustawieniach karty graficznej, żeby obraz był wyświetlany tylko na TV i za każdym razem kiedy chcę zobaczyć film na TV to włączam lapa, czekam aż załaduje się pulpit, podłączam TV z lapem przez HDMI, czekam aż obraz mrugnie, pojawi się na TV a zniknie na lapku. I wtedy mam obraz oraz dźwięk.

Gdy podłączę lapa z TV przed włączeniem lapa, to mam dźwięk na lapku.
 

draszor

New member
Jak poprawić obraz z videostradą

Cześć. Stałem się posiadaczem modelu 46W5500. Na razie korzystam z videostrady tepsy przez liveboxa, podłączanej do TV eurozłączem. Nie mogę powiedzieć abym był zadowolony z jakości obrazu. Pytanie do znawców - da sie to poprawić? Jak? Przejście i zrozumienie instrukcji sony będzie trochę trwało a chciałbym korzystać z lepszej jakości tak szybko jak się da.
 

Ares78

New member
krzeminek napisał:
2. Czy podłączając pendriva pod usb, TV odczyta: mp3, zdjecia, może coś jeszcze? Próbuję, ale tv nic nie widzi.

3. Mam podłączony cyfrowy polsat poprzez SCART, czy da sie przełańczać kanały przy pomocy pilota od telewizora a nie od dekodera?

Dzięki za odpowiedzi ;)

Co do drugiego pytania odczyta pliki z filmami, ale bez konwertowania to tylko te nagrane kamerą. Niestety ilość odtwarzanych w ten sposób formatów jest dość ograniczona, polecam zainteresować się DLNA.

Jeśli chodzi chodzi o dekoder to zacząłbym od zamiany na taki który jest wyposażony w hdmi. Eurozłącze nie pozwoli cieszyć się obrazem...
 

krzeminek

New member
do mateuszgreloch: niestety twój sposób u mnie nie przejdzie, ja mam mozliwość ustawienia w lapku czy obraz jest wyswietlany na matrycy laptopa/ laptopa i lcd/ lub tylko lcd. Niestety dalej nie wiem co z tym fantem zrobić ;/

do Ares78: w tym problem, że jak podłączam pendriva pod usb to telewizor nic nie widzi ani zdjęć ani mp3, filmów.

Co do cyfrowego polsatu to w najbliższym czasie i tak zmieniam platformę na n-kę, ale do tego czasu chciałbym wiedzieć czy mogę przełańczać kanały na pilocie od sony a nie od dekodera.
 

Mateush

New member
krzeminek napisał:
1. Podłączenie laptopa do tv przez kabel hdmi-hdmi. Obraz wyświetlany jest poprawnie, lecz dźwięk idzie tylko z laptopa. Co zrobić, aby dźwięk szedł z głośnika TV ??

Wystarczy wejsc w panel sterowania > dzwiek > ikonka tv > ustaw domyslnie. Po odlaczeniu lapka znow trzeba wejsc i przestawic dzwiek na laptopa. Narazienie udalo mi sie zrobic tak zeby dzwiek sam sie automatycznie przestawial.
 

drapichrust7

New member
Witam

Czy ktoś z Was używa W5500 w poąłczeniu z konsolami do gier - PS3, Xbox 360?
Interesują mnie opóźnienia.
Po pierwsze w generowaniu obrazu (czy, aby wyeliminować input lag trzeba wułaczyć 100 Hz?).
A po drugie między obrazem a dźwiękiem - przy założeniu, że sygnał wideo leci przez hdmi prosto do telewizora, a audio przez kabel optyczny go zestawu 5.1.
 
Do góry