Sony 32/37/40/46/52 W5500

marbab

New member
hubio napisał:
Niestety nie jest tak różowo jak w Samsungach. Przez USB napewno można podpiąć Pendrivy, nie wiem czy też dyski przenośne i z plików filmowych odtwarza wyłącznie jakiś swój format AVHD (nagrania z kamer cyfrowych SONY). Można zapomnieć o divixach, xividach, rmb i wszystkich tego typu.
W instrukcji obslugi, ktora sciagnalem ze strony Sony, jest napisane, ze tv odtwarza pliki video zapisane w formatach AVCHD, HDV, MPEG2-PS.
Czy jest jakas rada na to? czy np. istnieje jakisc program komp. dzieki ktoremu bede mogl zamienic pliki avi, divX, rmvb... na pliki wymagane przez tv. Bardzo mi zalezy na ogladaniu filmow z kompa na telewizorze.

To jest wlasnie ten bol z Sony. Wszystkie dodatki i komponenty (baterie, lampy blyskowe, karty pamieci, pliki video) musza byc zwiazane z Sony. Nie dlugo zeby ogladac tv Sony, trzeba bedzie siedziec na kanapie Sony, pobierac prad od Sony i oddychac powietrzem Sony.
pozdrawiam
 

Ares78

New member
slawek.u napisał:
Właśnie wcześniej wspomniał o tym Ares78....skoro jest, to i pewnie gra jakąś różnicę...:)

Jak dla mnie przydatna rzecz miałem 2 telewizory jednocześnie jeden z motionflow i drugi bez, przepaści nie było, ale komfort oglądania wyższy na tym z 100hz. Oczywiście nie można generalizować bo są też osoby którym tak naprawdę wszystko jedno i różnicy nie widzą ja do nich nie należę.

marbab ja mam odtwarzacz z wejściem USB i mała ilość formatów obsługiwana przez telewizor mnie nie boli...
 

marbab

New member
Ares78 napisał:
marbab ja mam odtwarzacz z wejściem USB i mała ilość formatów obsługiwana przez telewizor mnie nie boli...
Ja takowego odtwarzacze nie posiadam, dlatego zalezy mi na tym, aby moc obejrzec filmy na tv. Jesli moge przekonwertowac pliki jakism programikiem na te, wymagane przez Sony, to problem zniknie.
Ps. czy piszac, ze masz odtwarzacz masz na mysli dvd z wejsciem USB? Czy moze to jakies inne ustrojstwo? Jestem ciekaw, bo jesli to cos taniego i nieduzego to moze sam bym sobie sprawil i problem z plikami video mialbym z glowy.
pozdrawiam
 

zibra

New member
mam prosbe o pomoc z podpieciem dzwieku pod sony W5500. Mam zestaw stereo kolumny wzmacniacz podpiete do tv za pomoca RCA2x2 i podczas ogladania tv wszystko gra. Podpialem teraz komputer do tv za pomoca kabla DVI-HDMI. Jak teraz zrobic zeby miec dzwiek z komputera ale poprzez kolumny stereo?? Mam dobra karte muzyczna z wejsciami RCA i optycznym. Czy jesli kupie kabel optyczny i podepne karte do tv majac jednoczesnie podpiety zestaw stereo, to automatycznie dzwiek z kopmputera zostanie przeniesiony na kolumny? Dodam ze w tej chwili odpialem zestaw stereo bo mam tylko jeden kabel i podpialem komputer do tv za pomoca RCA 2x2. Myslalem ze dzwiek poplynie z glosnika tv ale nic z tych rzeczy. Natomiast jesli wepne w karte dzwiekowa sluchawki to dzwiek jest.
Mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi:) Dzwiek z komputera na zestawie stereo. Nie wiem czy sie da i jaki kabel kupic.

Pozdrawiam
 

paczu

New member
pierwsza sprawa to to że w telewizorze jest wyjście optyczne dźwięku a nie wejście więc odpada takie połączenie z kartą dźwiękową.
druga sprawa - po co chcesz puszczać dźwięk z komputera na kolumny stereo przez telewizor?? podepnij wzmacniacz do wyjścia słuchawkowego karty dźwiękowej (kabel 2xRCA z jednej i mały jack z drugiej) będzie grało!
trzecia sprawa to wyjście RCA z karty dźwiękowej prawdopodobnie jest wyjściem S/PDIF (cyfrowym) i telewizor tego nie odtworzy bo ma tylko wejścia analogowe RCA. jeśli jesteś pewien że z karty dźwiękowej masz wyjście analogowe dźwięku na RCA to sprawdź czy w dobre wtyki w telewizorze zapodałeś bo masz tam 2 pary RCA wejścia i jedną parę wyjścia.
 

zibra

New member
w karcie mam tylko wejscie na duzy jack bo to dosyc zaawansowana karta asus xonar stx essence, ale chyba sa przejsciowki z malego na duzy? natomiast gdzie podpiac pod wzmacniacz? w tej chwili stereo mam podpiete pod aux. pozostaly jeszcze tuner, cd, tape2/md, tape1/dat. Moglbys podac linka jakiego kabla dokladnie potrzebuje? po co jest to wejscie optyczne w takim razie w tv? rpozumiem ze musialbym miec takowe we wzmacniaczu zeby podpiac z karta dzwiekowa? niestety nie ma. Bede wdzieczny za pomoc bo musze skoczyc jeszcze po kabelek.

ok 2x2 RCA z karty pod wzmak i gra! nie wiem co mi sie uroilo ze musi isc przez tv. Czyli zeby miec dzwiek z programow kupuje taki sam kabel i wpinam z tv pod inne wejscie wzmaka i z menu tv przelaczam zrodlo dzwieku tak?
 
Ostatnia edycja:

zibra

New member
ja podlaczony mam w koncu tv przez wzmacniacz i karta z pc pod wzmacniacz - obie konfiguracje za pomoca 2x2 RCA. Na wzmacniaczu przelaczam zrodlo w zaleznosci czy pc czy tv. Podczas przelaczania pare razy mialy miejsce trzaski. Czy to wina kabli, gniazdka bez uziemienia czy czegos innego? Boje sie ze moge sobie uszkodzic kolumny np. Glos z pc jest rowniez cichszy niz z tv na tym samym poziomie glosnosci. Da sie to jakos wyrownac czy to normalne.
 

Ares78

New member
marbab napisał:
Ja takowego odtwarzacze nie posiadam, dlatego zalezy mi na tym, aby moc obejrzec filmy na tv. Jesli moge przekonwertowac pliki jakism programikiem na te, wymagane przez Sony, to problem zniknie.
Ps. czy piszac, ze masz odtwarzacz masz na mysli dvd z wejsciem USB? Czy moze to jakies inne ustrojstwo? Jestem ciekaw, bo jesli to cos taniego i nieduzego to moze sam bym sobie sprawil i problem z plikami video mialbym z glowy.
pozdrawiam
Oczywiście konwertować można i ludzie to robią, tylko, że ja najzwyczajniej w świecie nigdy tego nie robiłem więc tutaj nie pomogę. Pewnie na forum już parę razy się przewinęło. Druga sprawa na jakich formatach Ci dokładnie zależy? Bo możesz jeszcze skorzystać z DLNA co jest dość wygodnym rozwiązaniem. Co do pytania o odtwarzacz, tak mam stary odtwarzacz DVD z wyjściem USB i jeśli chce obejrzeć powiedzmy Divx to z niego korzystam (do HD się nie nadaje ). Pomysłów jest kilka pytanie który Ci najbardziej odpowiada, odtwarzaczy blu ray obsługujących coraz większą ilość formatów również przybywa.
 

toms83qwe19

New member
Koledzy, mam takie pytanko odnośnie opcji "Tryb filmu". Są 3 do wyboru, automat 1, automat 2 i wył. Opcja 1 daje bardzo dużą płynność, nawet zbyt mocną, zwłaszcza w połączeniu z Motionflow. Co tam jest zaszyte, bo film puszczony z włączonym automat 1 jest bardziej płynny niż puszczony z motionflow ustawionym na maksa?

Druga kwestia, opcja automa 2 wyświetla film w rzeczywistej jakości. Żadnych różnic nie zauważyłem, oprócz oczywiście płynności względem automat 1, która jest normalna. Czym więc rózni sie ta opcja ( autom 2 ) od opcji wyłączony?
 

gobio

New member
dylemat

Co byście polecili :

-samsung le46-b750 ( +kolory,200hz,bajery -krotka gwarancja, ???)
-sony kdl-46w5500 (+skalowanie SD,gwarancja,BE3 -brak 200hz,???)
-sony kdl-46z4500 (+skalowanie SD,gwarancja,200hz -brak BE3???)
-samsung ue46b6000 (+led,mały pobór prądu,wygląd -przereklamowanie?)
pominąłem coś? czy warto inwestować w te 200hz, który z tych TV jest najlepszy? czy bravia engine 3 zrobi dużą różnicę na plus w5500?
a może coś innego?(LED,plazma,inny LCD?)
Mam jasne pomieszczenie, Cyfrowy polsat (SD i HD).
 

marbab

New member
Ares78 napisał:
Druga sprawa na jakich formatach Ci dokładnie zależy? Bo możesz jeszcze skorzystać z DLNA co jest dość wygodnym rozwiązaniem..
Najbardziej zalezy mi na avi, divx i rmvb. Jesli mozna przekonwertowac pliki to ok. Wlasnie zastanawialem sie nad tym co zasugerowales, mianowicie DLNA. Czytalem wszystkie posty dot. w5500 i faktycznie przewinal sie watek DLNA i zwrocil moja uwage. Najprawdopodobniej skorzystam z tego rozwiazania (nie zabardzo sie orientuje jak to dziala i o co w tym chodzi, ale z tego co czytalem to nie ma zadnego problemu z przekonwertowywaniem plikow (robione jest to automatycznie?). A jak wyglada sprawa z napisami? Czy jest jakis problem? Czy po prostu wszystko jest wyswietlane tak samo jak na obrazie monitora, z jedna tylko roznica w skali ekranu?
pozdrawiam
 

Ares78

New member
Super opracował to Paczu, w wolnej chwili postaram się znaleźć jego rozbudowany post na temat DLNA. Generalnie musi być PS3 media server wtedy divixy chodzą na 100%, sam nie próbowałem mkv i rmvb (to ostatnie przy telewizorze full HD to niemal profanacja ;) ). Z napisami mogą być problemy z polskimi znakami wtedy włączasz subedit (darmowy programik), załączasz napisy i klikasz na zakładkę Napisy-> Zmień standard polskich znaków-> zatwierdzasz i jest ok. Zawsze pozostaje również konwertowanie plików, ale nie każdy ma na to czas (ja nie mam) oraz chęci.
 
Do góry