Sony 32/37/40/46/52 W5500

darekk75

New member
Pare pytań
1. czy jest mozliwość podłaczenie bezprzewodowego do routera czy musi być po kablu??
2. czy aby ogladaac filmy ze stacjonarnego kompa to musi być on włączony??
3. czy te filmy trzeba konwertowć na mpeg-1 czy bedzie odbieral w trybie avi??
 

Ares78

New member
misiugogo68 napisał:
Witam,mam ten telewizor podłaczony do komputera poprzez ruter,i zainstalowaną aplikację serwer ps3 w komputerze.Wszystko śmiga aż miło.Jedynie co to brak polskiej trzcionki na filmach są krzaczki.Ale filmy z lektorem działają elegancko.

Brak polskiej czcionki to nie jest duży problem, wystarczy zainstalować bardzo sędziwy programik subedit i w zakładce napisy, zmienić standard polskich znaków i gotowe. Przez serwer PS3 o tyle jest ok, że nie ma problemów z odtwarzaniem chociażby popularnych jeszcze divixów.
 

misiugogo68

New member
darekk75 napisał:
Pare pytań
1. czy jest mozliwość podłaczenie bezprzewodowego do routera czy musi być po kablu??
2. czy aby ogladaac filmy ze stacjonarnego kompa to musi być on włączony??
3. czy te filmy trzeba konwertowć na mpeg-1 czy bedzie odbieral w trybie avi??

Witam,
Ad1.Z tego co wiem to tylko po kablu ,ja tak mam
Ad2.Tak komputer musi być włączony
Ad3.Serwer ps3 konwertuje te pliki na pliki które czyta telewizor
 

muszyna2

New member
Kurcze już mnie krew zalewa. Miałem kupować 37w5500 a tu cenny lekko podskoczyły. Na domiar złego 40 cali kosztuje mniej ale mój pokój mógłby już tego nie przeżyć :). Nie rozumiem dlaczego 37 jest droższy od 40. Nic i tak wybierałem tv dość krótko więc troszku jeszcze przecierpię :)
 

madej23

New member
zamiana w4000(46cali) na w5500(46cali)

Witam!Rodzice są na "kupnie"tv.Mam mozliwość zamiany z Nimi jeżeli kupią w5500 na mojego w4000.Dla nich nie ma to znaczenia a ja wolę wiadomo lepszy.Czy rzeczywiście W5500 będzie lepszy?Proszę o opinie.
 

s1600

New member
Nie tak dokońca z ta wilkością tv.
Własnie pare godzin temu odebrałem 40w5720 i wsumie dziekuje że nie było mnie stać na 46 choć się ostro zastanawiałem bo jak z odległości około 2,8 m zobaczyłem co się dzieje to szok na 46 naprawde by mi się źle oglądało ale taki mam wąski a długi pokuj.
Moja wstępna opinia to taka że tv ma podświetlanego pilota i to niby fajny bajer ale wcześniej pasuje poznać który przycisk do czego gdyż napisy sie nie wszystkie podświetlają ale ogólnie ok, troche duży.


Wszytko niby narazie ok żadnych cludingów simeringów i dyman nie ma ładnie matryca podswietlona naprawde super ale niektóre programy z cyfry + to shock. Euro i euro2 jak umnie nie najlepiej odbiera chyba czas na hd, canal+ oki, cfilm naprawde super hbo i hbo2 naprawde ok, stare filmy na scifi i reszczie nieciekawie niestyly lub średnio. Leci mi to po eurozłączu nie na kablu hdmi może po dobrym kablu cos lepiej ale nie sądze. Narazie nie widze różnicy miedzy 100 hz a 50hz zobaczymy jak tenisa pooglądam ale tylko w hd bo obecnego euro to ja nie chce widzieć.

I teraz mam sprawe Panowie dla posiadaczy W5500 i to wielką proźbę:)

Nie ma w tym tv istotnej dlamnie sprawy jaką są tryby obrazu mam tylko 3 tryby: Żywy, Standardowy i własny a gdzie reszta, jeżli miał to byc tv tylko na wystawy sklepowe dlaczego wszystko w nibym to samo choć wieksza ilośc wejść hdmi sugeruje że to na wystawy sklepowe oraz dlaczego tak straszne ilości tego produkują?
ale wracając czy może mi ktos podać ustawienia trybu film oraz sport będe bardzo wdzięczny za pomoc gdyż głównie te tryby mnie interesuja i to chce ogladać, prosze o pomoc?
 

mateuszgreloch

New member
Ja bawiłem się długo ustawieniami i ustawiłem tv głównie pod filmy HD ale na kablówce też daje radę:


To są ustawienia analoga
Scena - Kinowy
Podświetlenie [wg warunków - u mnie 5]
Kontrast 90
Jasność 50
Nasycenie 50
Temp. Barw - ciepłe 2
Ostrość 3
Redukcja MPEG Duża
Motionflow off
Tryb filmu automat 2

Zaawansowane:
Korekcja czerni off
zaawansowane zw. kontrastu: duże
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor off
balans standard

A tu masz ustawienia pod HD


Scena - Kinowy
Podświetlenie max
Kontrast 70
Jasność 45
Nasycenie 40
Temp. Barw - zimne
Ostrość min
Redukcja MPEG off
Motionflow off
Tryb filmu automat 1

Zaawansowane:
Korekcja czerni max
zaawansowane zw. kontrastu: max
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor max
balans standard

Mam nadzieję że w czymś pomogłem.

Lubię soczysty obraz więc dla niektórych może wydać się za bardzo inwazyjny dla wzroku, no ale cóż, tak lubię.
 

s1600

New member
O!:) DZIEKI:D Wielkie:)

Jak ktos ma jeszcze sport to bardzo proszę.

Mam pytanie jak wyłączyć zegar z prawej strony w dolnym rogu ekranu bo się włączył i jest grzebie w instrukcji i nie moge dojść??
pozd
 

pimak

New member
wyłączenie zegara

s1600 napisał:
Mam pytanie jak wyłączyć zegar z prawej strony w dolnym rogu ekranu bo się włączył i jest grzebie w instrukcji i nie moge dojść??
pozd

wcisnąć przycisk "info" - ten którym sie wyświetla podstawowe informacje o nadawanym programie na przykład.
 

mateuszgreloch

New member
s1600 napisał:
O!:) DZIEKI:D Wielkie:)

Jak ktos ma jeszcze sport to bardzo proszę.

Mam pytanie jak wyłączyć zegar z prawej strony w dolnym rogu ekranu bo się włączył i jest grzebie w instrukcji i nie moge dojść??
pozd

Wciśnij przycisk "scene" na pilocie i ustaw sport, a potem wg siebie już ustawiaj [ja bym dał motionflow na standard a nie na max - ale to na analogu, sport w HD to nie moja działka na razie więc niech ktoś inny się wypowie].
 

s1600

New member
A podasz mi ustawiania fabryczne sport bo ja nie mam tego w swoim 5720 jedynie theatr, zywy i standardowy oraz własny. zywy sobie na sport przerobie a własny mam twoje ustawiania pod film:) dzieki za pomoc i prosze o ustawiania:)

Jedna wada która wynika z instrukcji i może jest nie potwierdzona bo może się da:) jest taka że jak podłączymy pceta do pc in to jezli zastosujem pip a na hdmi mamy dekoder c+ to niby z PC in nie działa może PC - hdmi , c+-hdmi i wtedy pip?? To może byc taka mała wada że się nie da zarówno oglądac filmu i siedzieć na necie:)
jeżli się myle to mnie popprawcie tak z instrukcji wyczytałem
pozdr.
 

toms83qwe19

New member
Mam do Was pytanie. Niektórzy już sporo czasu użytkuja ten TV to może podpowiedzą. Chodzi mi o kwestie wyboru "Scen", kino, grafika, ogólny itp. Czym różnia się te tryby, czy tylko nastawami w menu, które idzie zmieniać, czy mają jaeszcze jakieś funkcje zaszyte na stałe, do których nie mamy dostępu? I czy np. spisując ustawienia z trybu "Kinowy" i ustawiając dokładnie takie same parametry w trybie np. "Ogólnym" będę miał to samo?

Pytam się o to, bo zauważyłem taką kwestię. Jadąc na trybie "Automat" nie ważne przy jakich nastawach motionflow od czasu do czasu pojawia się judder, tak jakby jakiś "bufor" się zapełniał i płynność spadała. Ale przełączyłem na tryb "Kinowy" i pooglądałem przez kilka minut i nie zauważyłem żeby tam był problem z judderem. To jak to w końcu jest? Trochę mnie zmartwiła ta kwestia, bo dziwnie to tak jakoś. :confused:

Szczerze się przyznam, że jeszcze dużo tego TV nie męczyłem, bo nie za bardzo był czas, ale po woli sobie testuje.
 

marbab

New member
Witam, mam pytanie na ktore nie odpowiedziano mi na forum ogolnym. Zastanawiam sie nad kupnem 37 calowego tv. Jak prezentuje sie Waszym zdaniem KDL37w5500 w porownaniu do np. Panasonica LZD8000, JVC DV1 lub HB1? Chodzi mi o tv 100Hz, najlepiej full hd. Moze zaproponujecie jeszcze inne modele do rozwazenia przy kupnie?
Pozdrawiam
 

mateuszgreloch

New member
s1600 napisał:
A podasz mi ustawiania fabryczne sport bo ja nie mam tego w swoim 5720 jedynie theatr, zywy i standardowy oraz własny.
pozdr.


Scena - Sport
Podświetlenie - 5
Kontrast 90
Jasność 45
Nasycenie 65
Temp. Barw - neutralne
Ostrość 15
Redukcja MPEG mała
Motionflow wysokie
Tryb filmu automat 1

Zaawansowane:
Korekcja czerni średnia
zaawansowane zw. kontrastu: średnie
gamma +1
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor off
balans standard
 

cork

New member
jakosc w5500

do użytkowników w5500

co możecie powiedzieć o tym tv jego wady i zalety ??

z góry dzięki za info

pzdr
cork
 

mateuszgreloch

New member
toms83qwe19 napisał:
Koledzy, odnośnie tych trybów w zakładce "Scene" nikt nie ma żadnych spostrzeżeń? :(

Ja wiem tylko, że tryb game wyłącza niepotrzebne polepszacze obrazu które zwiększają tylko input laga w grach, dzięki czemu opóźnienia na poziomie kontroler ---> tv, jest mniejsze.
 

s1600

New member
Ostatnia edycja:
Do góry