Sony 32/37/40/46/52 W5500

jarql

Member
Tak to normalne dlatego że W5500 ma podświetlenie CCFL, a W4000 ma WCG-CCFL które jaśniej świeci i dlatego przy stojących obu tych tv można to łatwo zaobserwować, sam robiłem to samo w sklepie z W5500 podkrecająć podświetlenie a i tak słabo świecił,wiadomo nikt chyba nie korzysta z podświetlenia na maksa, ale różnica jednak jest,nawet jak sie patrzy pod kątem
 

yah

New member
40W5500 przygasanie obrazu

Witam,

zakupiłem telewizor jak w tytule. podłączyłem źródło z PC po kablu DVI-HDMI. wszystko działa bardzo ładnie jednak co jakis czas ( nieregularne odstępy od 5 sekud do kilku minut ) obraz na sekundę przygasa. nie jest to duża zmiana ale zauważalna i dość irytująca podczas oglądania filmu. problem nie występuje podczas przeglądania zdjęć odczytywanych przez usb telewizora.

czy ktoś słyszał o podobnym problemie? czy to jakies ustawienia ( wyłaczyłem wykrywanie światła i wszystkie polepszacze ekranu ).

pozdrawiam
yah
 

jarql

Member
A czy wyłączyłeś zawansowane zwiększenie kontrastu? bo jeśli nie to właśnie może występować taki efekt, może bc ustawione na "małe" i wtedy będzie sie tak działo,wątpie żeby to było coś innego
 

nales99

New member
Jak najbardziej się z wami zgadzam, nikt nie ogląda z podświetleniem na maksa, ale jak już wspomniałem niezależnie od poziomu podświetlenia obraz wydaje mi się "przydymiony", ale wiadomo to już zależy od percepcji.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Od percepcji i upodobań, każdy przerabia etap po zakupie, że wszystko świeci jak w sklepie, ale tak naprawdę na dłuższa metę nie da się tak oglądać i się schodzi z ustawień. Oczywiście różnica jest przez inne podświetlenie, na plus w5500 ma sporo niższe zużycie energii w porównaniu z poprzednikiem.
 

jurislawek

New member
ale moze chyba bardziej swiecic jak sie da ustawienia fabryczne i od nowa konfiguracja tam sie wybiera dom i sklep to na sklepiej bardziej swieci
 

ortax360

New member
Witam

Jezeli chodzi o przygasanie na czarnym tle Sony ma automatyczne sciemnianie właczone na stałe . W trybie Kino jest wyłaczone .

Pozdarwiam
 

yah

New member
nie bardzo to sensowne że ma przygasanie obrazu (to bardziej wygląda jak przygasanie podświetlania) włączone tak, ze dzieje się to co jakiś czas na sekundę i za chwilę wraca do normy. dodam jeszcze, ze na statycznym obrazie ( pulpit, cokolwiek wyświtlone po hdmi z komputera ) dzieje się tak samo. problem nie występuje dopiero przy wyswietlaniu obrazu z usb przez sam telewizor.

pozdrawiam
 

Ares78

New member
Hehe który lepszy to chyba wiadomo z5500 świeci lepiej, ale lepszy stosunek ceny do możliwości ma w5500. Dla zobrazowania w cenie 40 calowego z5500 można kupić 46 cali w5500 przy takim dylemacie sam zdecydowałbym się na drugą opcje, ale to zależy od użytkownika na co stawia.
 

toms83qwe19

New member
A pod pojęciem "lepiej świeci" co masz na myśli? Kurcze, zrobił się problem z Z5500 46" u Kikiego i nie wiem, czy sprzedać nerkę i kupić 52" Z5500 czy wziąć 46/52 W5500. Kiki pisze, że ten W5500 lepiej wypada w płynności i w ogóle. Nie wiem, nie widziałem ich i ciężko mi powiedzieć. Mam dosyć tych tv. :(
 

Ares78

New member
Jeśli to nie wina zaawansowanego zwiększania kontrastu lub czujnika światła, sprawdź jeszcze na trybie kinowym. Jak wciąż efekt występuje to skontaktuj się z serwisem, bo jak dla mnie coś jest nie tak, a chyba tylko te dwie opcje wymienione na początku postu mogą powodować taki efekt,
 

Ares78

New member
Według mnie i to jest moja prywatna opinia, zetka oferowała lepszą czerń i bardziej podobały mi się kolory, co nie zmienia faktu, że było dla mnie zbyt droga i kupiłem niedawno w5500 które zastąpiło wysłużone w4000 :). I też jakoś nie narzekam, dzięki temu starczyło mi na 46 cali. Co w Twoim przypadku lepsze nie wiem, pochodź po sklepach, może dowiedz się jak działają prezentacje w domu i łatwiej będzie podjąć decyzje.
 

colin23

New member
A ja mam pytanko: o ile w PC mam wyjście karty graficznej DVI i mógłbym połączyc Soniaka kabelkiem DVI-HDMI o tyle w laptopku mam tylko wyjście takie 15pinowe (takie samo jest też z tyłu TV) . Czy takim kabelkiem można też połączyć obraz i dzwięk czy jest to połączenie audio? Tu np. taki kabelek: http://allegro.pl/item720660332_kabel_d_sub_svga_15_pin_m_m_1_8m_gruby_ferryt_fvat.html

A w TV co to jest za okrągłe gniazdo zaraz obok 15pinowej wtyczki? Wygląda jak cinch ale nie ma metalowej obwódki?

W laptopie mam jeszcze okrągłą wtyczkę S-Video (4 pin).

Którym wyjściem z laptopa będzie lepsza jakość?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
Według mnie i to jest moja prywatna opinia, zetka oferowała lepszą czerń i bardziej podobały mi się kolory, co nie zmienia faktu, że było dla mnie zbyt droga i kupiłem niedawno w5500 które zastąpiło wysłużone w4000 :). I też jakoś nie narzekam, dzięki temu starczyło mi na 46 cali. Co w Twoim przypadku lepsze nie wiem, pochodź po sklepach, może dowiedz się jak działają prezentacje w domu i łatwiej będzie podjąć decyzje.


wysłużone w4000
o rany co sie tam dzialo
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
colin23 napisał:
A ja mam pytanko: o ile w PC mam wyjście karty graficznej DVI i mógłbym połączyc Soniaka kabelkiem DVI-HDMI o tyle w laptopku mam tylko wyjście takie 15pinowe (takie samo jest też z tyłu TV) . Czy takim kabelkiem można też połączyć obraz i dzwięk czy jest to połączenie audio? Tu np. taki kabelek: http://allegro.pl/item720660332_kabel_d_sub_svga_15_pin_m_m_1_8m_gruby_ferryt_fvat.html

A w TV co to jest za okrągłe gniazdo zaraz obok 15pinowej wtyczki? Wygląda jak cinch ale nie ma metalowej obwódki?

W laptopie mam jeszcze okrągłą wtyczkę S-Video (4 pin).

Którym wyjściem z laptopa będzie lepsza jakość?
te gniazko to VGA daje tylko obraz analogowy bez dzwieku
obok mam gniazdo z dzwiekiem

S-Video kiepskie rozwiazanie
 

Ares78

New member
Seba_Fan napisał:
wysłużone w4000
o rany co sie tam dzialo

Wiesz nie każdy miał pecha (bo u Ciebie z tego co pamiętam sporo się działo) u mnie cloudingu czy innych wynalazków nie doświadczyłem i byłem zadowolony, ale jednak chciałem przesiąść się na telewizor ze 100hz, a w4000 poszedł do rodziców na dalszą eksploatacje ;)
 

lmodel

New member
pare dni temu bylem Sony center w wola parku w wawie i gosc powiewdzial mi ze do konca roku dla seri W5500 5700 itp. bedzie dostepna aktualizacja dzieki ktorej bedzi mozliwosc odtwarzania divix z (USB), mowil ze dostali taka informacje z jakies centrali w celu namawianie klientow na zakup tych TV, mam nadzieje ze sie to sprawdzi :)pozdro
 
Do góry