Sony 32/37/40/46/52 W5500

Ares78

New member
Lord Vaako napisał:
Te 1500-2000 można przeznaczyć na dobry odtwarzacz blu-ray.

Oczywiście, że można nie ma co się czarować wszystko zależy od zasobności portfela osoby zainteresowanej. Dla mnie seria Z jest po prostu poza zasięgiem, mam w4500 spełnia moje wymagania obraz ładny na SD i super w przypadku filmów na blu ray i więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Pytanie co Cię zadowala, bo z5500 na pewno będzie droższy od w5500 jako, że jest bardziej zaawansowaną konstrukcją.
 

wuer_emce

New member
generalnie 40Z5500 można już dostać w sklepie bravia.pl
Cena kosmiczna bo 10 tysięcy PLN...wiadomo, że z czasem spadnie, ale póki co to masakra jakaś:)
 

kiloan

New member
Pamiętam, że przed pojawieniem się serii W5500, też w sklepach internetowych podawali 9999,00 PLN za 40". Seria Z5500 pojawiła się już (przynajmniej teoretycznie;) ) w sklepach internetowych w Szwajcarii i Niemczech. Przeliczając CHF lub EUR wynosi ok. 7500 - 8500 PLN, za 40", co też nie jest mało. Na początku lipca (info od Sony Poland), "Z" ma się pojawić w Polsce i wtedy się okaże na ile ją wycenili...:p
 

Ares78

New member
wuer_emce napisał:
generalnie 40Z5500 można już dostać w sklepie bravia.pl
Cena kosmiczna bo 10 tysięcy PLN...wiadomo, że z czasem spadnie, ale póki co to masakra jakaś:)

Pierwsze telewizory 40 calowe w5500 kosztowały 6999? Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Początek zaporowy, ale wszystko skorygują prawa ryku, najbardziej oczekuję pierwszych testów tego telewizorka, zobaczyć co on potrafi, parametry na "sucho" świetne, ale to o rzecyzwistość przecież chodzi :)
 

wolfi99

New member
Czy ktos z uzytkownikow W5500 (40") moze podac co do milimetra wysokosc tego modelu (z podstawka)??
Chodzi o o wysokosc od podloza do gornej krawedzi telewizora ( niby w instukcji jest 696 mm).
Niestety znajoma uparla sie dobierac TV do mebli, a nie odwrotnie i ma "diabelny" klopot.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mr.magoo

New member
jeśli 40W5500 kosztowało 7 tyś. a teraz powiedzmy można go zdobyć za 4 tyś. no to trzeba powiedzieć, że jest światełko w tunelu (halogen wręcz) skoro 3 tyś. nam zostają w kieszeni, znaczy jak się jest cierpliwym ;).
Jeśli 40Z5500 kosztowałoby u nas tak jak po przeliczeniu z Szwajcarii czy Niemiec to 8 tyś., oczywiście jest dużo za dużo, ale jak na pierwszy ogień to chyba nie jest aż tak źle. Nie ma też co chwalić dnia przed zachodem, bo jak już wszyscy widzieli dane techniczne są, że tak powiem wyczesane ale to tylko na papierze. Wszystko okaże się gdy model się pojawi i wtedy będzie wiadome czy brać W i 1,5 - 2 tyś. wydać na dobry BR czy tym podobne :)
 

Lord Vaako

New member
Te czekanie to też nie zawsze się opłaca w sumie. Dziś czekamy na Z5500 a za pół roku będziemy czekać na coś jeszcze nowszego. Tak będzie cały czas. Dojrzałem do decyzji, że kupię to co jest aktualnie dostępne za posiadaną kwotę. Jakiś gość kupił właśnie 40w5500 i sprzedaje po 1 dniu (data 17.06) za cenę 3600-3800 coś mu wymiary nie pasują. Chcę się z nim umówić i sprawdzić sprzęt. Być może za kilka dnie będę szczęśliwym posiadaczem w5500.
 

Ares78

New member
Lord Vaako napisał:
Jakiś gość kupił właśnie 40w5500 i sprzedaje po 1 dniu (data 17.06) za cenę 3600-3800 coś mu wymiary nie pasują. Chcę się z nim umówić i sprawdzić sprzęt. Być może za kilka dnie będę szczęśliwym posiadaczem w5500.

Słuchaj tylko załatw tak, żeby gwarancja była przechodnia bo to jest jakby nie patrzeć bardzo ważne i lepiej mieć niż nie mieć. Następny po z5500 będzie pewnie x5500 bo to już chyba ostatni w rodzince telewizor do aktualizacji możliwości. Z tym czekaniem to jak kupowanie laptopa, jakby człowiek tak człowiek wybiegał 5-6 miechów do przodu co wprowadzą to nic by nie kupił ostatecznie. Nie wiem jak dla mnie aktualna cena sprzyja zdecydowanie zakupom .
 

mr.magoo

New member
jak wszystko będzie git z tym 1 dniowym telewizorem no to ładne masz szczęście. Co do tego wyczekiwania to tak już i będzie zawsze są jakieś nowości i na coś trzeba się zdecydować tyle tylko, że nie można się rzucać na każdą nowość, ja mam na przykład tak, że bardziej pluję sobie w brodę jak przepłacę niż jak pojawi się coś bardziej zaawansowanego i droższego. Trzeba się po prostu zdecydować w odpowiedniej chwili, więc na Z-kę poczekam z 4 miesiące, oczywiście jak dane z karki się zgodzą z testami :)
 

Ares78

New member
mr.magoo wiesz tylko nie pamiętam jak jest dokładnie z przechodnością gwarancji ( i później rozszerzenia do 5 lat). Bo nie ma sensu oszczędzać 200-400zł, kosztem zabezpieczenia jakie daje gwarancja na dany produkt. Usterka może się zdarzyć, a wtedy za naprawę trzeba niestety płacić, także lepiej niech na to zwróci uwagę,
 

mr.magoo

New member
aha myślałem, że piszesz to dlatego ponieważ tą gwarancję da się załatwić od ręki :???: nie no pewnie, że bez gwarancji to te 400 ziko nie wyjdzie na zdrowie, jak coś pstryknie, bzyknie lub coś innego to od razu w głowie pojawi się obraz zapłaty bez gwarancji. Cena ładna i życzę żeby z tą gwarancją jednak się udało ;)
 

jszm

New member
Linki mile widziane.

<kaloryfer102> masz rację. Dopóki nasz forumowy guru nie dostarczy nam swoich opinii i uwag, to mile widziane są kolejne linki. Zarówno polskie jak i zagraniczne.
<amadeo>, dzięki za te linki.
 

Sych

New member
darekk75 napisał:
jakie są Wasze optymalne ustawienia w 46W5500, może sie ktoś podzielić??:)

Nie ma czegoś takiego jak optymalne ustawienia. Zależy jak kto lubi. Generalnie zależy od naświetlenia pokoju i tego co oglądasz. Również mam standardowe ustawiani z małymi korektami. Głównie korekty to zmniejszenie jasności, podświetlenia i wyłączenie ulepszaczy poza wzmocnionymi kolorami i 100Hz. DO filmów przyzwyczaiłem się do trybu Theatre, najlepiej mi pasuje.
 

MarcinCC

Banned
kaloryfer102 napisał:
Czy ktoś ma ciekawego linka do testu telewizorów z seri W5500 a najlepiej 46. Bo coś KIKI z testami ma tyły:)

Po tych wszystkich testach polskich i zagranicznych trzeba stwierdzić, że telewizor w swojej klasie to prawie szczyt. Jak ktoś ma kupować w tym przedziale Sony to na pewno się niezawiedzie.
 

MMMas

New member
Witam,

Mam problem z kodowaniem informacji EPG, mianowicie zamiast polskich liter są różne "krzaczki". Telewizja kablowa podłączona bezpośrednio kablem antenowym do telewizora. Wcześniej na dekoderze zewnętrznym Technisata wszystko było ok.

Być może standard kodowania ustawia się z menu serwisowego? Albo jakiś nowy firmware rozwiązuje problem?
 

jacorro

New member
MMMas napisał:
Witam,

Mam problem z kodowaniem informacji EPG, mianowicie zamiast polskich liter są różne "krzaczki". Telewizja kablowa podłączona bezpośrednio kablem antenowym do telewizora. Wcześniej na dekoderze zewnętrznym Technisata wszystko było ok.

Być może standard kodowania ustawia się z menu serwisowego? Albo jakiś nowy firmware rozwiązuje problem?

Mam ten sam problem. Używam modułu CAM zamiast dekodera (telewizja cyfrowa + kanały HD). Zadałem to pytanie serwisowi w mojej kablówce, odpowiedzieli, że wina może być po stronie telewizora i nie obsługuje polskich znaków. Czy ktoś z Was może to potwierdzić. Mam 40w5500.
 
Do góry