Sony 32/37/40/46/52 W5500

Ares78

New member
Na pytanie sam sobie odpowiedziałeś :) na to wygląda telewizor ma 8 bitów, więc ciężko żeby z tego skorzystało przynajmniej tak jest w teorii. A swoją drogą Evangelion to nie jest przypadkiem anime? Jeśli tak to tam tych kolorów za dużo nie ma, że o przejściach nie wspomnę. Jak dla mnie zły film wybrali dla zaprezentowania nowej technologii
 

RaFiB

New member
Ares78 napisał:
Na pytanie sam sobie odpowiedziałeś :) na to wygląda telewizor ma 8 bitów, więc ciężko żeby z tego skorzystało przynajmniej tak jest w teorii. A swoją drogą Evangelion to nie jest przypadkiem anime? Jeśli tak to tam tych kolorów za dużo nie ma, że o przejściach nie wspomnę. Jak dla mnie zły film wybrali dla zaprezentowania nowej technologii


Na stronie nowetrendy.pl/index.php/news/id/5015

jest zdjęcie z porównaniem. W powiększeniu widac różnicę.

pozdr
RaFi B
 

Ares78

New member
Powiem tak sama technologia wygląda bardzo interesująco, na zdjęciu widać różnice, jak wyjdzie w praktyce to się jeszcze okaże. Chodziło mi głównie o to, że tytułów które można by poddać takie obróbce czy jak to zwać, jest długa lista, a byłoby to znacznie bardziej efektowne, niż w przypadku tego anime, które swego czasu i tak było poprawiane (jeśli chodzi o jakość).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
i co bedzie patrzyl to co kto pisze, wzroku nie masz, zobacz sam w salonie sony, a pozniej jak bedzie taki test przeczytasz.
 

dzejoo

New member
Seba_Fan napisał:
i co bedzie patrzyl to co kto pisze, wzroku nie masz, zobacz sam w salonie sony, a pozniej jak bedzie taki test przeczytasz.

Dziękuję za "ciepłe słowa" Seba_Fan - akurat, tak się składa, że się SC we Wrocławiu jest w remoncie :) a w zwykłych sklepach rtv robią straszne tragedię gdy chcę potestować na innym sygnale niż demo SONY z BLURAYA - 40" V5500 i W5500
Początkowo budżet 3999 na V był maksymalny - ale gdy poczytałem za i przeciw i o V i o W skłaniam się ku W. Ale chcę też przeczytać opinię ludzi, którzy się lepiej znają na LCD (przepraszam, że śmiałem zapytać:confused: ) Wydatek 4999 na W5500 nie jest małą kwotą dla mnie (może dla Ciebie nie) i mam prawo pytać. Pozdrawiam

P.S. Oczy mam i dużo czasu spędzam oglądając to i owo
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Witam, oglądałem dziś w Euto-rtv 40W5500, obok stał 46W4000 i musze powiedzieć że czerń patrzać z boku na oby dwa tv wydawała sie lepsza na tym drugim,co mnie troche zniesmaczyło czytając tu wcześniej na forum że nowa seria to jednak dobre lcd.Na W5500 było widać że robi sie szaro pod kątem,ale na wprost było ok.Chwile póżniej poszedłem do MM i tam z kolei stał 40E5510 i 46Z4500 i w tym przypadku to czerń wydawała sie byc dużo lepsza na 40E5510 i z boku i na wprost>Czy jest mozliwe aby np. trafił sie gorszy model W5500, czy może do modeli E5510 trafiaja lepsze matryce, ustawienia w obu W5500 były takie same
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
patrzenie w sklepie nie jest za dobre i roznie do wychodzi, ja wlasnie sie bawie V5500 mialem wczesniej W4000 i jak na razie musze powiedziec ze menu jest fajniejsze, lepiej radzi sobie z SD

dzejoo duzo osob tu wchodzi na chwile dowiedziec sie czegos i znikaja, ale nie wymienia ja informacja, jak juz kupia to wszystko maja gdzies
dla pomocy moge to podac, szkoda ze duzo ludzi oczekuje tyle pomocy, a nic w zamian

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40...Conclusion.htm
 
Ostatnia edycja:

dzejoo

New member
Seba_Fan napisał:
dzejoo duzo osob tu wchodzi na chwile dowiedziec sie czegos i znikaja, ale nie wymienia ja informacja, jak juz kupia to wszystko maja gdzies
dla pomocy moge to podac, szkoda ze duzo ludzi oczekuje tyle pomocy, a nic w zamian

Seba tu akurat się z Tobą zgadzam są niestety tacy forumowicze. Na szczęście ja do nich nie należę :) Napiszę w końcu co kupię - i test konsumencki zamieszczę. Ale w między czasie czekam na polski test :) (40"W5500)



pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale co tu testowac to prawie samo co W4500, chcesz zeby ktos testowal W4500 z W5500?
po co W4500 niebawem nie bedzie, zreszta ja mam wiec mi testy nie potrzebne


moje pytanie odnosnie menu serwisowego ktos smigal po nim?
 

Ares78

New member
Seba_Fan: hehe a tak narzekałeś jak mieli Ci wymienić :p Co do tego wymieniania informacji, niestety często to jak jest, ale z kolei jak mają pisać głupoty to lepiej niech nic nie piszą.

dzejoo z tą szarością to przy kątach ostrych już było, jak wyłączysz jeden ulepszacz to się pojawia się ten efekt, podejrzewam, że tv miał trochę pogrzebane w ustawieniach i to dlatego. Na twoim miejscu porównałbym w5500 z V5500 widzisz juddering na V kupujesz W, jeśli dla Ciebie jedno i to samo to nie ma sensu dopłacać.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bo wizyjnie mi sie tamten podobal, ale ten jest dla mnie lepszy, bardziej rozbudowany no i czyta mi z pena material z kamery HD
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
bo wizyjnie mi sie tamten podobal, ale ten jest dla mnie lepszy, bardziej rozbudowany no i czyta mi z pena material z kamery HD

Oglądałeś już z pen driva? Materiał musisz wrzucić taki jak był w kamerze (nieobrobiony), czy po małej obróbce też odczyta?
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
ale co tu testowac to prawie samo co W4500, chcesz zeby ktos testowal W4500 z W5500?
po co W4500 niebawem nie bedzie, zreszta ja mam wiec mi testy nie potrzebne


moje pytanie odnosnie menu serwisowego ktos smigal po nim?

Test konsumencki nowo zakupionego lcd? Hehe.. Ciekawe jak by wyglądał. Siadasz przec tv, włączasz film z br i piszesz, że jest cudowny- obraz zniewala:grin: hehe... I taka sama ocena dla praktycznie większości tv z każdej półki cenowej:grin:

Ja wszedłem w serwisowe w W4500, ale nic nie zmieniałem... Po historiach jakie ludzie mieli, wolałem nie ryzykować......
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sych napisał:
Oglądałeś już z pen driva? Materiał musisz wrzucić taki jak był w kamerze (nieobrobiony), czy po małej obróbce też odczyta?

normalnie byle jak przegrywasz i ogladasz, nie ma znaczenia
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a ja bym chcial sobie przegladac menu serwosowe tylko nie wiem jak

co do HD to fakt podobnie z innymi, ale kolory sony daje prawdziwe i naturalne

zobacz SD jak ladnie wyglada,nawet u mnie na kiepski kablu jest dobrze
ale jedno co zauwazylem, jak jest wyl TV i go wl to na poczatku kanal lekko przyciszony a po paru sekundach sie podglasnia i nastepuje strojenie dzwieku, tez tak macie
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
a ja bym chcial sobie przegladac menu serwosowe tylko nie wiem jak

Tylko nie przestaw czegoś, bo nie wiem czy gwarancje uznają...
Włączasz lcd na sygnał analogowy i wyłączasz lcd. Wciskasz "I" "5" "vol+" i włączasz lcd z pilota. Pojawia Ci się menu z 3 opcjami do wyboru.


Seba_Fan napisał:
ale jedno co zauwazylem, jak jest wyl TV i go wl to na poczatku kanal lekko przyciszony a po paru sekundach sie podglasnia i nastepuje strojenie dzwieku, tez tak macie

Może się rozgrzewa.. Mi to zawsze lcd włącza się jako pierwszy, później cyfra. Nie zauważyłem takiego efektu. Może tak jest, ale jakoś nie zwróciłem uwagi...
 

wuer_emce

New member
Witam

Pierwszy post i pierwsze pytanie:)
Reasumując cały wątek i wypowiedzi wszystkich kupić 40W4500 czy 40W5500?
Obecnie różnica w cenie to koło 800/900 zł na korzyść tego drugiego.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oj wiem jak do menu wejsc, ale nie wiem jak sie poruszac

kup co chcesz, przeciez to Ty kupujesz

dla mnie lepszy jest 5500
a dla Ciebie?

roznic cenowych nie powinno byc az tak duzych, jest to nastepca, cena jest bliska nie wiem skad taka masz cene
 
Do góry