Sony 32/37/40/46/52 W5500

cineczekk

New member
Dzisiaj kupiłem Sonego 32w5500 za 3440zł ( promocja w media - bez vatu ) i tak szczerze mówiąc rewelacyjny tv :)))

Jak podłączam PC do TV to żebym mógł wyświetlać pełną rozdzielczość to jedynie przez kabel HDMI ?
 

Sych

New member
Jeśli masz wyjście HDMI z komputera który ogarnie taką rozdzielczość, to tak kabel HDMI. U mnie w laptopie przez HDMI jest też przesyłany dźwięk...
 

FanBojPS3

New member
Witam.

Po wyszukiwaniu roznych TV, zostaly mi dwa :


Sony 40W4710 ( za 4999zl)
Sony 40W5500 ( za 4829zl)

Ktory wybrac?Naczytalem sie pochlebnych opinii o tym i o tym i juz sam nie wiem co brac.Moglby mi ktos pomoc i doradzic?
 

Sych

New member
Ja bym wziął W5500. Jedyny minus dla mnie to brak Photo HD i x.v. colour. Jeśli nie zależy Ci na odtwarzaniu zdjęć w realnych (czyt. w kolorach zbliżonych do zdjęc wydrukowanych), to nie zastanawiał bym sie nad W5500. Poczytaj sobie wątki, test jest tam sporo informacji. Tu możesz sobie zerknąć na porównanie, chociaż już ten link gdzieś w wątku jest...:

http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4500aep/kdl40w5500k
 

CeRvAnTeZ

New member
FanBojPS3 napisał:
Witam.

Po wyszukiwaniu roznych TV, zostaly mi dwa :


Sony 40W4710 ( za 4999zl)
Sony 40W5500 ( za 4829zl)

Ktory wybrac?Naczytalem sie pochlebnych opinii o tym i o tym i juz sam nie wiem co brac.Moglby mi ktos pomoc i doradzic?

Upraszczając - 4710 i 4730 są to inne wersje kolorystyczne modelu 4500.
Wycofane już obecnie ze sprzedaży, wiec musisz/chcesz :) wybrać 5500.
Też za późno się ocknąlem i czekam tylko jak ceny 5500 przestaną spadać :)
 

Ares78

New member
Sych zauważyłeś, że telewizor z serii w4500 jest droższy od w5500? Jak dla mnie wybór oczywisty, miesiąc temu sytuacja wyglądała inaczej ponad 1000zł różnicy na korzyść starszego modelu. W5500 lepsza czerń, rozwinięcie możliwości DLNA, oraz usb, Photo HD zaś przyda się raczej dla ludzi zajmujących się bardziej na poważnie fotografią...

CeRvAnTeZ
Chyba niedługo już wyhamują, zaraz po premierze ile kosztował 40 calowy, 6500zł?
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam !!!

Czy mógłbym prosić o wypowiedź posiadaczy 32w5500 o użyteczności tego tv jako monitora pc przy podłączeniu go za pomocą kabla HDMI, chodzi mi głównie o wyrazistość czcionek jakość gier. Fantastycznie działa to w wykonaniu samsung 32b650, który wyłącza zbędne funkcje po podłączeniu komputera do odpowiedniego złącza. Jak to wygląda w sonym ???
 

CeRvAnTeZ

New member
Ares78:
Też mam taką nadzieję, chociaż i tak pozostaną trochę wyższe niż ceny W4500, ale tu winę ponoszą niekorzystne kursy walut.
Ceny śledzę za pomocą Ceneo - daje mi to niejaki pogląd na ceny w całej Polsce. na chwilę obecną jest ca. 270 PLN różnicy miedzy najniższymi cenami warszawskimi, a cenami w innych regionach kraju.
Liczę na to że w warszawie ceny spadną jeszcze o 100 (200 byłoby super) i pewnie wtedy się wybiorę na zakupy :)
 

Ares78

New member
Jeśli patrzeć po ceneo to od tygodnia cena nawet nie drgnęła, podejrzewam, że spadnie max o 100-200zł tak jak piszesz. I tak jest nieźle po po pierwszych dniach premiery(kosztował tyle co Ztka) czarno to widziałem, a teraz jest już adekwatna do tego co oferuje.

dancan- 32 cale to nie za dużo jak na granie przez podłączenie PC? Chodzi mi o rozdzielczość, czy karto uciągnie.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ares78 napisał:
32 cale to nie za dużo jak na granie przez podłączenie PC? Chodzi mi o rozdzielczość, czy karto uciągnie.
32 cale na nvidia gtx275 na natywnej rozdzielczości - działa taka konfiguracja wspaniale, gry jakie dane mi było testować chodzą na full detail.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam pytanie, duza roznica miedzy 40V5500 a 40W5500 bo z tego co widze tylko 100Hz, mialem 40W4000 i nie widzialem duzej roznicy miedzy 40W4500 a roznica cenowa 1tys, ale wiem ze w modelach starych ten z 50Hz swietnie sobie radzial bo mialem taki, ale niestety padl i musze sobie teraz wybraz tego V5500 albo doplacic W5500 tylko czy warto, czy moze ma tak dobre 50Hz jak stary w4000.
kurcze musze szybko sie decydowac
 

NIUNIA

New member
Miałem podobny dylemat i kupiłem 40W5500, w Twoim przypadku to już bym się nie zastanawiał bo cena spadła już do rozsądnego poziomu, ja g\dałem grubo ponad 5 kawałków, ale już nie chciało mi się czekać dwa lub trzy tygodnie. Jestem bardzo zadowolony, a wymagania postawiłem dla TV bardzo duże. Polecam ten model, cokolwiek do niego podłączysz to TV daje sobie świetnie radę. Jeżeli chodzi o 50 czy 100 hz TO NAPEWNO TYLKO 100HZ.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tylko ze ja nie mam go kupic tylko dostane w zamian za W4000 i dostane V5500

ogladalem i nie widze az takiej roznicy 50Hz a 100Hz, jest wieksza plynnosc w 100Hz, ale nie az tak duza zeby placic 1tys, tak wiec ogladalem DVD i Blu-Ray i nie ma jak dla mnie duzej roznicy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LEPSZY OBRAZ

Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.
=======================================
Oczywiście że warto:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40131
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
tylko ze ja nie mam go kupic tylko dostane w zamian za W4000 i dostane V5500

ogladalem i nie widze az takiej roznicy 50Hz a 100Hz, jest wieksza plynnosc w 100Hz, ale nie az tak duza zeby placic 1tys, tak wiec ogladalem DVD i Blu-Ray i nie ma jak dla mnie duzej roznicy.

Obejrzyj jakiś meczyk w dobrej jakości. Po paru/parunastu minutach w opcjach wyłącz 100Hz. Różnica jest.
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
mam pytanie, duza roznica miedzy 40V5500 a 40W5500 bo z tego co widze tylko 100Hz, mialem 40W4000 i nie widzialem duzej roznicy miedzy 40W4500 a roznica cenowa 1tys, ale wiem ze w modelach starych ten z 50Hz swietnie sobie radzial bo mialem taki, ale niestety padl i musze sobie teraz wybraz tego V5500 albo doplacic W5500 tylko czy warto, czy moze ma tak dobre 50Hz jak stary w4000.
kurcze musze szybko sie decydowac
Oprócz 100Hz jeszcze kontrast, co za tym idzie odczucie głębszej czerni. Ja za samo 100Hz bym dopłacił. Zresztą min dlatego kupiłem w4500. Ale jeśli nie przeszkadza Ci brak 100Hz, to nie ma sensu dopłacać. Po co, jak nie przeszkadza Ci 50Hz...

Masz jeszcze link do porównania :
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w5500k/kdl40v5500k
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
OK czekam na odpowiedz sony, chce od nich W5500 a co oni na to, to nie wiem mam dostac info,jesli nie to moze sie zgodze na V5500, ale dla mnie W4000 bylo ladniejsze i mialo logo podswietlone, glosniki aluminium,x.v.color a ten nowy tego nie ma.
 

Ares78

New member
Seba_Fan na twoje pytanie odpowiedziałem już w odpowiednim temacie (nie musisz dublować;) ) Większość w tym ja uważa, że warto mieć 100hz, jeśli jednak miałeś w4000 już jakiś czas i nie przeszkadzał Ci brak tej funkcji to nie jest żaden mus, zawsze zaoszczędzisz 1000-1200zł.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam !!!

Czy któryś z posiadaczy XXw5500 mógłby udostępnić parę zdjęć telewizora z podłączonym do niego komputerem poprzez HDMI/DVI z ustawioną natywną rozdzielczością tego TV i jakimś Word, Adobe na ekranie . Mam bowiem dylemat co wybrać, wiem jak gra samsung 32B650 w takiej konfiguracji a nie mam technicznych możliwości przetestowania odbiornika sony.

Z góry dziękuję
 

RaFiB

New member
nowetrendy pl

SONY “Super Bit Mapping for Video” nowa technologia rejestracji Blu-Ray Disc

"Sony wprowadzi na rynek 27 maja tego roku płytę Blu-ray Disc z filmem Evangelion na której obraz zarejestrowany jest z wykorzystaniem najnowszej technologii „Super Bit Mapping for Video”. Technologia ta remasteruje sygnał wideo o rozdzielczości 8 bitów do postaci 10 bitowej. Dzięki temu obraz zawiera czterokrotnie bardziej szczegółową gradację koloru niż ma to miejsce przy technologii 8 bitowej.
Rejestracja filmów na Blu-ray Disc z wykorzystaniem technologii SBMV spowoduje wyraźny wzrost jakości reprodukowanego obrazu co widać na poniższych .jpg."


Rozumiem że w związku z tym, że ten telewizor ma 8bitową matrycę będzie to dla tego telewizora bezużyteczne?


pozdr
RaFi B
 
Do góry