Sony 32/37/40/46/52 W5500

PioSpec

New member
Kupiłem 37W5500 i gra całkiem ładnie.

Mam tylko jeden problem, brak sygnału DVB-T, testowałem już na 2 antenach, zasięg ponoć w tym miejscu bardzo dobry (Warszawa Ursus), ale nie chce nic znaleźć :(

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

pozdr.
 

PioSpec

New member
Ok, już sobie poradzilem.

Mimo to, że Emitel pokazuje na swojej mapce (zasięgu i mocy sygnału), że cała Warszawa ma sygnał Bardzo Dobry to jeszcze dużo im brakuje.

Musiałem wystawić antenę na balkon, dopiero złapałem sygnał.


Czy ktoś testował już DLNA?
Postawiłem serwer DLNA na PC, ale transmisja kiepska. Jeszcze nie wiem od czego to zależy ale materiał AVCHD czka jakby procesor nie dawał rady.
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Co do badań nie mogę się z Tobą zgodzić. Rozwój technologii w każdych dziedzinach napędza konkurencja. Firmy ścigają się, aby mieć jak najlepsze produkty. Aby utrzymać swoją pozycję na runku, muszą
wprowadzać nowe technologie.
Ale teraz wszyscy walczą o to, żeby się utrzymać na górze, a skutki kryzysu zminimalizować. Na badania idą grube miliardy, bo tak jak napisałeś jest to podstawa sukcesu, przy aktualnej sytuacji wszyscy tną badania jako bardzo kosztowną część działalności firmy (a raczej można już pisać korporacji).
Co do samych testów nigdy nie są w 100% obiektywne, każda ocena wydana przez człowieka jest subiektywna, dlatego powinno bazować się na kilku testach (ostatnio jakiś francuski serwis też testował w5500)

Sych: ooo miłe zaskoczenia cena sporo niższa niż jeszcze tydzień temu, zejdzie tak do 4900zł i nie będzie powodów do narzekań ;)
 

Sych

New member
arcos napisał:
Ja też mam nadzieję, że te testy nie były sponsorowane (dlatego napisałem, że pewnie przesadzam :) ). Ale prawdopodobieństwo jakieś zawsze jest. Np. w czasopismach samochodowych takie rzeczy są normą i nie jest to korupcja tylko subiektywna ocena towaru. Gdyby każdy towar (dotyczy to również telewizorów) można było jednoznacznie i obiektywnie ocenić to sprzedawałby się jeden model z każdej kategorii. :)
No i chyba najważniejsze, żeby z jednej strony czytać różne testy, a z drugiej strony porównywać testy przeprowadzane przez jedną "firmę" na towarach różnych marek.

W sumie może i masz racje. Dlatego nigdy, ale to nigdy nie bazuję na jednym teście. Co do testów samochodów, tu jest to bardziej skomplikowane. Istnieje coś jak przywiązanie i swoista "nienawiść" ludzi do niektórych marek. Nie będę rozwijał tematu, bo to jest inny wątek:D



arcos napisał:
Jasne, że na ceneo.pl można znalźć taniej niż w salonie Sony i też raczej nie kupowałbym sprzętu w najdroższym salonie w mieście :)
Ale wydaje mi się, że jeżeli już mówimy o polityce cenowej danej marki w Polsce to może ją tylko wyznaczać salon firmowy danej marki, a nie prywatni importerzy. A tu liczby są brutalne:
- 46W4500 (jeszcze jak był dostępny) kosztował 6.500 zł
- 46W5500 kosztuje 8.200 zł
A to jest różnica ponad 26%.

Pozdrawiam,
Arcos

Nie wiem czy CS jest salonem firmowym, czy tylko sklepem pod tą nazwą. Kiedyś w internecie znalazłem sklep o podobnej nazwie, poszukałem trochę informacji w necie i okazało się, że jest to prywatny sklep chyba z Trójmiasta... Co do CS nie wiem.
Ceny faktycznie chore, ale generalnie elektronika w internecie jest tańsza o ok 20-30%. Ja się cieszę, że 40W500 zszedł do 5.3tys:grin: Może niedługo zmienię...
 

Sych

New member
PioSpec napisał:
Ok, już sobie poradzilem.

Mimo to, że Emitel pokazuje na swojej mapce (zasięgu i mocy sygnału), że cała Warszawa ma sygnał Bardzo Dobry to jeszcze dużo im brakuje.

Musiałem wystawić antenę na balkon, dopiero złapałem sygnał.

/quote]

Żeby odbierać dobrze obraz przez MPEG4, musisz mieć dobrą antenę skierowaną na Janki. Ten obraz trochę waży, musisz mieć odpowiednio skie
 

MaTiX_lama

New member
Ja mam takie pytanko donośnie tych TV. Planuję sobie niedługo zakupić (mój pierwszy w życiu ;) ) TV LCD i najprawdopodobniej to będzie Sony KDL-32W5500. Chciałbym do niego podłączyć kompa, najlepiej po HDMI i stąd moje pytanie, czy któreś z wejść HDMI w tym TV ma możliwość osobnego doprowadzenia sygnału audio? Mam w kompie kartę graficzną, która nie ma wyjść HDMI, za to ma DVI, dlatego podłączę kompa jakimś dobrym kabelkiem DVI-HDMI, jednak niestety jak wiadomo nie da się poprowadzaić takim kabelkiem danych audio, stąd moje pytanie. A w D-Sub się nie chcę bawić, bo wiadomo - analog ;)
 

PioSpec

New member
Seria 5500 ma wejście audio, które działa zarówno dla wejścia HDMI 1 jak i PC VGA, więc spokojnie możesz podłączyć obraz z DVI poprzez przejściówkę HDMI do TV lub VGA-VGA + audio. Niestety jest to tylko jeden cinch, czyli wejście mono, nie działa jako cyfrowe SPDIF.

Aby mieć z kompa DD5.1 lub chociażby stereo bezpośrednio na TV, trzeba kupić konwerter, który łączy sygnał z PC audio + DVI na HDMI.

Inaczej trzeba puścić sygnał cyfrowy na wzmacniacz/amplituner a w TV jest cisza :(.

Kiepskie rozwiązanie. Chyba, że coś pominąłem.
 

PioSpec

New member
Sych napisał:
PioSpec napisał:
Ok, już sobie poradzilem.

Żeby odbierać dobrze obraz przez MPEG4, musisz mieć dobrą antenę skierowaną na Janki. Ten obraz trochę waży, musisz mieć odpowiednio skie


Wydawało mi się, że idea DVB-T jest taka iż wystarczy 0,5m drutu obok TV, dlatego też mamy zdjąć anteny z dachów do końca 2014r jak wyłączą analog.
Przynajmniej tak to działa w niemczech. Testowałem u znajomych w 2 miastach - zwykła antenka 0,5m bez wzmocnienia :)
Może puki tego nie odpalili oficjalnie sygnał jest jeszcze zbyt słaby.
 

cyber78

Member
Bez reklam
PioSpec napisał:
Seria 5500 ma wejście audio, które działa zarówno dla wejścia HDMI 1 jak i PC VGA, więc spokojnie możesz podłączyć obraz z DVI poprzez przejściówkę HDMI do TV lub VGA-VGA + audio. Niestety jest to tylko jeden cinch, czyli wejście mono, nie działa jako cyfrowe SPDIF.
To nie jest żaden cinch, tylko mini-jack, więc spokojnie dasz stereo.
 

NIUNIA

New member
kiki napisał:
Dziś przyjechał na testy model 40 W 5500. Spędziłem dobrych kilka godzin przy tym modelu, oglądając zawody w spotach zimowych , filmy sd i sygnał HD.
Więcej informacji jutro przy teście .

DO KIKIEGO
Jestem bardzo ciekawy jak wypadł TEST 40W5500? :( Kiedy będzie na forum?:roll:
 
J

Judash

Guest
PioSpec napisał:
Sych napisał:
Wydawało mi się, że idea DVB-T jest taka iż wystarczy 0,5m drutu obok TV, dlatego też mamy zdjąć anteny z dachów do końca 2014r jak wyłączą analog.
Przynajmniej tak to działa w niemczech. Testowałem u znajomych w 2 miastach - zwykła antenka 0,5m bez wzmocnienia :)
Może puki tego nie odpalili oficjalnie sygnał jest jeszcze zbyt słaby.
Kto ci powiedzial, ze anteny mamy zdjac z dachow? Sygnal nie jest jeszcze calej mocy.
 

Ares78

New member
PioSpec napisał:
Wydawało mi się, że idea DVB-T jest taka iż wystarczy 0,5m drutu obok TV, dlatego też mamy zdjąć anteny z dachów do końca 2014r jak wyłączą analog.
Przynajmniej tak to działa w niemczech. Testowałem u znajomych w 2 miastach - zwykła antenka 0,5m bez wzmocnienia :)
Może puki tego nie odpalili oficjalnie sygnał jest jeszcze zbyt słaby.

To czy trzeba anteny czy nie to pewnie zależy od siły sygnału, jak ja mam nadajnik niedaleko siebie (teraz mówię o analogu) to wystarczy, że mam kawałek kabla i bez problemu odbieram. Jeśli chodzi o DVB-T to minimum antena siatkowa, a najlepiej kierunkowa żeby mieć jak najlepszy obraz. Jak będzie finalnie w Polsce tego nie wiem.

NIUNIA: czyli będziemy mieli pierwszą reckę w Polsce. ;)
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Sych napisał:
Wydawało mi się, że idea DVB-T jest taka iż wystarczy 0,5m drutu obok TV, dlatego też mamy zdjąć anteny z dachów do końca 2014r jak wyłączą analog.
Przynajmniej tak to działa w niemczech. Testowałem u znajomych w 2 miastach - zwykła antenka 0,5m bez wzmocnienia :)
Może puki tego nie odpalili oficjalnie sygnał jest jeszcze zbyt słaby.


@Judash
Proszę nie fabrykować moich wypowiedzi. Ja tak nie napisałem, to nie są moje słowa, a cytujesz jakbym to napisał. Aż sam się zdziwiłem.
Co do DVB-t, teraz sygnał jest w fazie testów, zobaczymy jak to będzie wyglądało w wersji finalnej.
 
J

Judash

Guest
PioSpec napisał:
Wydawało mi się, że idea DVB-T jest taka iż wystarczy 0,5m drutu obok TV, dlatego też mamy zdjąć anteny z dachów do końca 2014r jak wyłączą analog.
Przynajmniej tak to działa w niemczech. Testowałem u znajomych w 2 miastach - zwykła antenka 0,5m bez wzmocnienia :)
Może puki tego nie odpalili oficjalnie sygnał jest jeszcze zbyt słaby.
Kto Ci powiedzial, ze anteny trzeba bedzie zdjac?
 
J

Judash

Guest
Sych napisał:
@Judash
Proszę nie fabrykować moich wypowiedzi. Ja tak nie napisałem, to nie są moje słowa, a cytujesz jakbym to napisał. Aż sam się zdziwiłem.
Co do DVB-t, teraz sygnał jest w fazie testów, zobaczymy jak to będzie wyglądało w wersji finalnej.
Kol. Sych bardzo przepraszam, za te pomylke. Poprostu blad w edycji popelnilem. Uff...przepraszam.
 

NIUNIA

New member
40w5500

W poniedziałek zamówiłem TV w sklepie internetowym, i od środy 40W5500 stoi na swoim miejscu. Czytając opinie na temat tego modelu, miałem wątpliwości co do zakupu, ale ile mozna czekać, nosiłem się z zamiarem kupna od półtora roku. Wczesniej miałem 40"X3500, ale zostawiłem go rodzicom. I czekałem, czekałem, czytałem i czytałem, oglądałem i oglądałem :confused: , w końcu jest. Warto było, telewizorek o bardzo dobrych parametrach, bardzo dobrze daje sobie radą z sygnałem SD, a z dvd lub komputra to już obraz jest pierwsza klasa. Meni, proste intuicyjne, masa ustawień bardzo ładnie dopasoawuje wielkośc obrazu, nie spłaszcze postaci. Kanału zmieniaja się bardzo szybko po wciśnięciu pilota. Sam pilot fajnie leży w ręce, bardzo ergonomiczny, tu duży plus bo nie jedną cegłę widziałem do sterowania TV. Minus za lekki Clouding w rogach, widoczny tylko w nocy przy zmianie kanałów, przy oglądaniu filmów praktycznie niewidoczny. Kolory są rewelacyjne, bałe jest białe, czrne jest czarne, a czerwonr to bajka, o reście nie wspomnę. Co do wyglądu nic nie pobije serji X, ale to rzecz gustu ;) , skromny i ładny w swej prostocie. Siedzę w odległości około 3,5 metra od TV i nie widać problemów z płynnością, a nie ukrywam czepiałem się tego zawsze, a tu duży kolejn plus. Tak na szybko podsumowywując, bardzo udany model, a cena cały czas spada, w poniedziałek kosztował 5.245zł, a dziś już zszedł poniżej 5 tyś, i tak jesze zejdzie, ale już nie chciało mi się czekć. :)
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
ja go ogladalem w sklepie.Bardzo slabe kolory dopiero na brilliant bylo znosnie.gorsze materialy a podzespoly wszystko w chinach robione.Formatowanie nadal nie dziala.Ogolnie slabo.Wypuscili low coast model.Myslalem ze cos sie poprawi a tu zonk.
 

starymada

New member
Kiki, kiedy test ukaze nie na forum?
Przy okazji mam do Ciebie pytanie - czy model WE5W bedzie 'gral' podobnie do W5500, czy HCFL bedzie jednak dawalo inny obraz? Pozdrawiam Swiatecznie
 

dustone

New member
senior45 napisał:
ja go ogladalem w sklepie.Bardzo slabe kolory dopiero na brilliant bylo znosnie.gorsze materialy a podzespoly wszystko w chinach robione.Formatowanie nadal nie dziala.Ogolnie slabo.Wypuscili low coast model.Myslalem ze cos sie poprawi a tu zonk.

normalnie człowiek z betonu :???:
i to "low coast"

oj meduza...
 
Do góry