Sonus faber vs dali ikon

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie ten piękny rozdział już jest zamknięty Franco Serblin nie żyje bez wątpienia wielki wizjoner (chociaż z zawodu był dentystą )
Nie rozumiem tylko dlaczego sprzedał firmę pomimo że generowała zyski ? ,Made In China to chyba nie było to, czego pragnął przez swoje życie

Sonud Faber to w ogóle była firma która nawiązywała do sztuki lutniczej ,sam Serblin bardziej traktował swoje kolumny jak instrumenty ,dużą rolę przykładał do obudowy, która była wykonywana z orzecha włoskiego (podobnie jak skrzypce Stradivarius) ,drzewo było sezonowane 2-3 lata i dopiero poddawane dalszej obróbce, łączone za pomoca specjalnego kleju w starych ściskach i imadłach stolarskich ,do wybarwień używano naturalnych składników,piękną barwę uzyskiwano przez kilkakrotne ścieranie kolejno nakładanych warstw ,a ostania warstwa była polerowana olejem lnianym dla idealnego połysku .Głośniki pochodziły z najlepszych stajni i z seryjną produkcją miały niewiele wspólnego .Kawał pięknego rzemiosła teraz to się zdarza bardzo rzadko - obecnie panuje inny trend " wiórówka " cięta na maszynach zbijana w pudełka ,okleina drewnopochodna .....i wio do sklepu

Zamykając temat- Dali też ma piękną historię ,zaczynali od kupna starej fabryki mebli ,na przestrzeni lat produkowali też wybitne konstrukcje jak choćby Dali Grand Coupe do dziś kultowy "podstawkowiec"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie ten piękny rozdział już jest zamknięty Franco Serblin nie żyje bez wątpienia wielki wizjoner (chociaż z zawodu był dentystą )
Nie rozumiem tylko dlaczego sprzedał firmę pomimo że generowała zyski ? ,Made In China to chyba nie było to, czego pragnął przez swoje życie

Sonud Faber to w ogóle była firma która nawiązywała do sztuki lutniczej ,sam Serblin bardziej traktował swoje kolumny jak instrumenty ,dużą rolę przykładał do obudowy, która była wykonywana z orzecha włoskiego (podobnie jak skrzypce Stradivarius) ,drzewo było sezonowane 2-3 lata i dopiero poddawane dalszej obróbce, łączone za pomoca specjalnego kleju w starych ściskach i imadłach stolarskich ,do wybarwień używano naturalnych składników,piękną barwę uzyskiwano przez kilkakrotne ścieranie kolejno nakładanych warstw ,a ostania warstwa była polerowana olejem lnianym dla idealnego połysku .Głośniki pochodziły z najlepszych stajni i z seryjną produkcją miały niewiele wspólnego .Kawał pięknego rzemiosła teraz to się zdarza bardzo rzadko - obecnie panuje inny trend " wiórówka " cięta na maszynach zbijana w pudełka ,okleina drewnopochodna .....i wio do sklepu

Zamykając temat- Dali też ma piękną historię ,zaczynali od kupna starej fabryki mebli ,na przestrzeni lat produkowali też wybitne konstrukcje jak choćby Dali Grand Coupe do dziś kultowy "podstawkowiec"

Czyta się niemalże jak poezje :)... ale SF ma coś z poezji .... piękne kolumny i świetnie do tego grają..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Grają fajnie, ale czy są warte swojej ceny? Moim zdaniem absolutnie nie.
Cudna stolarka, świetne brzmienie (trudno żeby nie przy obowiązującej cenie), ale nie są warte przysłowiowej "każdej złotówki".
Nie mam tu na myśli Venere oczywiście, te w swoim budżecie są konkurencyjne i daleko im do większych braci, ale tu przynajmniej cena jest w miarę adekwatna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Grają fajnie, ale czy są warte swojej ceny? Moim zdaniem absolutnie nie.
Cudna stolarka, świetne brzmienie (trudno żeby nie przy obowiązującej cenie), ale nie są warte przysłowiowej "każdej złotówki".
Nie mam tu na myśli Venere oczywiście, te w swoim budżecie są konkurencyjne i daleko im do większych braci, ale tu przynajmniej cena jest w miarę adekwatna.

Ja mam inne zdanie, bo to wszystko zależy również od tego ile człowiek zarabia... Kolego jakbyś wziął osobę która zarabia 1250 zł miesięcznie i powiedział jej ile zapłaciłeś za sprzęt który masz i spytał się tej osoby, czy to jest warte tej ceny, to myślisz że by odpowiedziała Ci że tak to jest warte tych pieniędzy ? Ja jestem w stanie się założyć, że nie znajdziesz takiej osoby...
Mam kumpla który kupił dwu letniego Mondziaka i powiedział że po co jemu Mercedes C klasa który kosztuje znacznie więcej niż Mondeo, a który nie jest aż tak znacząco lepszy.. nie wspomnę już o tym że na tego Mondeo brał kredyt.. i nigdy nie jeździł C klasą .. a dobrze wiesz że lubię osobiście Fordy i złego zdania o tej firmie nie powiem - przynajmniej na przykładzie modelu który ja miałem...tylko chodzi o fakt jak ludzie potrafią być nie obiektywni i nie potrafią się przyznać, że nie stać ich na to pewną rzecz... i mam na myśli mojego kumpla a nie Ciebie.


Wracając do SF to jakbyś zarabiał 200 tys netto miesięcznie myślę że byś nie zastanawiał się czy te kolumny są warte każdej złotówki czy też nie ( i jeśli coś by Ci się podobało to kupiłbyś to )... a że zarabiamy dużo mniej to ja i Ty i myślę wiele osób powie że kolumny nie są warte tej ceny ale patrzymy wszyscy pod kątem naszych zarobków.


Choć gdybym zarabiał z 10-15 tys. więcej niż obecnie i miał salon z 50 m to kupiłbym B&W - wiesz które :) znacznie tańsze a tez świetnie brzmiące i super wyglądające kolumny :) choć samo drewno w SF to jednak jest zupełnie inna liga...
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

U mnie grają od 2001 r . kolumny wolnostojące firmy Sonus Faber model . Sonus Faber GRAND PIANO Home ----Fine Audio Products ----MADE IN ITALY .


Są dla mnie "niezastąpione".:-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

U mnie grają od 2001 r . kolumny wolnostojące firmy Sonus Faber model . Sonus Faber GRAND PIANO Home ----Fine Audio Products ----MADE IN ITALY .

Kupione w HI-FI Studio w Nieporęcie u p.Ryszarda Jasika .

Są dla mnie "niezastąpione".:-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak pamiętam Ty też lubisz tę firmę i jesteś gorącym zwolennikiem.. Znam Pana Ryszarda super Gość ...
 

accu

New member
Bez reklam
Tak pamiętam Ty też lubisz tę firmę i jesteś gorącym zwolennikiem.. Znam Pana Ryszarda super Gość ...

Witam uprzejmie,

Zgadza się.
Ostatnio słuchałem kolumn podłogowych firmy Sonus Faber model LIUTO z zestawem CD/AMP Oxygene
firmy Roksan .
Krótko . Wybrzmienie , szczególnie średnicy:| dla mnie wciągające do długiego słuchania , z pełną paletą "barw".

BTW, dzisiaj TV Kultura o godz. 22:20 wyemituje koncert z 1983 r . legendarnej grupy Dire Straits .
Osobiście , polecam . Tytuł koncertu :" Alchemy LIVE".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zgadza się.
Ostatnio słuchałem kolumn podłogowych firmy Sonus Faber model LIUTO z zestawem CD/AMP Oxygene
firmy Roksan .
Krótko . Wybrzmienie , szczególnie średnicy:| dla mnie wciągające do długiego słuchania , z pełną paletą "barw".

BTW, dzisiaj TV Kultura o godz. 22:20 wyemituje koncert z 1983 r . legendarnej grupy Dire Straits .
Osobiście , polecam . Tytuł koncertu :" Alchemy LIVE".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dla tych co lubią Dire Straits obowiązkowa pozycja..
 
Do góry