Sonus faber vs dali ikon

Leon14

New member
Witam
Potrzebuje pomocy aktualnie posiadam amplituner marantz sr 7009 i planuje zakup kolumn stereo.zastanawiam sie nad zakupem dali ikon 6 lub Sonus faber venere 2.5 lub 3.0.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci że to zależy od własnej wrażliwości ale mnie bardziej urzekły Sonus Faber venere. Dużo bardziej mi się też podobają .
 

JanVid

New member
... to jest tak jakbyś Fiata Pandę porównywał do Mercedesa E klasse :) .... odpowiedź nasuwa się sama pod warunkiem że coś kumasz w tym "świecie audio" ..... no chyba, że wybierasz ekonomię jako główny wyznacznik jakości :)
 

Leon14

New member
wiem ze ceny sa nieporywnywalne ale czy warto wydać wiecej rozważałem jeszcze dali rubicon 6 ale mnie nie powaliły wg mnie nie warte wydania takich pieniędzy dlatego zatrzymałem sie przy ikonach. Natomiast wczoraj zaproponowano mi fabera, których nie widziałem i nie słyszałem dlatego prosze o pomoc w podjęciu decyzji czy ikony czy fabery
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
... to jest tak jakbyś Fiata Pandę porównywał do Mercedesa E klasse :) .... odpowiedź nasuwa się sama pod warunkiem że coś kumasz w tym "świecie audio" ..... no chyba, że wybierasz ekonomię jako główny wyznacznik jakości :)
Proszę mi tu nie wyjeżdżać od Pand i innych Fiatów :D
Trzeba tez wziąć jeszcze jedno pod uwagę, że Venery to budzetowka Sonusa i grają zupełnie inaczej niż legendy Sonus Faber za kilkakrtonie większą kasę. Cena i tak już mocno spadła. Nie mniej jednak grają fajnie, ale dość specyficznie i trzeba ich posłuchać. Nie każdemu przypadną do gustu. Rubicony np. dla mnie bardzo fajne. Może rozejrzyj się tez na innym charakterem grania?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na żywo baaardzo udane. Ja akurat lubię High Gloss White, ale w Venerach najbardziej podoba mi się szklany cokół z grubymi, kolcami i kilkustopniowe pochylenie. Gniazda na kable też robią wrażenie. Z resztą, kolumny w tej cenie raczej nie mają kosmetycznych mankamentów.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Proszę mi tu nie wyjeżdżać od Pand i innych Fiatów :D
Trzeba tez wziąć jeszcze jedno pod uwagę, że Venery to budzetowka Sonusa i grają zupełnie inaczej niż legendy Sonus Faber za kilkakrtonie większą kasę. Cena i tak już mocno spadła. Nie mniej jednak grają fajnie, ale dość specyficznie i trzeba ich posłuchać. Nie każdemu przypadną do gustu. Rubicony np. dla mnie bardzo fajne. Może rozejrzyj się tez na innym charakterem grania?

Dokładnie i to trzeba brać pod uwagę że to nie jest szkoła typowa dla SF to jaki mają dźwięk te kolumny, naprawdę polecam posłuchać bo nie każdemu to podejdzie.

Na żywo baaardzo udane. Ja akurat lubię High Gloss White, ale w Venerach najbardziej podoba mi się szklany cokół z grubymi, kolcami i kilkustopniowe pochylenie. Gniazda na kable też robią wrażenie. Z resztą, kolumny w tej cenie raczej nie mają kosmetycznych mankamentów.

Mi z wyglądu to średnio podchodzą, ale to kwestia gustu ... Kiedyś byłem świadkiem ( pisałem w innym wątku o tym) jak pierwszy raz te kolumny przyjechały do pewnego sklepu w Warszawie i jak sprzedawca otworzył je i na żywo zobaczyli je włącznie z właścicielem sklepu to aż sobie usiedli i nie wierzyli że takie kolumny wyszły od SF .... czyli to potwierdza fakt, że Ci co znają tę firmę to jednak te kolumny są troszkę oddalone od tych typowych kolumn SF zarówno pod względem wyglądu - materiału jak i dźwięku - co później zostało potwierdzone.

Oczywiście proponuję ich posłuchać i ocenić na własne oczy i uszy :)
Dla mnie osobiście to nie są kolumny od SF...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do wyglądu to tez masz racje, bo o ile za tą cenę to ich nowoczesny wygląd mi się podoba i nie mam im nic do zarzucenia, to jaki wcześniej wspomniałem do tradycyjnego drewnianego kunsztu Sonusa to daleko, ale to widać dopiero gdy obok stoi tradycyjny Faber, albo gdy wcześniej się już widziało te dzieła sztuki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co do wyglądu to tez masz racje, bo o ile za tą cenę to ich nowoczesny wygląd mi się podoba i nie mam im nic do zarzucenia, to jaki wcześniej wspomniałem do tradycyjnego drewnianego kunsztu Sonusa to daleko, ale to widać dopiero gdy obok stoi tradycyjny Faber, albo gdy wcześniej się już widziało te dzieła sztuki.

To jest prawdziwy SF i nie chodzi mi o konkretny model (bo to zupełnie inna półka) tylko o wykonanie i jak ta kolumna wygląda i za co ludzie kochają tę firmę - jak dla mnie to Mercedes S klasa.. i tyle kosztują :)



how to do a screen shot


Albo coś niżej bardziej dla "ludu " :)



upload an image





image host
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Arii mieliśmy okazje posłuchać na Audio Show - mnie nie powaliło (nie wiem czy sala, akustyka nie ta, ale było to kompletne nieporozumienie, tym bardziej za taka cenę - choć pewnie się nie znam :)
Inne, sporo tańsze modele już ok, bardzo OK :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Arii mieliśmy okazje posłuchać na Audio Show - mnie nie powaliło (nie wiem czy sala, akustyka nie ta, ale było to kompletne nieporozumienie, tym bardziej za taka cenę - choć pewnie się nie znam :)
Inne, sporo tańsze modele już ok, bardzo OK :)

Według kilku opinii ludzi z branży którzy też właśnie słuchali tych kolumn w tych warunkach na AS to twierdzili że w tych warunkach to w życiu takie kolumny nie mogły zagrać dobrze... plus twierdzili że inna elektronikę by tez dali...


Mi się podobają , oczywiście w dobrych warunkach odsłuchu.

Dokładnie to właśnie się potwierdza że warunki lokalowe są ważne, a nie wpakować kolumny to byle jakiego pomieszczenia i chcieć żeby to dobrze zagrało.
Osobiście jakbym miał tyle kasy co śniegu w Alpach to kupiłbym te kolumny :)
Generalnie wykonanie kolumn SF tych wyższych modeli to jest dla mnie mistrzostwo świata.. Drewno w tych kolumnach aż człowiek ma ochotę dotknąć...
 
Do góry