Sonos vs harman citation vs audio pro 36

jasiukosti

New member
Witam serdecznie,

To mój pierwszy post, choć na forum wiszę dość długo i tu pojawia się moje pytanie jaki sprzęt wybrać. Kilka istotnych rzeczy :
- salon 23m, sprzęt będzie grał Max na 60% bo sąsiedzi upierdliwi
- chciałbym bardzo zamknąć się w 5k bo mnie stara wystawi za drzwi
- multiroom ma podkręcić mój tv Sony xh9005 , 30% tv, 30% ps5, 40% spotify (mam iphona - ważne, w kontekście sonosa)
- lubię przestrzeń, Dolby atmos, rozlany ciepły bas, pluszowe brzmienie

Wczoraj kupiłem harman sabre sb35 i dzisiaj odsyłam :)

Wybór swój wiec zawoziłem do 3 pozycji które mogę zanabyc w okolicach 5k (troszkę więcej jak będzie to wygrzebie ze skarbony, jak mniej to stara się ucieszy)

1)Sonos arc + sonos move - to co mnie przekonuje, to Dolby Atmos oraz fakt, ze move mogę zabrać na dwór co czasem mi się zdarza. Myśle ze dobrze wymieni mojego harmana go play którego kocham, ale który jednak po 5 latach odchodzi do audio nieba. Moja największa obawa jest to ze move stałby centralnie na środku za kanapa imitując stereo. Wiem ze praw fizyki nie oszukam i jestem ciekawy efektu
2)Harman citation zestaw składający się z : bara, suba citation 300 i 2 x citation 100
3)słynnego pogromcy soundbarow audio pro 35 który może kiedyś poszerzę o audio 25

Bardzo dziękuje za każde słowo wsparcia. Może macie inne propozycje, jestem bardzo otwarty. Nie ukrywam, ze design jest ważny (dla mnie trochę) ale stara jest architektem wnętrz i choć głośnik będzie pogromca pogromców to jak będzie brzydki to stara się nie zgodzi. Stad nacisk na harmana albo sonosa.

Dzięki !
 

jasiukosti

New member
Nie napisałem o cenach, myśle ze to dość ważne :
1) Sonos arc + move - 5600
2) H/K citation - bar + 2x100 + 300 (jako alternatywa dla suba) 5600
3) Audio pro 36 + 26 - 5700

Bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi :)
 

raf2007

Member
Witam,
Mam SONOS Arc + SUB + 2 x Play 1 muzyka gra świetnie, filmy w dolby atmos na Apple tv lub Netflix rewelacyjne!. Wcześniej przez 5 lat miałem Playbar i też było super, ale wymieniłem na Arc właśnie ze względu na Atmos. Moim skromnym zdaniem powinieneś dokupić SUB bo to robi różnicę i zamiast move polecam nowe 2 x ONE SL i masz super sprzęt. Możesz zawsze później dokupić sobie move. Też zaczynałem od Playbaru teraz mam sprzęt Sonosa w każdym pomieszczeniu. Rewelacyjne sterowanie za pomocą aplikacji na iOS i Androida, cała biblioteka w jednym miejscu. Z tego co słyszałem w sklepie internetowym sonos możesz zwrócić sprzęt w ciągu 100 dni jeżeli nie będziesz zadowolony wejdź zobacz posłuchaj i zdecydujesz. Aha mój "salon" ma 21m2. Pozdr :)
 
Ostatnia edycja:

jasiukosti

New member
Witam,

Dzięki za odpowiedz niemniej jednak nie widzę przyszłości dla sonos suba ponieważ sąsiedzi mnie rozniosą. Poza tym robi nam się kwota bliska 10tys a na to poprostu nie mam kasy, bo w drodze dziecie.

Tak wiec był bym w stanie porzucić move na rzecz 2óch SL-ek.

Fajnie jakby wypowiedział się ktoś od harmana. Zamówiłem 2 zestawy z MM:
1)Omni bar + z Subem za 2tysiace i mógłbym go rozszerzyć o 2x omni 20 i ten zestaw kosztowałby mnie nieco ponad 3 tys co jest nieukrywam dość ciekawa propozycja. Cóż - lubię dobry dźwięk, ale liczę tez kasę - może jest ktoś z takim zestawem i będzie w stanie się wypowiedzieć.
2)Citation bar + 2x Citation 100 za 4800

Sonos z 2 SL kami to koszt 5500 PLN - poważnie rozważam, mam natomiast obawy o brak dostatecznego basu tak jak w wypadku H/K Citation. Natomiast jest Dolby Atmos.

I tu nasuwa się pytanie, czy różnica w dźwięku będzie proporcjonalna do różnicy cenowej?

Bardzo dziękuje za pomocne odpowiedzi,
Pozdrawiam
 

Jarulez777

New member
Nie rozumiem dlaczego Harman nie ma Atmosa , to jakaś kpina tak zacna marka , trochę mnie to irytuje że taki Samsung posiada w swoich topowych konstrukcjach np. Q950 i korzysta z doświadczeń H/K , a tu taki Citiation jest daleko w tyle , słabo to wygląda w świecie audio .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jasiukosti

New member
Nie rozumiem dlaczego Harman nie ma Atmosa , to jakaś kpina tak zacna marka , trochę mnie to irytuje że taki Samsung posiada w swoich topowych konstrukcjach np. Q950 i korzysta z doświadczeń H/K , a tu taki Citiation jest daleko w tyle , słabo to wygląda w świecie audio .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Fakt, jest to irytujące ze na takim poziomie cenowym należy szukać kompromisów, No ale jest jak jest,

Na ten moment jak napisałem wyżej, zamówiłem z MM outletu 2 zestawy H/K i jutro domowie sonosa - 2 z nich oddam. Będę tez w stanie być może komuś pomoc moja subiektywna opinia. Na ten moment najbardziej realne wydaje mi się, iż zostawię Harmana omni bar wraz z 2 satelitami omni 50. Koszt tego będzie wynosił ok 5k a zestaw będzie pełny, wraz z jakotakim niskotonowym basem. Olbrzymi plus za to, ze 2x omni 50 będę mógł zastąpić mojego dotychczasowego hk goplaya, a opcja małego stereo w plenerze wydaje mi się całkiem kusząca - często wyjezdzam i pije piwo w lesie, wiec jak znalazł,

Ale być może sonos albo citation zagrają szach mata, mimo brakującego basu. Napewno się podzielę opinia, bardzo jestem ich ciekaw.

Spokojnej nocy
 

Jarulez777

New member
Fajnie że sprawdzisz 2 zestawy , mi np. bardzo spodobał się zestaw Bose 700 plus sub , jakość piękna , nie wiem jak to jest możliwe z takiego urządzenia wydobywa się tak czysty dźwięk , nie jestem melomanem , ale tak samo jak kiedyś sonos playbar zrobił na mnie wrażenie że musiałem się wrócić do sklepu i sprawdzić czy to napewno playbar gra bo nie dowierzałem , ale minusem tych dwóch barów jest ,w przypadku Bose 700 brak Dolby Atmos , Playbar sonos brak HDMI , Harmana Citiation słuchałem ale coś mi w nim brakuje i w wcale nie jest tanio na tle konkurencji oraz brak Atmosa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

raf2007

Member
Wcale nie uważam, że brak HDMI w Sonos Playbar to jakaś wielka wada. Masz gniazdo optyczne i w zupełności wystarczy, a resztę urządzeń podłączasz do TV i masz Dolby Digital 5.1 miałem taki zestaw Playbar + SUB + 2 x Play 1 przez prawie 6 lat. Nigdy nie odczułem braku HDMI, no chyba, że koniecznie musisz mieć DTS to rzeczywiście pod tym względem tak. Natomiast zgadzam się z Tobą, że Playbar Sonos gra wyśmienicie zresztą był reklamowany jako najlepszy do muzyki. Po 6 latach wymieniłem Playbar na ARC reszta czyli SUB i Play 1 została i jest jeszcze lepiej. Sprzęt jest drogi, ale wart swoich pieniędzy. Przyznam się, że poszedłem dalej w SONOS i kupiłem Beam do sypialni i ONE SL do kuchni i łazienki i nie zamienię Sonosa na inną markę. Pozdrawiam
 

Jarulez777

New member
Tez mnie kusi właśnie ARC ponieważ mam 2 play 5 gen. 1 i kto nie przyjdzie to pyta co mi tak ładnie gra , choć trochę brakuje mi Bluetooth i muzyki z YouTube , czy ArC zagrał lepiej od Playbar ? w czym jest lepszy ? Czy warto się nad nim zastanowić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

raf2007

Member
ARC jest lepszy w kinie domowym i ma Dolby Atmos. Oglądanie filmów z Netflix czy Apple TV w Dolby Atmos niesamowite tylko należy pamiętać, że większość filmów z DA dostępna jest w wersji oryginalnej z napisami zarówno na Netflix jak i Apple TV! niestety Canal+ jeszcze nie nadaje filmów w Dolby Atmos tylko w DD 5.1, a różnica jest spora. Jeżeli chodzi o muzykę, to dźwięk wydaje się pełniejszy z szerszą sceną dźwiękową.
 

jasiukosti

New member
No to jestem,

Jaja jak berety z tym MM outlet. Przyszły do mnie 2x”setki” citationa bez bara xd - bo jednak nie było, co spowodowało, ze nie odbiorę tego zestawu. Jeśli chodzi o zestaw omni, który zanabylem w dość ciekawej cenie to dostałem zwrotkę, ze nie ma pilota i albo chce zwrot kasy, albo poczekam jakieś 2tyg aż odmówią od producenta,

Tak wiec wsiadłem w samochód i pojechałem po Sonosa. Miałem kupić czarnego, ale gość w salonie powiedział ze maja białego z wystawy z rabatem 15% wiec się długo nie zastanawialem. W momencie podpięcia suba nie miałem już wątpliwości. Jest dobrze :) na tyle, ze decyzje podjalem. Co prawda muszę poczekać tydz na białego suba, ale w konfiguracji regularnej pokoju, ok 20m czuje się ukontentowany. Może dokupie SLki kiedyś, zobaczymy.

Dzięki Panowie za pomoc, to moja pierwsza styczność z ta firma. Czuje ze się polubimy :)
 

jasiukosti

New member
Dodam ze czekam wciąż na harman omni bar (z subem w zestawie) i 2x omni 50 jako satelity i opcja wyniesienia ich na dwór/działkę jako „mobilne” stero i skonfrontowanie go z moim hk goplayem. Jest to mój niezastąpiony kompan wyjazdowy i każdy z moich znajomych jest pod wielkim wrażeniem jakości dźwięku głośnika przenośnego. Ten zestaw jest dość konkurencyjny ponieważ za zestaw suba z listwa w mm zapłaciłem 1951 i 2 satelity powinienem znaleźć za ok 2500 tak wiec za 4500 mam komplet z dodatkowym ficzerem wyżej opisanym no ale,

Szczerze czuje, ze zostawię arca i suba bezpiecznych w domku , mimo iż powyższy zestaw będzie ok 2k droższy :)

Ale kto wie, napewno podzielę się swoją opinia,

Niech jakość muzyki będzie z wami !
 

Jarulez777

New member
Czyli wniosek jest taki , iż ARC jest nowszą i lepszą konstrukcją od playbar , dobre jest to że system można sobie rozbudować z czasem , mnie tylko brakuje YouTube , pytanie jest czy jeśli mam tv z 2017 Sony 75xe9405 bez eArc HDMI to przecież nie usłyszę Dolby Atmos z Sonos ARC podłączony do tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jasiukosti

New member
Na szybko po jednym dniu powiedzieć mogę, ze jest słaby dostęp do treści Dolby Atmos. Do tego stopnia, ze przestraszyłem się iż któryś z komponentów nie obsługuje tego formatu. Po sprawdzeniu 3 czynników tj tv (mam xh9005 który obsługuje Datmos), kabla hdmi i ustawien wciąż nie mogłem znaleźć treści na netflixie mimo iż na yt tutorialach istotnie widnieje ikonka formatu. W końcu się uspokoiłem jak pobrałem Apple TV i odpaliłem jakiś darmowy tytuł który obsługiwał Datmos i nareszcie zadziałało. Efekt jest niezły niemniej jednak nie widzę opcji płacenia po 20 zł za każdy tytuł w Apple tak wiec próbuje znaleźć jakiś złoty środek. Może ktoś wie czy istnieje coś takiego jak rozróżnienie netflixa na premium i super premium bo przyznam ze pasożytuje na rodzinnym koncie i nigdy złotówki nie przelałem na te instytucje :)
 

jasiukosti

New member
Czyli wniosek jest taki , iż ARC jest nowszą i lepszą konstrukcją od playbar , dobre jest to że system można sobie rozbudować z czasem , mnie tylko brakuje YouTube , pytanie jest czy jeśli mam tv z 2017 Sony 75xe9405 bez eArc HDMI to przecież nie usłyszę Dolby Atmos z Sonos ARC podłączony do tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do yt się nie wypowiem, ponieważ odkąd istnieje spotify, zapomniałem co to yt :)
 

raf2007

Member
Jeżeli chodzi o Netflix musisz mieć wykupiona wersje premium hd niestety ta najdroższą! i musisz wziąć pod uwagę fakt, że większość filmów w Dolby Atmos jest w oryginalnej ścieżce dźwiękowej najczęściej angielskiej z polskimi napisami.
 

raf2007

Member
Przy każdym filmie w Netflix obok tytułu masz napis HD, 4K, Dolby Atmos albo Vision. Jeżeli to jest to wybierz w ustawieniach dźwięku ścieżkę odpowiadająca Dolby Atmos do tego polskie napisy i to wszystko. Tylko tak jak napisałem wyżej dotyczy to pakietu Premium HD.
 

Jarulez777

New member
Ok. A jak ktoś nie ma w tv EArc ? To chyba muszę mieć przystawkę Apple TV lub jakiś ampli , bo jak inaczej ARC puści sygnał ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry