Słuchawkowe dziurki ;)

krzysiekkortus

New member
Cześć
Chciałbym stworzyć zestaw stereo pod ..... słuchawki. Konkretnie Beyery DT880 250 ohm. Posiadam zestaw kina domowego BD Onkyo 309 + ampli Onkyo 616 i kolumny Taga Harmony Platinum v.2 F-100. W stereo na kolumnach jest przyzwoicie ale na słuchawkach gra to dla mnie niewystarczająco szczegółowo, płasko i zimno. Może zagrało by lepiej z lepszym CDkiem?


Słucham różnej muzy i w rożnych celach. Zazwyczaj dla relaksu (wtedy rock, trochę łagodniejszego metalu, alternatywa trochę pop), czasami by pobawić się we wsłuchanie w detale i złożoność utworów (i tu w zasadzie każdy rodzaj dobrej muzy z klasyczną włącznie). Ot taki miszmasz.

Głownie ma to być zestaw pod muzę z CD. Jeśli do tego mogłoby ciągnąć z zasobów sieci domowej i internetu to byłoby już całkiem nieźle. Do zestawu nie będą podłączane kolumny (w ogóle - no chyba że można stworzyć coś ciekawego i potem za jakiś czas dołączyć kolumny). Na początek nie chciałbym więcej wydać niż 2000zł


Na początku myślałem o samym dobrym (przyzwoitym) CD
na przykład: Onkyo c-7030 - mam słabość do tej marki pomimo słabo grającego 309 który już mam ;) CD jest teraz w dobrej cenie i można bezpośrednio do niego podłączyć słuchawki (wbudowany wzmacniacz) - można też by do niego dokupić wzmacniacz słuchawkowy i razem też wyszło by ok 2000 Pytanie jaką ma dziurkę słuchawkową ten CD i czy warto do tego dołożyć wzmacniacz słuchawkowy?

Drugie rozwiązanie to Marantz cd 6005 - za 2 tys da radę kupić - pytanie jak dobre ma wyjście słuchawkowe tu w budżecie nie wystarczy na wzmacniacz?


Trzecie rozwiązanie nie zmieści się w 2000zł ale może warto? Denon RCDN-8 lub Marantz MCR610
Pytanie jak grają z CD? i Czy warto dołożyć dodatkową kasę do pozostałych ich funkcji szczególnie w Marantzu bo to sporo ponad budżet?


No i czwarte rozwiązanie - zestaw CD + Wzmak stereo -na przykład NAD C516BEE + NAD C316BEE (lub inny - tu pytanie - Jaki?) I tu drugie pytanie czy warto do tego tak dużo dołożyć?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słuchawki które masz reprezentują już pewien poziom ,dlatego podłączając je do amplitunera nie należy spodziewać się cudów, stąd słabszy dźwięk

Idealnym rozwiązaniem jest kupno wzmacniacza słuchawkowego szczególnie jeżeli zestaw ma być pod słuchawki .Jeżeli oczekujesz ciepłego dźwięku ,eterycznego o dużej finezji kup wzmacniacz oparty na lampach EL 34 i uwierz mi nie jest to żart

Kapitalne wzmacniacze słuchawkowe oferuje Linnart to już poważne brzmienie ,do Twoich słuchawek byłby super
Ewentualnie jeżeli nie możesz przeznaczyć tyle pieniędzy poszukaj używanego Musiacal Fidelity X-CANS (tzw prosiaczek nazwany ze względu na swój walcowaty kształt) to też bardzo udana konstrukcja o miłym dźwięku

Też miałem kiedyś CD Onkyo - miło wspominam ponieważ nigdy nie miałem z nim kłopotów ,rzeczywiście solidna konstrukcja- szczególnie mechaniczna
Onkyo C 7030 ma wejście tzw duży jack , problem w tym że to budżetowy klocek i prosty model więc brzmienie też raczej Ciebie nie zadowoli
Dozbieraj parę stówek i kup Onkyo C -S5VL , dźwięk dwie klasy wyżej podobnie jak i konstrukcja .Na dodatek odtwarzacz ma 5 wbudowanych filtrów subtelnie zmieniających brzmienie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Akurat w amplitunerach Onkyo wyjście słuchawkowe to porażka. Już kiedyś pamiętam pisaliśmy o tym na forum. U mnie z laptopa czy przenosnej MP3 jest ładniejszy dźwięk niż z amplitunera. Tam jest płaski, bez wyrazu, aż się słuchać nie da.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego krzysiekkortus. Nie wiem skąd kolega jest, ale zapraszam do Łodzi. Sam użytkuję zestaw stereo oparty na słuchawkach i wzmacniaczu lampowym. Moje słuchawki to DT 990 i DT 880. Co do wzmacniacza. Jest to jedna z wielu konstrukcja mojego kolegi, który jest dość znaną osobą w świadku DIY, a który sam je projektuje i wykonuje z obłędną perfekcją i w przystępnych cenach. Co do jakości dźwięku, to konstrukcje te biją na głowę nie jedno markowe urządzenie. Wiele z jego konstrukcji poszło w Świat. W tej chwili ma na sprzedaż 3 urządzenia; jedno na lampach 2A3-3,5W, drugie 300B-8W i trzecie Push-Pull na lampach 6L6-2x25W. Wszystkie do współpracy ze słuchawkami wysokoomowymi. Jeżeli kolega będzie zainteresowany, to mogę podać maila na PW. A jeśli kolega zdecyduje się na odsłuch, to na pewno wyjdzie po odsłuchach z jednym z tych wzmacniaczy pod pachą. Zresztą jak wszyscy, którzy ich słuchali. W tym również i ja. :)
 

krzysiekkortus

New member
To może być jakieś rozwiązanie - czemu by nie sprawdzić. Chodziło mi nawet po głowie. Pewnie nawet wiem co to za "tajemniczy gość" który chyba nie jest aż tak tajemniczy ;)

Jakieś inne sugestie?

Ktoś może opisać jak przez dziurkę słuchawkowy gra amplituner Marantz 6004 lub 6005 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pan_Borowik

New member
Ja CD6005 słuchałem tylko przez Sennheiser HD25 II 1, ale odniesienie miałem tylko do "dziurki" w loptoku albo w Sansa Clip+ z Rockboxem.
Oba wzmacniacz w CD6005 zostawił w tyle tak, że nie ma co porównywać - ale to raczej normalne vs takie chińskie grajki. Do lepszych wzmacniaczy słuchawkowych nie mam porównania.

Aha - CD6005 można dostać dużo taniej niż wspomniane 2000zł, podpytaj Blackninja.
Chociaż na Twoim miejscu pomyślałbym raczej o CD5005 - to 6005 bez wejścia USB (które chyba gra tylko z MP3/WMA, bez "gęstszych" formatów). I do tego może jakiś DAC/AMP przeznaczony na słuchawki (może coś od IFI?) żeby do niego podpiąć CD i może jakieś cyfrowe źródełko.

Chyba, że na innych niż CD źródłach Ci nie zależy, to może coś na lampie - może Espressivo-E od Felix audio? Nowy <1000zł, z CD5005 powinieneś się wyrobić w okolicach zakładanego budżetu, a w przyszłości może robić za lampowe PRE.
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
Cały czas bawię się poszukiwaniami - biorę pod uwagę różne rozwiązania. Mam nadzieje że forum nieco ograniczy pole poszukiwań i pozwoli wybrać rozwiązania i sprzęt do odsłuchania eliminując jednocześnie brnięcie w "ślepe uliczki".

Biorę pod uwagę Espressivo-E od Felix audio ale tu mam problem bo na odsłuch musiał bym się dość daleko wybrać (tylko dla jednego klocka) - no chyba że dogadam się tak że będę mógł odesłać jeśli mi nie przypasuje.

Nurtuje mnie podstawowe pytanie - czy odtwarzacze i wzmaki stereo grają naprawdę tak słabo ze złącza słuchawkowego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A kto Ci powiedział że grają słabo? Ja zauważyłem tylko w swoim Onkyo kiepski dźwięk, ale to jest amplituner KD. Nie wiem jak w innych markach? W swoim wzmaku niestety nie mam takiego wyjścia, ale jak słuchalem na ojca Tosce, to dźwięk był dobry.
 

krzysiekkortus

New member
Wobec tego które odtwarzacze CD grają dobrze wg Was z własnego złącza słuchawkowego.

A kto Ci powiedział że grają słabo? Ja zauważyłem tylko w swoim Onkyo kiepski dźwięk, ale to jest amplituner KD. Nie wiem jak w innych markach? W swoim wzmaku niestety nie mam takiego wyjścia, ale jak słuchalem na ojca Tosce, to dźwięk był dobry.


Im więcej szukam na ten temat tym częściej trafiam na słabo grające przez własne wyjścia słuchawkowe a to odtwarzacze cd a to wzmacniacze. To znaczy aby być uczciwym słabo jak na możliwości jakie mają i na dźwięk jaki można wydobyć z Beyerdynamic DT 880 a przecież o to mi chodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opinie są tylko opiniami, i nie ma co zbytnio się sugerować. Ludzie mają rózny gust i wymagania. Jak podłączysz tanie słuchawki do drogiego wzmaka będzie srednio, podobnie w drugą stroną, więc najlepiej samemu pójść do salonu z własnymi słuchawkami i sobie przetestować.
 

SDman

Banned
Nurtuje mnie podstawowe pytanie - czy odtwarzacze i wzmaki stereo grają naprawdę tak słabo ze złącza słuchawkowego?

Witam,
jest różnica i to spora.

Mój wzmacniacz Micromega AMP2 ze swoją "dziurką" na słuchawki przegrał znacznie ze wzmacniaczem słuchawkowym Beresford`a .
Klarowność, natarcie, kontrola basu, przestrzeń to wszystko inna bajka na słuchawkach Grado sr80i (nie są wymagające 32Ohm).

Nie mogę odżałować, że zanim kupiłem wzmacniacz słuchawkowy, sprzedałem parę lat temu Senki HD600 -grały świetnie ale
dopiero teraz wyobrażam sobie co straciłem.

Żeby nie było tak różowo jak ktoś myśli , że kupi parkę wzmak+słuchawki i po sprawie to się myli.

Trzeba dobierać słuchać tak jak ze sprzętem stacjonarnym -dużym.
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/113324-jak-wazne-sa-odsluchy-2.html


Pozdr.
 

krzysiekkortus

New member
Opinie są tylko opiniami, i nie ma co zbytnio się sugerować. Ludzie mają rózny gust i wymagania. Jak podłączysz tanie słuchawki do drogiego wzmaka będzie srednio, podobnie w drugą stroną, więc najlepiej samemu pójść do salonu z własnymi słuchawkami i sobie przetestować.

Pójdę i sprawdzę ale muszę określić się czego chce posłuchać. Stąd próba wybrania kilku "fajnych" modeli z jednej strony i takich których z pewnością nie warto z drugiej. To zawęży spektrum poszukiwań.

Ponadto w zasadzie brak opinii o dobrze grających (cały czas mówimy o słuchawkach) wzmakach i cd ( w tych pieniądzach) a jest dużo opinii o słabych ich wyjściach. Stąd moje pytanie do użytkowników tych sprzętów.


Druga sprawa to fakt że część cd-ków w ogóle nie posiada wyjść słuchawkowych i powoli zaczynam rozumieć dlaczego. Jeśli wypuszczać na słuchawki chłam przez słabe podzespoły audio to może lepiej nie robić tego wyjścia i nie zawracać sobie tym d..y.

Z kolei w tym kontekście należałoby szukać dobrze grającego CD bez DACa (żeby bez sensu nie przedrażać i połączyć go z sensownym wzmacniaczem słuchawkowym. A tu z kolei pojawia się inny problem bo trzeba znaleźć salon w którym będzie jednocześnie jedno i drugie. To też powoduje iż jest jeszcze więcej kombinacji połączeń/konfiguracji CD/wzmak i jeszcze więcej odsłuchów trzeba by zrobić. Ponadto chciałem na początku wydać ok 2000zł max i coraz więcej zaczyna brakować :hihi:

CD ok 1500-2000
wmak 1000-1300

I robi się max 3300 a miało być 2000 :shock:
 

Pan_Borowik

New member
To może lepiej jakiś tani i solidny CD jako transport i wtedy z niego cyfrowo do jakiegoś DAC/AMPa słuchawkowego (tutaj masz ich na kopy zrecenzowanych)?
Jakość toru analogowego w CD masz wtedy gdzieś, więc można oszczędzić.
 

krzysiekkortus

New member
(...)
Chyba, że na innych niż CD źródłach Ci nie zależy, to może coś na lampie - może Espressivo-E od Felix audio? Nowy <1000zł, z CD5005 powinieneś się wyrobić w okolicach zakładanego budżetu, a w przyszłości może robić za lampowe PRE.


Posłuchałem DT880 z innym wzmakiem lampowym i ... lodzio miodzio. Miałem też innego lampowca OTL na tapecie ale odsłucj i transakcja nie doszły do skutku (trochę się zgapiłem - brak czasu na wycieczkę do Łodzi - a jak znalazł się czas to wzmaka już nie było :???: )

Nie mam możliwości odsłuchu Espressivo-E ale zebrałem info ile się dało od użytkowników z uwzględnieniem słuchawek i źródeł i (uznałem iż warto zaryzykować) zadecydowałem iż kupię ten wzmak żeby posłuchać. Jest duża szansa że przypasuje.

Na razie podepnę go pod liniowe wyjście Onkyo 616 i posłucham. Dalej posłuży mi do odsłuchów z różnymi CDkami.


Pytanie - Czy mający opinie "miękko" grającego Marantz nie zostanie zamulony przez Lampowca?

Jakieś typy c czym (za rozsądne pieniądze) zestawić do odsłuchu ten wzmak? Jakieś propozycje? To co pewnie mógłbym przesłuchać to nowe:
ONKYO C-7030
Denon DCD F109
Denon DCD-720 AE
Yamaha CD-S300
NAD C515BEE
Marantz CD5005
Marantz CD6005 (choć tu mocno ponad budżet obecnie)

Może da się posłuchać używek:
Marantz CD5004
Yamaha DVD-S2500
YAMAHA CDX596
CDP-CX355
 

kuba512

New member
Witam,
z odtwarzaczy CD polecam CAMBRIDGE AUDIO D500 SE oraz Marantz CD-84.
Ten pierwszy posiadałem jakiś czas temu ten drugi użytkuje. Zarówno CAMBRIDGE jak Marantz grają bardzo zrównoważenie tonalnie, niczego im nie brak. Obydwa w przedziale cenowym +-500zł. Porównywałem je bezpośrednio ze sobą jak i z innymi odtwarzaczami średniej klasy w pozostałych odtwarzaczach brakowało to dołu, to przestrzeni. Dodam ze Marantz CD-84 wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe bardzo dobrej jakości zdolne napędzić Sennheiser HD 600, choć bez potencjometru.

Mój aktualny zestaw to:
Sennheiser HD 600, Marantz CD-84, wzmacniacz słuchawkowy Linnart

Użytkuje ten sprzętem już 5 lat i jedyną opcje jaką rozważam to zakup Staxów ale przedtem musiałbym je porównać z moim zestawem
 

SDman

Banned
Dodam ze Marantz CD-84 wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe bardzo dobrej jakości zdolne napędzić Sennheiser HD 600, choć bez potencjometru.

Mój aktualny zestaw to:
Sennheiser HD 600, Marantz CD-84, wzmacniacz słuchawkowy Linnart

Witam,
nie bardzo rozumiem masz Senki HD600 + Linnart , a zachwalasz dziurki w CD ?
Czyżbyś nie słyszał różnicy ?

15 w środę jestem na odsłuchu Goldenote HP-7 Micro oraz Vincent KHV-111 MK ciekawe jak
mój Beresford sobie z nimi poradzi.
Męczyć wzmaki będą moje Grado handmade
GradoBudda.jpg

Pozdr.
 

kuba512

New member
zgadza sie z mp3 czy pc to one nie grają. w tym rzecz ze ten cd ma moc która pozwala na słuchanie muzyki, a nie tylko jej odtwarzanie jak to ma miejsce z mp3...
 
Do góry