Słuchawki zamknięte - 700 PLN

Yagod_32

New member
Cześć,
proszę o Wasze opinie co do wyboru słuchawek.
Słuchawki typu zamknięte, do słuchanie w domu i ewentualnie w pracy. Podłączone do ampli Onkyo TX8050. Moje typy to Beyerdynamic DT770 PRo, AKG K 550, Audio-Technica ATH 50X ewentualnie SENNHEISER HD380 PRO
Muza - w większości koncerty LIVE tj. Eric Clapton, Chris Botti, Gary Moore & Friends, Music for Montserrat ale też mocniejsze uderzenia jak Pearl Jam, Metallica (już nie koniecznie koncerty). Jakość muzy to w większości FLAC.

Koncerty odtwarzam z dysku przenośnego podłączonego pod TV który jest kablem optycznym połączony z ampli.

I teraz. W pracy niestety nie mam sprzętu oprócz smartfona więc zastanawiam się czy kupować słabsze słuchawki (mniejsza impedancja) czy kupić osobno do domu i osobno pod smartfona (xperia Z).

Może macie sugestie w budżecie 700 PLN na dobry zestaw?
a
Niczego jeszcze nie odsłuchiwałem z wyżej podanego sprzętu (ograniczone możliwości). Po poczytaniu kilku recenzji najbardziej przypadłyby mi do gustu Beyerdynamic DT 860 :) Niestety są otwarte a ja potrzebuje izolacji od otoczenia.

Pozdrawiam
Bartek
 

rabit

Active member
Bez reklam
AKG mają dużo mniej niskich częstotliwości niż Bayerdynamiki. Do gitar, wokalu, idealne. Jeżeli jednak ma to grać pod rock, to trzeba posłuchać. Dla mnie Bayery mają za dużo basu i nie wytrzymałbym w nich za długo. Ale i tak proponuję przesłuchać, żeby nie było niespodzianki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AKG mają dużo mniej niskich częstotliwości niż Bayerdynamiki. Do gitar, wokalu, idealne. Jeżeli jednak ma to grać pod rock, to trzeba posłuchać. Dla mnie Bayery mają za dużo basu i nie wytrzymałbym w nich za długo. Ale i tak proponuję przesłuchać, żeby nie było niespodzianki.
Twoje AKG K550, dla mnie brzmieniowo też ok leżą.
 

sosek

New member
Yagod_32 jak lubisz też mocniejsze uderzenia , to mogę zaproponować Yamaha PRO300 lub 400. Ale z doświadczenia wiem , że bez odsłuchu nie kupuj.
Nie tylko ze względu na dźwięk , ale również na wygodę twojej głowy. Ze słuchawkami jest jak z butami , trzeba je przymierzyć.
 

Yagod_32

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Tak, odsłuch to podstawa jednak przed wolę Was zapytać o zdanie żeby wiedzieć co do odsłuchu wybrać. Jakoś nie mam zaufania do kolesi w sklepach. Może się zdarzyć, że będą chcieli wcisnąć cos co nie schodzi.

Rabit dzięki za opinię o AKG. Basy grają dla mnie dużą rolę więc wezmę to pod uwagę.
Sosek tu mnie zdziwiłeś, Yamaha i słuchawki? Hmm poczytam, zobaczymy.
jacko.37 - recenzja jest de facto mało przekonująca, sam recenzent powołuje się na przytoczone przeze mnie słuchawki, może nie wprost te modele jednak estetycznie tez w moje gusta nie trafiają. Dzięki.

Może wypowie się jeszcze ktoś kto ma Beyery?
Co sądzidzicie o jednych słuchawkach do ampli i smartfona? Jedne czy może osobne pary? Jeśli osobne to jakie do smarta proponujecie (tańsza półka), tak żeby cos konkretnego do domku posiąść?

Pzdr.
Bartek
 
Ostatnia edycja:

sosek

New member
Też miałem taką koncepcję. Do otwartego Sennheisera używanego z ampli, dokupiłem właśnie zamknięte Yamahy do użytku "na dworzu". Używam ich z Sony Z1 Compact, za chwilę z Z3 lub Z5 Compact.
Generalnie jak chodziłem na odsłuchy to zawsze ze swoją ulubioną muzą na telefonie, tak aby być pewnym że tandem będzie zgrany. Pierwotnie nie planowałem ich używać w domu. Życie (czyt. żona) zweryfikowało ten plan. Ponieważ z racji budowy HD555 (które dalej bardzo lubię) pojawiał się konflikt podczas przebywania w jednym pomieszczeniu, postanowiłem się spróbować z PRO300 w domu z ampli
O dziwo spodobało mi się na tyle (żonie również bo już jej nie przeszkadzam muzyką, podczas ulubionego serialu), że dokupiłem porządny przedłużacz i nawet częściej używam Yamahy niż Sennheisera w domu. Ale jak mam ochotę to bardzo chętnie wracam do HD555.
Dodam, w razie pytań, że przesiadkę na PRO300 zrobiłem z bdb pchełek (nie pamiętam modelu , bo je dawno oddałem), a w terenie nigdy nie używałem słuchawek typu otwartego.

Ot taki opis z życia, na koncept dwóch par dom-podwórko.
 
Ostatnia edycja:

radane

New member
Cześć,
proszę o Wasze opinie co do wyboru słuchawek.
Słuchawki typu zamknięte, do słuchanie w domu i ewentualnie w pracy. Podłączone do ampli Onkyo TX8050. Moje typy to Beyerdynamic DT770 PRo, AKG K 550, Audio-Technica ATH 50X ewentualnie SENNHEISER HD380 PRO
Muza - w większości koncerty LIVE tj. Eric Clapton, Chris Botti, Gary Moore & Friends, Music for Montserrat ale też mocniejsze uderzenia jak Pearl Jam, Metallica (już nie koniecznie koncerty). Jakość muzy to w większości FLAC.

Koncerty odtwarzam z dysku przenośnego podłączonego pod TV który jest kablem optycznym połączony z ampli.

I teraz. W pracy niestety nie mam sprzętu oprócz smartfona więc zastanawiam się czy kupować słabsze słuchawki (mniejsza impedancja) czy kupić osobno do domu i osobno pod smartfona (xperia Z).

Może macie sugestie w budżecie 700 PLN na dobry zestaw?
a
Niczego jeszcze nie odsłuchiwałem z wyżej podanego sprzętu (ograniczone możliwości). Po poczytaniu kilku recenzji najbardziej przypadłyby mi do gustu Beyerdynamic DT 860 :) Niestety są otwarte a ja potrzebuje izolacji od otoczenia.

Pozdrawiam
Bartek
Beyerdynamic COP warto odsłuchać. Na długie słuchanie pady skórzane trochę uciążliwe. Regulacja bass refleksu umożliwia ustawienia ilości basu według własnych upodobań.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Customy mają bardzo dużo basu, nawet w "najlżejszym" ustawieniu. I może właśnie one będą dla Ciebie najlepsze. Co do słuchawek "wyjściowych" to proponuję Skullcandy INKD. Śmieszne pieniądze za tak grające pchełki. Można się miło zdziwić.
 

sosek

New member
W niższym budżecie proponuję jeszcze Pioneer HDJ-500 , jako "wyjściowe". Potrafią też zagrać głośno, z przytupem z telefonem.
Potem dozbierać i kupić coś większego pod ampli.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi.
Tak, odsłuch to podstawa jednak przed wolę Was zapytać o zdanie żeby wiedzieć co do odsłuchu wybrać. Jakoś nie mam zaufania do kolesi w sklepach. Może się zdarzyć, że będą chcieli wcisnąć cos co nie schodzi.

Rabit dzięki za opinię o AKG. Basy grają dla mnie dużą rolę więc wezmę to pod uwagę.
Sosek tu mnie zdziwiłeś, Yamaha i słuchawki? Hmm poczytam, zobaczymy.
jacko.37 - recenzja jest de facto mało przekonująca, sam recenzent powołuje się na przytoczone przeze mnie słuchawki, może nie wprost te modele jednak estetycznie tez w moje gusta nie trafiają. Dzięki.

Może wypowie się jeszcze ktoś kto ma Beyery?
Co sądzidzicie o jednych słuchawkach do ampli i smartfona? Jedne czy może osobne pary? Jeśli osobne to jakie do smarta proponujecie (tańsza półka), tak żeby cos konkretnego do domku posiąść?

Pzdr.
Bartek
To przesłuchaj JBL Synchros S700.
 

Yagod_32

New member
Cześć,
wybrałem AKG550. Optymalny wybór do słuchania mojego rodzaju muzyki. Dzięki za podpowiedzi jak zwykle były bardzo cenne.

Pozdrawiam
Bartek
 

SternQuest

New member
Cześć,
wybrałem AKG550. Optymalny wybór do słuchania mojego rodzaju muzyki. Dzięki za podpowiedzi jak zwykle były bardzo cenne.

Pozdrawiam
Bartek

Bardzo dobry wybór, zamknięte słuchawki to nie moja bajka, ale jeżeli miałbym wybierać to też właśnie te. Miałem okazję je niedawno posłuchać. Można powiedzieć że są z tej grupy (zamkniętych) najmniej uciążliwe.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie ostatnio znalazłem K550 mkII i nie za bardzo wiem czym się różnią ?
Oprócz ceny x 2

Też jestem ciekawy na czym to ulepszenie ma polegać .Dziwne bo na oficjalnej stronie (AKG Acoustics | Microphones and Headphones) jest model K550 jak również instrukcje obsługi też do tego modelu

Model K550 jest dość długo na rynku ,jeżeli się nie mylę wyszedł również model K551 i rożni po za kolorami możliwością współpracy z Iphonem (na kablu jest pilot )

Może Blackninja będzie wiedzieć co różni oba modele :)
 
Do góry