Słaba czerń w plzmie st60 50 cali

Lukisz

New member
Witam
Wczoraj zakupiłem plazme panasonic st60 ze względu na dobre opinie. Wieczorem odpaliłem tv i okazało sie że czerń na tym tv jest jakby świecaca nie wiem czy jest to problem mojego egzemplarza czy taka ma być. Czarna ramka wokół tv jest wyrażnie ciemniejsza od ekranu
Proszę o jakieś porady
Ogladany efekt był na tv multimedia na kanale HD
 

kamcyk26

New member
Ustawiles tryb prawdziwe kino? Masz ustawiona jasnosc na 50? Jesli tak to zmien ustawienia zakresu RGB dla HDMI (ograniczony-> pelny, albo odwrotnie).
 
Ostatnia edycja:

Lukisz

New member
Tak ustawiłem tryb "prawdziwe kino ". Wieczorem zmienię te ustawienia i dam znać czy dało efekt.
Dzięki za podpowiedź
 

Lukisz

New member
Wieczorem sprawdzę jescze ale na dynamicznym kolory sa za mocne i troche przekłamane i daje po oczach. Czytając innych opine, że przy tym trybie prawdziwe kino ta czerń jest zadawalająca chyba że mój egzemplarz jest wyjątkiem,po za tym na twoim teście Kiki nawet na zdjeciach ten czarny obraz zlewał sie z ramką tv a u mnie daleko mu do tego. A czy kalibracja poprawi ten stan czy może w tv jest coś skopane z elektoniką?
 

maderos

Member
Bez reklam
Dynamiczny jest dobry do prezentacji w sklepie. Nie nadaje się do niczego innego. Ustaw tryb normalny, wyłącz odszumiacze, zjedź z ostrością z 50 na np 10 ( ja tak mam ), a najważniejsze to co napisał kamcyk26, HDMI RGB Range na normal! U mnie na auto bądź na full czarny był siwy. Oczywiście powyższe tyczy się także trybu Cinema i True Cinema. Poza tym z czasem będzie tylko lepiej :)
P.S. Kalibracja jak najbardziej wskazana.
 

degray

Member
Cześć,
zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych,to że TV był w kartonie nie świadczy o tym,że ktoś się nim nie bawił.Możliwe że ktoś grzebał w ustawieniach.
Pozdrawiam.
 

crimson-pirate

New member
ja tv zakupilem w sobote , czarny jest bardzo dobry w porownaniu do LCD czy do G30 na duzo wyzszym poziomie. obojetnie praaktycznie jaki tryb , nawet z zaznczonymi opcjami typu wygluszanie itp.
ja tez bym radzil przywrocenie farbyczhcn ustawien i wtedy sprwdzic.
 

Lukisz

New member
Zakres RGB HDMI był ustawiony na normalny pozostałe na prawdziwym kinie:
kontrast 60
jasność 0
kolor 50
odcień 0
ostrość 50
temp barwy ciepła
intensywne kol wyłączony
czujnik otoczenia na dzień wyłączony na noc włączony
redukcja szumów wyłączona
redukcja szumów mpeg wyłączony
IFC minimum
Poczekam do zmroku i zobaczę jeszcze raz ale wczoraj miałem takie same ustawienia i ramka telewizora była wyraźnie ciemniejsza od "czarnego koloru" na ekranie. Nie wiem może za dużo oczekiwałem? A jak na waszych modelach st60 to wygląda po zmroku tzn. czy ten czarny się odróżnia od ramy?
 

Lukisz

New member
Jeszcze wczoraj ustawiałem na ustawienia fabryczne.
U mnie też jest lepiej niż na lcd IPS ale nie ma takiego efektu jak na zdjęciach testowych czy filmach na you tube
 

digitalus

Banned
Skorzystaj z ustawien zaawansowanych dla st60 w poscie wyzej.
st60

st60-pana_nnrpnxa.JPG




zrodlo
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/6120
kuro
LL


st60
LL
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
No to dziwne macie te "czernie". Ja czasem widzę, ze jest jej za dużo wręcz. Może z jakością sygnału jest coś nie tak. Obadaj na blureju czy na dobrym pliku mkv na przykład. Obrazem z tiwi się nie sugeruj za bardzo. Ja mam jeszcze "n" i tam co kanał to inny obraz, tak wiec podchodzę do tego na spokojnie. Dla mnie wyznacznikiem obrazu jest bd i dobrej jakości mkv. Aha, czujnik otoczenia mam zawsze wyłączony. W dzień szaleje z rozjaśnianiem obrazu, wieczorem za bardzo ściemnia.
 

maderos

Member
Bez reklam
No jak tylko chcesz plazmę do kablówki to faktycznie nie ma co się pchać w fhd w ogóle. Obraz na st60 daje czadu jak masz dobrej jakości sygnał, bd, pliki mkv. Reszta zagra dobrze bądź b.dobrze ale nic ponad to.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
yacek _b
A to też rożnie bywa. Ja mam kablówkę, ale nie narzekam. Prawie wszystkie kanały, które oglądam mam w HD (około 40) i jest OK'. Co prawda z tym "polskim" HD bywa różnie, ale generalnie nie jest źle i da się oglądać i HD i SD też ujdzie...
Jedyne co mnie martwi to to, że mam małą plazmę...tylko 50' FHD:razz: Oglądałem ostatnio 70', to jest to!!!
Ale oczywiście odtwarzacz BD do kompletu też jest...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Poziom czerni w st60 jest bardzo dobry .Lepszy od nowego modelu samsunga f8500,e8000. w st60 jest lepsza czern niz w panasonicu g30 i x10.G30 ma bardzo dobra czern.
Contrast.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry