Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile można inwestować.... Trzeba wkoncu zacząć żyć

Jedno drugiego nie wyklucza ; ) Gorzej, jak ktoś odpłynął i nic po za pieniędzmi już nie widzi.
Inwestować (w siebie, w biznes) trzeba do czasu, jak dojdziemy do wniosku, że mamy zapewnioną spokojną starość i tego bym się trzymał, ew. można się bawić tu i teraz na 100% ponad stan i na kredyt, a potem niech się dzieje co chce. Dla jednego to bedzię 5k/msc - 30k/msc, dla drugiego 100-500k/msc i więcej.
Zresztą każdy ma inną sytuacje i priorytety, dla jednego życiem będzie przysłowiowy dom z basenem i nówka "beemka" w garażu, dla drugiego rower i wyprawa w góry.
Szczęścia nie da się zmierzyć i współczuje tym, którzy wpadli w pułapkę konsumpcjonizmu i myślą, że im więcej, tym będą szczęśliwsi, a gardzę tymi, którzy myślą, że są "lepsi", bo mają więcej.

Lolek na starość to trzeba mieć zdrowie i tego wszystkim Życzę !

Najważniejsze. Tyle, że zdrowie, to też spokój, a nie ma nic gorszego od stresu, a tego nie będziesz miał mieszkając w patologicznej (np.) kamienicy, czyli - kasa, zdrowa żywność też sporo może kosztować - kasa, no i w końcu opieka zdrowotna, tutaj już nie trzeba tłumaczyć ; )
No i oczywiście można mieć to wszystko, a i tak na końcu może nas wykończyć baba :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zresztą każdy ma inną sytuacje i priorytety, dla jednego życiem będzie przysłowiowy dom z basenem i nówka "beemka" w garażu, dla drugiego rower i wyprawa w góry.
Szczęścia nie da się zmierzyć i współczuje tym, którzy wpadli w pułapkę konsumpcjonizmu i myślą, że im więcej, tym będą szczęśliwsi, a gardzę tymi, którzy myślą, że są "lepsi", bo mają więcej.
Dobrze powiedziane. Polać temu Panu :D
Sam to przechodziłem i teraz wiem, że już wcześniej mogłem przystopować i więcej żyć. Z drugiej strony mam dopiero 21 lat, więc lepiej późno niż wcale ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek na starość to trzeba mieć zdrowie i tego wszystkim Życzę !

Ja bym powiedział, że zdrowie w każdym momencie życia jest bardzo ważne i naprawdę coś o tym wiem , a na starość to już troszkę loteria ile tego zdrowia nam zostanie. Dlatego ważne jest, aby wtedy mieć parę złoty więcej, aby móc się leczyć w cywilizowany sposób i żeby nie wybierać , czy kupić lekarstwa, czy coś do jedzenia.
Również życzę wszystkim zdrowia.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Ja bym powiedział, że zdrowie w każdym momencie życia jest bardzo ważne i naprawdę coś o tym wiem , a na starość to już troszkę loteria ile tego zdrowia nam zostanie. Dlatego ważne jest, aby wtedy mieć parę złoty więcej, aby móc się leczyć w cywilizowany sposób i żeby nie wybierać , czy kupić lekarstwa, czy coś do jedzenia.
Również życzę wszystkim zdrowia.
I tego się trzymajmy !😀👍
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Święta racja. Też mam coś podobnego na ulicy. Mam już dość. Kilka razy już opierdalałem. Zupełnie nie nasza kultura. Zawsze powtarzam, że my Polacy jesteśmy daleko za murzynami (wróć; za afroamerykanami), ale od kilku m-cy gości u nas zwyczajne zoo.

Koleżanka pracuje w pewnej restauracji. Kilka dni temu, opowiadała jak podjechały dwa suvy, weszła rodzinka, 8 osób, wyciągnęli flaszki na stół, krzyczeli i ogólnie zachowywali się jak bydło, klienci ich upominali, ale właścicielka już nie, bo może jeszcze coś zamówią... Część osób powychodziła.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Takie zachowania występują w każdej nacji, myslicie że turyści Polacy- i młodsi i starsi zachowują się lepiej? Proponuję wybrać się wieczorem na Monciak w Sopocie czy boczne od Długiej w Gdańsku- takie zachowania to nie tylko Ukraincy ale i nasi ziomale- przeważnie łysi i barczyści- w grupie wszystko im wolno i są nietykalni. Coś jak ci z dachu vana z Zakopca.
Nie generalizujmy więc- jest wielu bardzo uczciwych i porządnych gości z zagranicy - ale kilku popaprańców robi im złą robotę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj pojeździłem 1 z tym słabszym, bodajże 135 KM i może zacznę od tego, bo kilka osób pisało o kosiarkach itp, a chodzi mi o, że ten jest 3y cylindryczny i podobnie jak tutaj w Mesiu tak i silnik nic nie mieć, że jest do 3 cylindrów, praca silnika jest ok, a nawet ten silnik ma takie swoje naleciałości, jak był mocniejszy, niż w rzeczywistości jest, mam na myśli walory akustyczne. Co do samej samej jazdy to jak dla mnie to auto musi być na 18ach, bo na 19acha dla mnie jest za twardo, ja się przyzwyczaiłem każdy dołeczek, nierówność itp, ale na 18ach powinno być lepiej w tym aspekcie. Steruj tym nowym systemem "tabletowo dalej uważa, że Mercedes względny odjechał i do daleko sięga daleko od Japończyków, a skończywszy już na BMW, jest lepiej, niż u Japończyków, ale słabiej niż w Mesiu, czy U Koreańczyków, bo u nich też jest dosyć wszystko proste i czytelne w temacie. W Mercedesie po prostu min wszystko o tym bardzo dużo, jak potrafisz obejrzeć nawet w salonie i grzebię 15 system sterowania, gdzie sami pracownicy wykonują daną opcję, bo nie wiedzą, gdzie ona się znajduje. Na pewno jest to to by ogar, ale trzeba poświęcić czas na to, aby wszystko się w tym sprawnie, bo trzeba pamiątki, ze niektóre rzeczy robi się np. jadąc autem, a wykluczyć szukanie po omacku danej funkcji. że jest tego bardzo dużo, jest tutajem nawet w salonie i grzebiłem i nie doszedł do kilku rzeczy, nie potrafię zrozumieć, że taki system może mieć problem u producentów kontrolujących, że mają kontrolę, gdzie sami pracownicy mogą mieć dostęp do opcji, bo nie wiedzą, gdzie ona się znajduje. Na pewno jest to to by ogar, ale trzeba poświęcić czas na to, aby wszystko się w tym sprawnie, bo trzeba pamiątki, ze niektóre rzeczy robi się np. jadąc autem, a wykluczyć szukanie po omacku danej funkcji. że jest tego bardzo dużo, jest tutajem nawet w salonie i grzebiłem i nie doszedł do kilku rzeczy, nie potrafię zrozumieć, że taki system może mieć problem u producentów kontrolujących, że mają kontrolę, gdzie sami pracownicy mogą mieć dostęp do opcji, bo nie wiedzą, gdzie ona się znajduje. Na pewno jest to to by ogar, ale trzeba poświęcić czas na to, aby wszystko się w tym sprawnie, bo trzeba pamiątki, ze niektóre rzeczy robi się np. jadąc autem, a wykluczyć szukanie po omacku danej funkcji.
Dynamika tym autem troszkę mnie zdziwiła na plus, żeby nie powiedzieć więcej, bo ja pewne pewne testy robię w tym samym miejscu, więc wszystko jest takie samo dla każdego z aut i co przez nie mówić, że wszystkie hybrydy, które mają powiedzmy około 230 KM , a sprzedawca jeżem to dynamika od 0-100 eki, który nie jest większy od X1 ze 135 konsygnimem, który chce użyć, ale używa się, fakty mówią same za tego samego. W czasie samej jazdy jak np. jedziesz się poruszać 60-70km/hi, aby się to poruszać, aby robić to, co w sieci, aby się poruszać, że jesteś wwtedy, że elektryczny użytkownik hybrydom, ale trzeba pamiątki, że tutaj jest 135 KM, ma do obsługi ma X1 naprawdę to auto sprawnie się porusza, ze spalaniem powiedzmy do 7l. jak się tak jeździ rozsądnie :). Wykonanie materiałów w środku jest ok, nie ma co sięczepiać zbytnio na mocy, Natomiast drugie rozwiązanie jest z zmianą zmiany, mi średnio innowacją, ale i mam lepsze rozwiązanie od Hondy, bo tam z kolei, aby się kontrolować z 10-15 lat wstecz. ma co porównywać, jak to było w najlepszej sytuacji w dziedzinie BMC, jak to było w najlepszej ofercie, jak to było w najlepszej sytuacji, jak to było w najlepszej sytuacji. tym aspektem. Sama skrzynia chwilki, aby zadziałała po wdepnięciu w powtórkę, ale to też zmienię z tym mocniejszym pewnie, bo większą moc na pewno też będzie inne oprogramowanie. Co innego w kabinie jest ok, ale na pewno nie jest to jakaś genialna cichość jak to było w teście , który wklejał Mariusz, ale jest odpowiedni poziom i potencjalny nabywca będzie oczekiwany. Ilość miejsca tutaj stanowią deko więcej, są to mi, że Kia Sportage tez ma 4, 50 m , a miejsca w środku są deko więcej, są to miejsca kabina przestronna. Autko z zewnątrz robi fajne wrażenie i może się podobać, co robić , w mercedesach, aby się podobać, jakość jest przyzwoita, a końcu to nie jest X5, czy X6..
Postan się jeszcze prze ta mocniejszą wersję w beczekie zobaczymy jak z tym auto sobie sobie i innym salonowi, więc na pewno na pewno się rzeczy podpytam, może pracownik w innym miejscu, aby dowiedzieć się, jak się bawię, udogodnieniami :)





 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sorki, ale cos się tutaj popie... na innym forum jest ok, ale nie chce mi się poprawiać, szkoda mi czasu, tak jak mówię to forum jest tragedia.. nie wiem co się dzieje, że zmienia się to co samemu się napisało i dochodzi do bzdur jak widać to powyżej i zresztą nie tylko tutaj.. być może to zależy od tego czy jest forum na PL, czy na ENG.. ale nie chce mi się nawet nad tym zastanawiać.. szkoda czasu..
 

kuba378

Active member
To nie w PL, ale tych wszystkich kozaków, co wyprzedzają i przed nosem hamują powinno się tylko tak traktować.
Najpierw im się strasznie spieszy, a później mają czas zatrzymać się i wysiąść z samochodu w takim miejscu.
Gość z ciężarówki pełna kultura, przywalił raz, nie bił leżącego, poczekał aż wstanie i poprawił jeszcze raz :-D
Teraz taki szeryf się dwa razy zastanowi czy warto.
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
fantastik auto....czyli pod jakim względem, układ jezdny napęd wyposażenie czy wygląd, ze wszystkich testów jakie widziałem to średnio wypadają auta tej klasy to dużo mniej niż fantastik, wiem....trzeba sie przejechać żeby ocenić ale ja wiem że raczej fantastik to nie jest, nie mówię złośliwie ale takie są fakty to tak jak napęd 4x4 typu torsen i haldex czyli dołączany, jedni zachwycają sie torsenem bo nie potrzebują bo jest bezawaryjny i najlepszy do jazdy terenowej a inni haldex'em, co do aut miałem nie jedno auto nowe....stare w tym....przypadku stare od końca lat 90tych to już nowsze technologie, w nowych autach już praktycznie jest to samo ale stare z lat 80-90tych to surowe auta bez zbędnego badziewia, dziś torseny dają więcej frajdy w terenie jak haldexy kiedyś było inaczej może z tego wzgledu że nie ważyły 2.5 ton jak większość suv,ów, ja nie rozumiem auta klasy suv do jazdy po mieście....aha kiedyś oglądałem test bmw x6 ładne auto do jazdy akurat po mieście
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W suvie siedzisz wyżej, ot i cała tajemnica. W mieście nieocenione.
Bywało, że wolałem się przejechać dostawczakiem, jak "premium" pokroju "7" itp. Dla dzieciaków, to może absurdalne, ale ja bym wolał po mieście jakiegoś Berlingo, Caddy itp. jak chociażby Bmw 2 dla niewyrośnietych małolatów, łatwiej się wsiada, wyżej siedzi, miejsca też więcej na nogi, nie wspominając już o drzwiach przesuwnych i chociażby zakupach, a napęd? Szczerze to mi lotto już. Gdybym szukał auta w teren, to nie ten segment.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
W suvie siedzisz wyżej, ot i cała tajemnica. W mieście nieocenione.
Bywało, że wolałem się przejechać dostawczakiem, jak "premium" pokroju "7" itp. Dla dzieciaków, to może absurdalne, ale ja bym wolał po mieście jakiegoś Berlingo, Caddy itp. jak chociażby Bmw 2 dla niewyrośnietych małolatów, łatwiej się wsiada, wyżej siedzi, miejsca też więcej na nogi, nie wspominając już o drzwiach przesuwnych i chociażby zakupach, a napęd? Szczerze to mi lotto już. Gdybym szukał auta w teren, to nie ten segment.
Mój ojciec też tak mówi. Stary już jesteś :D
 
Do góry