Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kto mowił, że serwis MB jest świetny (w PL)
Ja mam bardzo zle doświadczenia, w sumie z BMW ASO też.
W jednym i drugim partolili robotę, jak nie zaciek po lakierowaniu w MB, czy problem z prosta diagnozą skrzyni z którą od ręki poradził sobie niezależny mech, to gratisowa polerka z przetarciem powłoki w BMW o którą nikt nie prosił, a już lata temu pisałem na forum, jakie wałki udało się "podsłuchać" w MB (gość nie odłożył słuchawki).

Nie zmienia to faktu, że w żaden sposób nie zraziło mnie to żadnej z marek, ot kwestia kumulacji partaczy w jednym czy drugim ASO.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tylko gość nie ma na pieńku z ASO, a z Mercedes Benz Polska, a to duża różnica. Jeden z serwisów potwierdził usterki nawet (ASO), a MBP mimo to twierdzi, że jest ok :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znika też Mondeo i wchodzi Evos na jego miejsce.
Całkiem fajnie wygląda, o ile to nie fejk, szczególnie, że środek to już SF.

[youtube]9asrAzQw9_8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nissan fajną robotę zrobił, jakby jeszcze dali silnik 2.0 w beznynie to byłoby już super i cvt włożyli, ale i tak autko prezentuje się świetnie. Ciekawe, kiedy hybrydę wypuszczą.

https://www.youtube.com/watch?v=e0bTy1yHmRg

Ale i mazda daje nowego suva i to z kilkoma silnikami :) a nie jak to było teraz 2 na krzyż..

https://www.youtube.com/watch?v=xKotgLewE3s

I lexus NX nowiutki... tez zdecydowanie mi bliższy niż obecny model..
https://www.youtube.com/watch?v=1VezVRb-jB4

A i Toyotka daje coś nowego..
https://www.youtube.com/watch?v=GYF1kSqPUuw
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Genialne. Wjechac na plaze, utknac, wlaczyc bieg, wysiasc z auta, probowac pchac i zatrzasnac se kluczyki.

[youtube]CWJfKobaLoI[/youtube]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ładna jest, ale mogła by być większa. Duży plus to to, że dostanie 2.5 TFSI w przyszłości. Pewnie limitowana seria wyjdzie, ale ciągle. Kolega miał RS3 z tym motorem zrobiony na 650KM :D
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
https://youtu.be/T2j1YsKvaJ0
Światowa premiera nxa , mi się podoba... I gościa lubię jak prezentuje autka.

Wyglad swietny... ale to nadal autka dla ludzi max 160cm wzrostu.
Przeciez ten koles jak wsiadl do tylu to nawet glowy wyprostowac nie moze.

Mega przyspieszenie - - 8 sekund do setki w 250 konnym silniku. Toz to konkurencja potrzebuje 100 koni mniej aby uzyskac taki czas i to bez wspomagania hybrydy.
Przyklad taka kura karoq silnik 1.5 - 150km ma 8.7 sek do setki.

Naprawde jestem pod wrazeniem japonskich inzynierow - negatywnym. Uwielbialem lexusa i bylem jego fanboyem. Ale od modelu ls500h ta firma to kapitalne dno inzynieryjskie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 180 cm i na spokojnie u kolegi w NX się mieszcze zarówno za kierownicą jak i na tyle za sobą że tak powiem i głową nie dotykam sufitu :) Mało tego miałem podniesiony fotel... Kumpel 2 cm wyższy i deko większy niż moja osoba i też nie ma z tym problemu, a ten jest większy. Przyśpieszenie... Lolo kto kupuje hybrydę dla przyśpieszenia, czy też generalnie suva.... Za to jak te auta są wykonane i jakie materiały są użyte to tylko ten wie co ma te auta.. Każdy wybierze co mu się podoba, ja tam bym się nie zastanawiał co wybrać skodę, VW cze Lexa, chyba, że z ceną wylecą w kosmos...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 180 cm i na spokojnie u kolegi w NX się mieszcze zarówno za kierownicą jak i na tyle za sobą że tak powiem i głową nie dotykam sufitu :) Mało tego miałem podniesiony fotel... Kumpel 2 cm wyższy i deko większy niż moja osoba i też nie ma z tym problemu, a ten jest większy. Przyśpieszenie... Lolo kto kupuje hybrydę dla przyśpieszenia, czy też generalnie suva.... Za to jak te auta są wykonane i jakie materiały są użyte to tylko ten wie co ma te auta.. Każdy wybierze co mu się podoba, ja tam bym się nie zastanawiał co wybrać skodę, VW cze Lexa, chyba, że z ceną wylecą w kosmos...

To lolek chyba masz te 180 w obcasach.

Jak dla mnie 160cm z tylu to maks co moze siedziec. Wogole zastanawiam sie, kto daje homologacje na takie samochody.




Jak widzisz, ja sie w tym aucie nie wyprostuje.
Podpowiedz mi jeszcze, jak ty ustawiasz zaglowek w tym aucie pod siebie?


Przyspieszenie.... Skoro ono nie jest potrzebne to czemu w tego lexusa nie wsadza silnika od skody 1.5? Bedzie taniej, prosciej, ekologiczniej i rownie "szybko".

Nie znam ani jednej osoby, co by chciala kupic dzisiaj nowego lexusa. Miala byc marka premium a wyszla marka kupa. Pogubili sie chlopaki, nie wiedza o co chodzi w autach premium. Do Dacii mam wieksze uznanie niz dzisiejszego Lexusa. Bo bynajmniej dacia nie udaje czegos czym nie jest.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A tu masz kolesie z twojego filmiku w nowym NXie

Uwazasz ze on siedzi prosto?



Ja powiem tak.
Lolek, po prostu byles na tyle podniecony nowym autem kolegi ze nie oceniles go obiektywnie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
I jeszcze ocenmy ta Ekologie / ekonomie porownujac NXa do prostej Kury. Wzialem dwie wersje silnikowe Skody dla porownania.









Wniosek.
Lexus dzisiaj to jedynie Wyglad zewnatrz i wewnatrz. Nic wiecej poza wygladem nie oferuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo ja jestem tak ze 30 kg szczuplejszy niż Twoja osoba, do tego niższy dobre 10 cm i siedziałem z tyłu bez dachu panoramicznego, a to kilka cm więcej to fakt i to robi też różnicę. Ten gościu z filmiku ma ponad 190 cm i taka osoba musi inne autko wybrać, ale też ile osób człowiek przewozi z tyłu co mają ponad 190 cm wzrostu, a jeśli ktoś ma często takie osoby to zawsze pozostaje opcja RX lub tańsza Ravka, która również ma świetne materiały i dobre wykończenie, choć to nie ta klasa co ten nowy lex. Ale i inna cena, bo w takim wyposażeniu jak ravka na wypasie to ten nx 50-60 tysi pewnie więcej będzie kosztował.Ta bryła jest jaką widzimy i przy kupnie każdy może ocenić , czy to pasuje, czy też nie. Nikt nie kupuje auta na podstawie yt, czy zdjęć, a jak widać nx -ow mnogo na nadzych drogach, więc pewnie właściciele nie licząc dzieci i może dziadków nie wożą 190 centymetrowców, a wykonanie tych aut to poezja i właściciela cieszy co 90% czasu siedzi i tak za kierownicą.
 
Do góry