Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja wam mówię. Dzwońcie do Vegi i film z nim zróbcie. Będziecie mieli i na jakieś auto i na wczasy.[emoji846]
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Nie oglądałeś żadnego? Ja widziałem chyba dwa i teraz też nie patrzę w tą stronę. Ale te tematy z wyżej pasowałyby do jeszcze podkoloryzowania i jego filmu.[emoji6]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję tych dzieł kilka obejrzeć, miałem na myśli, że raczej ponownie już nie sięgnę po żadne z jego dzieł..
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Te to jeszcze nie są najgorsze.
Gorzej jak wejdzie to, że auto samo zwolni na ograniczeniach lub ten obowiązkowy gps czy co tam miało być. Koniec wolności. [emoji57]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te to jeszcze nie są najgorsze.
Gorzej jak wejdzie to, że auto samo zwolni na ograniczeniach lub ten obowiązkowy gps czy co tam miało być. Koniec wolności. [emoji57]

GPS narazie powyzej 3.5 tony.

Auto narazie samo nie bedzie zwalniac, podobno ma byc miekki gaz lub wibracje. Ale ma byc przycisk wylaczajacy te funkcje narazie.
Na ten moment ten system nie bedzie dzialal, bo wiele znakow jest poprostu nieczytelna dla kamer w samochodach. Zreszta nie tylko u nas, w niemczech za to Zdjecie kolega dostal, siedzialem z boku, system wyswietlal ze ograniczenie jest 70 a faktycznie znak byl do 50 i nam pstryknelo, nie wiem dlaczego kamera tego nie widziala.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście ja jestem za bezpieczeństwem. Ale wkurza mnie że tylko na kierowcach się to odbija. Można by było to poprawić sygnalizacją świetlną, tunelem, obwodnicą, mostami czy kładkami dla pieszych po prostu infrastrukturą. A nie tylko ograniczenia, kary,mandaty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że jak za małolata podpalaliśmy papierosy po szkole i uciekaliśmy widząc Policje - bo nikt nie chciał dostać manta w domu, Policja jeszcze odróżniała Św. Mikołaja od pedofila i nikt nie bawił się w Chucka Norrisa latając za nami z pistoletem strzelając jak do kaczek, dziś służbiści pewnie w naszych plecakach widzieliby przeszmluglowane z Meksyku kilogramy koksu, zamiast książek i zeszytów ; )

Jeszcze trochę i będziemy mieć przymusowe GPS'y, mandaty za przekroczenie prędkości będą przychodzić z automatu mailem i temat w zasadzie definitywnie zamknięty.

W zasadzie już teraz, sens posiadania mocnego auta zaczyna mijać się z celem.
Dobry kierowca jest w stanie sam ocenić zagrożenie na drodze, nie potrzebuje, aż tak daleko idących ograniczeń i kontroli, ale rozumiem, że dostaje się rykoszetem, przez tych, którzy nie mają wyobraźni i stąd tę wszędobylskie zwężenia, ograniczenia, kontrole, radary itd.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No niestety,
Uroki mlodosci i ta wolnosc za mlodych lat mamy za soba. Teraz tylko kontrola, kontrola i kontrola.

No ale kiedys nie bylo tyle aut, drog i bylo pewnie bezpieczniej. Dzisiaj kazdy potrafi jezdzic 130km/h poza terenem zabudowanym.

Wczoraj jadac nawet droga polna musialem awaryjnie hamowac bo mi osobowka wyskoczyla z nadprzeciwka (aczkolwiek moja wina bo ja zapieprzalem) ale mialem przeczucie ze cos moze jechac.... Strach pomyslec ze okolo 20 lat temu po tych samych drogach polnych swirowalem maluchami czy syrenkami nie zwazajac na to czy ktos z nadprzeciwka wyskoczy, pieszy pojedzie itp. Teraz tak sobie mysle co za "idiota".
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Eeee tam, ze ich w ciagu kilku lat nagrali kilkunastu.
Psioczylbym gdybym sam byl bez winy.

Kurna jutro musze gonic trase Sopot - Lubycza Krolewska - Sopot. 1500km. A oni helikopterami beda mnie wypatrywac. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie zebym bronił, ale na jednym filmiku koleś zaiwania 170 km/h na 90-stce i sie dziwi, że mu ktos wyjechał ????

Jak czasem ogladam te filmiki Stop Cham to zazwyczaj 80% przypadkow to wina nagrywajacych. Ktorzy zapieprzaja bardzo szybko i dziwia sie ze ktos im wyjedzie.

U mnie w okolicy samochod zapieprzal duzo za szybko i pierdyknal w tira z drzewem ktory wyjezdzal z drogi podporzadkowanej. Sprawa w sadzie okolo 2 lat i wkoncu uniewinnili kierowce tira. Poniewaz jak wyjezdzal to nawet nie mogl widziec zapieprzajacej osobowki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Eeee tam, ze ich w ciagu kilku lat nagrali kilkunastu.
Psioczylbym gdybym sam byl bez winy.

Kurna jutro musze gonic trase Sopot - Lubycza Krolewska - Sopot. 1500km. A oni helikopterami beda mnie wypatrywac. :)

Ot i dobre podejście :) bo tylko w tym tygodniu co minął, trzy razy w trzech różnych miastach starano się przejechać policjantów, którzy chcieli zatrzymać auto do kontroli, we wszystkich przypadkach, kierowcy byli nabuzowani i chyba w jednym przypadku bez uprawnień i pomimo ostrzegawczych strzałów nic sobie z tego panowie nie robili, a uciekając narażali innych uczestników na niebezpieczeństwo. Takie nasze realia..
 

castel

Member
Witam.
Wymieniłem reduktor skrzyni biegów w mojej F31 2.0 xDrive ,poprzedni się rozsypał.
Chciałem się doradzić odnośnie felg z oponami.Mechanik stwierdził ,że w dużym stopniu przyczyniły się one do uszkodzenia reduktora.
Posiadam felgi z oponami 225/50 R17 na wszystkich kołach.Stwierdził,że powinny być założone felgi oryginalne 8Jx18 ET34 397.
Nie rozumiem co to ma do rzeczy dlatego chciałem sie dopytać kolegów na forum.
 
Do góry