Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety. Jak coś kogoś nie dotyczy to zaczyna wprowadzać zamęt. Nie lubię jak ktoś chce drugi raz odkrywać Amerykę. Debile i oszołomy są i będą w każdym zawodzie i w każdej nacji. Ale to nie znaczy, że nagle wszystkich trzeba mierzyć jedną miarą. Jak dla mnie nasza policja i przepisy są ciągle za słabe. Najlepiej urwać wypłatę urwać uprawnienia itd. A jak kogoś coś złego spotka to wtedy gdzie oni są? Zgadzam się z zdaniem @lolek126 . A u Ciebie @lolo2 widzę coraz gorsze podejście do wszystkiego. Wszystko Ci się nudzi. Coraz mniej Ci się chcę cokolwiek robić. Policja bez broni(oczywiście nie wszyscy) rowerzyści do dupy. Podejrzewam, że prawie połowę swojego życia już przeżyłeś i jakoś mało radości i zadowolenia od Ciebie bije. Wiadomo każdy ma swoje zdanie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Po prostu nie widze tych dwoch policjantow z filmika wyzej z bronia sami sobie nia krzywde by zrobili.... Zreszta jak wiekszosc kraweznikow, na nic im bron. Ale kazdy moze miec swoje zdanie.
Kraweznik ma w sumie zadanie jak straz miejska, czy im tez jest potrzebna bron?



Stelvio po prostu bardziej logicznie podchodze do tematu.
Kolega kiedys po pijaku Fakolca pokazal policjantom. To policja robila ustawki i sie na nim mscili, aby tylko zlapac go bez dokumentow, albo gasnicy, albo gdzies zle zaparkowane itp itd. Takim ludzia bron dac?
Bedzie jak w ameryce, odstrzela cie a potem beda sie tlumaczyc ze ty ich atakowales.

Czy przezylem polowe swojego zycia? Chyba jeszcze nie, chociaz duzo nie brakuje. Ale wkolko mam na codzien doczynienia z zarzadzaniem ludzmi, niestety dochodze tylko do jednego wniosku. 90% ludzi to debile.

A to ze mi sie wszystko nudzi, to chyba oznaka jednego, sam z tyn walcze i slabo mi wychodzi. Musialbym chyba srodowsko zycia zmienic, prace, miejsce zamieszkania. Bo to wszystko chyba mnie wykancza.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jasna sprawa. Każdy ma swoje doświadczenia.
Ale Ty Lolo2 musisz coś z tym faktycznie zrobić. Tak jak napisałeś, bo się wykończysz. To na prawdę widać. A rodzina najważniejsza. Pozdro.[emoji846]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armaning napiszę z drugiej strony, jakby się zatrzymał to by żył , tyle w temacie ...

Czyli jak ktos ucieka motorem bez tablic rejestracyjnych to mozna go zabic????


Wy nadal chcecie aby ludzie, bez wyksztalcenia po 7 miesiecznym kursie przygotowawczym (na ktorym naucza sie psychologi, samoobrony, PRAWA!!!, poslugiwania sie bronia, oraz wielu wielu innych aspektow potrzebnych do bycia policjantem) mieli decydowac do kogo moga strzelac do kogo nie. Moga szeryfowac jak chca.

Na cholere nam sady i 10 lat nauki + szkola srednia. Jak mozna ukonczyc 7 miesieczny kurs, dostac bron i bawic sie w boga :)


Powtarzam. Zwykla policja nie powinna posiadac broni, posiadac zezwolenia na taranowanie samochodem innych (to tez jest bron) itp.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie da się ukryć. Mógł się zatrzymać, a idąc dalej, w ogóle mógł nie wychodzić z domu.

Dobrych parę lat temu na starym odcinku z Radomia już na Janki, zauważyłem w lusterku dyskotekę na sygnale (póżno, ciemno, pogoda jałowa), jako, że leciałem lewym pasem wymijając kolumnę po prawej, przyspieszyłem zrobić im miejsce, zjechałem na prawy pas, a oni za mną. Co się okazało - to mnie gonili, rzekomo nie zatrzymałem się do kontroli (autentycznie nie zauważyłem jak się skitrali i do dziś uważam, że to nie moja wina). Skończyło się trzepaniem całego auta i mandatem, na szczęście rozeszło się po kościach.

Tak sobie myślę, idąc tym tokiem, że przecież mogli mnie trzepnąć i obrócić.
Nie dość, że się nie zatrzymał, to jeszcze przyspieszał, a skoro przyspieszał, to uciekał. Proste.

Może jestem w mniejszości, ale ja widzę kolory pomiędzy czarnym, a białym i nie uważam, żeby brak rejestracji (co jest nagminne u motocyklistów i dobrze znane Policji) było podstawą do tak daleko idących działań, a w tym wypadku rozjechanie gościa. Warto było?
Pominę już fakt, jakie zagrożenie stworzył sam pościg.

Uważam, że trzeba w tych kolorach szarości rozróżniać pogoń za pedofilem/porywaczem/gwałcicielem, czy kimś, kto z premedytacją wjeżdzą w rowerzystów, a zwyczajnym idiotą, który mimo wszystko nie zasłużył na taki koniec żywota.

Tyle w temacie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Uważam, że trzeba w tych kolorach szarości rozróżniać pogoń za pedofilem/porywaczem/gwałcicielem, czy kimś, kto z premedytacją wjeżdzą w rowerzystów, a zwyczajnym idiotą, który mimo wszystko nie zasłużył na taki koniec żywota.

Tyle w temacie.


Dokladnie

W dodatku koles i policjanci z miasteczka o wielkosci 10 000mieszkancow. No nie chce mi sie wiezyc ze wielkim problemem jest odnalezienie motocykla czy nawet zgranie z monitoringu stacji CPN twarzy kierowcy tego motocykla (w artykule pisza ze wyjezdzal ze stacji) i ukaranie go na spokojnie.

No ale do takich dzialan potrzebne jest myslenie, a z tym trudno u ludzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Między innymi dlatego też nie pracuje już w "mundurze"...

A to dlaczego, m.in dlatego? Chodzi o to, że trzeba myśleć, rozróżniać te "kolory" rzeczywistości, czy o co chodzi?

Ja tam chętnie bym popracował w drogówce, spokojnie można przytulić ten 1000zł dziennie :D
A tak zupełnie poważnie, to aż się prosi o takie uprawnienia. Szkoda, że nie ma jakiegoś kursu obywatelskiego, człowiek by rok chodził na szkolenia, a następnie zrobił porządek z piratami na rejonie ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po prostu nie widze tych dwoch policjantow z filmika wyzej z bronia sami sobie nia krzywde by zrobili.... Zreszta jak wiekszosc kraweznikow, na nic im bron. Ale kazdy moze miec swoje zdanie.
Kraweznik ma w sumie zadanie jak straz miejska, czy im tez jest potrzebna bron?



Stelvio po prostu bardziej logicznie podchodze do tematu.
Kolega kiedys po pijaku Fakolca pokazal policjantom. To policja robila ustawki i sie na nim mscili, aby tylko zlapac go bez dokumentow, albo gasnicy, albo gdzies zle zaparkowane itp itd. Takim ludzia bron dac?
Bedzie jak w ameryce, odstrzela cie a potem beda sie tlumaczyc ze ty ich atakowales.

Czy przezylem polowe swojego zycia? Chyba jeszcze nie, chociaz duzo nie brakuje. Ale wkolko mam na codzien doczynienia z zarzadzaniem ludzmi, niestety dochodze tylko do jednego wniosku. 90% ludzi to debile.

A to ze mi sie wszystko nudzi, to chyba oznaka jednego, sam z tyn walcze i slabo mi wychodzi. Musialbym chyba srodowsko zycia zmienic, prace, miejsce zamieszkania. Bo to wszystko chyba mnie wykancza.
Lolo nie możesz pisać , ze twoje myślenie jest bardziej racjonalne od naszego podejścia do sprawy. Bo dla mnie Twoje myślenie jest ... nie będę pisał :) Tylko będziesz miał do czasu, aż kiedyś Ciebie nie trafi, oby nie... ale życie różne scenariusze pisze... Twój problem to tak jak Kolega napisał, lubisz marudzić sobie i to widać, że coraz częściej... :) może cięższy okres przeżywasz..

Twoje nazewnictwo krawężnik itp.. mówię Ci uczciwie, żebyś kiedyś nie musiał kłaniać się w pas takiej osobie, za to , że Tobie lub Twoim bliskim, pomogła w sytuacji, gdzie różnie mogło się coś skończyć..
I jak szacunku my normalni ludzie nie będziemy mieć do munduru bez względu jakiego koloru to jak mają mieć szacunek oszołomy, dla których Świat inaczej jest poukładany i inne wartości im przyświecają. I na pewno zaczepiając np Ciebie nie pomyślą, że jesteś synem, mężem , ojcem.. dla nich jesteś nikim, kto przyplątał się w nieodpowiednim czasie jak i miejscu. A pamiętaj nie mając szacunku do tego "krawężnika" nie możesz oczekiwać, że ktoś taki jak nadejdzie ta pora pomoże Ci w takiej sytuacji.. W końcu to jest tylko "krawężnik" i do tego zarabiający tyle co ludzie na kasie w markecie.. po co ma narażać swoje zdrowie dla kogoś kto ma go w głębokim poważaniu.. zawsze może przeoczyć daną sytuację, zdarzenie.. przecież tutaj rożni ludzie zaglądają , gdzie w różnych "firmach" pracują.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak z ciekawości to jak miał postąpić policjant podczas tego pościgu? Gonić go przez 2h aż skończy mu się paliwo? A co gdyby uciekający przez kolejne 10 minut motocyklista zabił twoje dziecko przechodzące na pasach? Wtedy sam byś powiedział czemu policja nie rozjechała tego gnoja, tylko spokojnie go goniła... IMO takie założenie mieści się to w odcieniach szarości o której mówisz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiem wam na czym (moim zdaniem) polega wasz blad myslowy.

Przyjmijmy ze jade sobie samochodem i mam 5 promili we krwi. Policja mnie zatrzymuje. Sprawa w sadzie - - -

Teraz pytanie? Za co ukarze mnie sad? Za zabicie tych "waszych" dzieci, ktorych nie zabilem, a wy macie je przed oczami? Czy za jazde po pijaku?

Wedlog waszego podejscia to odrazu mam wyrok za zabojstwo i z automatu maja wykonac na mnie kare smierci. Na co komu sad, skoro policjant odrazu na miejscu moze wymierzyc kare :) Nawet nie bede protestowal, bo wkoncu nie zyje. Takie podejscie do prawa jest jak w filipinach, tam tez kaza najpierw strzelac a potem pytac.


2. Blad kolejny.
Chcecie zrobic szeryfow z gosci 20+ lat, gowniarzy, ktorzy naogladali sie amerykanskich filmow i bez jakiejkolwiek szkoly poszli na kurs 7 miesiecy i sa panami policjantami.
Otworzcie JEDNA ksiazke np. prawo cywilne sprobujcie ja ogarnac przez te 7 miesiecy, nie uda wam sie. A takie 80% tlumokow jacy ida na policjanta musi ogarnac kilkanascie dziedzin /przedmiotow.

Dlatego NIE, bezwzglednie NIE. Policjant na najnizszym szczeblu tak jak w UK powinien chodzic z gazem i kajdankami. Nic wiecej nie potrzebuje.
Niech przez te 2 lata nauczy sie obycia, niech jego starszy stopniem partner sprawdzi czy jest zdrowy na umysle i czy nie zrobi ta bronia sobie krzywdy.

3. Juz nie wspomne o tym jak niektorzy ludzie zachowuja sie np. po pijaku. Zalacza sie tryb bohatera, skakania i pyskowania. Policjant ma do nich strzelac?
Jeszcze nie dzisiaj ale za 5 - 10 lat zobaczysz ze policjanci beda robic co im sie podoba, jak w USA. Nie bedzie sie patyczkowal i wyciagnie bron, a napity gostek bedzie prowokowal i zginie.
W takiej sytuacji policjant powinien wezwac posilki a nie pajacowac i skakac we dwoje z partnerem na grupe 5 pjanych kolesi, tak jak to sie odbywa teraz.

No tak, powiecie jego wina. Po co fikal donpolicjanta, jego wina dlaczego sie nie zatrzymal, jego wina bo pokazal fakolca policjantowi i trzeba sie nim zajac, jego wina bo pracowal z policjantem po godzinach jako ochroniarze, poklocili sie i na slozbiebpolicjant wpadl na pomysl ze da Floydowi nauczke.

Jak to w PRLu mowili. Daj nam czlowieka, my znajdziemy na niego paragraf.

Kaminski.
Co miala zrobic policja z tym motorem? po pierwszej probie zajechania drogi i proby zatrzymania Pojechac do domu delikwnta i poczekac na niego.
Znowu piszecie a co Gdyby zabil kogos.....
A tu masz przypadek ze jednak NIE zabil, wiec co? Zwracasz mu teraz zycie bo jednak nie zabil, bo nie zdazyl?

Poczytaj w jakiej miejscowosci ta sytuacja byla, 10000 mieszkancow. Uwazasz ze ta swietna policja nie znalazlaby motorka w tej wiosce? paranoja...

W kazdym cywilizowanym kraju kara czy wyrok jest zasadzany PO wykonaniu przestepstwa. A nie na podstawie co by bylo gdyby. Nawet jak jestes PODEJRZANY to jeszcze cie nie ukarza.
Idac tym tokiem myslenia powinniscie napisac wniosek do policji aby zabrali mi prawo jazdy juz teraz bo za 8 lat moze kogos przejade... Nie wiem czy zabije kogos ale jest taka mozliwosc przeciez... Skoro chcecie zapobiegac wszystkiemu to zapobiegajmy :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kaminski.
Co miala zrobic policja z tym motorem? po pierwszej probie zajechania drogi i proby zatrzymania Pojechac do domu delikwnta i poczekac na niego.
Znowu piszecie a co Gdyby zabil kogos.....
A tu masz przypadek ze jednak NIE zabil, wiec co? Zwracasz mu teraz zycie bo jednak nie zabil, bo nie zdazyl?

Poczytaj w jakiej miejscowosci ta sytuacja byla, 10000 mieszkancow. Uwazasz ze ta swietna policja nie znalazlaby motorka w tej wiosce? paranoja...

W kazdym cywilizowanym kraju kara czy wyrok jest zasadzany PO wykonaniu przestepstwa. A nie na podstawie co by bylo gdyby. Nawet jak jestes PODEJRZANY to jeszcze cie nie ukarza.
Idac tym tokiem myslenia powinniscie napisac wniosek do policji aby zabrali mi prawo jazdy juz teraz bo za 8 lat moze kogos przejade... Nie wiem czy zabije kogos ale jest taka mozliwosc przeciez... Skoro chcecie zapobiegac wszystkiemu to zapobiegajmy :)
To się odnosi tylko do tej sytuacji czy ogólnie? Np. jak koleś z siekierą zabije kogoś na środku rynku, a potem wsiądzie w samochód to policja też nie powinna go ściągać a jednie jechać pod jego dom? Przecież policjanci nie widzieli zdarzenia, więc tylko na podstawie telefonu świadków mają gonić gościa narażając innych pościgiem? Póki nie zostanie skazany to jest niewinny zabicia osoby w centrum miasta...

Wracając do przypadku motocyklisty i porównywania do tego, że "Idac tym tokiem myslenia powinniscie napisac wniosek do policji aby zabrali mi prawo jazdy juz teraz bo za 8 lat moze kogos przejade..." to nie można tego porównywać, bo gość nie zatrzymał się do kontroli, co za sprawą dalszych wydarzeń doprowadziło do jego śmierci. Czy na to zasłużyłł? Oczywiście, że nie. Czy żyłby gdyby nie próbował kozaczyć i uciekać? Tak. Zapłaciłby jakiś mandat i po sprawie. Sam podjął decyzję ucieczki. Gdyby rozjeb*ł się o drzewo to też byłaby wina Policji, bo przecież zamiast go gonić mogli pójść do jego domu i tam na niego czekać... Musieli go gonić i tyle, samo czekanie pod jego domem nic by nie dało, bo gość mógł jechać pod wpływem, a stawiłby się na komisariacie dzień później. Mógł też mieć przy sobie kilo koksu, który by wyrzucił, gdyby przestali go ściągać i pojechał grzecznie pod dom, tłumacząc się, że nie widział pościgu. No nie kupuje tego i się z tym nie zgadzam :)



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To się odnosi tylko do tej sytuacji czy ogólnie? Np. jak koleś z siekierą zabije kogoś na środku rynku, a potem wsiądzie w samochód to policja też nie powinna go ściągać a jednie jechać pod jego dom? Przecież policjanci nie widzieli zdarzenia, więc tylko na podstawie telefonu świadków mają gonić gościa narażając innych pościgiem? Póki nie zostanie skazany to jest niewinny zabicia osoby w centrum miasta...

Wracając do przypadku motocyklisty i porównywania do tego, że "Idac tym tokiem myslenia powinniscie napisac wniosek do policji aby zabrali mi prawo jazdy juz teraz bo za 8 lat moze kogos przejade..." to nie można tego porównywać, bo gość nie zatrzymał się do kontroli, co za sprawą dalszych wydarzeń doprowadziło do jego śmierci. Czy na to zasłużyłł? Oczywiście, że nie. Czy żyłby gdyby nie próbował kozaczyć i uciekać? Tak. Zapłaciłby jakiś mandat i po sprawie. Sam podjął decyzję ucieczki. Gdyby rozjeb*ł się o drzewo to też byłaby wina Policji, bo przecież zamiast go gonić mogli pójść do jego domu i tam na niego czekać... Musieli go gonić i tyle, samo czekanie pod jego domem nic by nie dało, bo gość mógł jechać pod wpływem, a stawiłby się na komisariacie dzień później. Mógł też mieć przy sobie kilo koksu, który by wyrzucił, gdyby przestali go ściągać i pojechał grzecznie pod dom, tłumacząc się, że nie widział pościgu. No nie kupuje tego i się z tym nie zgadzam :)



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Znowu widzisz tylko czarne lub biale.

Jak koles zabil kogos siekiera, sa swiadkowie, karetka wiec w ciagu 3 minut informacja jest potwierdzona i mozna szukac osoby niebezpiecznej.

Tam nie tylko bylo gonienie ale tez proba zabicia. Kto madry spycha motocykl przy predkosci 100km/h?

Co z tego ze byl pod wplywem a stawi sie nastepnego dnia? Z automatu kazdy, kto uciekl z miejsca traktowany jest tak samo jak po spozyciu alkoholu i narkotykow. Ubezpieczalnia odrazu umywa rece.
Co da tlumaczenie ze nie widzial poscigu, jak mieli mu zajechane droge. Kto w to uwierzy? Sad nie jest az tak glupi.


Co innego jest szukac i probowac zatrzymac morderce z siekiera, a co innego kolesia na motorku we wsi, gdzie policja napewno dobrze znala kierowce.


Ps.
Nie brac tego wszystkiego do siebie.
Ja po prostu uwielbiam sie klocic :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Znowu widzisz tylko czarne lub biale.

Jak koles zabil kogos siekiera, sa swiadkowie, karetka wiec w ciagu 3 minut informacja jest potwierdzona i mozna szukac osoby niebezpiecznej.

Tam nie tylko bylo gonienie ale tez proba zabicia. Kto madry spycha motocykl przy predkosci 100km/h?

Co z tego ze byl pod wplywem a stawi sie nastepnego dnia? Z automatu kazdy, kto uciekl z miejsca traktowany jest tak samo jak po spozyciu alkoholu i narkotykow. Ubezpieczalnia odrazu umywa rece.
Co da tlumaczenie ze nie widzial poscigu, jak mieli mu zajechane droge. Kto w to uwierzy? Sad nie jest az tak glupi.


Co innego jest szukac i probowac zatrzymac morderce z siekiera, a co innego kolesia na motorku we wsi, gdzie policja napewno dobrze znala kierowce.


Ps.
Nie brac tego wszystkiego do siebie.
Ja po prostu uwielbiam sie klocic :)
Tu już nie chodzi o kłócenie się. Tj wymiana poglądów, doświadczeń i samego patrzenia na życie.
Można to robić w miarę kulturalnie? Widać można. Tylko forum inne.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Znowu widzisz tylko czarne lub biale.

Jak koles zabil kogos siekiera, sa swiadkowie, karetka wiec w ciagu 3 minut informacja jest potwierdzona i mozna szukac osoby niebezpiecznej.

Tam nie tylko bylo gonienie ale tez proba zabicia. Kto madry spycha motocykl przy predkosci 100km/h?

Co z tego ze byl pod wplywem a stawi sie nastepnego dnia? Z automatu kazdy, kto uciekl z miejsca traktowany jest tak samo jak po spozyciu alkoholu i narkotykow. Ubezpieczalnia odrazu umywa rece.
Co da tlumaczenie ze nie widzial poscigu, jak mieli mu zajechane droge. Kto w to uwierzy? Sad nie jest az tak glupi.


Co innego jest szukac i probowac zatrzymac morderce z siekiera, a co innego kolesia na motorku we wsi, gdzie policja napewno dobrze znala kierowce.


Ps.
Nie brac tego wszystkiego do siebie.
Ja po prostu uwielbiam sie klocic :)

Luzik, dla mnie to wymiana zdań, nic więcej :)

Trzymam się swojego zdania mimo wszystko. Koleś mógł się zatrzymać i nie byłoby tematu. Uciekając trzeba wziąć na klatę możliwe konsekwencje w tym te najsurowsze jak śmierć w wypadku. Kolega wyżej ma rację, że gdyby przestali go ściągać to pojawili by się naśladowcy, wychodząc z założenia, że mam przy sobie kilo koksu, a w razie jakby chciała mnie zatrzymać policja to sobie ucieknę.

"Co da tlumaczenie ze nie widzial poscigu, jak mieli mu zajechane droge. Kto w to uwierzy? Sad nie jest az tak glupi."

A da tyle, że będzie sadzony o nie zatrzymanie się do kontroli, a nie za posiadanie kilograma koksu ;)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zadam inne pytania:
- co mielibyśmy w tym kraju, gdyby taki pościg za motocyklistą policja musiałaby odpuścić - niektórzy czuli by się bezkarni,
- motocykliści jeżdżą zazwyczaj w hełmach - problem z późniejszą identyfikacją osoby,
- jak wyobrażacie sobie postępowanie wobec policjantów, którzy zaniechali pościgu, a zaraz potem motocyklista doprowadziłby do tragedii,
- czy ktoś z forumowiczów wie, jak wygląda procedura zabezpieczania materiału dowodowego z monitoringu i w jakich sytuacjach się ją stosuje (choć nie przeczę, tutaj było to możliwe),
- jak jechać do domu delikwenta - kim on jest, gdzie mieszka?

Dopóki żyjemy w państwie prawa, do prawa się stosujmy. Każde lekceważenie przepisów wiąże się z zagrożeniem - czasem życia i zdrowia i to po obu stronach barykady. Policjanci mają swoje przepisy i muszą się do nich stosować pod groźbą wyrzucenia ze służby, a nawet więzienia. Przestępca czy osoba popełniająca wykroczenie przepisy ma gdzieś i w razie ucieczki może zostać nie rozpoznana. Policjant ZAWSZE będzie "sprawcą" ustalonym!

Osobiście nie żal mi nikogo, kto cierpi przez swoją głupotę i cieszę się, gdy nie zrobi krzywdy innym. Chwasty trzeba wyrywać, ale lepiej jak same gniją. Dodam więcej - Policja w tym państwie i tak grzeszy bezczynnością. Lekceważenie prawa trzeba gasić w zarodku, bo później się nie da. A rzesze "młodych, gniewnych" uczniów podstawówek i gimnazjów wyrastają na kolejnych herosów, co to im prawo obce i Policja nie straszna. Będzie jeszcze gorzej! Ale to akurat wina systemu ochrony prawa w Polsce, kulejącemu od lat. Wyszliśmy z PRL-u na wolność i niektórzy myślą, że wolność, to anarchia. Nie tędy droga.

Jeszcze jedna ważna rzecz - dlaczego dana osoba ucieka przed Policją? Bo wie, że przeskrobała. Czyli czyni to ŚWIADOMIE!!! W tej sytuacji nie powinno być żadnej taryfy ulgowej. Jeśli popełniam czyn nieświadomie, to zatrzymanie przez policjantów mnie dziwi, a nie skłania do ucieczki.


Zadam inne pytania:
- co mielibyśmy w tym kraju, gdyby taki pościg za motocyklistą policja musiałaby odpuścić - niektórzy czuli by się bezkarni,

odp.
Przeciez i tak, policja nie chce scigac motocykli bo pozwalaja im jezdzic z zagieta tablica rejestracyjna. Czemu sie za to nie wezma? Proste czynnosci ktore zadbaja o bezpieczenstwo, ktore nic nie kosztuja. To zamiast wprowadzic porzadne mandaty za zaslanianie tablic to lepiej robic wyscigi z policja po miescie.

Kiedys chcieli traktowac samochod, jako narzedzie przestepstwa. Czyli jak jechales samochodem, zrobilres wykroczenie ale nie bylo widac kierowcy to mieli zabierac pojazd. Potem sie z tego wycofali bo samochody wypozyczone i ze nie sprawiedliwe aby komus zabrac itp. .
Mysle ze powinni w jakis sposob do tego wrocic. Np zabezpieczac pojazd na czas prowadzenia sledztwa np. na 6 miesiecy :) :)

- motocykliści jeżdżą zazwyczaj w hełmach - problem z późniejszą identyfikacją osoby,

odp.
jak wyzej. Policja i Panstwo same sobie winne skoro pozwalaja na zakrywanie tablic itp.

- jak wyobrażacie sobie postępowanie wobec policjantów, którzy zaniechali pościgu, a zaraz potem motocyklista doprowadziłby do tragedii,

odp.
Nijak?
A jak wyobrazasz sobie lekarza ginekologa, ktory odmawia aborcji ofierze gwaltu? Masz zmusic czlowiek do "proby" zabicia drugiego czlowieka?


- czy ktoś z forumowiczów wie, jak wygląda procedura zabezpieczania materiału dowodowego z monitoringu i w jakich sytuacjach się ją stosuje

odp.
Przychodza do ciebie policjanci i prosza abys zgral i im nagral na plyte czy dysk. Nie ma jakiejs "specjalnej" prpcedury.
Policjanci po nagrania z monitoringu sa u mnie praktycznie co miesiac i czegos specjalnego przy tym nie zauwazylem.

- jak jechać do domu delikwenta - kim on jest, gdzie mieszka?

odp.
No jak mieszkasz w miasteczku 10k mieszkancow, widzisz ze wyjezdza z CPN no to sorryy.. Z ciebie dupa a nie policjant, skoro tego znalezc nie potrafisz.


Dopóki żyjemy w państwie prawa, do prawa się stosujmy. Każde lekceważenie przepisów wiąże się z zagrożeniem - czasem życia i zdrowia i to po obu stronach barykady. Policjanci mają swoje przepisy i muszą się do nich stosować pod groźbą wyrzucenia ze służby, a nawet więzienia. Przestępca czy osoba popełniająca wykroczenie przepisy ma gdzieś i w razie ucieczki może zostać nie rozpoznana. Policjant ZAWSZE będzie "sprawcą" ustalonym!

Owszem.
Policjanci maja swoje przepisy.... i zapewne na prozno w nich szukac "pozwolenia na strzelanie / zepchniecie z drogi motoru" do nie uzbrojonych ludzi.

Zacytujmy troche prawa, skoro sam sie do niego odnosisz:

Art. 17 ustawy o Policji zezwala policjantowi na użycie broni palnej tylko wtedy, jeżeli środki przymusu bezpośredniego (fizyczne, techniczne i chemiczne środki służące do obezwładniania bądź konwojowania osób oraz do zatrzymywania pojazdów, pałki służbowe, wodne środki obezwładniające, psy i konie służbowe, pociski niepenetracyjne, miotane z broni palnej) okazały się niewystarczające lub ich użycie, ze względu na okoliczności danego zdarzenia, nie jest możliwe, oraz wyłącznie:

I tutaj zalinkuje tylko jeden podpunkt, ktory jest dla nas w tym momencie najwazniejszy:

6) w bezpośrednim pościgu za osobą, wobec której użycie broni było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1–3 i 5, albo za osobą, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia tutaj macie swojego kolesia od siekiery zabójstwa, zamachu terrorystycznego, uprowadzenia osoby w celu wymuszenia okupu lub określonego zachowania, rozboju, kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego, umyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała, zgwałcenia, podpalenia lub umyślnego sprowadzenia w inny sposób niebezpieczeństwa powszechnego dla życia albo zdrowia;


Podsumowujac.
Skoro chcesz aby wszyscy dzialali wedlog przepisow to niech policja swieci przykladem.

Na podstawie powyzszego pkt 6 art. 17 juz wiemy ze policjant "raczej" nie mial prawa spychac motoru z drogi i czeka go surowa kara za nieumyslne zabojstwo. Policjant bedzie mial fuks jezeli tylko zwolnia go z roboty i dostanie zawiasy
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Luzik, dla mnie to wymiana zdań, nic więcej :)

"Co da tlumaczenie ze nie widzial poscigu, jak mieli mu zajechane droge. Kto w to uwierzy? Sad nie jest az tak glupi."

A da tyle, że będzie sadzony o nie zatrzymanie się do kontroli, a nie za posiadanie kilograma koksu ;)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Zgodnie z art. 62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

cytat:
"Natomiast w przypadku posiadania pół kilograma heroiny niemal pewne jest wymierzenie przez Sąd kary bezwzględnego pozbawienia wolności rzędu 1 roku lub nawet kilku lat"



A teraz:
Art. 178b Kodeksu karnego

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


I ciul, lepiej isc siedziec za ten kilogram koksu aniezeli uciekac :) :) :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zgodnie z art. 62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.



cytat:

"Natomiast w przypadku posiadania pół kilograma heroiny niemal pewne jest wymierzenie przez Sąd kary bezwzględnego pozbawienia wolności rzędu 1 roku lub nawet kilku lat"







A teraz:

Art. 178b Kodeksu karnego



Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.





I ciul, lepiej isc siedziec za ten kilogram koksu aniezeli uciekac :) :) :)
Nieźle :D A może gość wymuszał VAT dlatego uciekał? Za to grozi bodajże 25 lat więzienia. Lepiej handlować kilogramami koksu, zajmować się handlem ludzi, kradzieżą samochodów, gangsterka, pobiciami niż robić wałki na podatkach ;D

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry