Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo zobacz u nas dwa przypadki...

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/...zukiwany-po-ataku-na-funkcjonariuszki-4614213

Gość powinien mieć taki respekt do policjanta, aby nawet przez myśl mu nie przeszło , aby podnieść na taką osobę rękę.

A tutaj na pewno będzie też dobra akcja.. wyjdzie, że to była wspaniała kobieta, tylko miała ochotę sobie polatać z nożami w ręku i nie reagować na polecenia policjantów.. nie wspominając , że już wcześniej użytek z nich zrobiła. A przecież policjanci mogli jej przynieść jedzonko z "maka" , pogłaskać po głowie i położyć spać..

https://eglos.pl/aktualnosci/item/3...elenie-kobiety-podczas-policyjnej-interwencji

Policja musi mieć takie przepisy, aby mieli respekt, tylko do Policji powinni być przyjmowaniu ludzie, którzy nie budzą żadnych wątpliwości pod względem psychicznym, aby gościu nie zaczął się zachowywać jak Rambo w filmach..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo zobacz u nas dwa przypadki...

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/...zukiwany-po-ataku-na-funkcjonariuszki-4614213

Gość powinien mieć taki respekt do policjanta, aby nawet przez myśl mu nie przeszło , aby podnieść na taką osobę rękę.

A tutaj na pewno będzie też dobra akcja.. wyjdzie, że to była wspaniała kobieta, tylko miała ochotę sobie polatać z nożami w ręku i nie reagować na polecenia policjantów.. nie wspominając , że już wcześniej użytek z nich zrobiła. A przecież policjanci mogli jej przynieść jedzonko z "maka" , pogłaskać po głowie i położyć spać..

https://eglos.pl/aktualnosci/item/3...elenie-kobiety-podczas-policyjnej-interwencji

Policja musi mieć takie przepisy, aby mieli respekt, tylko do Policji powinni być przyjmowaniu ludzie, którzy nie budzą żadnych wątpliwości pod względem psychicznym, aby gościu nie zaczął się zachowywać jak Rambo w filmach..

No coz.... Ameryka zbliza sie do nas szerokimi krokami.
Z jednej strony policjant powinien byc nietykalny (teoretycznie) ale z drugiej strony zaraz zacznie im odbijac.
Podpity napyskujesz do niego to dostaniesz gazem lub paralizatorem. I nikt, nawet sad nie bedzie po twojej stronie.

Logika nakazuje myslec ze policjant, to stroz prawa ktory bedzie nas chronil.
Ale z tego co widze i jak to dziala, to wole abysmy mieli "Bezbronnych" policjantow. Zeby prewencja i zwykle krawezniki lub drogowka nie posiadali broni a jedyna ich brania byla palka, kajdanki i gaz pieprzowy.

W posiadaniu broni pozostawmy kryminalnych, detektywow czy jakas dochodzeniowke czy cos...


Pojutrze u mnie w miejscowosci egzaminy na bron sportowa, po przemysleniach nie zapisalem sie. A mam odpowiedni staz i moglbym byc posiadaczem prawdziwej broni, o ile zdalbym egzamin. :( :( :( (kolejne hobby co sie szybko znudzilo).
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
OMFG.
Jak Wy na takie rzeczy pozwalacie?
W glowie sie nie miesci, ale 500+ i inne kielbasy wyborcze, sa najwazniejsze dla wyborcow w Polsce.
Do automatycznego pobierania oplat za korzystanie z drog czy rejestracji wykroczen, nie potrzeba GPS-u, a ktos kto pozwala sobie na takie uzasadnienie powinien rozumiec, ze sie blazni i ze w normalnym kraju, nigdy nie bedzie juz mial okazji aby wspoltworzyc prawa.

Wasi wlodzrze nie powiini na tym poprzestac. Powinni rozbudowac system kamer i jak Chinczycy, automatycznie pobierac kary za przejscie w niedozwolonym miejscu czy na pasach, na czerwonym swietle, za wejscie na trawnik, smiecenie. A wlasciwie to przeciez mozna isc dalej. Np w Indonezji jest kara chlosty za trzymanie sie za rece na ulicy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
OMFG.
Jak Wy na takie rzeczy pozwalacie?
W glowie sie nie miesci, ale 500+ i inne kielbasy wyborcze, sa najwazniejsze dla wyborcow w Polsce.
Do automatycznego pobierania oplat za korzystanie z drog czy rejestracji wykroczen, nie potrzeba GPS-u, a ktos kto pozwala sobie na takie uzasadnienie powinien rozumiec, ze sie blazni i ze w normalnym kraju, nigdy nie bedzie juz mial okazji aby wspoltworzyc prawa.

Socjal gora...

Ludzie nie rozumieja ze sami zakladaja sobie kaganiec.

Dac jednemu czlowiekowi czy tez partii cala wladze:
Premier
Prokurator
Sady
Trybunal Kons.
Prezydent
Sejm
Senat (wczesniej)
CBS
BOR/SOP

Ludzie kochaja komunizm socjalizm i kontrole. Puki maja Jaroslawa to jeszcze ujdzie ale jak za Jaroslawa wskoczy czlowiek z chorymi ambicjami pokroju Stalina / hitlera to znowu bedziemy walczyc o wolnosc :))

I nie wazne czy teraz jest PIS a za 4 lata bedzie PO. Fundamenty pod totalitarna inwigilacjie i autokontrole "budujemy" juz teraz. Pozniej zmieni sie tylko "szefuncio".

Ale nic nie zrobisz, jakiegos ruchu wolnosciowego nie zalozysz bo najzwyczajniej czesc ludzi ma zamydlone oczy socjalem a druga czesc min. tak jak ja ma to wszystko gleboko w *upie.


Jak bedzie tragicznie to ogarniesz nam jakas strzeche w tych azjatyckich rajach xD
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
NIE ma w Azji rajow. Patrz wyzej*.
Nie ma demokracji, wolnosci sumienia, ani egalitaryzmu. Nie ma i za naszego zycia, raczej nie bedzie.

* Np we wspomnianej Indonezji, jedynie hindusistyczna enklawa jaka stanowi wyspa Bali i przylegajace, typowo turystyczne wyspy, ciesza sie atmosfera wolnosci. Natomiast generalnie panuje tam prawo szariatu, ktore od ubieglego roku, staraja sie wzmocnic nowelizacja kodeksu karnego, uwzgledniajaca wszelkie nierzadne czyny, a wejscie ktorej wstrzymano, ze wzgledu wlasnie na potencjalny impakt na przychody z turystyki.

https://www.theguardian.com/world/2...-code-that-could-see-unmarried-couples-jailed
https://www.smh.com.au/world/asia/j...ried-sex-to-be-postponed-20190919-p52t5k.html
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
NIE ma w Azji rajow. Patrz wyzej.
Nie ma demokracji, wolnosci sumienia, ani egalitaryzmu. Nie ma i za naszego zycia, raczej nie bedzie.

No w sumie racja...
Te wioski, strzechy pod palmami to tylko wyglada jak raj - wolnosc...


Tylko zastanawia mnie te twoje:

OMFG.
Jak Wy na takie rzeczy pozwalacie?

Gdzie, ty zyc? Ze ciebie to nie dotyczyc?
Skoro praktycznie wszedzie masz podobnie w mniejszym lub wiekszym sensie.

Na antarktydzie siedzisz?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No a tutaj to juz calkowicie ocipieli w ty Pisie.
https://next.gazeta.pl/next/7,15100...we-uzytkownicy-samochodow-beda-je-musieli.amp

Inwigilacja zaraz bedzie pelna geba. Zero prywatnosci czy wolnosci. GPSa ci wpieprza do samochodu spowodujesz wypadek lub cokolwiek to ubezpieczalnia nic nie wyplaci bo na GPS bedzie zapis ze szybciej o 10km/h jechales. Albo mandaty beda sypac z automatu jak tylko pokaze sie 100km/h na liczniku.
Dotyczy to tylko samochodów powyżej 3,5t, czyli ma zastąpić Viatoll. Przynajmniej narazie. Za kilka lat pewnie doczekamy się takiego systemu na osobówki i będzie jak mówisz...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Poczytaj Lolo: )


Na jednym ze swoich zwykłych spotkań Stalin poprosił o przyniesienie mu kury:
wziął ją i ścisnął jedną ręką, a drugą zaczął wyrywać pióra .
Kura wrzasnęła z bólu i próbowała uciec ale bez powodzenia, uścisk był dla niej zbyt silny.
Stalinowi udało się usunąć wszystkie pióra bez wielkich problemów, a kiedy skończył, powiedział swoim współpracownikom: spójrzcie co się stanie”.

Położył kurę na ziemi , poszedł po trochę pszenicy i rozrzucił ją na ziemi. Jego współpracownicy patrzyli na kurę ze zdumieniem, gdy obolała i krwawiąca podbiegła do niego.
W tym momencie Stalin zwrócił się do swoich współpracowników zaskoczonych tym, co zaobserwowali i powiedział:
„Tak łatwo rządzi się głupimi ludźmi .
Widzieliście jak kura chodziła za mną pomimo całego bólu, który spowodowałem? Większość ludzi jest taka, nadal podążają za swoimi władcami i politykami, pomimo całego bólu, jaki im wyrządzają, a ich jedynym celem jest otrzymanie nagrody za nic lub po prostu trochę jedzenia na kilka dni."
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie trzeba czytać starych przypowieści, wystarczy włączyć tv i chwilę posłuchać.

Ostatnio miałem "przyjemność" usłyszeć w Tv, jak to jeden z czołowych polityków wymieniając co już załatwił, stwierdził min. - "i dałem wam trzynastkę", czy tam 500+, myślałem, że padne.
Tłum oczywiście skandował z radości.

Brzmiało to tak, jakby ktoś sprzedał własny dom, działkę, firmę itd. i rozdał ludziom, a niestety, tak to ludzie odbierają i podejrzewam, że większość nigdy się nie zastanawiała skąd te pieniądze są i jakie niesie to za sobą konsekwencje, słyszą jedynie, że ktoś (Łaskawy) im dał i idą po więcej ; )
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
No w sumie racja...

Gdzie, ty zyc? Ze ciebie to nie dotyczyc?
Skoro praktycznie wszedzie masz podobnie w mniejszym lub wiekszym sensie.

Na antarktydzie siedzisz?
Ja wylaczylam sie juz dawno temu I nie sledze regularnie, co w Polsxe air wyprawia. Wyobraz sobie ze podczas ostatnich Wszystkich Swietych, odwiedzielm ojczyzne, po raz pierwszy od 10 lat. Zamierzam sie wybrac jeszcze raz, w tym roku, bo nie zdarzylem nadrobic towarzystkich zaleglosci.

U mnie tez niestety polityka ssie I wszystko do gory nogami, ale zyc gdzies trzeba. Byle zdrowie bylo.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No coz.... Ameryka zbliza sie do nas szerokimi krokami.
Z jednej strony policjant powinien byc nietykalny (teoretycznie) ale z drugiej strony zaraz zacznie im odbijac.
Podpity napyskujesz do niego to dostaniesz gazem lub paralizatorem. I nikt, nawet sad nie bedzie po twojej stronie.

Logika nakazuje myslec ze policjant, to stroz prawa ktory bedzie nas chronil.
Ale z tego co widze i jak to dziala, to wole abysmy mieli "Bezbronnych" policjantow. Zeby prewencja i zwykle krawezniki lub drogowka nie posiadali broni a jedyna ich brania byla palka, kajdanki i gaz pieprzowy.

W posiadaniu broni pozostawmy kryminalnych, detektywow czy jakas dochodzeniowke czy cos...


Pojutrze u mnie w miejscowosci egzaminy na bron sportowa, po przemysleniach nie zapisalem sie. A mam odpowiedni staz i moglbym byc posiadaczem prawdziwej broni, o ile zdalbym egzamin. :( :( :( (kolejne hobby co sie szybko znudzilo).

Lolo według mnie nie masz racji, każdy policjant powinien mieć broń na służbie, bo nawet ten "krawężnik" jak to ludzie mówią może być świadkiem czegoś co będzie wymagało użycia broni, tylko to jest do czasu, kiedy taki policjant nie stanie w obronie Twojej osoby lub kogoś z Twojej rodziny. Są różne sytuacje nawet w drogówce, gdzie ja gdybym pracował w POlicji bez broni w zyciu bym nie wyjechał na służbę. Znam kilka przypadków, włosy się jeżą.
Problem jest taki KOlego, że kiedyś bardziej sprawdzano kandydatów na Policjantów , dzisiaj się mniej to robi, bo nikt nie chce pracować za te pieniądze, a wakatów na każdym posterunku od diabła..
Wiesz dobrze się mówi jak się z boku stoi, ale weź rzuć wszystko wstąp do Policji i zobaczysz czy będziesz śmigał A6 i do tego na firmę, ja Ci mówię miałbyś problem ,aby kupić nowiutką dobrze wyposażoną "corolkę" do tego musiałbyś troszkę nad formą popracować, co by po 400 m. przebiegnięcia nie wzywać Rki do Ciebie, a nie do złodzieja, którego goniłeś.. Mam kilku znajomych mundurowych, którzy różne mundury noszą i mówię Ci, ze z żadnym bys się nie zamienił.. A już na pewno nie z Policjantem czy np strażakiem, bo Ci to dopiero śmieszne pieniądze zarabiają w
stosunku do tego ile narażają zdrowia, a i często zycia.
Tylko musi się zmienić selekcja do Policji, tylko jak to zrobić skoro są takie pieniądze,a nie inne. I nie tylko w tych służbach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj Lolo: )


Na jednym ze swoich zwykłych spotkań Stalin poprosił o przyniesienie mu kury:
wziął ją i ścisnął jedną ręką, a drugą zaczął wyrywać pióra .
Kura wrzasnęła z bólu i próbowała uciec ale bez powodzenia, uścisk był dla niej zbyt silny.
Stalinowi udało się usunąć wszystkie pióra bez wielkich problemów, a kiedy skończył, powiedział swoim współpracownikom: spójrzcie co się stanie”.

Położył kurę na ziemi , poszedł po trochę pszenicy i rozrzucił ją na ziemi. Jego współpracownicy patrzyli na kurę ze zdumieniem, gdy obolała i krwawiąca podbiegła do niego.
W tym momencie Stalin zwrócił się do swoich współpracowników zaskoczonych tym, co zaobserwowali i powiedział:
„Tak łatwo rządzi się głupimi ludźmi .
Widzieliście jak kura chodziła za mną pomimo całego bólu, który spowodowałem? Większość ludzi jest taka, nadal podążają za swoimi władcami i politykami, pomimo całego bólu, jaki im wyrządzają, a ich jedynym celem jest otrzymanie nagrody za nic lub po prostu trochę jedzenia na kilka dni."

Dużo daje do myślenia.. tylko co z tego skoro pewni ludzie , pewnych rzeczy nie kumają , bo widzą tylko to co chcą widzieć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo według mnie nie masz racji, każdy policjant powinien mieć broń na służbie, bo nawet ten "krawężnik" jak to ludzie mówią może być świadkiem czegoś co będzie wymagało użycia broni, tylko to jest do czasu, kiedy taki policjant nie stanie w obronie Twojej osoby lub kogoś z Twojej rodziny. Są różne sytuacje nawet w drogówce, gdzie ja gdybym pracował w POlicji bez broni w zyciu bym nie wyjechał na służbę. Znam kilka przypadków, włosy się jeżą.
Problem jest taki KOlego, że kiedyś bardziej sprawdzano kandydatów na Policjantów , dzisiaj się mniej to robi, bo nikt nie chce pracować za te pieniądze, a wakatów na każdym posterunku od diabła..
Wiesz dobrze się mówi jak się z boku stoi, ale weź rzuć wszystko wstąp do Policji i zobaczysz czy będziesz śmigał A6 i do tego na firmę, ja Ci mówię miałbyś problem ,aby kupić nowiutką dobrze wyposażoną "corolkę" do tego musiałbyś troszkę nad formą popracować, co by po 400 m. przebiegnięcia nie wzywać Rki do Ciebie, a nie do złodzieja, którego goniłeś.. Mam kilku znajomych mundurowych, którzy różne mundury noszą i mówię Ci, ze z żadnym bys się nie zamienił.. A już na pewno nie z Policjantem czy np strażakiem, bo Ci to dopiero śmieszne pieniądze zarabiają w
stosunku do tego ile narażają zdrowia, a i często zycia.
Tylko musi się zmienić selekcja do Policji, tylko jak to zrobić skoro są takie pieniądze,a nie inne. I nie tylko w tych służbach.

No niestety mam inne zdanie.
Zobacz sobie np. w anglii, tam dzielnicowi czy krawezniki broni nie nosza, a wydaje mi sie ze jest tam duzo bardziej niebezpiecznie niz u nas.

25 lat mieszkalem przy posterunku policji co nieco widzialem jak to sie odbywa i nie wydaje mi sie aby bron bylaby im do czegos potrzebna.
Jak wspomnialem wyzej, policja ktora z zalozenia ma miec doczynienia z przestepcami niech nosi bron (dochodzeniowka, kryminalni, detektywi itp) . Ale pozostali - - im bron nie jest potrzebna i lepiej aby jej nie mieli. Bo nie dlugo bedziemy mieli samych szeryfow jak w USA.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No niestety mam inne zdanie.
Zobacz sobie np. w anglii, tam dzielnicowi czy krawezniki broni nie nosza, a wydaje mi sie ze jest tam duzo bardziej niebezpiecznie niz u nas.

25 lat mieszkalem przy posterunku policji co nieco widzialem jak to sie odbywa i nie wydaje mi sie aby bron bylaby im do czegos potrzebna.
Jak wspomnialem wyzej, policja ktora z zalozenia ma miec doczynienia z przestepcami niech nosi bron (dochodzeniowka, kryminalni, detektywi itp) . Ale pozostali - - im bron nie jest potrzebna i lepiej aby jej nie mieli. Bo nie dlugo bedziemy mieli samych szeryfow jak w USA.

Lolo najlepszym sposobem na zweryfikowanie jest iść na Policjanta i zderzyć się z tą rzeczywistością , a do tego za te pieniądze, które oni zarabiają. :- ) Łatwo się mówi, kiedy jest się z boku.. I nie bronię oszołomów, którzy są Policjantami, bo tacy się zdarzają wszędzie, niestety i w każdym zawodzie.
Do USA nam jest daleko pod każdym względem, nie przepraszam pod jednym jesteśmy porównywalni (a przynajmniej jest to już coraz bardziej zauważalne nawet wśród dzieci) tj. jedzenie i mało ruchu, a co za tym idzie otyłość, a przynajmniej duża nadwaga.. :) :popcorn:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
:) A dopiero co mowilismy ze policja w UK nie nosi ze soba broni a tu takie zoo (w szczegolnosci od 1:06).

[youtube]ml5ZK-j8ujE[/youtube]


Tylko co by zmienila bron w rekach tych policjantow? Mielibysmy nowe przygody z Floydem?
 

fred23

Member
:) A dopiero co mowilismy ze policja w UK nie nosi ze soba broni a tu takie zoo (w szczegolnosci od 1:06).

[youtube]ml5ZK-j8ujE[/youtube]


Tylko co by zmienila bron w rekach tych policjantow? Mielibysmy nowe przygody z Floydem?
Chyba nie uważasz , że zachowanie tych ludzi jest normalne ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
:) A dopiero co mowilismy ze policja w UK nie nosi ze soba broni a tu takie zoo (w szczegolnosci od 1:06).

[youtube]ml5ZK-j8ujE[/youtube]


Tylko co by zmienila bron w rekach tych policjantow? Mielibysmy nowe przygody z Floydem?

To ja Ci inaczej odpowiem,,, wyobraź sobie, że policja nosi tylko gaz przy sobie i pałkę, jest taka akcja jak ta, lub podobna, idzie dwoje policjantów będących na patrolu kobieta i mężczyzna, widząc kilkoro osiłków udają, że nie widzą tej "akcji" a ten , którego biją jest ktoś kto Ci jest bardzo bliski i ginie.. zabijają go.. druga alternatywa ta sama sytuacja, ale podchodzi taki patrol do takich osiłków, tylko ze względu, że nie mają broni , a bijących jest więcej podchodzą z tym zajebistym maga środkiem zapobiegawczym jakim jest gaz.. efekt jest taki, że zostają pobici, bo policjanci to nie Van Damme, czy Rambo, a osoba bijąca z powodu otrzymanych obrażeń, również umiera i tak jak w pierwszym przypadku jest to ktoś bardzo Ci bliski.

Pytanie... czy jakby mieli Broń i by jej użyli, bo na polecenia ich nie reagowały osiłki i nawet jakby zabili jednego z nich , Ty jako Rodzina bliskiej osoby zmarłej z powodu pobicia, podziękował byś takiemu Policjantowi.. ? Czy byś miał do niego żal, że mógł się położyć i poprosić ich o to, aby przestali bić osobę, która defacto umarła z powodu otrzymanych ran itp..

Bo na pewno matka tego zabitego przez policjanta by do kamery mówiła same superlatywy jaki to nie był dobry jej syn i muchy nawet by nie skrzywdził, a tutaj to jakieś nieporozumienie wynikło i ktoś zginął przypadkiem, dla niej ktoś , dla Ciebie bliska osoba z Rodziny.

Prawo powinno tak być skonstruowane, że bijąc człowieka na ulicy (często słabszego), ten bijący powinien sobie zdawać sprawę, że może zostać zabity przez Policjanta, jeśli nie będzie reagował na jego polecenia. A jest jak jest.. było kilka przykładów w Warszawie i nie tylko w komunikacji miejskiej jak to odważni obywatele stawali w obronie tych słabszych i kiedy widzieli, że ktoś , czasem właśnie policjanci po służbie reagowali... ale obywatele nie bardzo byli skłonni pomóc.. ilu takich zginęło w ciągu ostatnich powiedzmy 5-10 lat ??? Ilu nie wróciło do domu do swoich rodziców, żon, dzieci.. ? Co im powiedzieć, że takie mamy prawo, ze wyciągając odznakę policyjną, pewni oszołomi mają to w dupie.. bo nie ma respektu do policjanta.Pomyśl, bo łatwo stać z boku, gorzej jak to Ty sam byś musiał reagować w takich przypadkach i kiedy masz do wyboru swoje, zdrowie, a nawet życie, a życie oszołoma, który nie reagował na Twoje pocenia, będąc na służbie.. a do tego każdego pierwszego/dziesiątego otrzymujesz mega wypłatę, z której Cię stać na kupić co najwyżej powiedzmy nową fiestę, przy założeniu, że nie mają kredytu mieszkaniowego :) I nie pisze tego kolego z powietrza.. tylko mam kilku znajomych mundurowych z różnych służb.. i wiem w jakich realiach funkcjonują i jakie mają świetlaną przyszłość narażając swoje życie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry