Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

topol

New member
Tak to wygląda:
cb81155c2cee54c2248e42b83b03b157.jpg

29c48d3a2197bff472cb0f4f336b2122.jpg


Ze zlotu W126.

Passportnąłem SE.
 
Ostatnia edycja:

topol

New member
Jeden z 3600 sztuk tej wersji - 420SEC. :D

Wnętrze niebanalne.
1395ee6fbb603be9626c1c862b5503d1.jpg

abdee80b31db2a732410d3f530734d10.jpg

9e6f2b9bf3209697f6d707dc11b3aca2.jpg
.
Zdjęcia przekłamują kolor, tapicerka nie jest taka żarówiasta.
Jedyna w swoim rodzaju, zrobiona na zamówienie przez Binza.

Passportnąłem SE
 
Ostatnia edycja:

nokinomaniak

New member
fajny to może być passat tdi.... :banned: to jest zajebisty klasyk :blagam:

Takie sranie w banie , odwalcie się od tego passata. , turlalem się passatem , ładnych pare lat .Aninrazu mnie nie zostawił w potrzebie , ani jednej awari czy jakiejś innej bolączki . Raz w ciagu dziewięciu lat akumulator skapitulował. 140-180na autostradzie. A on swoje 6 litrów i ani kropelki więcej , także wsadźcie se swoje awensisi , meganki , i fokusy ".............. , auto ma jeździć , być wygodne , i gotowe do drogi .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Takie sranie w banie , odwalcie się od tego passata. , turlalem się passatem , ładnych pare lat .Aninrazu mnie nie zostawił w potrzebie , ani jednej awari czy jakiejś innej bolączki . Raz w ciagu dziewięciu lat akumulator skapitulował. 140-180na autostradzie. A on swoje 6 litrów i ani kropelki więcej , także wsadźcie se swoje awensisi , meganki , i fokusy ".............. , auto ma jeździć , być wygodne , i gotowe do drogi .

Robi się niepotrzebna napinka, dobrze, że ci Passat tyle służył....ale po co reszta?
Ja staram się nie wypowiadać na temat rzeczy, z którymi nie miałem styczności, a obiegowe opinie i mity, które wokół nich narosły mam tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę ;)

VW akurat trochę się bujałem i dla mnie to awaryjny szmelc. Nowe auto przez rok co najmniej 3 razy odmówiło posłuszeństwa.

Jeśli 300 tyś to dla ciebie dużo, cóż nie ma o czym rozmawiać....mój rzekomo awaryjny mondziak MK3 ma już nalatane około pół miliona, w kolejnym MK4 zbliżam się do 300 tyś. W jednym i drugim wymieniane były jedynie części, które wymienić z uwagi na amortyzację należy.

Napiszę Ci jeszcze, że kiedy byłem w jednym z regenerujących diesle serwisie, to jedynym fordem, który tam był, był mój własny (do czyszczenia EGR), reszta to te superhiper bezawaryjne Passaty, Audi w TEDEIKU + kilka japońców.

A jak uważasz, że Focusy są słabe, to proponuję przejechać się jedynką po górskiej, krętej drodze. Zobaczysz co znaczy dobrze zestrojone zawieszenie i pewne prowadzenie.
 
Ostatnia edycja:

topol

New member
Chciał, nie chciał, do Passata (zwłaszcza w "tedeiku") przylgnęła łatka "burakowozu"...
to nie jest zły samochód. Podobnie jak prawie wszystkie współczesne samochody. Tylko do bólu praktyczny. A jak dla mnie - po prostu nijaki przyrząd do przemieszczania się z punktu A do B. Nie wywołujący ani krzty emocji czy frajdy z jazdy - jak 99% innych współczesnych samochodów. Nie mający "duszy" przedmiot.
Nikogo nie zamierzam krytykować, to tylko moje zdanie. Mój ojciec Passatem B5 1,9TDI 110KM zrobił do tej pory ponad 300 tysięcy km, i dalej nim jeździ. I nie rozumie po co kupiłem SEC'a ani czemu na codzień jeżdżę Jeepem V8.
Inne potrzeby, inne oczekiwania względem samochodu.
Passportnąłem SE
 
Ostatnia edycja:

topol

New member
Lorinser - rzadki pakiet. bardzo interesujący, niestety od Lorinsera mam tylko komplet felg, ale te od Carat by Duchatelet bardziej mi siłę podobają. Pomimo tego, że tak naprawdę dedykowane do C140.

Passportnąłem SE
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takie sranie w banie , odwalcie się od tego passata. , turlalem się passatem , ładnych pare lat .Aninrazu mnie nie zostawił w potrzebie , ani jednej awari czy jakiejś innej bolączki . Raz w ciagu dziewięciu lat akumulator skapitulował. 140-180na autostradzie. A on swoje 6 litrów i ani kropelki więcej , także wsadźcie se swoje awensisi , meganki , i fokusy ".............. , auto ma jeździć , być wygodne , i gotowe do drogi .

Nie ma Kolego co się spinać dobrze że Twój samochód jest ok ale to też kwestia szczęścia - ja tak jak kiedyś psiałem - mój brat ma od nowego Passata i już patrzeć na niego nie może ... tak często się psuje.. tylko nie potrafię zrozumieć dlaczego jeszcze go nie sprzedaje.. ciągle mówi że to już a jak przychodzi co do czego to .. jego sprawa ja już dawno bym pożegnał taki samochód ja miałem w tym czasie Forda Kugę i tylko dwa razy samochód odmówił posłuszeństwa w tym drugi raz było to samo bo w serwisie nie zrobili za pierwszym razem tak jak potrzeba.. za drugim razem po mojej interwencji u Szefa w tym salonie już zrobili tak jak to należało zrobić za pierwszym razem..samochód został sprzedany i Kolega jeździ i jest zadowolony..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
nokinomaniak
Ja tak mam z Golfem 4, którego żal mi sprzedawać i trzymam go dopóki się nie wybuduje. Kupiłem go na studiach kilka lat temu. Auto nigdy mnie nie zawiodło, podstawowe części eksploatacyjne kosztują grosze. Dojeżdżając codziennie do Krakowa 40km autko łyka z 5l na autostradzie. Jest staruszkiem, ale ma klimatronic, tempomat, komputer. Cóż więcej potrzeba do szczęścia. Za 2 lata zmienię go na Audi A4 B8 no chyba, że wygram w totka to na Audi a7.
 

syneq

New member
Żona jeździ a4 b8 fajny samochód jak się nie psuje gwarantuje ze kolega jak kupi taki to przed większą trasą zawsze będzie dreszczyk emocji czy dojedzie żona bardo lubi go i niechce słyszeć o zmianie no może na Q5😀ale to jak z deszczu pod rynne☺

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No niestety z nowymi samochodami tak już jest, że jak wybierasz się w dłuższa trasę to z góry zaznaczasz rodzinie/znajomym, że wszystko się może zdarzyć. Q5 to już nie mój świat, nie lubię SUVów. Miałem przyjemność jechać kilka razy Audi a8l - musieli mnie siłą z niego wyciągać, tym autem się płynie i nie chce się zatrzymywać.
 

syneq

New member
Jak kolega chce płynąć to nie kupować wersji a4 b8 s line twarde zawieszenie zato wygląda świetnie, fajne siedzenia minus opony 245/40 więc przy wymianie nie jest tanio😉

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Do góry