Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam chciałem się podzielić z moją radością bo po 6 miesiącach od zamówienia w końcu odebrałem kilka dni temu zamówiony samochodzik, a jest to Mercedes GLC 250 (211 KM) 4MATIC ze skrzynią 9G –TRONIC. Tym razem w brązie choć ja osobiście jestem zwolennikiem jasnych kolorów, jednak tym razem postanowiłem inaczej…
Najdziwniejsze jest to że pomimo w/w model sprzedaje im się jak bułeczki i jeśli zamawia się konkretnym wyposażeniu trzeba czekać w zależności od szczęścia 4-6 miesięcy to nie mają zamiaru zwiększyć produkcji.. robią tyle ile mogą zrobić przy danym stanie osobowym fabryki..
Wcześniejszy Mesik sprawdził się, spodobał mi się - więc teraz przyszedł czas na coś większego i tym samym lepszego dającego lepszy komfort i radość z jazdy – zastanawiałem się też nad C klasą ale w końcu wybrałem większego suva.. kupiłem to wszystko w wyposażeniu co miałem wcześniej plus kilka innych dodatków jak np. podświetleniem w kilku kolorach kabiny samochodu – tzw ambilight zapewnia 3 barwy podświetlenia wnętrza kabiny w pięciu stopniach jasności - tą opcję moja córcia poprosiła jak zobaczyła w akcji ten gadżet.. ..większe koła tym razem 18 –tki.., podwójne szyby – teraz jest super cichutko i to jest naprawdę fajne.., Keyless Go czasem jest to przydatne w szczególności przy zakupach . Zamówiłem też inteligentny system oświetlenia ILS – wcześniej miałem zwykłe ksenony plus do tego adaptacyjny asystent świateł drogowych – tutaj podobno jest już prawie wszystko co ma pomagać kierowcy związane z oświetleniem drogi (osobiście bardzo liczę na to ustrojstwo) – a życie zweryfikuje… zobaczę jak się sprawdzi pakiet techniczny offroad z pięcioma zaprogramowanym programami..
Jestem ciekaw jak się sprawdzi nowa przerobiona 9 stopniowa skrzynia, wcześniej była siedmiostopniowa. Nowością w tej skrzyni jest oprócz mechaniki - większa ilość biegów a tym samym jest cichsza i do tego lżejsza ( obudowa konwertera momentu – czyli sprzęgła hydrokinetycznego) wykonana jest z aluminium, a obudowa skrzyni ze stopu magnezu dodatkowo wprowadzono tryb żeglowania na najbardziej komfortowym ustawieniu czyli powodujący zaoszczędzenie paliwa w trasie – to chyba ze względu na ekologię  , plus dodano tryb indywidualny że sobie można samemu poustawiać pewne parametry w zależności od preferencji użytkownika samochodu. Nowa skrzynia ma system bezpośredniego sterowania pozwalający na szybkie ledwie wyczuwalne przełączanie biegów. Jeśli chodzi o komfort podróżowania - tym razem zdecydowałem się na pełną skórę z komfortowymi fotelami z pełną elektroniką z funkcją podgrzewania…
Troszkę trzeba pojeździć żeby bardziej ocenić samochód ale różnica jest bardzo duża w stosunku do poprzedniego modelu GLA choćby ze względu na wielkość samego samochodu jak i miejsca w kabinie (nie wspomnę o komforcie, użytych materiałów, spasowaniu itp. i nie że w poprzednim modelu materiały i spasowanie było do bani, tylko w tym modelu jest to lepsze).. tak dla ciekawości dla tych co nie siedzieli w tym samochodzie – jest w nim więcej miejsca niż np. w C klasie pomimo, że oba są na tej samej płycie podłogowej zrobione. Przy wzroście moim 181 cm i długimi nogami mam fotel naprawdę daleko oddalony bo lubię wysoko siedzieć z tylu za mną na luzaka może siedzieć taka sama osoba i może komfortowo jechać przez pół Polski … a jak niektórzy lubią mieć nisko kierownicę to po wyłączeniu sinika i otworzeniu drzwi kierownica sama przestawia się w górne maksymalne położenie, a po wejściu do samochodu i naciśnięciu przycisku Start kierownica wraca do położenia które jest przypisane do danego kierowcy.
W praktyce się okaże ile z tych różnych „gadżetów” które się dokupuje na ile pomagają w komforcie podróżowania, na ile wpływają na układ jezdny czy też bezpieczeństwo.. dotychczas z wielu korzystałem … czasem cieszą mniej lub bardziej , a czasem naprawdę pomagają.

Ponad 2 lata temu pisałem że obawiałem się systemu Start-Stop po tych dwóch latach chce powiedzieć że nic złego się nie działo związane z tym systemem, wszystko działało prawidłowo i nic nie wymagało naprawy… więc Ci którzy się obawiają troszkę mogą chyba spać spokojnie 

Z tego miejsca raz jeszcze chciałbym podziękować Armanigowi który to swoją pomocą i doświadczeniem doradził mi przy zakupie wcześniejszym odnośnie skrzyni automatycznej – dzięki wielkie bo teraz przez miesiąc jeździłem ze zwykłą skrzynią i naprawdę jest to niesamowite wyzwanie przejść na manualną skrzynię po dwóch latach jazdy na automacie.. ale wróciła normalność automat króluje.. Choć są również zwolennicy zwykłych skrzyń ale dla mnie automat jest the best … a bałem się naprawdę kupić samochód z taką skrzynią.

Niżej zapodałem dwa filmiki z jazdy tym samochodem w nietypowych miejscach że tak powiem – czy może ktoś wie czy tego typu kursy, szkoły jazdy są w Wawie ?

https://www.youtube.com/watch?v=4vpCihXjsfE

https://www.youtube.com/watch?v=cZAjsIx73kQ


Pomyśleć że TAKI Suvik potrafi takie rzeczy zrobić oczywiście przy odpowiednim doświadczeniu kierowcy.. ale szczerze - ja prywatnym samochodem nie zrobiłbym tego, a przynajmniej większość z tych rzeczy, choć korci :)

image upload no limit

https://s3.postimg.org/ynhgrevmb/DSC2.jpg

Ostanie zdj. z ambilight ale jednak na zdj. wychodzi to średnio ...w rzeczywistości jest to dużo dużo lepszy efekt..

https://s9.postimg.org/42kladpfz/DSC_4.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gratulacje, pozazdroscic.

Przod i wnetrze prezentuje sie swietnie. Tyl niczego sobie ale bez polotu.

Oby sprawowal sie swietnie.

Ja kurna nie moglem sie na nic zdecydow, chce duzego sedana lub combi maks 200tysi.
Bylem ogladac audi a6, volvo, pasata, superb. Ale jakos slabo mnie zachwycily.
Czekam na nowa kie optime ale ...
Ostatnio tez myslalem nad Lexusem GS, na zdjeciach wyglada na bardzo malego, musze podskoczyc do salonu.

Jeszcze raz gratulacje...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek,
Powiem Ci, że fura konkret. No i to wnętrze, super połączenie.
Zresztą nie ma co gadać, Merc to Merc.
Auto prezentuje się rewelacyjnie. Gratuluje.
 

vectra1

Member
Bez reklam
lolek126 gratulacje wygląda zajebi...e
Musze zadać to pytanie jak tam system audio ? Coś sygnowanego?
No i jak się zbiera te 211 koni w tej budzie ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję ze miłe słowa osobiście naprawdę się cieszę bo to większe dla mnie hobby niż KD i większą różnicę widzę na zmianach.. i więcej dają mi radości takie zmiany.. odpowiadając na pytanie odnośnie audio to powiem tak patrząc na audio u mojego prezesa w BMW 7 za które wydał tyle, że wiele osób tutaj kina domowego nie ma w takiej cenie to ja mam słabiutkie, natomiast patrząc tak ogólnie to jest to średnia półka – głowy nie urywa ale i nie jest słabo.. jak dla mnie wystarczająco dobrze żeby to zostało, a wolałem wybrać inne dodatki które wpływają na komfort, bezpieczeństwo itp.. a które te dodatki w Mercu są uwierzcie na słowo naprawdę drogie i trzeba dobrze przemyśleć co kupić… a nie kupię mega audio kosztem np. wczasów bo to kolejne hobby które jest dla mnie istotne  i nawet taki ambilight dokupić który na zdjęciu wygląda tak sobie w rzeczywistości daje poczucie jakiejś namiastki „luksusu” i które naprawdę cieszy oczy jadąc wieczorem czy też w nocy..
Odnośnie mocy to na pewno nie jest to wyścigówka bo takowy byłby jeśli miałbym go w AMG ale w poprzednim modelu miałem ten sam silnik i przekładając to na przykład z życia powiem tak – jadąc np. 120-130 km i depnięcie na gaz nie trzeba się zastanawiać czy da radę się wyprzedzić poprzedzający samochód czy też nie.. nigdy nie miałem z tym problemów.. raz kiedyś miałem problem z BMW X5 który dekiel jechał i kiedy wyprzedzałem to przyspieszał ale przełączyłem skrzynię na sport i już nie miałem problemu …a w tej skrzyni oprócz S jest jeszcze S+
(Patrząc do GLA który około 250 kg był lżejszy i mniejszy opór powietrza miał to przyspieszenie miał zaledwie nie całe 0,5 s lepsze ten ma 7,3 s., a wazy prawie 1750 kg czy to dużo czy mało – kwestia gustu ale naprawdę uwierzcie na słowo na taki samochód spokojnie wystarczy choć nie powiem AMG bym nie pogardził  plus z tą skrzynią jaką ma Mercedes która jest świetna i biorę całkowitą odpowiedzialność (a ta 9 stopniowa mówią że jeszcze lepsza jest) ta skrzynia z tym silnikiem w zupełności daje komfortowe przyśpieszanie czy też wyprzedzanie. Podobnie jest z klimatronikiem który też świetnie w Mercedesie się sprawuje.. brakuje tylko szyby przedniej podgrzewanej jak miałem w Kudze..

Też kilka słów napiszę odnośnie komfortu bo wielu którzy nigdy nie jeździło może uważać że Suvy to wozy drabiniaste – otóż to nic bardziej mylnego takie podejście.. dla przykładu ja mam kilka tras do testów jak zmieniam samochody i jedna z nich jest z wybojami po której można te powiedzmy 110-130 sobie jechać i kiedyś na teście miałem limuzynę na 18 –tkach ( nie istotne jakiej firmy , za dobre pieniądze – żeby nikogo nie obrazić) i powiem krótko nie dało rady tym jechać – Pan z salonu stwierdził że na 18 to w RP nie da się komfortowo jeździć na wszystkich drogach.. i tą samą drogą jechałem na teście tym samochodem również na 18 i powiem krótko nie ma co porównywać – okazuje się że da radę jechać na 18 po tej drodze komfortowo z pred. powiedzmy 120 km.. ale powiem więcej po tej samej drodze jechałem ML na 19 stkach i pomimo większych kół było jeszcze lepiej …. Nie wiem czy to kwestia układu napędowego i zawieszenia czy inne czynniki wchodzą w grę ale naprawdę da radę takimi samochodami jechać z odpowiednim komfortem.. i mam na myśli również inne Suvy z tej półki wyższej..
Wybór samochodu to kwestia preferencji - tego co się podoba , to tak jak niektórzy uważają że Suvy to taka osobówka podwyższona.. to ja powiem krótko weźmy zwykłą osobówkę i porównajmy i zobaczymy jak to wyjdzie..
A te filmiki które dałem pokazują co można zrobić z odpowiednim suvem z odpowiednim silnikiem z odpowiednią skrzynią i z odpowiednim doświadczeniem kierowcy do jazdy w takich warunkach… rozmawiałem z Gościem z Merca który był na takim pokazie i powiedział że na filmach to i tak nie widać tego jak to jest kiedy jest się w środku i wjeżdża się na taką wysokość pod takim kątem czy tez kiedy samochód jedzie na trzech kołach z takim przechyłem że człowiek odnosi wrażenie że zaraz samochód się wywróci – uczucie podobno nie do opisania … dlatego chętnie chociaż bym się przejechał na takich testach po takim torze.. ale też trzeba prawdę powiedzieć że to nie są samochodu żeby jeździć nimi po bagnach … itp.. ale na pewno da radę z radością pojeździć poza drogami utwardzonymi..

Jumper kupił młodziak taki 30 letni - a właściwie to rodzice bardziej kupili synowi - niektórzy mają szczęście.. choć czy to dobre jest dla takiego człowieka ??? Wg mnie nie... ale dla mnie najważniejsze że sprzedałem za więcej niż oferowali w salonie... ale też po dwóch latach i kilku miesiącach traci się sporo ... ale tym już dłużej pojeżdżę.. :) bo na tym jeszcze więcej by się straciło bo wiadomo im droższy tym więcej w plecy przy sprzedaży po 2-3 latach..

Kolego LOLO co do wyboru Twojego ja osobiście z tych których wymieniłeś to wybrałbym Volvo albo Lexusa.. i nie wiem jak Ty ale ja jestem z tych osób którzy wolą gorszy samochód ale z lepszym wyposażeniem… niż na odwrót… goły dobry samochód nie dostarczy wg mnie więcej radości niż słabszy ale z lepszym wyposażeniem i oczywiście mówimy o tym że ten słabszy to nie samochód pospolity tylko coś więcej.. bo przecież nie będziesz porównywał Leksusa do np. Skody z całym szacunkiem dla Skody.
A na zakończenie żeby nie było tak różowo to kupno bardzo cieszy każdego z nas ale to co martwi to utrzymanie tych „zabawek męskich”: OC, AC, przeglądy , zakupienie opon zimowych itp.. bo to stanowczo w RP za dużo kosztuje.. i myślę że więcej osób miałoby lepsze samochody gdyby nie ten czynnik… to jest ten minus który daje po kieszeni każdemu kierowcy.
Koledzy bez względu na markę bez względu na wyposażenie każdy kto kupi nowy samochód w 100% znaczeniu tego słowa czy też nowy np. 3 letni ale dla kogoś będzie to nowy samochód życzę wszystkim mało problemów i dużo radości z jazdy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
ł że na filmach to i tak nie widać tego jak to jest kiedy jest się w środku i wjeżdża się na taką wysokość pod takim kątem czy tez kiedy samochód jedzie na trzech kołach z takim przechyłem że człowiek odnosi wrażenie że zaraz samochód się wywróci – uczucie podobno nie do opisania … dlatego chętnie chociaż bym się przejechał na takich testach po takim torze..

To zapraszam do mnie na kaszubskie górki, mam trochę roli i trzeba ciągnikiem poorać :) Mam pole gdzie trzeba pod skosem jeździć. Górka może nie za duża ale siedząc wysoko w traktorze, jak ci się dupa zaczyna ślizgać na siedzeniu to adrenalina podskakuje.

Jedziesz, jedziesz coraz większy skos i stres, w końcu nie wytrzymujesz i kierownicą w dól aby wyprostować ciągnik. To tak, jak w tej zabawie co jadą na czołówkę na siebie i kto pierwszy spenia. Najlepsze jest to że wyjdziesz potem z ciągnika, patrzysz a ten ciągnik ledwo co przechylony (wrażenie w środku nieporównywalne). Więc w SUV-ie ta sama atrakcja, tak jak koleś ci mówił, filmik filmikiem ale znaleźć się w środku to co innego.

Słyszałem że podobny efekt, odczucia można uzyskać w tych kabinach w wesołym miasteczku. Co wsiadasz do tak jakby Statku kosmicznego który się rusza. Nie raz widziałem jak cucili kogoś.


Kolego LOLO co do wyboru Twojego ja osobiście z tych których wymieniłeś to wybrałbym Volvo albo Lexusa.. i nie wiem jak Ty ale ja jestem z tych osób którzy wolą gorszy samochód ale z lepszym wyposażeniem… niż na odwrót…

No pewien standard w wyposażeniu MUSI być, nie wyobrażam sobie zakupu auta nowego bez klimy, nawigacji, elektr foteli, tapicerki i foteli Skórzanych (w moim przypadku), podgrzewanych i najlepiej wentylowanych, W mojej definicji samochód to pojazd, który potrafi się rozpędzić do 100km/h poniżej 8sec. Chciałbym coś z mocniejszym silnikiem a jedyne na co mnie stać do 2 litrówki.
SUV-a nie chce bo mam Honde CRV z 2008r nabite ma bagatela 60 000km i jest to idealne autko dla żonki i na wycieczki w miasto (bmw e38 awaryjna więc jeżdżę nią tylko wokół komina).

Kolejny problem dla mnie jest że mam wzrost 194cm i gdy odsunę siedzenie to z tyłu nikt się nie zmieści. W hondzie jedna wyprawka do warszawy i nie czuje nóg, tam nawet nie mogę odsunąć fotela na tyle aby siedzieć wygodnie.

Pisałeś że nie ma sensu porównywać Skody do lexusa (GS jeszcze nie testowałem, szef ma LS 600hl więc czasem śmigam), ale niestety mając ograniczony fundusz możesz dostać na maxx wypasie skodę lub lexusa w okrojonej wersji. A sam pisałeś że wolisz gorszy z lepszym wyposażeniem.


Największy powód dla którego tak zwlekam, to najzwyczajniej Wk... (złości) mnie że kupię nowe auto za 200k (2l silnik) a ktoś sobie kupi 5 letnie auto za 50 lub 100 tysi i będzie lepiej szpanował niż ja xD Chciałbym mieć pod maską z 250 - 400kucy, dużego wygodnego sedana lub kombi. A używanego nie mogę kupić, jedynie testówka z salonu wchodzi w rachubę.

Najchętniej to chyba moją starą BMW e38 dałbym do renowacji. Aby zrobili na tip top całe nowe wnętrze i nowy lakier zewnątrz. To byłbym najbardziej spełniony xD
Ale raz już wydałem ponad 15 tysi na naprawy drugi raz to żona by mnie zastrzeliła. :p


Aby ci GL brykał.

Kiedyś ojciec miał felernego ML400, to meraś miał źle spasowaną skrzynie (za słabą) do silnika 250 koni. Średnio co 80 - 100 tys. km skrzynia padała (2 wymieniliśmy). W dodatku salon nas oszukał sprzedali auto testowe nie bite ( a potem się okazało że samochód miał wypadek właściciel salonu nim wyrżnął) więc od tamtego momentu z dala od Mercedesa. Mam żal do tej marki i raczej nigdy merasia nie kupie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wysoki jesteś więc masz większy problem ... ale myślę że znajdziesz to co Ci będzie odpowiadało.. co do serwisów itp to niestety w RP pisałem to nie raz jest to problem mega, u mnie zawsze coś się wydarzało z każdym samochodem tylko nie z Mercem ale był troszkę ponad dwa lata, choć w przypadku np Citroena jak miałem w ciągu pierwszych dwóch lat - byłem dwa razy w serwisie, Ford też raz mi zbałamucił samochód z naprawą (dziadostwo na potęgę) ale przy drugim razie(po mojej interwencji - po dwóch tygodniach miałem tą samą usterkę) już się postarali i dali nawet upust i generalnie z Forda byłem zadowolony i każdemu polecam, a jeździłem nim 5 lat .. ja osobiście znowu nie kupiłbym nic ze stajni audi,skoda itp.. ze względu na silniki i za twarde jak dla mnie ... za dużo moich znajomych włącznie z moim bratem ma problemy i to bez względu na rodzaj paliwa.. a jeśli chodzi o TDI to tak jak wiele razy pisałem dla mnie najlepsze ciągniki porównywalną głośność mają jak TDI.. a już na poważnie to kilku letnie citroeny z HDI czy fordowskie dizelki są cichsze od np nowiuśkiego golfa w tdi który dzisiaj wyjedzie z salonu...ale to moje subiektywne zdanie.. a od czasu kiedy właśnie kupiłem benzynę 2 lata temu i ta cichość jaka panuje w samochodzie nie wiem czy kiedyś przerzucę się na ropę chyba, że na emeryturce żeby było taniej :) a teraz jak dokupiłem jeszcze podwójne szyby to mega sprawa jak dla mnie..

Jest wiele samochodów fajnych - ostatnio jeździłem Volvo XC 90 tym najnowszym tez fajne autko ale to już jest potężny samochód i mi osobiście aż tak duży nie jest potrzebny i swoje tez kosztuje więc jakbym brał jeszcze większy suv to pewnie padłoby na Gwiazdę czy też BMW.. a znowu volvo XC 60 fajnie wygląda ale jest mały w środku...to bardziej samochód wg mnie dla kobiet.. ale mężczyzn tez troszkę jeździ nimi ...

W ostatnim czasie też właśnie częściej spoglądałem na leksusy i infiniti ...tylko ta ostatnia słabo z serwisami jest w RP.. i marka mało popularna..

A co do jazdy po terenie to tak jak piszesz zupełnie co innego jak się siedzi w środku - ten Gość własnie mówił że były momenty że naprawdę się bał... pomimo że jechali z prędkością żółwia :)

Samochód ma się Tobie podobać i masz się w nim dobrze czuć - to jest najważniejsze...
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Lolek, wózek mega! :eek:k: Te nowe Mercedesy są piękne zarówno z zewnątrz (takie masywne, bardziej drapieżne niż starsze modele) jak i wewnątrz w opcji jasnej skóry miazga :)
Gratuluję zakupu. Niech się autko sprawuje.
Serwis omijaj szerokim łukiem chyba, że do wymiany oleju ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki jak Ci się podobają nowe modele to zobacz sobie nową E klasę jak nie widziałeś na żywo - nie chce się wysiadać z niej :) stara taka była dla starszego Pana - nowa jest dla wszystkich, a nawet bym powiedział bardziej młodzieżowa i mega wygląda - naprawdę mała namiastka S klasy ale poprawa jest znacząca.. a do tego jak się tym jeździ ... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem GLA i powiem Ci szczerze że nie żałuję wydanych pieniędzy na ten samochód - choć wiedziałem że jak ta marka podejdzie i ten silnik jak i ta skrzynia to samochód będzie na 2-3 lata.. ale żadnych zarzutów nie miałem poza tym że samochód niezbyt duży.. ale samo wykonanie itp sprawy naprawdę poziom odpowiedni..a GLC to inna klasa i nie ma co zbytnio porównywać..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W drodze na lotnisko jak jechałem to widziałem (tak mi się wydaje że to najnowsza Tesla była) na warszawskich numerach.. z wyglądu fajnie wygląda ale raczej osobiście nie kupiłbym tego samochodu... ale niewątpliwie w oczy się rzuca :)
 
Do góry