Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu jak widać ich nie nabijesz. W tym dziale przyrost postów jest zerowy ;)
Co do afery samochodowej, mam podobne zdanie - silnik smrodzi i to jest faktem, czy smrodzi mniej czy więcej o kilka % ma małe znaczenie. Natomiast to, że firma legenda oszukuje to już inna kwestia, choć wolę nie wiedzieć jak robią nas w balona inni producenci.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nic się nie mówi bo to wiedza tajemna,będzie się mówiło za 2 lata

Prawo jest jedno - trzeba to wykryć - udowodnić takiej czy innej firmie... Ci zostali złapani, a tym samym udowodniono im perfidne oszustwo. A o innych firmach nie słychać więc prawnie robią wszyscy tak jak należy.. Chyba że z natury jest się człowiekiem ( pisze ogólnie a nie względem Twojej osoby), który we wszystkim i u wszystkich widzi się kłamstwo - przekręt. Co nie zmienia faktu że takie czy inne opinie są na zasadzie domniemywania .... zawsze można mówić ze w chlebie piekarze za mało mąki dodają żeby oszczędzić ale żeby mówić to z pełną odpowiedzialnością to trzeba to udowodnić takiej piekarni że oszukuje ludzi.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pierwsza firma która wydymała zielonych :) ja ich już bardziej lubię. Idę o zakład, że inne firmy robią tak samo.
O wynikach wiadomo od 1,5 roku , a teraz zadyma? Publiczne palenie na stosie? Ktoś nie zapłacił buły z vw u teraz ma?

Druga sprawa silniki są z Polski EA189 i znowu będzie wszystko na nas :)

slide_2.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj już w tv powiedzieli że silniki 1.6 też były oszukane .... jak dobrze pamiętam około 11 mln egz samochodów na świecie zostało tym procederem objęte. A w Polsce ponad 172 tyś egz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dlatego pisałem, ze w dzisiejszych brudnych czasach wszystkie firmy, nie tylko w tej dziedzinie robią takie rzeczy. Na rynku audio przecież też... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szwajcaria wstrzymuje sprzedaż aut ...


Afera Volkswagena. Szwajcaria wstrzymuje sprzedaż aut niemieckiego koncernu - Finanse - WP.PL




Co do Szwajcarów to ja im się nie dziwię to jest tak czyste Państwo i tak restrykcyjne jeśli chodzi o ekologię czy tez np. sprawność samochodów jeżdżących po ulicach tego Państwa więc nie dziwne że wstrzymali...


Co do przypuszczeń to ja jestem z tych ludzi jeśli komuś się nie udowodni czarno na białym to dla mnie nie ma sprawy.. więc jeśli ktoś twierdzi że np. BMW, Cytryna, Opel tez nakręcają ludzi to niech to udowodnią tak jak było to w przypadku niemieckich silników... I będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich...
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Naprawa Amaroka jest ekonomicznie nie uzasadniona,chyba że gość sobie godz pracy wycenia na 2 ruble a wrak dostał za darmo
Reszta to szkody parkingowe : )
 

Borixon

Active member
Bez reklam
tak powinien wyglądać tuning. prucz tych kilku pokazówek od firm prywatne projekty na poziomie master. :)


[youtube]watch?v=6Wiult6NQn4[/youtube]



[youtube]watch?v=ItsoqRdaOec[/youtube]
 

vectra1

Member
Bez reklam
tak powinien wyglądać tuning. prucz tych kilku pokazówek od firm prywatne projekty na poziomie master. :)


[youtube]watch?v=6Wiult6NQn4[/youtube]



[youtube]watch?v=ItsoqRdaOec[/youtube]

Zgadzam się tylko jest jeden problem, nie w Polsce.
Sam mam koło 18' na profilu 40 do tego krótszą i twardszą sprężynę i utwardzany amortyzator - efekt ?
Poszczególne elementy zawieszenia do wymiany raz do roku, ciągłe prostowanie felg i wymiana opon, nie wspominając o progach które przejeżdżam na 1 biegu.
Co chwilę spotykam się z dziurami wielkości koła, lub wyciętym fragmentem asfaltu bez oznaczeń, wieszam się na większości krawężników.
Oczywiście coś za coś, ja akurat lubię się pomęczyć ale za to wejść w łuk 140 km/h
Co za autami na 19-20' kołach z naprawdę twardym zawieszeniem ?
Większość aut z tych załączników urwałaby zderzaki po 500m, a koła chyba by poodpadały :D:D
 

Borixon

Active member
Bez reklam
prawda jest taka że część tych aut ''przylatuje'' na lawetach zakładane są koła gwint jest kręcony do zera i tak stoi przez cały zlot, Ci co mają pneumatykę mają łatwiej ale i tak większość przyjeżdża na innych kołach niż docelowe, nie mówię że wszyscy ale widziałem już takie sytuacje.

co nie zmienia faktu że fury na lucie :)
 
Do góry