Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Henry

Active member
Bez reklam
I znowu generalizujecie ;)
Każdy napęd na swoje wady i zalety lub jak kto woli zady i walety...
Budowa auta tylnonapędowego z dobrą trakcją jest znacznie bardziej skomplikowana i droższa, a wszystkim "krytykom" przednionapędówek proponuję przejechać się Focusem RS.
Nie piszę tego aby cokolwiek udowadniać, bo sam doceniam możliwości i kulturę prowadzenia dobrych aut z napędem na tył.
 

werf

Active member
Bez reklam
I znowu generalizujecie ;)
Każdy napęd na swoje wady i zalety lub jak kto woli zady i walety...
Budowa auta tylnonapędowego z dobrą trakcją jest znacznie bardziej skomplikowana i droższa, a wszystkim "krytykom" przednionapędówek proponuję przejechać się Focusem RS.
Nie piszę tego aby cokolwiek udowadniać, bo sam doceniam możliwości i kulturę prowadzenia dobrych aut z napędem na tył.

RS ma szpere : )
 

Henry

Active member
Bez reklam
wiem, bawiłem się nim ;)
i mimo napędu na przód nie jest to auto dla panienek
Dlatego napisałem- nie generalizujcie
 

werf

Active member
Bez reklam
Ojtam ojtam Henry takim pojeździj nie będziesz juz chciał przednionapędowek
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    52,6 KB · Wyś: 32

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, w końcu doszliśmy do porozumienia ; )
W każdym bądź razie, nie dalej jak wczoraj na ekspresowej, spoglądam w lusterko wsteczne, a tam "Aston Martin" pędzi pod zderzak, zjeżdżam aby obejrzeć maszynę, a tu nowy Mondziak atakuje ; )
Całkiem fajnie im ten przód wyszedł, a w komplecie z pływającymi kierunkami wygląda to lepiej jak dobrze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig i jak tu porównać Mondziaka do Octavi którą w salonach bywa że porównują do Forda - :) ale co się nie robi dla sprzedaży... Mondziak jest ładny i zresztą zawsze to był ładny i wygodny samochód jak dla mnie.. Jeszcze jakby popracowali nad skrzynią automatem i naprawdę samochód z którego wielu ludzi będzie zadowolonych..
Taki Aston dla "biedniejszych" :)
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
A ja proponuję tak mocno nie polemizować tylko obejrzeć np topgear kilka odcinków i tam ładnie wyjaśniali zalety/wady , czy to przednich napędów czy tylnich , na nasz klimat najlepiej mieć napęd na cztery koła chociaż ostatnio zimy nie są dokuczliwe pod tym względem . A tak w ogóle to jak ktoś jeździ zgodnie z przepisami to nie ma znaczenia a w nowych sam. dobrze wyposazonych jest tyle elktroniki wspomagań itd że napęd schodzi na drugi plan
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek,
Nie wiem jak technicznie mają się te dwie marki do siebie, ale w ciemno brałbym Mondziaka, no i ten Astonowy przedni look ;)
Zauważyłem też jedną przypadłość na naszych drogach "szybkiego ruchu", mianowicie wiecznie pędzące Insignie, zawsze prują ile fabryka da ; )
 

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, odpowiednik Octavii to Focus, Golf, Astra, etc. ;)

Zauważyłem też jedną przypadłość na naszych drogach "szybkiego ruchu", mianowicie wiecznie pędzące Insignie, zawsze prują ile fabryka da ; )
Przeważająca większość to auta flotowe....więcej nie trzeba tłumaczyć :)

A ja proponuję tak mocno nie polemizować tylko obejrzeć np topgear kilka odcinków i tam ładnie wyjaśniali zalety/wady , czy to przednich napędów czy tylnich , na nasz klimat najlepiej mieć napęd na cztery koła chociaż ostatnio zimy nie są dokuczliwe pod tym względem . A tak w ogóle to jak ktoś jeździ zgodnie z przepisami to nie ma znaczenia a w nowych sam. dobrze wyposazonych jest tyle elktroniki wspomagań itd że napęd schodzi na drugi plan
Wszystko zależy gdzie mieszkasz/ jeździsz, w każdym roku jest kilka takich dni, gdzie trzeba jechać, a wtedy za 4x4 oddałbym wiele ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... dlatego że 50% to firmowe :) A wracając do Mondeo to nawet sam silnik czy to benzynka czy ropniaczek to też uważam że dużo fajniejsze są od Forda... A TDI to myślę że dobre traktory nie dużo głośniej chodzą :)- w życiu bym nie kupił tego silnika... o wyglądzie już nie wspomnę...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy może pisać co chce :) niech piszą ... ja postawię kilku letnią cytryne HDI i Forda kilkuletniego TDCI kontra nowa octavia z TDI przejedziemy się ze 30 km i posłuchamy jak jest głośno w kilku letnich wymienionych markach w stosunku do nawet prawie nowej Octavi - :) wynik znam bo porównywaliśmy - to jest masakra żeby tak głośno chodził silnik... ale oczywiście każdy ma swój wybór i kupuje to co mu się podoba...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, ale nie chodziło ogólnie o diesle, a właśnie o ten konkretny TDI od VW, ty masz u siebie JTD, a to jedne z lepszych diesli ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Boromirep - wpadka na całego :) Ale Kolega Henry czuwa i wyjaśnił o co kaman. Twój silnik jest zupełnie innym silnikiem od TDI.. łączy ich paliwo ropa ... Pozdro
 
Do góry