Sklepy internetowe

J

Judash

Guest
Witam.Panowie zamierzam kupic TV lcd w sklepie internetowym i czy w sytuacji kiedy sprzet nie spelni moich oczekiwan moge odeslac go bez zadnych konsekwencji spowrotem?Niby w regulaminie kazdego sklepu jest notka, ze mozna odeslac bez podawania powodow, ale sprzet musi byc nieuzytkowany, a opakowanie ma byc nie zniszczone.

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z 2000r z poz. zm.), Kupujący ma prawo odstąpić od umowy zakupu w terminie 10 dni od daty otrzymania towaru bez podawania przyczyny wysyłając pismo o odstąpieniu od umowy. Warunkiem zwrotu jest nienaruszone opakowanie oraz wszelkiego rodzaju plomby. W przeciwnym przypadku Hoopla.pl potrąca do 30% wartości towaru na poczet zakupu opakowania oraz kosztów z tym związanych.

Tylko jakotworzyc karton zeby go nienaruszyc?;) A moze ktos mial podobny problem i jak sobie z nim poradzil?
 

uli111

New member
witam
ja niestety jestem przykladem klijenta ktory dostal uszkodzony lcd(peknieta matryca) i nie wiem jak sie sprawa zakonczy , ale oduczylo mnie to zakupow tego rodzaju sprzetu przez internet
kupilem lcd w agito.pl i sprawdzalem sklep wszystkimi sposobami , dobre opinie , najlepszy sklep internetowy wg wprost, sprawdzilem pudelko na pierwszy rzut oka nic nie bylo widac , zapytalem sie kuriera czy moge sprawdzic odpowiedzial za moge ale on nie bedzie czekac
sklep odpowiedzial ze jak odebralem to moja wina , wiec skorzystalem z prawa zwrotu i wyslalem pismo o odstapienie , i od tamtej pory nic sie nie dzieje , nie mam ani tv ani kasy
wczesniej kupowalem dosc duzo sprzetu przez net i nic sie nie dzialo, wszystko sprawne , jak byl jakis problem to sklepy zalatwialy sprawy tak jak powinny
wniosek jest taki zawsze sprwdzajcie przesylke nawet jak nic nie widzac bo mozna niezle wtopic i nie odbierajcie jej jak kurir powie ze nie poczeka.
 

JACEK36

New member
porównywarki

Najlepiej poszukać poprzez porównywarki, dla mnie najlepszą jest http://www.eeeby.pl , ma najwięcej ofert. Wpisz model i masz najlepszą cene w sieci. Inne też są ok , ale są tylko sklepy co im zapłaca , więc nie maja pełnej oferty.
 

Chrom78

New member
Ja nigdy nie mialem w zwyczaju kupowac cokolwiek w sklepach internetowych . To sie jednak zmienilo kiedy postanowilem kupic telewizor LCD . Po pierwsze jest tam duzo wiekszy wybor wraz z kompletem informacji o produkcie no i to co najwazniejsze - CENA .
Okazalo sie ze wybrany przezemnie model LCD jest w internecie o 1000 PLN tanszy niz w MM czy Euro!! . To przewazylo szale i zaryzykowalem .
Wybralem sklep : www.topmarket.pl i nie zaluje .
Zadnych przedplat , placisz przy odbiorze - zarowno sklep jak i kurier przypominali zeby dokladnie obejrzec towar przy odbiorze (uszkodzenia czy zgodnosc z zamowieniem) i dopiero wtedy placisz . Tak wiec praktycznie zadne ryzyko . Na towar czekalem jakies 4 dni robocze wiec raczej przyzwoicie .
Wiem ze kolejny zakup (teraz planuje kupno porzadnego amplitunera wraz z kinem domowym) napewno odbedzie sie przez neta!!
 

gregorp

New member
Goliat napisał:
....a tak na poważnie masz prawo sprawdzić przesyłkę przed odbiorem (warto to zaznaczyć przy zamówieniu).


Wiekszość firm kurierskich działa w ten sposób że w przypadku przesyłek tego typu (czyli pobraniowe lub gdzie są dokumenty zwrotne) najpierw podpisujesz dokumenty i/lub płacisz kaskę a dopiero później dostajesz przesyłkę.
Jedynie co to kurier ma obowiązek poczekać aż obejrzysz przesłany towar i jeżeli coś się nie zgadza ma obwoązek spisać protokół niezgodności i/lub uszkodzeń.



Oczywiście są wyjątki i być może niektóre firmy tak działają ale ja o takich nie słyszałem i życzę im powodzenia.
 
J

Judash

Guest
Dzis kurier z UPS-dawniej Stolica przywizol Panasonica TH-42PV60EH. Kupilem go w www.hoopla.pl kontakat e-mail bez prbolemu, telefoniczny rowniez.Zanim cokolwiek podpisalem i zaplaciem Pan z UPS-a otworzyl karton w celu sprwdzenia zawartosci.
 

Goliat

New member
Bez reklam
gregorp napisał:
Sorka ale bzdury gadasz.
Wiekszość firm kurierskich działa w ten sposób że w przypadku przesyłek tego typu (czyli pobraniowe lub gdzie są dokumenty zwrotne) najpierw podpisujesz dokumenty i/lub płacisz kaskę a dopiero później dostajesz przesyłkę.
Jedynie co to kurier ma obowiązek poczekać aż obejrzysz przesłany towar i jeżeli coś się nie zgadza ma obwoązek spisać protokół niezgodności i/lub uszkodzeń.

Więc nie opowaidaj dyrdymałów.

Oczywiście są wyjątki i być może niektóre firmy tak działają ale ja o takich nie słyszałem i życzę im powodzenia.
WIesz co nawet nie chce mi się komentować ...

ADMIN: proszę powstrzymać się od głupich komentarzy nie na temat

(i przy zamówieniu zaznacz że chcesz sprawdzić towar przed zapłatą) i problemik z głowy.
Pozdrawiam i polecam zmianę firm kurierskich z których usług korzystasz.
 
hoopla.pl

mi się ten sklep nie podoba, zamówiłem tam tv, miał być tylko i wyłącznie odbiór osobisty, puźniej przez telefon i maila zrezygnowałem z zamówienia ponieważ powiedziano mi ze nie ma możliwości zwrotu, wymiana tylko jak będe miał zaświadczenie z Sony ze tv jest wadliwy, więc podziękowałem a oni w odpowiedzi przysłali mi maila że telewizor wyślą mi przesyłką kurierską:eek:
 
J

Judash

Guest
grzesiek654 napisał:
mi się ten sklep nie podoba, zamówiłem tam tv, miał być tylko i wyłącznie odbiór osobisty, puźniej przez telefon i maila zrezygnowałem z zamówienia ponieważ powiedziano mi ze nie ma możliwości zwrotu, wymiana tylko jak będe miał zaświadczenie z Sony ze tv jest wadliwy, więc podziękowałem a oni w odpowiedzi przysłali mi maila że telewizor wyślą mi przesyłką kurierską:eek:

W ktorym sklepie?
 

gregorp

New member
Goliat napisał:
WIesz co nawet nie chce mi się komentować ... poczytaj wyżej albo zamów chociaż kredki i blok rysunkowy (i przy zamówieniu zaznacz że chcesz sprawdzić towar przed zapłatą) i problemik z głowy.
Pozdrawiam i polecam zmianę firm kurierskich z których usług korzystasz.

To czemu komentujesz?

ADMIN: proszę powstrzymać się od głupich komentarzy nie na temat

Ja mówie jak wygląda sytuacja z mojego doświadczenia-raz że pracuję w firmie kurierskiej dwa z tego jak sam robiłem zakupy w sklepach internetowych.

Zastanów się tak na chłopski rozum-jeżeli nie zapłacisz za przesyłkę nie jesteś jej właścicielem-jak może otwierać coś co nie jest Twoją własnością.
A to że sklepy niby umożliwają "sprawdzenie zakupu przed zapłatą" to jest wielka ściema. Jak Ci napisza że do telewizora dostaniesz gratis mieszkanie to też uwierzysz?

To że kurier pozwala otworzyc przesyłkę zanim odbierze pieniądze to jego ryzyko bo jakby coś było nie tak to klient powie że nic nie podpisuje i nie odbiera a on zostanie z otwartą przesyłką. Jak sądzisz co powie nadawca??
 

roman1950

New member
kupiłem tez lcd przez internet

kupilem lcd MIRAI holenderski 32 cale hd i inne bajery kupilem 20 listopada 2006 roku swietny obraz kontras zaplacilem 2800 w internecie
 

Goliat

New member
Bez reklam
gregorp napisał:
To czemu komentujesz?

ADMIN: proszę powstrzymać się od głupich komentarzy nie na temat

Ja mówie jak wygląda sytuacja z mojego doświadczenia-raz że pracuję w firmie kurierskiej dwa z tego jak sam robiłem zakupy w sklepach internetowych.

Zastanów się tak na chłopski rozum-jeżeli nie zapłacisz za przesyłkę nie jesteś jej właścicielem-jak może otwierać coś co nie jest Twoją własnością.
A to że sklepy niby umożliwają "sprawdzenie zakupu przed zapłatą" to jest wielka ściema. Jak Ci napisza że do telewizora dostaniesz gratis mieszkanie to też uwierzysz?

To że kurier pozwala otworzyc przesyłkę zanim odbierze pieniądze to jego ryzyko bo jakby coś było nie tak to klient powie że nic nie podpisuje i nie odbiera a on zostanie z otwartą przesyłką. Jak sądzisz co powie nadawca??
masz prawo nie wiedzieć na czym polega umowa cywilno-prawna a taka występuje przy zamówieniach w sklepach internetowych :( Z chwilą kiedy zamówisz towar (mail ) godzisz się na warunki które dyktuje sklep a więc jeżeli sprawdzisz jaki ma regulamin a tam jest napisane o możliwości sprawdzenia w obecności kuriera przesyłki to ROBISZ TO!!!!I nie to że kurier staje się właścicielem towaru skoro ty zrezygnujesz bo nie możesz!!!!Sprawdzasz tylko pod kątem zawartości (czyli czy jest cały i dokładnie taki jaki zamówiłeś).Jeżeli tego nie zrozumiesz to wielkie sorki.

Admin: Nie będę więcej powtarzał
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@ Goliat - możesz podać nazwy tych firm kurierskich, bo niestety z tego co się orientuję największe działają tak jak to opisał gregor
 

Goliat

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
@ Goliat - możesz podać nazwy tych firm kurierskich, bo niestety z tego co się orientuję największe działają tak jak to opisał gregor
Admin: Takie sugestie proszę zostawić dla siebie. jak napisał Grzesiek Hoopla.pl a odemnie Domar-Bydgoszcz S.A. i http://www.megamarket.org.pl/information.php?osCsid=1677a97700782d86007a19789f9c72df&info_id=4
i na Miłość Boską nie pisałem nic o firmach kurierskich tylko o SKLEPACH INTERNETOWYCH a tam w regulaminie działalności jest napisane jak wół że istnieje możliwość sprawdzenia towaru (wystarczy poczytać!!)
a dlaczego o to tyle chałasu???
 
Ostatnia edycja:

gregorp

New member
Goliat napisał:
masz prawo nie wiedzieć na czym polega umowa cywilno-prawna a taka występuje przy zamówieniach w sklepach internetowych :( Z chwilą kiedy zamówisz towar (mail ) godzisz się na warunki które dyktuje sklep a więc jeżeli sprawdzisz jaki ma regulamin a tam jest napisane o możliwości sprawdzenia w obecności kuriera przesyłki to ROBISZ TO!!!!I nie to że kurier staje się właścicielem towaru skoro ty zrezygnujesz bo nie możesz!!!!Sprawdzasz tylko pod kątem zawartości (czyli czy jest cały i dokładnie taki jaki zamówiłeś).Jeżeli tego nie zrozumiesz to wielkie sorki.

Admin: Nie będę więcej powtarzał

Hmm, no dobrze sskoro wiesz co to jest umowa cywilno prawna to wiesz że wiąże ona strony które ją zawierają a w żaden sposób nie mogą wiązać stron trzecich bez ich zgody.
W naszym wypadku to że Ty dostałeś czczą obietnicę od sklepu że możesz sobie towar sprwadzić przed zapłatą mało interesuję trzecią stronę (czyt. przewożnika, kuriera, tragarza itp. itd) bo on ma swoje wytyczne.
Ja nigdzie nie napisałem żę kurier staje się własicicielem (gwoli ścisłości to jeżeli już to firma kurierska) tylko że Ty nie jesteś jeszcze właścicielem.

P.S. tak gwoli tylko uzupełnienienia to kultura wymaga żeby pisać do kogoś Ty z dużej litery ale jto tylko świadczy o ppoziomie kultury piszącego ale zakładam że to nieuwaga-każdemu się może zdarzyć ;-)

Acha. W żadne sposób nie jestem "swoim" - jakbyś zauważył też dostałem warna
 

Goliat

New member
Bez reklam
gregorp napisał:
Hmm, no dobrze sskoro wiesz co to jest umowa cywilno prawna to wiesz że wiąże ona strony które ją zawierają a w żaden sposób nie mogą wiązać stron trzecich bez ich zgody.
W naszym wypadku to że Ty dostałeś czczą obietnicę od sklepu że możesz sobie towar sprwadzić przed zapłatą mało interesuję trzecią stronę (czyt. przewożnika, kuriera, tragarza itp. itd) bo on ma swoje wytyczne.
Ja nigdzie nie napisałem żę kurier staje się własicicielem (gwoli ścisłości to jeżeli już to firma kurierska) tylko że Ty nie jesteś jeszcze właścicielem.

P.S. tak gwoli tylko uzupełnienienia to kultura wymaga żeby pisać do kogoś Ty z dużej litery ale jto tylko świadczy o ppoziomie kultury piszącego ale zakładam że to nieuwaga-każdemu się może zdarzyć ;-)

Acha. W żadne sposób nie jestem "swoim" - jakbyś zauważył też dostałem warna
OK zakańczam temat nie wytykając błędów i stwierdzam szczerze że Masz rację i nie było sprawy.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z tego co zrozumiałem to chodziło o firmy kurierskie, możliwe, że coś pokręciłem.

Pytam o te firmy dlatego, że sam jestem ciekawy kto oferuje takie możliwości.

Dla uściślenia tematu oto cytat z podanego regulaminu:

"Przesyłkę można rozpakować w obecności kuriera po uprzednim zapłaceniu za nią kurierowi (wewnętrzne przepisy firmy kurierskiej) Kurier jest zobowiązany do uczestniczenia przy otwarciu przesyłki. W razie uszkodzenia należy w obecności kuriera spisać protokół uszkodzenia."

Niestety nie jest tak zielono jak to opisałeś, bo myślałem, że naprawdę są sklepy oferujące taką "opcję".

Pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
Z tego co zrozumiałem to chodziło o firmy kurierskie, możliwe, że coś pokręciłem.

Pytam o te firmy dlatego, że sam jestem ciekawy kto oferuje takie możliwości.

Dla uściślenia tematu oto cytat z podanego regulaminu:

"Przesyłkę można rozpakować w obecności kuriera po uprzednim zapłaceniu za nią kurierowi (wewnętrzne przepisy firmy kurierskiej) Kurier jest zobowiązany do uczestniczenia przy otwarciu przesyłki. W razie uszkodzenia należy w obecności kuriera spisać protokół uszkodzenia."

Niestety nie jest tak zielono jak to opisałeś, bo myślałem, że naprawdę są sklepy oferujące taką "opcję".

Pozdrawiam
Miałem taki temat z DHL-em odbierałem przesyłkę w centrali w Poznaniu i sprawdziłem w obecności przedstawiciela a zapłaciłem po sprawdzeniu zawartości przesyłki i nie było problemu.
Jeżeli chodzi o sklepy to korzystałem z Domaru-Bydgosz i też nie było problemu a nawet dostawca nalegał po wniesieniu towaru do domu o sprawdzenie zgodności sprzętu z zamówieniem i dopiero potem atakował f-rą (podpis) i zapłatą :(
http://www.domar-bydgoszcz.pl/info.php?p=dostawa
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No to wg mnie miałeś duuuże szczęście. Wycinek paragrafu 13 z regulaminu DHL:

"
3.Przed potwierdzeniem doręczenia przesyłki na Liście Przewozowym i uiszczeniem wynikających z niego opłat Odbiorca nie może dokonać otwarcia przesyłki.

4.Z chwilą doręczenia przesyłki wszelkie ryzyka związane z uszkodzeniem lub utratą przesyłki przechodzą na Odbiorcę."

To, że jakiś sklep mówi o sprawdzeniu przesyłki to wcale się nie dziwie, sam byłem świadkiem jak zamiast DVD dostarczono... uwaga... kawałek asfaltu.
 

robototo

New member
sklepy internetowe

witam, czytając poprzednie wypowiedzi nasunęlo mi sie pytanie a mianowice obecnie mamy zimę i czy nie uszkodzimy telewizora jeśli kurier nam go dostarczy do domu a my chcac go sprawdzić włączymy od razu do sieci....bo kurier czasu nie ma aby z nami siedziec np. kilkanaście minut aż sprzęt przyjmie temerature pomieszczenia...i co mozecie powiedziec na temat zakupu w sklepie Market Media - Sklep RTV AGD wTurku?chcę tam kupic lcd ...ma ktoś wiedzę? sprawdzałem na ceneo.pl komentarze mają pozytywne...ale..zawsze lepiej się upewnić....intersuje mnie zakup philipsa 32pf7411...
 
Do góry