Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

mbautomatic

New member
kolejny oszukany

Właśnie wróciłem z policji. Zaproponowano mi abym skontaktował się z Wami, z tymi którzy zgłosili już sprawę na policję/prokuraturę. Chciałem Was prosić o podanie numeru Waszej sprawy aby połączyć to wszystko w jedną większą sprawę. Proszę o info na mbautomatic@gazeta.pl
 

tmiodek

New member
mbautomatic napisał:
Właśnie wróciłem z policji. Zaproponowano mi abym skontaktował się z Wami, z tymi którzy zgłosili już sprawę na policję/prokuraturę. Chciałem Was prosić o podanie numeru Waszej sprawy aby połączyć to wszystko w jedną większą sprawę. Proszę o info na mbautomatic@gazeta.pl

Sprawa jest prowadzona między innymi w komendzie w Mielcu na podstawie zgłoszenia dwóch osób i została skierowana do Ożarowa o wszczęcie czynności sprawdzających pod nr D-10466/08.


.
 

jankomar

New member
Pytanie

Witam
Dostałem potwierdzenie że zlecenie odrzucone i dodatkowe informacje przelew zwrotny zrealizowany. Czy to znaczy że wysłali kasę.

Jakby co dołączam się do pozwu zbiorowego
 

tmiodek

New member
seba_76 napisał:
Witam


Ze swojej strony mogę zapewnić, że ja tym sk....om nie popuszczę.Mnie już niespecjalnie zależy na tych 4500 PLN - chodzi o zasady.
Jestem w kontakcie z paroma osobami z tego forum i niespodziankę im szykuję - nie trafili najlepiej. Nic więcej nie napiszę sami rozumiecie dlaczego:)
Pozdrawiam wszystkich oszukanych przez tych sk...skich złodziei

Proszę o informację czy Twoja niespodzianka zadziałała, a jeśli z niej zrezygnowałeś to ja chętnie wskoczę na twoje miejsce i dokończę to co szykowaliście, a jeśli niespodzianka zadziałała to proszę o szczegóły jestem zdesperowany aby wszelakimi sposobami odzyskać kasę od tych poj****ych cwaniaków
Proszę o szczegóły na e-malia oszukanyWAW@interia.pl
 

krish

New member
Czy nando to Oskar Media Bis

dzisiaj o 14.30 dostałem przesyłkę z Nando.pl (37LG7000). Dotrzymali słowa. Niby wszystko OK. ale po przeczytaniu o perypetiach klientów Oskar Media jedno wiem, wysyłka tylko za pobraniem. Najpierw towar potem kasa. To najlepszy sposób na sklepy które mają po kilkanaście opinii.
 

ipiechu

New member
oszukany

Witam wszystkich ktorzy maja ten sam problem co i ja - OSKARMEDIA
juz raz sie borykalem z odzyskaniem pieniedzy przez sad wiec i tu mysle ze nie tylko poznam wlasciciela osobiscie by zapamietac ta twarz, ale i odzyskam swoje pieniadze.
zabrali moje 3300zl za soniacza ktorego moge juz za te same pieniadze kupic przez allegro wiec mysle ze 3300 jest warte wiecej niz pisania maili.
pozdrawiam Dawid
 

czaarek

New member
oscar media...

tmiodek napisał:
Proszę o informację czy Twoja niespodzianka zadziałała, a jeśli z niej zrezygnowałeś to ja chętnie wskoczę na twoje miejsce i dokończę to co szykowaliście, a jeśli niespodzianka zadziałała to proszę o szczegóły jestem zdesperowany aby wszelakimi sposobami odzyskać kasę od tych poj****ych cwaniaków
Proszę o szczegóły na e-malia oszukanyWAW@interia.pl

Widzę, że jedyną metodą walki z osobami z Oscrmedia jest zastosowanie radykalnych "kroków". Szczegóły trzeba pozostawić na bezpośrednie spotkanie z panami..... Kontaktujcie się .... zadziałamy.. poszkodowanioskarmeida@wp.pl Ciekawe na czym im bardziej zależy !!
 

waldek69

Member
Podobnie jak większość otrzymałem informacje: "Szanowny Panie bardzo przepraszamy ale nasz stan magazynowy został wyczerpany,sprzęt musimy zamawiać w hurtowni,dlatego czas oczekiwania zostaje wydłużony do ok 4 tygodni,jeżeli nie życzy sobie Pan dalszego oczekiwania bardzo proszę o przesłanie danych do zwrotu kwoty..."
Po tym mailu wysłałem do nich (z innego adresu): Proszę o informacje o dostępności tv....... tutaj nazwa towaru którego stan magazynowy rzekomo się wyczerpał. Po kilu godzinach odpowiedz: "witamy, towar dostępny, realizacja od reki". To znaczy, ze nadal sobie działają bezkarnie i naciagaja ludzi. Panowie, tutaj nie prokurator i policja, ale normalny wpierdol chyba zadziala. Mysle, ze ekipa chetnych bylaby spora :mrgreen:
 

tomenty

New member
Oskarmedia Oszuści

Witam wszystkich poszkodowanych.Moje zamówienie (nr.121503) złożyłem 05.11.08.Wpłaciłem kasę-4284pln na drugi dzień.07.11 dostałem maila z potwierdzeniem że kasa jest na ich koncie.Po 10 dniach piszę do tych oszustów-KIEDY!!!???...Dostaję osławioną odp."zapasy magazynowe na wyczerpaniu,czas oczekiwania wydłuża się DO ok.4tyg.Po kilku dniach piszę do OSZUSTÓW czy w takim razie dostanę tv ok.05-07.12.Dostaję odp.01.12 że te 4tyg. liczone są od momentu wyrażenia zgody na dalsze oczekiwanie!!!! Jeśli nie chcę,to mogę zrezygnować ble,ble...Takiego walenia w rogi w życiu nie widziałem!!!Wysłałem im maila z wezwaniem do zwrotu kasy.Cisza.Wysłałem kolejnego z moimi danymi jak chcieli wcześniej.Cisza.W poniedziałek pofatyguję się na komisariat przy Wita Stwosza na Mokotowie.Szwagier jest tam kierownikiem zmiany,a że wcześniej pracował w wydziale przestępczości gosp. więc pewnie coś mi doradzi.Swoją drogą,jestem zainteresowany pozwem zbiorowym i puszczeniem Oskarmedia z torbami.Przed każdym sądem odzyskamy kasę+odsetki+ODSZKODOWANIE!!! Pzdr.Tomasz Polkiewicz z Warszawy.
 

dydzio86

New member
nastepny który dał się nabrać :(

Witam jak reszta zostałem oszukany przez OSKARMEDIA chciałem kupić telewizor SONY 40w4000 nr. zamówienia: 122381 zamówienie złożyłem dnia 12.11.2008 i tego samego dnia wpłaciłem pieniądze, 13.11.2008 przyszło potwierdzenie dokonania wpłaty, później dopiero trafiłem na to forum ale czekałem te 10 dni z nadzieją że jednak może się uda i dostane mój tv ale oczywiście sie mylilem :( po tych 10 dniach dostałem standardowego maila o tym ze towaru nie maja na magazynie i czas oczekiwania sie wydłuzy i tak dalej i tak dalej :( no to oczywiście w tym momecie pozbyłem sie złudzen i odzrazu wysłałem maila z danymi do przelewu wtedy napisali mi ze przelew bedzie w ciągu 5 dni i od tego czasu kontakt z firmą OSKARMEDIA się urwał na maile nie odpowiadają a dodzwonic się też nie można :( w poniedziałek ide na policję zadzwonie też do federacji konsumentów i zobaczymy co mi tam powiedzą myśle też żeby zadzwonić do radia ZET do pana Weissa żeby narobić im złej reklamy a i popieram pomysł zeby zadzwonić do TVN i może też do POLSATU a także z chęcią przyłącze się też do pozwu zbiorowego
Pozdrawiam wszystkich którzy znaleźli sie w tej samej sytuacji co ja
 

chrumo

New member
Witam,

Ja dostałem potwierdzenie przelewu od Oskara, oczywiście bez żadnych odsetek. Co jest nadzieją dla tych, którzy czekaja na swoje ciężko zarobione pieniądze.

Jednak nie odpuszczę i będę kontynuował walkę z tymi pacanami.

Sam chętnie nawet bym przejechał się do tego Ożarowa. Myśle, że tutaj mógłby jeszcze im dopiec Urząd Skarbowy, bo nie wierzę, że wszystko jest u nich ok w papierach.

Nie odpuszczę dziadom nie mytym!!!!
 

waldek69

Member
ten caly oskar, to chyba jakas lipa totalna. z tego co widze, to nigdy nie zrealizowali zadnej transakcji. naliczylen tutaj kilkadzisiat roznych towarow i wszystkie im sie skonczyly na magazynie. jezeli o mnie chodzi, to juz zaczalen dzialac, a dokladnie pozamawialem troche towaru z wysylka "za podraniem" w ich drugiej firmie nando. moze reszta tez zasypie takimi zamowieniami. skoro trafiaja sie osoby ktore otrzymaly towar z nando, to niech sobie troche powysylaja towaru po kraju.
 

plotek

New member
Ta sama sytuacja

Ja przelalem pieniadze 3 tygodnie temu. Zamowienie 123316. Po 12 dniach, dostalem standardowa informacje, ze trzeba czekac dodatkowe 4 tygodnie. Co ciekawe godzine przed otrzymaniem maila o przedluzeniu dostawy pytalem telefonicznie i pan konsultant zapewnial mnie, ze towar zostanie wyslany jutro.
Oczywiscie zrezygnowalem z zamowienia. Dwa razy pytali sie mnie o dane teleadresowa, zeby zrobic przelew zwrotny. Konsultant przez telefon powiedzial, ze przelew bedzie wykonany w srode. W piatek dostalem informacje, ze przepraszaja za niedogodnosci, ale na przelew zwrotny trzeba czekac do kolejnej srody. Widac, ze klamia. Konsultowalem sie z prawnikiem i poradzil mi wyslanie wezwania do zaplaty, co da mi podstawe do dzialania w sadzie. Jesli gosc sie nie przestraszy policji ani prokuratora to zostaje tylko proces cywilny, a pozniej postepowanie komornicze. Niestety firmy windykacyjne biora za takie uslugi ok 15%, bo to dla nich niewielka kwota do sciagniecia. Jesli oskarmedia juz nie bedzie istniala to jest mozliwosc windykacji od osob odpowiedzialnych, czyli zazwyczaj bezposrednio od czlokow zarzadu.

Moze warto by bylo wynajac detektywa, zeby znalaz adres tego goscia co nas robi w balona. Chetnie bym sie tam przejechal i zapytal go prosto w oczy czy mu nie wstyd. Czlowiek ciezko uczciwie pracuje po to, zeby oszczednosci dac takim ludziom? Nie odpuszcze.
 

stereoman

New member
Czy naprawdę konsument może być aż tak bezradny w tym kraju? A przypominam, że jesteśmy w Unii i ciekawi mnie, jak to widzą przepisy unijne?
Wie ktoś?
A z drugiej strony, gdybym kogoś poturbował na ulicy i zabrał 10 zł, to od razu byłbym przez Policję ścigany, rozstrzelany i skazany na dożywocie:).
A tutaj takie przekręty i trzeba samemu udowadniać, że nie jest się wielbłądem.
pzdr
 

ginter

New member
oskarmedia

Zamówienie nr.120687,
zostało złożone dnia 30.10.08, z powodu nie wywiązania się do 24.11.08 zażądałem zwrotu gotówki i 28.11 otrzymałem maila że do 5 dni pieniądze będą zwrócone, w związku z nie wywiązaniem się i po ostrzeżeniach dnia 5.12 złożyłem wniosek na policji, która po spisaniu protokołu o oszustwie odda sprawę do prokuratora. Jeżeli to nie poskutkuje i pieniądze nie wpłyną do środy 10.12, to ponieważ mam znajomego dziennikarza sprawę tę nagłośnię medialnie, gdyż mam dowody, że wyłudzenia i oszustwa trwają do dziś choć już pod inną nazwą Nando, wiem, że media chętnie się tym zajmą, ja nie odpuszczę i będę walczyć do skutku o moje pieniądze!!! Do 10.12 Oskar media ma czas by je wpłacić!!!!!
O efektach mojej walki z oskar media powiadomię później.
 

savagee

New member
Oszukany przez Oskarmedia

Witam!

Postanowilem dolaczyc do niestety calkiem duzej grupy oszukanych niedoszlych klientow, tej przestepnej organizacji.
Kase przelalem 13 listopada, kilka dni pozniej anulowalem zamowienie ale niestety do dzisiaj pomimo obietnic nie otrzymalem zwrotu pieniedzy:-(
Wyludzono ode mnie pewnie jedna w wyzszych kwot tj 7 784,00 za Sharpa HD1E. Oczywiscie nie daruje tej "firmie" tak perfidnego, bezczelnego dzialania!
Jutro wybieram sie na Policje zlozyc doniesienie o popelnieniu przestepstwa z art. 286& 1kk, ktory mowi o tym ze "KTO W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYSCI MAJĄTKOWEJ DOPROWADZA DRUGĄ OSOBĘ DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM PODLEGA KARZE OD LAT 3 POZBAWIENIA WOLNOŚCI" .
Pozniej zrobie to samo w Prokuraturze, a nastepnie przekarze sprawe do kancelarii prawnej, ktora w moim imieniu wytoczy Oskarmedia proces cywilny. Tyle tylko, ze jesli do tego dojdzie to bede domagal sie nie tylko zwrotu kasy, ktora wplacilem ale rowniez pokrycia kosztow calego procesu, ustawowych odsetek oraz zadoscuczynienia. A to napewno znacznie przekroczy odsetki, ktore ten czlowiek zarobi na przetrzymywaniu moich pieniedzy!
PANIE OSKARMEDIA, ALBO KASA ALBO PROCES!!!

Wojciech Równicki, Chrząstawa Mała, nr zamowienia: 122727.
 

sokzgrajfruta

New member
oscar media? jak najbardziej polecam...

Jeśli tylko masz za dużo pieniędzy albo za mało emocji..
Pokrótce
121933 - numer zamówienia z 09.11.08 r., kwota 2300 zł
scenariusz jak wyżej
1. - po 10 dniach i monicie - mail że będzie za tydzień (zgadzam się na to - chce mieć tv na mikołajki)
2. - po 17 dniach mail, że jak się zgodzę będzie po nowym roku - proszę o zwrot gotówki..
3. dziś jest dzień po mikołajkach, nie ma $, nie ma kontaktu brak odpisywania na maile - głucho... firma zmieniła nazwę na NANDO

PRZECIWDZIAŁANIE

- step one - poinformuj (GIIH - wpisz w google)- inspektorat inspekcji handlowej (wawa)- wydział OK (ochrony konsumentów) (pracuję w takim w Krakowie) nie mają mocy wykonawczej ale zaproponują Ci polubowny sąd konsumencki (nie podziała w tym przypadku) - lub UOKIK
- step two - policja (tam się nie wybieram bo mam o nich dość nędzne zdanie i nawet rowera bym im do popilnowania nie zostawił...)
- step three - sprawa w sądzie (jest mnóstwo biur prawniczych specjalizujących się w takich sprawach, - ich prowizja jest od wyciągniętej kasy) oprócz odsetek narażeni zostaliście państwo na straty moralne, tak jak ja wyszliście na idiote przed rodziną, tracicie swój cenny czas na użerkę z złodziejami - to są już podstawy do sprawy z powództwa cywilnego.

Ustawodawstwo

art. 286& 1kk, ktory mowi o tym ze "KTO W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYSCI MAJĄTKOWEJ DOPROWADZA DRUGĄ OSOBĘ DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM PODLEGA KARZE OD LAT 3 POZBAWIENIA WOLNOŚCI" .

Nieuczciwe praktyki handlowe w świetle prawodawstwa Unii Europejskiej - dyrektywa 2005/29/WE


USTAWA

z dnia 2 lipca 2004 r.

o swobodzie działalności gospodarczej

(Dz. U. z dnia 6 sierpnia 2004 r.)

Art. 17. Przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą na zasadach uczciwej konkurencji i poszanowania dobrych obyczajów oraz słusznych interesów konsumentów.

Dane wspólników można sprawdzić w organie ewidencji (także adres zamieszkania - jeśli KRS ;D)


Art. 29. 1. Organ ewidencyjny wydaje decyzję o wpisie.
2. Decyzję o wpisie do ewidencji wydaje się niezwłocznie, nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia wpływu wniosku, z zastrzeżeniem art. 27 ust. 3.
3. Decyzja o wpisie zawiera:
1) firmę przedsiębiorcy oraz jego numer PESEL, o ile taki posiada;
2) numer identyfikacji podatkowej (NIP), o ile taki posiada;
3) oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu do doręczeń przedsiębiorcy, adres, pod którym jest wykonywana działalność gospodarcza, a jeżeli przedsiębiorca wykonuje działalność poza miejscem zamieszkania - adres głównego miejsca wykonywania działalności i oddziału, jeżeli został utworzony;

- to jest jawne - wystarczy podejść do włąściwego rejonowo sądu i poprosić !!!


Pozdrawiam Marcin Jeż

 

uderzony w rogi

New member
Kolejny jeleń

Jak chyba wszyscy na tym forum zostałem uderzony w rogi przez OSCARMEDIA. Numer mojego zamówienia 123028 z dnia 16.11.2008. Cała reszta wręcz książkowo jak u poprzedników, więc nie będę się powtarzał...
Jeśli to komuś w czymś pomoże, to w KRS jako prezes tej firmy figuruje pan (choć osobiście nazwałbym go trochę inaczej ...) Michał Banaśkiewicz, natomiast jako członek zarządu, a jednocześnie jedyny udziałowiec mający 100% udziałów (notabene jedynie w kwocie 50100 zł) pani Renata Krystyna Świderska.

Serdecznie przyłączam się do wszelkich pozwów kierowanych na firmę OSCARMEDIA

P.S. do cztających państwa z Oscarmedia - pieniądze wraz z odsetkami mają się fizycznie znaleźć na moim koncie do wtorku 9.12.2008, natomiast porwierdzenie przelewu ma się znaleźć na mojej skrzynce NAJPÓŹNIEJ w poniedziałek 8.12.2008 r.

a poszkodowanych proszę o ewentualny kontakt dziedzici@wp.pl
 
Ostatnia edycja:

maru

New member
Oszukany

Zamówienie nr 122591
Witam wszystkich oszukanych
Podobnie jak poprzednicy i ja dałem się oszukać przez pseudo sklep. Zamówiłem telewizor Panasonic TH 42PV80 szt. 2 ( drugi dla kolegi) w dniu 13.11.2008. Przelew w kwocie
4 203 zł zaksięgowano 16 listopada, mimo iż posiadam rachunek w tym samym banku, co ów tzw. sklep.
Przed złożeniem zamówienia telefonicznie potwierdzono, że telewizory są na stanie i że będą wysłane w ciągu 10 dni roboczych. Po ok. tygodniu zadzwoniłem do Oskarmedia zapytać o stan zmówienia, otrzymałem informację, że dostawa będzie 27-28 listopada. 24 listopada zadzwoniłem ponownie zapytać o termin dostawy i otrzymałem odpowiedź, że następnego dnia otrzymam nr przesyłki ( niestety takiej informacji nie otrzymałem).
26 listopada zadzwoniłem jeszcze raz i otrzymałem informację, że czas dostawy wydłuży się o kolejne cztery tygodnie. Tego samego dnia wysłałem maila z rezygnacją z zamówienia i żądaniem zwrotu zapłaty, następnego dnia otrzymałem maila z potwierdzeniem przyjęcia rezygnacji i informacją cyt. "
dziękujemy za przesłane danych do przelewu. Informujemy, ze zostaną one w dniu dzisiejszym przekazane do działu finansowego. Zwrot otrzyma Pan w ciągu 5 dni". Tego samego dnia wysłałem wezwanie do zapłaty listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Oczywiście do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu gotówki. Czekam tylko na zwrot potwierdzenia odbioru wezwania (ewentualnie zwrot listu, którego Oskarmedia może nie chcieć odebrać) i kieruję sprawę do sądu. Mam już za sobą podobne doświadczenia i wygraną sprawę z nieuczciwym salonem samochodowym ( nie opłaciło się to właścicielowi). Nie omieszkam złożyć również doniesienia do prokuratury (Art. 286. § 1, Art. 284. § 1 i 2 kodeksu karnego i parę innych). Razem z kolegą nie odpuścimy.

Pozdrawiam

Leszek

dolnośląskie
 
Ostatnia edycja:
Do góry