Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

pejotpe

New member
Bez reklam
Klimczop - nie życzę Ci przechodzenia teraz przez reklamację z tytułu niezgodności z umową (jakby coś się stało). W porządnym sklepie towar miałbyś po 3-4 dniach roboczych. W naprawdę dobrym - na drugi dzień od zamówienia.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
klimczop napisał:
Ogólnie obawy przed stratą pieniędzy nie ma, bo jak nie dostaniecie towaru to na pewno dostaniecie zwrot pieniędzy, ogólnie z tego co zaobserwowałem to w większości przypadków prędzej czy później towar dochodzi do klienta.
A skąd wiesz?

ArtS :)
 

klimczop

New member
pejotpe napisał:
Klimczop - nie życzę Ci przechodzenia teraz przez reklamację z tytułu niezgodności z umową (jakby coś się stało). W porządnym sklepie towar miałbyś po 3-4 dniach roboczych. W naprawdę dobrym - na drugi dzień od zamówienia.

O jakiej niezgodności z umową piszesz, bo za bardzo nie rozumie ?.
Ja nie zachęcam do kupowania w Oskarmedia, bynajmniej nie tych, którzy chcą mieć szybciutko towar w domu :).
Poprostu chce powiedzieć, że osoby które w listopadzie zamówiły towar (czyli po przejęciu Oskarmedia przez Upward) nie powinny się obawiać, że zostali oszukani, co najwyżej moga się wkurzać za kiepskie potraktowanie klienta.

btw. nie klimczop a klima :).

Pozdrawiam :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W przypadku, gdyby sprzęt padł, a nie chcesz skorzystać z gwaracji producenta (która rzadko jest lepsza od praw jakie daje ustawa konsumencka), to możesz mieć problem...
Przykładowe terminy, w jakich były realizowane moje ostatnie zakupy: tv 50" - 3 dni (za pobraniem), wzmacniacz+CD - 3 dni (przelew), kolumny - 1 dzień (pobranie), przewody - 2 tygodnie(! - masakra, więcej w tym sklepie nie kupię)...
 

Posen

New member
Dzięki ArtS007 za uważne czytanie Klimczop-a

Do Klimczop: kochany, logika obowiązuje - skąd wiesz, że inni otrzymali towar, skoro zarzekasz się, że kontakt z firmą miałeś okazjonalny i jednorazowy?
 

Krzysiek666

New member
Żeby interes z naciąganiem ludzi nadal się kręcił, to Oskarmedia musi losowo zadowolić niektórych klientów. Dla mnie najdziwniejsze jest to, że Ci zadowoleni spontanicznie piszą oceny - wręcz masowo. Jest to sprzeczne z zasadami które powszechnie obowiązują (na pozytywy pracuje sią długo, a negatywy zbiera masowo). Jeszcze bardziej dziwi mnie to, że po tylu negatywach opiniach nagle tyle osób zaryzykowało grubą kasę dla kilku procent oszczędności. Ja chciałem kupić u nich TV kiedy nie mieli jeszcze negatywnych ocen - cena wydawała sie rozsądna biorąc pod uwagę chęć wejścia firmy na e-market. Przy obecnych opiniach nie podjąłbym ryzyka zwłaszcza, że czekając na sprzęt od nich cena w innych sklepach spadła do porównywlnego poziomu, tym samym niwelując zakładaną korzyść. A ryzyko jest ogromne. W momi przypadku od 15.08.2008r. przetrzymują moje pieniądze i pomimo wezwań do zwrotu należności nie mogę ich odzyskać. Kupiłem telewizor w innej firmie internetowej za pobraniem. Sprawa załatwiona pozytywnie w ciągu tygodnia. Na rynku jest wiele uczciwych firm o tylko nieco wyższych cenach. Nie warto ryzykować, bo Oskarmedia do uczciwych nie należy. Nie zapominajcie również, że spółka z o.o. może się w każdej chwili "zawinąć z rynku" i w takim przypadku nie będzie od kogo odzyskać wpłaconych pieniędzy. Ja wpłacałem jeszcze na konto osoby fizycznej co pozwala mi dochodzić roszczeń do skutku i zawsze mam od kogo no chyba że ich kostucha dopadnie (podpisanie cesji wierzytelności odbiera taką możliwość).
 
Ostatnia edycja:

Posen

New member
do Klimczop: 2:0 dla mnie

Post nr #485: "Poprostu chce powiedzieć, że osoby które w listopadzie zamówiły towar" - co za poinformowany gość, wie nawet, że zamówienia idą we Wszystkich Świetych.
 

Krzysiek666

New member
Nie wiem jak was, ale mnie Klimczop poprostu wzruszył. To miłe że mu się poszczęściło. Mnie najbardziej poruszyło to, że chce wysłać zdjęcia sprzętu. I wybacz, że nie jesteśmy skłonni uwierzyć w cudowną przemianę. Sposób przejęcia nie gwarantujący utrzymania ciągłości zamówień najlepiej świadczy o intencjach nowych właścicieli zwłaszcza, że przy przejęciu art. 55 kc "Nabywca przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego jest odpowiedzialny solidarnie ze zbywcą za jego zobowiązania związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa lub gospodarstwa, chyba że w chwili nabycia nie wiedział o tych zobowiązaniach, mimo zachowania należytej staranności." W moim przypadku tej staranności napewno nie zachowano, zamówienie z dnia 09.08.2008r., to miesiąc przed przejęciem. A ile kłamstw się nasłuchałem przez ten czas ....... na kilka spowiedzi by starczyło. Także daj sobie spokój Klimczop z tym pijarem. Ja doświadczyłem na własnej skórze uczciwości firmy Oskarmedia i na dzień dzisiejszy mogę o sobie powiedzieć, że jestem ofiarą zorganizowanej grupy przestępczej. Sprawa skończy się w prokuraturze, więc wybacz że Twoje zachwyty nie robią na mnie wrażenia.
WAŻNE!!!
PROSZĘ WSZYSTKICH OSZUKANYCH KTÓRZY TRAFIĄ NA TO FORUM -PISZCIE O TYM CO WAS SPOTKAŁO. ZŁODZIEJSTWO TRZEBA PIĘTNOWAĆ.
 
Ostatnia edycja:

RobMa_

New member
Zachęcony ceną zdecydowałem sie na zakup Samsunga LE40A656...jak narazie jestem zadowolony.. troszke rzeczy już pokupowałem w necie ...z pozytywnym skutkiem.. w OskarMedia kupuje pierwszy raz...sie okarze.. jak narazie jestem zadowolony.. po złożeniu zamówienia emailik potwierdzający..po przelewie to samo..i to pierwszego listopada..teraz czekam na rozwój sytuacji..poczekamy...zobaczymy..z tego co sie zorientowałem to opinie są różne..chociarz moim zdaniem przeważają pozytywne..odezwe sie jeszcze..poczekam na ruch ze strony sklepu..ale zawsze jestem nastawiony optymistycznie...:cool:
 

Krzysiek666

New member
Tiaaaaaa
Czyżby kolejne wcielenie "naszej ulubionej" firmy, to optymistyczne wcielenie rzecz jasna. :twisted: Czy to nie dziwne że osoby które koniecznie chcą coś dobrego powiedzieć o Oskarmedia zamiast ograniczyć się do pozytywu na Ceneo logują się na tym forum i opowiadają te wszystkie cudowne historie. To kolejny dowód że to forum jest cierniem w "d ..... ostojeństwie" grupy IFG. Piszcie ludziska żeby prawda była na wierzchu.
pozdrawiam wszystkich którzy nie odpuszczają i walczą o swoje
Krzysiek
PS
RobMa - jak dla mnie to postąpiłeś bardzo ryzykownie, ja bym po przeczytaniu tego co ludzie piszą nie złożył zamówienia w tej firmie. Ja bardzo dużo kupowałem i nadal kupuje w necie, bo uczciwie zarabiających i profesjonalnie działających firm jest naprawdę dużo. Oskarmedia do takich niestety nie należy. Mam nadzieję że Twój optymizm pomoże Ci kiedy doświadczysz jak to jest być oszukiwanym, zwodzonym i robionym w przysłowiowego "konia". Nie życzę Ci takiego doświadczenia ale podejmując świadomą decyzje zakupu mam nadzieję że brałeś takie okoliczności pod uwagę. Jeśli tak to naprawdę gratuluję odwagi i żyłki do hazardu.
 
Ostatnia edycja:

RobMa_

New member
odp. dla Krzysiek666..

hmm.nie wiem skąd tyle zawiści...ale ja sobie poczekam...pożyjemy...zobaczymy..jak kupowałem piec gazowy do centralnego przez net to tez sie znalazł ktos taki jak Ty..a w domku ciepło..piec smiga...i jedyny problem to rachunki za gaz..poczekam..zobacze...stary tv jeszcze działa...a nowy mam nadzieje w drodze...:mrgreen: ..sie odezwe...
 

Krzysiek666

New member
W tym co napisałem nie było zawiści. Piszę prawdę o tym co mnie spotkało, a przecież nie tylko mnie. Jeśli Ci się poszczęści to super - moje gratulacje, ale to nie zmienia faktu, że jest dużo smrodu wokół tej firmy i jej działalności. Twoje pieniądze,Twoje ryzyko.
 

fitrus

New member
Przytrzymywali moje pieniadze przez 2 miesiace i dopiero po tym jak napisalem, ze skladam sprawę do prokuratury, laskawie je oddali. Skandal!

Nie poddawajcie sie! Mam nadzieję, ze poniosą odpowiedzialnosc za to co robia. Ludzie nie dajcie sie nabrac! teraz pewnie beda robic wszystko by dalej zwodzic ludzi.

Tym ktorym jeszcze nie zwrocili pieniedzy radze - nie dzwoncie bo to nic nie daje. Pisze maile i wysylajcie faxy, a najlepiej isc na policję lub do prokuratury,

ja dopiero jak powiedzialem, ze w kilka osob mamy zamiar zlozyc sprawe do prokuratury, bo sie zebralismy na tym forum - dopiero po tych słowach momentalnie uslyszalem, ze jutro bede mial pieniadze na koncie, chociaz 3min wczesniej PAn mowil, ze nie wie kiedy bede mial zwrot i ze sprawa poszla do dzialu finansowego czy jakiegos tam.
To mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze pieniadze oddaja tylko jak muszą. Pewnie jakbym nie dzwonil jeszcze nie mialbym pieniedzy,

A teraz jacy mili juz 2 maile z potwierdzeniem przelewu - jeden nawet zeskanowany. Czyli jednak sie boją!

Ludzie nie czekajcie, bierzcie sprawy w swoje ręce.
 

fitrus

New member
I jeszcze kilka smaczków:

-kiedys podczas kolejnej proby uzyskania informacji na temat moich pieniedzy w tle slyszalem jak ktos strasznie przeklinal, az ten z ktorym rozmawilem wylaczyl mikrofon

- innym razem zrezygnowany zapytalem tego czlowieka na infolinii czy jest zadowolony z siebie, ze pracuje w takiej firmie
odpowiedzial: ze nie jest, ze jest mu przykro i to jest jego pierwsza praca

to chyba najlepiej pokazuje jaka to firma
 

spuma

New member
I z czego RobMa jest taki zadowolony? że automat sprawnie w OM działa???
że nieuczciwie przyjmują kase od ludzi, nie wysyłają towaru, a potem wszystkich zwodzą...
może warto z tym wyrazem zadowolenia poczekać jak rzeczywiście będzie czym się chwalić???
 

klimczop

New member
Krzysiek666 napisał:
Tiaaaaaa
Czyżby kolejne wcielenie "naszej ulubionej" firmy, to optymistyczne wcielenie rzecz jasna. :twisted: Czy to nie dziwne że osoby które koniecznie chcą coś dobrego powiedzieć o Oskarmedia zamiast ograniczyć się do pozytywu na Ceneo logują się na tym forum i opowiadają te wszystkie cudowne historie. To kolejny dowód że to forum jest cierniem w "d ..... ostojeństwie" grupy IFG." ...
Napisał klima
Sprawdź najpierw date mojego przybycia na tym forum, potem pisz swoje.
Wy naprawde nie chcecie uwierzyć w to, że Oskarmedia naprawde potrafi dostarczyć towar do klienta.
Nigdzie nie napisałem, że popieram w samych superlatywach Oskarmedia, ba nawet napisałem, że nie namawiam nikogo do kupowania w Oskarmedia, a ludzie traktują mnie jako ich zwierzchnika, ja poprostu napisałem co mnie spotkało z Oskarmedia i tyle, a ludzie z tego robią nie wiem jaką historie, jak bym był jakimś tajnym agentem :).

Posen napisał:
Do Klimczop: kochany, logika obowiązuje - skąd wiesz, że inni otrzymali towar, skoro zarzekasz się, że kontakt z firmą miałeś okazjonalny i jednorazowy?
Co ma mój kontakt z firmą do dostarczenia towaru przez Oskarmedia do innych użytkowników.
Poprostu wiem, że nie jestem jedyną osobą, która dostała towar od Oskarmedia.
Chciałem się także sprostować to co wczesniej napisałem, bo może przesadziłem troche piszą, że "w większości przypadków prędzej czy później towar dochodzi do klienta.", bardziej chodziło mi o to co wczesniej napisałem, że nie tylko ja otrzymałem od nich towar.

Btw. Oskarmedia aktualnie zostało usunięte z ceneo.pl :).

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek666

New member
do Klimczop

Akurat Ciebie Panie Klimczop dotyczył post numer 490 a cytujesz ten do RobMa. Oj nieładnie......... Niemniej jednak nie miałem na celu Cię urazić. Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry