Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

RheeTCT

New member
analityk200 napisał:
gdy np. telewizor posiada dowód zakupy z polski a jest pochodzenia zachodniego serwisy automatycznie wydają decyzje o wymianie sprzętu wówczas taki sklep jak Oskarmedia przyjmie 3, 5, 10 takich telewizorów ale gdy będzie więcej po prostu ogłosi upadłość. Serwisy polsich dystrybutorów teoretycznie naprawiają, ale w 99% wydają decyzje o wymianie nawet jak jest to błachostka. Ale co to daje jak sklepu spółka z.o.o. już nie ma
Co Ty opowiadasz za dziwne historie?Przecież sklep gdzieś ten towar kupił,więc też może go komuś przekazać do naprawy czy jako zwrot.Dlaczego więc miałby upadać przyjmując zwroty?Po prostu przekazuje je dalej.Sklep jest tylko pośrednikiem,w obie strony.I co ma do tego znowu z o.o.?
analityk200 napisał:
Czy tu widzisz na stronie Panasonic Polska telewizory o oznaczeniu PX
Strony są często b.marnie aktualizowane i nie można ich traktować jako pewnego źródła wiedzy.
 
Ostatnia edycja:

kieropol

New member
Dtaras,
ja wiem gdzie bylem, jak nie wiesz to przeczytaj strone glowna, kolo Ozarowa Maz,
ale nie rozumiem, nie pojechalem Twoja sprawe wyjasniac, opisalem moja wizyte i tyle.
 

maxus3000

New member
Uwaga , jako ze przed chwila pracownik oskarmedia mnie wkurzyl do czerwonosci , i paru prosbach uzytkownikow forum wrzucam tutaj adres slynnego garazu firmy oskar media . Ozarow Mazowiecki ul. Poznanska 57 05-850 . Jak juz wiecie , mi udalo sie odebrac TV od tej firmy mam nadzieje ze i wam ta sztuka sie uda :p . Dzisiaj zadzwonil do mnie pracownik tejze firmy w sprawie ....... mojego komentarza na ceneo !! ktory mozna przeczytac tutaj : http://www.ceneo.pl/1642-0a . Pan byl oburzony , iz nazwalem ich reprezentatywne biuro GARAZEM . Bylo by milo dyby ta firma tak szybko reagowala na zamowienia jak na negatywne komentarze .
 

maxus3000

New member
Dla scislosci dodam , ze sam tam nie bylem , a moj ojciec odbieral TV , a to za sprawa tego iz , wracalem z wyjazdu i zadzwonili z oskarmedia ze trzeba DZISIAJ odebrac TV i zadna inna opcja nie wchodzila w gre .... Ale z relacji mojego taty wynika ze jest to garaz na srodku pola :D
 
pkonrad napisał:
Czasami warto posłuchać "tych osób" :D

Tak właśnie kończą się zakupy w takich firmach jak Oskarmedia !!!
Życzę powodzenia, jak przyjdzie Ci zareklamować sprzęt. Ciekawe jaki będzie czas reklamacji w Oskarmedia, 2-3 miesiące? Czy może dłużej? :-D
O ile firma jeszcze będzie istnieć i będzie możliwość oddania sprzętu do serwisu.

Kupiłeś u "badziewiaków" oszczędzająć kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych. Zobaczymy co będziesz pisał jak będzie trzeba odstawić sprzęt na serwis :cool:
Oj ludzie ludzie... Kiedy Wy rozumu nabierzecie...:hmm:


Witam
Nawiązując do Pana wypowiedzi i domysłów, które snuje Pan na tym forum pragnę poinformować,że gwarancja, wystawiana w naszej firmie na sprzęt,który sprzedajemy jest uznawana we wszystkich autoryzowanych serwisach producenta.
Dodatkowo klienci otrzymują gwarancję na 24 miesiące door to door,która przewiduje odbiór sprzętu od klienta na nasz koszt, naprawa w autoryzowanym serwisie.
Każdemu klientowi zapewniamy na czas naprawy zastępczy telewizor.
Jeżeli miałby Pan jeszcze jakieś wątpliwości chętnie odpowiemy.
Z poważaniem,
OSKAR MEDIA

RheeTCT napisał:
To może ktoś wrzuci jakąś fotkę tego GARAŻU ,bo już nas zaintrygowaliście tymi wrażeniami?

Witam
Myślę,że nie ma potrzeby zamieszczania zdjęć naszego biura,ponieważ jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę obejrzeć biuro zapraszamy.
W naszej firmie kazdy klient jest mile widziany.
Z poważaniem,
OSKAR MEDIA

DTaras napisał:
Niewiem gdzie byłeś i co widziałeś
Firma Oskar prosi mnie o dane do przelewu zwrotnego, oczywiście wysyłam te dane. Odpowiadają mi na maila czyli czytają jego treść a nastepnie wysyłają info, że zamiast wysyłać ponaglenia mam pilnie przesłać dane do przelewu...
Co o takiej sytuacji powiesz ???
Podejrzewam ze dałeś się zaczarować tym młodym ludziom..

Witam
Podane przez Pana dane zostały zarejestrowane i przelew zwrotny został dzisiaj zrealizowany.
Z poważaniem
OSKAR MEDIA
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trybal68

New member
DTaras napisał:
Niewiem gdzie byłeś i co widziałeś
Firma Oskar prosi mnie o dane do przelewu zwrotnego, oczywiście wysyłam te dane. Odpowiadają mi na maila czyli czytają jego treść a nastepnie wysyłają info, że zamiast wysyłać ponaglenia mam pilnie przesłać dane do przelewu...
Co o takiej sytuacji powiesz ???
Podejrzewam ze dałeś się zaczarować tym młodym ludziom..
Ze mną jest podobnie.
Od 4.09 staram się odzyskać kasę i już 3 razy wysyłałem dane do przelewu.
Ich komentaż do wystawionej przezemnie opinii na ceneo.pl jest kłamstwem. Napisali, że przelew zwrotny zrobili 11.09, a wczoraj znowu prosili o dane. Prawdopodobnie robią to celowo, żeby zyskać kilka dni.
Meile wysyłam z żądaniem potwierdzenia odbioru - nie potwierdzają.
Moja cierpliwość już się kończy.
Zakładam, że dzisiaj zrobili przelew (bo wczoraj prosili o nr konta więc wysłałem 3-ci raz) to daje im czas do jutra.
Rozmawiałem ze znajomym policjantem i ten poradzł mi, żeby nie czekać ze zgłoszeniem. Powiedział, że w takich sytuacjach już sam telefon z Policji może przyśpieszyć sprawę i szybciej odzyskam pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oskar Media napisał:
Nawiązując do Pana wypowiedzi i domysłów, które snuje Pan na tym forum pragnę poinformować,że gwarancja, wystawiana w naszej firmie na sprzęt,który sprzedajemy jest uznawana we wszystkich autoryzowanych serwisach producenta.

W takim razie proszę napisać, czy sprzęt sprzedawany przez Was pochodzi od polskich dystrybutorów?

Pozdr.
pkonrad
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Modele PX i PZ nie są oficjalnie sprowadzane przez Panasonic Polska. Wystarczy zadzwinić, napisać i się dowiedzieć. Inna sprawa, to respektowanie uprawnień gwarancyjnych. Jak do tej pory nikt z forum nie opisał swoich ewentualnych przygód z jednym z wymienionych modeli. Według wielu źródeł gwarancja jest respektowana z wykluczeniem kosztów sprowadzenia elementów niedostępnych w "polskich": modelach.

Oscar Media. Proszę nie powielać wpisów jeden po drugim. Cytat tworzy się bardzo prosto:

<quote=użytkownik>...</quote> wpisując w miejsce <> nawiasy kwadratowe [].

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

analityk200

New member
Oskar Media napisał:
pkonrad napisał:
Witam
Nawiązując do Pana wypowiedzi i domysłów, które snuje Pan na tym forum pragnę poinformować,że gwarancja, wystawiana w naszej firmie na sprzęt,który sprzedajemy jest uznawana we wszystkich autoryzowanych serwisach producenta.
Dodatkowo klienci otrzymują gwarancję na 24 miesiące door to door,która przewiduje odbiór sprzętu od klienta na nasz koszt, naprawa w autoryzowanym serwisie.
Każdemu klientowi zapewniamy na czas naprawy zastępczy telewizor.
Jeżeli miałby Pan jeszcze jakieś wątpliwości chętnie odpowiemy.
Z poważaniem,
OSKAR MEDIAZ poważaniem
OSKAR MEDIA


Gwarancja oczywiście jest respektowana ale dystrybutora danego modelu, jeżeli sprzedajecie serię PX80 Panasonic Polska nie naprawi tego praktycznie a teoretycznie powinien. Z reguły jak sie wypowiadałem daje od razu oświadczenie o wymianie sprzętu jak i inne serwisy innych producentów SHARP SONY LG SAMSUNG. Dlatego dystrybutorzy zachodnich firm rozprowadzający sprzęd zachodni w Polsce jasno piszą i mówią np " EP " niemiecki dystrybutor w Polsce, żeby nie dzwonić i nie oddawac ich sprzętu do serwisów producentów i nie kłamią klientów o ochronie Polskiego Przedstawiciela, tylko jasno piszą dopóki jestesmy klient może i ma prawo egzekwować naprawę sprzętu tylko i wyłącznie z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy za wady ukryte. Gwarancji na ich wyroby nie ma , więc jak to sie dzieje że ten sam sprzęt w Oskarmedia ma gwarancje a EP potentat na zachodnim rynku nie potrawi wyegzekwować tego i jedynie klient ma mozliwośc egzekwowania z tytułu prawa naprawę sprzętu o ile sprzedawca istnieje, po co kłamiecie Oskarmedia a może nie znacie regulamnów serwisowych i prawa. Gwarancji w Polskim prawie nie ma i nikt nie nakazuje sprzedawcom jej udzielać , prawo daje klientowi mozliwośc egzekwowania klientowi od sprzedawcy odpowiedzialności za wady ukryte.
Jeszcze się nie wypowiedzieliscie na temat faktur zaliczkowych, obracacie nie swoimi pieniędzmi jako społka z.o.o. macie pełną księgowośc dlaczego klienci nie dostają faktur zaliczkowych to jest prawny obowiązek gdy sie otrzymuje nie swoje pieniądze, możesz mi oskaremdia napsac jak wy to rozksięgowujecie ? czy to moze jakoś rozkięgowujecie na tajne konto ciekawe jak obchodzicie prawo i wasz księgowy się podpisuje pod tym dziwne ale to jest łamanie prawa i dziwie się że klienci pożyczają wam pieniądze na działalnośc bez żadnych zabezpieczeń nie rozumie jak można obcej osobie wysłać pieniądze a gdy idzie się do banku o pozyczke to trzeba okazać przynajmniej dowód osobisty ? oj chyba jakiś przekręt się szykuje.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko74

New member
Model TH-42PX80 jest legalnie wprowadzany do obrotu w Polsce przez ElectroWorld z gwarancją Panasonic Polska - sam widziałem w Gdańskim markecie tej firmy.

Ja już sam nie wiem jak to jest z tym sprzętem na stronie Panasonic nie ma modelu PX a jednak duża sieć wprowadza go do sprzedaży z polską gwarancją.

Pozdrawiam :)
 

analityk200

New member
Px 80

Dowiedz sie dokładnie w ElectroWord , ale gdy mediamarkt wprowadziła do sprzedazy w Polsce pralki siemens w zeszłym roku do gazetki wykupiła od siemensa Polska gwarancje podając im zakres numerów fabrycznych ich wyrobów ,zapłaciła za to i dostała gwarancje z indywidualnymi numerami pralek , ale nie sądze aby Oskarmedia wykupił od Panasonic gwarancje gdyż to za mały pionek aby Panasonic wogóle bawił się w kilka telewizorów miesiecznie podejżewam że Owskarmedia nawet nie wie co to jest tzw. śmieciowe od importu i gdzie się opłaca .
 

RheeTCT

New member
Oskar Media napisał:
Każdemu klientowi zapewniamy na czas naprawy zastępczy telewizor.
Z poważaniem,
OSKAR MEDIA

Myślę,że nie ma potrzeby zamieszczania zdjęć naszego biura,ponieważ jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę obejrzeć biuro zapraszamy.
W naszej firmie kazdy klient jest mile widziany.
Z poważaniem,
OSKAR MEDIA
No to jestem w szoku- jak dotąd macie trudności z dostarczaniem zamówionych telewizorów,a zapewniacie zastępcze?

A ja mam do Ożarowa kawałek i aż taki ciekawy nie jestem ,więc chętnie poprzestanę na zdjęciu.

ArtS - z tym PY to oczywiście pomyłek zaszedł,prawda?
A co do PX to też chyba gdzieś widziałem w MM albo EW.Ale pewności nie mam.
 
Ostatnia edycja:

analityk200

New member
Zastępczy

Myslę że Oskarmedia pisze prawdę o tym zastepczym telewizorze, klienci bardzo często oddają na recyklind stare telewizory i w wiekszości przypadków sprawne. Więc nie jest problemem zamiast wysyłać na śmieci wysłać szrot do klientów no jaka reklama :) DAJEMY ZASTĘPCZY TELEWIZOR :)
 

ROBERTXXX

New member
to oszusci nr zamowienia 111407

25 08 2008 zamówiłem telewizor do dzis nie mam ani telewizora ani obiecanego zwrotu pieniedzy, to oszuści i naciągacze, zgłaszam sprawę na polcję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarekGr

New member
Zainteresował mnie wywód na temat faktur zaliczkowych, więc sięgnąłem do źródeł -czyli Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z dnia 5 kwietnia 2004 r.). Artykuł 19 o powstaniu obowiązku podatkowego (VAT) w punkcie 11 (który jest podstawą prawną do faktur zaliczkowych) mówi: "Jeżeli przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi otrzymano część należności, w szczególności: przedpłatę, zaliczkę, zadatek, ratę, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą jej otrzymania w tej części."
Oskar pobiera całość należności przed dostawą (co również mi się nie podoba) stąd wnioskuję, że to jest przyczyną niewystawiania faktur zaliczkowych (może jest na forum jakiś prawnik albo księgowy, który mógłby to wyjaśnić lepiej?). Zresztą kupując w innych sklepach internetowych nigdy nie spotkałem się z instytucją faktury zaliczkowej. Ale jest regulamin sklepu i można się z nim zgodzić kupując albo nie zgodzić i poszukać sobie innego sklepu. Ja tu nie widzę złamania prawa.

Co do gwarancji - oczywiste jest, że gwarancję wystawia producent a nie sprzedawca (sprzedawca może ją tylko "podbić" i może to miał na myśli przedstawiciel Oskara?). To producent gwarantuje sprawność działania swojego sprzętu przez dany okres (choć nie ma takiego obowiązku prawnego). Kupiłem w Oskar (mea culpa, już za to przepraszałem :mrgreen:) kamerę Panasonic i w oryginalnym pudełku jest gwarancja "światowa" (Limited Worldwide Warranty) w języku angielskim oraz wielojęzyczna gwarancja "europejska" (Pan European Guarantee). Dla kupującego nie powinno mieć znaczenia od kogo i gdzie kupił sprzęt wyprodukowany przez producenta, ale producent może zawężać warunki gwarancji jak mu się podoba (czemu na to nikt się nie burzy?!!!:twisted:). W gwarancji "światowej" jest wzmianka, że dotyczy ona reklamowania sprzętu w krajach w których sprzęt nie został kupiony (jest to zatem "rozszerzenie" gwarancji "lokalnej"). W kraju nabycia powinno się korzystać z gwarancji "lokalnej". I dalej "Jeśli sprzęt został nabyty w jakimkolwiek państwie UE i tam też jest zgłaszana naprawa, mają zastosowanie lokalne - w stosunku do kraju naprawy - warunki gwarancji. Takie warunki są dołączone do produktu lub można je otrzymać od lokalnego dystrybutora Panasonic".
Jako drugi dokument jest dołączona gwarancja "europejska", która jest również rozszerzeniem gwarancji "lokalnej". Jest tam wyraźnie napisane "Niniejszy dokument jest niezbędny w przypadku wykonywania naprawy gwarancyjnej w krajach UE za wyjątkiem Polski, gdzie jedynym niezbędnym dokumentem do realizacji naprawy gwarancyjnej produktów zakupionych na jej terytorium jest czytelny dowód zakupu - paragon lub faktura VAT." Tak więc dla produktu kupionego w Polsce nie trzeba pokazywać przy reklamacji nic poza dowodem zakupu i nie jest istotne od kogo się to kupiło!
 

boncio1

New member
Marek chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Bo gwarancja na UE jest ważna w UE także w kraju zakupu, oczywiście poza Polską. U nas musi być specjalna polska gwarancja. Nie żebym się czepiał, ale mało ekologiczne jest drukowanie gwarancji lokalnej na każdy kraj i dodatkowo na (resztę) UE w wielu językach.
Ale w sumie to już sam nie wiem.
Z tego co pamiętam też, to w Polsce koniczny jest druk gwarancji ze stemplem i dowód zakupu. Pomijam, że w praktyce jest inaczej i nie żądają paragonu, choć mogą, bo tak stoi w warunkach gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

MarekGr

New member
Boncio1, zacytowałem zapisy z gwarancji jakie znalazłem w pudełku ze sprzętem. Jako nabywcę tylko to mnie obowiązuje i do tego się mogę odnosić. Gwarancja jest dobrowolnym dokumentem dawanym mi przez producenta i jeśli w niej nie ma innych zastrzeżeń w tym względzie, to obowiązuje mnie i producenta to co jest w niej zawarte - tylko i wyłącznie.
boncio1 napisał:
U nas musi być specjalna polska gwarancja
.
Zacytowałem zapis z gwarancji "europejskiej" - jest jak wół że wymaganym i wystarczającym dokumentem do reklamacji w Polsce jest faktura lub paragon. Kropka. Być może u innych producentów jest inaczej - ja mówię o Panasonicu.

boncio1 napisał:
Z tego co pamiętam też, to w Polsce koniczny jest druk gwarancji ze stemplem i dowód zakupu.
W przypadku Panasonica rzeczywiście jest taki wymóg ale w stosunku do gwarancji "światowej" oraz "europejskiej" (czyli jak chcę naprawić w kraju, w którym nie kupiłem tego sprzętu.)
 
Do góry