Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale ponieważ Twój bank nie wysłał pieniędzy do Oscar Media, to znaczy, że nie spełniłeś ich podstawowego wymogu dotyczącego uruchomienia realizacji zamówienia. Dlatego nie rozumiem, dlaczego o tym piszesz. Chyba tylko dlatego, że w Twoim przekonaniu dopisało Ci szczęście. I o tym chciałeś nas powiadomić.

ArtS :)
 

kieropol

New member
Zamowienie nr 111752. Dalszy ciag moich zmagan ze sklepem Oskarmedia. Po otrzymaniu maila, ze w czwartek dostawa, w piatek 12.09. otrzymam numer listu przewozowego , zadzwonilem do infolinii, Pan potwierdza, ze dzisiaj otrzymam numer listu przewozowego do odbioru osobistego w Wwie.
Od 17 .00 brak jakiejkolwiek mozliwosci dodzwonienia sie do firmy. Wysylam maila juz na nowy adres emailowy i odpowiedz, ze w ciagu 24 h odpowiedza.
dzisiaj mija 10 dzien od chwili zaksiegowania wplaty. Poinformowalem Pana Eckerta, ze jesli dzisiaj nie otrzymam numeru listu przewozowego, zgodnie z regulaminem sklepu zrezygnuje z zakupu. czekam, dzien 12 wrzesnia jeszcze sie nie skonczyl. W tej jakze blogiej nadziei czekam sobie.
 

maxus3000

New member
Mi sie udalo szczesliwie zakonczyc przygode z oskar media .

ID zamówienia: 111418

Data zamowienia: 2008-08-25 12:30:20

A dzis 12.09.2008 ok . 17 odebralem osobiscie telewizor z GARAZU pod warszawa :D . Telewizor bez zarzutu , nowka sztuka z naklejkami . Jak widac czas realizacji dlugi , ale zawsze te 200zl zaoszczedzone . Gdybym mial te 200zl to oczywiscie bym kupil w innym sklepie , ale ze nie mialem ......
Ryzyko sie oplacilo . Poprostu jest to firma ktora najpierw bierze kase a dopiero pozniej kupuje towar :p . Mam dokladny adres tego garazu w ktorym odebralem swoj tv , wiec jak ktos bylby chetny to prosze w tym watku napisac . A moj TV to Panasonic 37PX80 za 2129zl .
 

tula

New member
No To Chyba Jest Nas Wielu !!!!

Ja też jestem w takiej samej sytuacji jak wy .CZEKAM,CZEKAM......
Moż ektoś odpowie mi jak wygląda gwarancja na towary sprzedawane przez OSKAR-MEDIA.CZY TO JEST ORYGINALNA GWARANCJA-POLSKA ?
 

zbyszko74

New member
Ktoś tu pisał o zmianie właściciela, więc co można o niej uzyskać wykorzystując google wpisując UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS - obecny właściciel. Pierwsza pozycja i już w linku widać że jest w upadłości. Obecnie taki status nie widnieje. Natomiast tu jest kopia tej strony (stan na dzień 30.07.2008) zindexowana przez google z statusem firmy jako W UPADŁOŚCI:
http://209.85.135.104/search?q=cache:Ag_o3dw51-8J:www.infoveriti.pl/firma/230481/+UPWARD+FINANCIAL+COMMUNICATIONS&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&lr=lang_en|lang_pl

Sorki za tak długi link :)

Natomiast na stronie https://www.infoveriti.pl/ można sprawdzić historię firmy.

PS. Co do platnosci.pl to tak czasami to działa ze platnosci.pl długo przechowują na swoich kontach transakcje.

Pozdrawiam :)
 

analityk200

New member
Seria Px80 !

maxus3000 napisał:
Mi sie udalo szczesliwie zakonczyc przygode z oskar media .

ID zamówienia: 111418

Data zamowienia: 2008-08-25 12:30:20

A dzis 12.09.2008 ok . 17 odebralem osobiscie telewizor z GARAZU pod warszawa :D . Telewizor bez zarzutu , nowka sztuka z naklejkami . Jak widac czas realizacji dlugi , ale zawsze te 200zl zaoszczedzone . Gdybym mial te 200zl to oczywiscie bym kupil w innym sklepie , ale ze nie mialem ......
Ryzyko sie oplacilo . Poprostu jest to firma ktora najpierw bierze kase a dopiero pozniej kupuje towar :p . Mam dokladny adres tego garazu w ktorym odebralem swoj tv , wiec jak ktos bylby chetny to prosze w tym watku napisac . A moj TV to Panasonic 37PX80 za 2129zl .


Panasonic 37PX80 nie jest produktem sprowadzanym przez polskie przedstawicielstwo. Posiadasz gwarancje tylko sklepu Oskarmedia i trochę smieszna jest ta twoja oszczędność 200 zł przy kosztach obecnych napraw. Ciekawe jak to sie ma do zapewnien właściciela Oskarmedia że jego towar posiada pełną gwarancje , jak już po symbolu tego modelu widać że to kłamstwo a jeszcze dodając wniosek o upadłość z powyższego postu.. Panasonic Polska nigdy nie sprzedawał modeli PX80 i nie sprzedaje. Polecam zapoznanie sie z linkiem tego sklepu , ta sama historia jak Oskarmedia handel przed upadłościa tanim towarem, oczywiscie tez róznego pochodzenia nktelectro.bazarek.pl i co wtedy pan powie na oszzędność 200 zł ? za 200 nie dojedzie się do granicy niemieckiej a do tego jeszcze dochodzi fakt braku informacji pochodzenia tego telewizora , jak to się mówi " CHytry traci 2 razy ".

UWAGA!

W dniu 26.08.2008 sklep został zamknięty powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Część z Klientów sklepu NKTelectro.pl nie otrzymało zamówionych produktów w terminie i nie może skontaktować się ze Sprzedawcą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DTaras

New member
Witam wszystkich serdecznie.
W pierwszych słowach chciałbym zapewnić, że płatność odwrotna jest normalną sprawą i wielu jest do niej przyzwyczajona.
Firma Oskar Media jest co najmniej dziwnym tworem. Nie prowadzą korespondencji z klientami a zszokowany opisywaniem prawdziwej sytuacji na forum opinii o sklepie w portalu ceneo.pl właściciel obraża się i odrzuca zamówienie będące w realizacji karmiąc przy tym czytelników wymienionego forum swoją pobudzoną zdziwieniem wyobraźnią.
Obecnie czekam na zwrot pieniędzy. Powody z jakich dokonałem zakupu to nie tylko niska cena.
Znalazłem potwierdzenie wszystkich padających tu zarzutów plus kilka w "promocji".
I żeby nie było anonimowo
Daniel Taras, zamówienie 112612
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Analityk, skoro jesteś tak oblatany w forach, to powinieneś zauważyć przycisk Edytuj. Po co tworzysz nowe wypowiedzi jedna za drugą?

ArtS :)
 

maxus3000

New member
analityk200 napisał:
Panasonic 37PX80 nie jest produktem sprowadzanym przez polskie przedstawicielstwo. Posiadasz gwarancje tylko sklepu Oskarmedia i trochę smieszna jest ta twoja oszczędność 200 zł przy kosztach obecnych napraw. Ciekawe jak to sie ma do zapewnien właściciela Oskarmedia że jego towar posiada pełną gwarancje , jak już po symbolu tego modelu widać że to kłamstwo a jeszcze dodając wniosek o upadłość z powyższego postu.. Panasonic Polska nigdy nie sprzedawał modeli PX80 i nie sprzedaje. Polecam zapoznanie sie z linkiem tego sklepu , ta sama historia jak Oskarmedia handel przed upadłościa tanim towarem, oczywiscie tez róznego pochodzenia nktelectro.bazarek.pl i co wtedy pan powie na oszzędność 200 zł ? za 200 nie dojedzie się do granicy niemieckiej a do tego jeszcze dochodzi fakt braku informacji pochodzenia tego telewizora , jak to się mówi " CHytry traci 2 razy ".

UWAGA!

W dniu 26.08.2008 sklep został zamknięty powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Część z Klientów sklepu NKTelectro.pl nie otrzymało zamówionych produktów w terminie i nie może skontaktować się ze Sprzedawcą.




Uwielbiam osoby ktore wiedza lepiej odemnie co ja posiadam , Do telewizora dolaczona jest europejska gwarancja , czyli takze i polska . A co do tej dystrybucji to dziwne , bo na tylniej plakietce na TV widnieje ostrzezenie po POLSKU :p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Maxus, obawiam się, że nie masz racji. Gwarancja europejska nie zawsze jest w Polsce honorowana. A ostrzeżenie po polsku? No cóż, to jeszcze nie dowód na dystrybucję w Polsce. Zadzwoń do Panasonic Polska, a sam się przekonasz, co posiadasz.

ArtS :)
 

zbyszko74

New member
Do sukcesu przy tych cenach jakie mają w oskarmedia wystarczyłoby tylko dwóch spraw:

1. Płatności: akceptowanie przelewu, przy odbiorze, karty płatnicze
2. Kontakt i czas reakcji na zapytania skrócony max do 24 godzin zegarowych nie roboczych.

Co do wcześniejszego mojego postu to nie chodziło mi oto że obecny właściciel jest w likwidacji lecz że był w likwidacji. Aczkolwiek takie żonglowanie spółkami też nic dobrego nie wróży.

Pozdrawiam :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
maxus3000 napisał:
Uwielbiam osoby ktore wiedza lepiej odemnie co ja posiadam.

Czasami warto posłuchać "tych osób" :D

Tak właśnie kończą się zakupy w takich firmach jak Oskarmedia !!!
Życzę powodzenia, jak przyjdzie Ci zareklamować sprzęt. Ciekawe jaki będzie czas reklamacji w Oskarmedia, 2-3 miesiące? Czy może dłużej? :-D
O ile firma jeszcze będzie istnieć i będzie możliwość oddania sprzętu do serwisu.

Kupiłeś u "badziewiaków" oszczędzająć kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych. Zobaczymy co będziesz pisał jak będzie trzeba odstawić sprzęt na serwis :cool:
Oj ludzie ludzie... Kiedy Wy rozumu nabierzecie...:hmm:
 

RheeTCT

New member
Już dawno i wielokrotnie była o tym mowa,że serwis Panasonica nie robi żadnych problemów i honoruje gwarancję europejską.Jako jeden z nielicznych jeśli nie jedyny.
Chyba,że macie jakieś nowe wieści?
 

johnnyw81

New member
masz rację - tylko z tego co dowiedziałem się na infolinii, to jeśli produkt nie jest z tego rynku to koszt sprowadzenia części pokrywa klient nie serwis - gwarancję jak najbardziej uznają, poza tym jednym "ale".
 

RheeTCT

New member
Oczywiście chodzi o części ,których nie mają w naszym serwisie.Ponieważ wersje zagraniczne różnią się od polskich zwykle tylko tunerami DVB-T ,to musiałby się akurat on popsuć,żeby takie sprowadzanie było konieczne.
 

analityk200

New member
Seria Px80

Niestety gwarancja telewizora seri PX80 jest tylko honorowana z paragonem lub fakturą zachodniego sprzedawcy, gdy np. telewizor posiada dowód zakupy z polski a jest pochodzenia zachodniego tak jak ten PX80 serwisy automatycznie wydają decyzje o wymianie sprzętu ( tak robi serwis JVC SHARP SAMSUNG również ) wówczas taki sklep jak Oskarmedia przyjmie 3, 5, 10 takich telewizorów ale gdy będzie więcej po prostu ogłosi upadłość. Serwisy polsich dystrybutorów teoretycznie naprawiają, ale w 99% wydają decyzje o wymianie nawet jak jest to błachostka. Ale co to daje jak sklepu spółka z.o.o. już nie ma :) Teoretycznie gdy sklep istnieje a znudzi się klientowi taki telewizor wystarczy zawieść do serwisu powiedzieć że burczy albo że wyświetla niedokładną liczbe barw ( sami nie podjadą do takiego telewizora i mogą obciążyć klienta kosztem dojadu w 99% przypadkach tak robią ) raczej napewno dadzą opinie o wymianie i spokojnie można oddać taki telewizor do sklepu Oskarmedia :) Z tym że Oskarmedia chyba zastrzega że trzeba przez nich dokonywać napraw (door to door only oskarmedia ) wówczas jasno dają do zrozumienia że nie masz co dzwonić do takich serwisów dystrybutorów nie będą honorować opinii z takich serwisów ale gdy sewis naprawi to bedą im wdzięczni :)
 
Ostatnia edycja:

kieropol

New member
Witam,
dzisiaj odwiedzilem siedzibe firmy pod adresem podanym na stronie internetowej. Zastalem troje mlodych ludzi, chetnie rozmawiajacych i nie robiacych zadnych problemow przy wyjasnianiu wszystkich kwesti. Firma istnieje, jest mala ale dziala, brak jakichkolwiek znamion, ze jest to firma krzak. Wyjasniono mi , dlaczego jest opoznienie w dostawie mojego telewizora, a wiaze to sie z przsunieciem terminu dostawy przez Samsung Polska. Dostawa jutro, odbior w srode w siedzibie firmy. Apropo odbioru , ze jest to w garazu, to chyba nieporozumienie. Na garaz to zupelnie nie wyglada, bylem i widzialem. Poruszylem kwieste kontaktu z klientami, ze dla klienta wazny jest kontakt z firma, odpisywanie na emaila i wyjasnianie, skad biora sie problemy , opoznienia i inne rzeczy. Sugerowalem takze, w sprawie gwaracji przy kazdym przedmiocie bylo napisane jakim rodzajem gwarancji jest objety ten towar ( euro gwarancja, polska gwarancja dystrybutora czy inna), taka informacja zamknela by spekulacje na ten temat. Co do cen to firma oszczedza na kosztach, maly personel, ale cos za cos. To tyle, a zeby nie byc posadzony o zwiazki z tym sklepem, to informuje, ze jest to moj pierwszy zakup w sklepie internetowym, nie mam zwiazkow z zadnymi innymi sklepami tej branzy, moje zamowienie ma nr 111752 i jestem z Wwy, co pozwolilo mi szybko odnalezc firme Oskar.
Pozdrowienia
 

DTaras

New member
Niewiem gdzie byłeś i co widziałeś
Firma Oskar prosi mnie o dane do przelewu zwrotnego, oczywiście wysyłam te dane. Odpowiadają mi na maila czyli czytają jego treść a nastepnie wysyłają info, że zamiast wysyłać ponaglenia mam pilnie przesłać dane do przelewu...
Co o takiej sytuacji powiesz ???
Podejrzewam ze dałeś się zaczarować tym młodym ludziom..
 
Do góry