Skąd taka jakość ?

GracX

New member
Bez reklam
wczoraj oglądałem prometeusza prawdę mówiąć avatar czy avengers w moim odczuciu lepiej wypadają.. nie mniej te 3 filmy jak dla mnie na chwilę obecną top3 w kwesti obrazu fabułę pomijam
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kamery lepsze mieli w Prometeuszu a w Avatarze i Avengers byly bardziej widowiskowe efekty,bylo ich duzo duzo wiecej i ekran byl bez czarnych pasow dlatego filmy wygladaly bardziej WOW.
Ja bym jeszcze dodal do listy Transformers 2 (wersja Imax - wstawki bez czarnych pasow) ,Transformers 3 ,2012 i musze jeszcze zobaczyc Mroczny Rycerz Powstaje.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Avatar zajmuje cały ekran 16/9 a np taki prometeusz jest z pasami, więc jak ktoś patrzy na wielkość obrazu to ten pierwszy lepiej wygląda przez sam fakt większej powierzchni obrazu.

Jeśli chodzi o avatar to uważam że obraz jest pozbawiony szumów i to może ludziom się podobać, jest jednak zbyt miękki, bardziej mu do upscalu. Tak jak napisał kolega Piramida, wstawki IMAX w Batmanie czy transformers 2 to jest dopiero jakość, przy nich avatar to taki upscalik. Przy avatarze musiałem dodać ostrości w tv, inaczej obraz wydawał mi się miękki.

Natomiast filmy które robią na mnie wrażenie to te, które bez dodawania ostrości w tv mają dobre wypełnienie szczegółami, gdzie widać że naprawdę nie brakuje ostrości.
W przypadku Prometeusza czy np Piraci z Karaibów 4 obraz można oglądać dosłownie na centymetry od tv i nic nie jest rozmazane. Nawet zdj. wyciągnięte z filmu to pokazują. Poniżej piraci z Karaibów 4, jest to zrzut ekranu filmu ale obraz jest tak ostry, że wygląda jak zdjęcie.
28168308.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio ogladalem Contagion (obraz w 16/9) i bylem pod wrazeniem ilosci szczegulow w filmie a w scenie w labolatorium widac bylo dokladnie kazde narzedzie.
Czekam z niecierpliwoscia na telewizory 4k w rozsadnej cenie.Beda skalowaly blu-ray do 4k wiec nawet to bedzie wygladalo rewelacyjne nie mowiac juz o filmach dostepnych w takiej rozdzialce.Trzeba bedzie kupowac minimum 60 cali ( u mnie 3m do telewizora ).
Podobno mialy pojawic sie juz w tym roku tylko cena ponad 20 patykow.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Swoja droga czy wie ktos jak ma sie nazywac odtwarzacz stacjonarny majacy standard 4k (na razie widzialem tylko blu-ray skalujacy do 4k) i jaka nazwe beda mialy plyty w takiej rozdzialce ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jednak jak ktos ma kase to taki telewizor jest dobrym rozwiazaniem.Dokupuje sobie bluray ze skalerem do 4k i ma :
1.Filmy na bluray w lepszej jakosci.
2.Filmy z serwisu Vimeo i Youtube w 4k.
3.Oglada zdjecia w super jakosci.
4.Gry typu Battlefield 3 czy F1 2012 na PC wgniatalyby w ziemie.
5.Przy zakupie kamerki 4k moze krecic wlasne filmy i ogladac na telewizorze.
 

GracX

New member
Bez reklam
jak zrobili te filmy bez pasów? w wersji imax? gdzie taką wersję wychaczyć? nie ma żadnego efektu rozciągnięcia?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Po prostu wpisujesz w wyszukiwarce Transformers Revenge of The Fallen IMAX 1080p.
Niestety wstawki bez czarnych pasów są tylko co jakiś czas i w sumie trwają może z 10-15 min z całego filmu.
 

jurass

Banned
Ale o co Wam w ogóle chodzi z tymi czarnymi pasami? Filmy kinowe nakręcane są w szerokich formatach od dziesięcioleci, to nic nowego. Takie proporcje bardziej odpowiadają naturalnemu polu widzenia ludzkiego wzroku. Poza tym trzeba było głosować portfelem i nie lecieć do sklepu po szerokie monitory i telewizory jak się zaczęły pojawiać, to może format 4:3 utrzymałby się dłużej. :p
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nowy batman co niedługo zawita na BR również pewnie będzie miał wstawki IMAX i to chyba nawet całkiem dużo. Co do Transformers 2 w PL wersja IMAX nie wyszła i poza ściągnięciem z neta pozostaje tylko kupno z allegro czy też z innego kraju. Uważam jednak ze transformers nie jest warte świeczki bo tych wstawek imax to chyba z 3 min całego filmu.

Na mnie i tak zresztą największe wrażenie wywarły Prometeusz i Piraci z Karaibów, oba kręcone kamerami Reda. Dopiero teraz dostrzegam różnice w stosunku do DVD.. ta jest już potężna.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Filmy z czarnymi pasami na ekranie 16/9 to dla mnie porażka.Niedługo może zaczną wychodzić gry z czarnymi pasami na monitorze 16/9 !!!
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Koledzy młodzi zapewne, więc z historią kinematografii niezaznajomieni, chociaż wszystko jest pod palcami. Formaty szersze niż 16:9 (1.85:1), czyli dające "czarne pasy" na monitorach 16:9 i 16:10 to nie wymysł ostatnich lat. Format 2.39:1 charakterystyczny dla współczesnych anamorficznych produkcji kinowych (i BD) to używany od wczesnych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku format anamorficznych filmów 35 mm. Cieszcie się, że Wam naprodukowali monitorów 16:9 i 16:10, bo na 4:3 to dopiero byłyby CZAAAARNE PAAAAASY!
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To ze foramt 21/9 jest juz dluzszy czas nie zienia faktu ze duzo osobom po prostu nie odpowiada.
Co ciekawe 2 najlepsze wizualnie filmy na swiecie - Avengers i Avatar nie sa w tym formacie tylko w 16/9.
 

jurass

Banned
To też nie jest rozwiązanie, bo będziesz wtedy miał czarne, albo co gorsza kolorowe pasy (jeśli nie oglądasz w ciemności) nad i pod telewizorem. :lol:
 
Do góry