Siła sygnału anteny satelitarnej...

eedviking

Banned
Siła sygnału to pryszcz, ważniejsza jest jakość sygnału.
Ja mam - Siła:43 ; Jakość 71 i śmiga aż miło [dekoter nc+, antena 90 ,konwerter dual]. ( ostatnie wiaterki musiały leciutko ruszyć antenę). :D

Parametry "Siła" i "Jakość" wskazywane przez odbiorniki satelitarne nie są żadnymi zmierzonymi wielkościami fizycznymi. Wynik zależy w dużej mierze od fantazji firm przygotowujących oprogramowanie. Niektórzy dla zadowolenia użytkownika "ustawiają" 100%, jeśli tylko odbiór jest bez zakłóceń.

Jak ustawiałem antenę, otóż w/g tego poradnika.
http://www.archiwum.hdtv-sat.eu/techniczne_montaz2.htm
Niestety, żal mi było dać 150zł, więc męczyłem się ponad 1,5 godziny. :mrgreen:

Mysle ze miernikiem sygnalu daloby się lepiej ustawić.

Prezy for HDTV - Tapatalk

Zdecydowanie tak, tylko taki, którym się dobrze ustawi to koszt od 400zł do góry, te pizdryki po kilka złotych, to strata kasy i czasu. ;)
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej popatrzeć o ile oczywiście mieszkasz w bloku , jak są ustawione anteny sąsiadów. no gorzej jest jak mieszasz w domku i to jeszcze oddalonym od innych. Tak jak pisał wyżej ed... nie ma sensu kupowanie żadnych mierników bo te dobre sa zaje.. drogie. Korzystanie z usług monterów .. no można ale ja wolałem wydać zaoszczędzona kaskę na kilka dobrych browarków i pobawiłem się jakąs godzinkę z okładem ustawiając antenę . I tak chyba ze trzy razy bo tyle razy zmieniałem lokum. A wynik taki jak na fotce. tak jak pisałem antenę mam 80 m-ki corab i konwerter , chyba Inverto. wszystko z wiadomego portalu aukcyjnego. Acha , jeszcze jedno . Oczywiście siła i jakość jest wazn ale chyba najważniejszym parametrem jest poziom BER czyli stopień błędów-rzecz jasna czym niższy tym lepiej
 

Attachments

  • WP_20150730_003.jpg
    WP_20150730_003.jpg
    31,3 KB · Wyś: 628
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie zrób jak pisze awgust. JA miałem ciekawy przypadek. Oczywiście przed zakupem całej instalacji naczytałem się sporo i zdecydowałem, ze zrobię to sam, łącznie z montażem i ustawieniem. Zamontowałem, ściągnąłem kilka malutkich programów do obliczania kąta, azymutu, itp. Popatrzyłem jak maja ustawione sądzie, poszedłem na dach z wielkim kątomierzem, itd. Stwierdziłem, że będzie ok. włączam dekoder - zero sygnału. Oczywiście kilkakrotnie wchodziłem na dach i delikatnie zmieniałem ustawienia, ale się poddałem i zadzwoniłem po fachowca. Gość przyszedł, wyciągnął miernik i twierdzi, żę wszystko powinno być ok, ale sygnału brak. Okazało się, że kabel antenowy włożyłem w domu nie w to gniazdko co trzeba. Po przełożeniu zarówno siła jak i jakość była na 90 kilka %, ber też OK. Facet pośmiał się razem ze mną, przyznał, że antenę ustawiłem dobrze, coś tam jeszcze pogmerał, by było na 100%, ale skasował 50 zł. :D
 

MarcinS80

New member
Mi chodziło o wypowiedzenie się ludzi co mają Cyfrowy Polsat ale dzięki na pewno co piszecie wykorzystam !!!..W poradniku poczytałem że jest kabel do kablówki i do anteny satelitarnej. Ja mam jakiś:CONOTECH RG6-U Coaxial cable 75 Ohm.Pewnie chodzi o te ohmy czyli przepustowość ??
 

eedviking

Banned
Najlepiej kupić dobry przewód i mieć spokój na lata. Polecam przewód koncentryczny 75 Ohm Triset-113, albo TRISET-113 PE, mają jedno z lepszych ekranowań.
Ten co masz też się nadaje. Obydwa stosuje się do Tv naziemnej, Sat i Kablówki.
Najważniejsze, aby nie kupować żadnej chińskiej szmiry. :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Triset jest niezłym kablem ,z tym że jest dość sztywny .W przypadku tego kabla dobrze jest użyć specjalnego złącza F
Jest złącze duńskiej firmy Cabelcon ,jest to złącze samokompresyjne praktycznie po założeniu na przewód nie można go ściągnąć
 

marstef

Member
Bez reklam
Wg mnie zrób jak pisze awgust. JA miałem ciekawy przypadek. Oczywiście przed zakupem całej instalacji naczytałem się sporo i zdecydowałem, ze zrobię to sam, łącznie z montażem i ustawieniem. Zamontowałem, ściągnąłem kilka malutkich programów do obliczania kąta, azymutu, itp. Popatrzyłem jak maja ustawione sądzie, poszedłem na dach z wielkim kątomierzem, itd. Stwierdziłem, że będzie ok. włączam dekoder - zero sygnału. Oczywiście kilkakrotnie wchodziłem na dach i delikatnie zmieniałem ustawienia, ale się poddałem i zadzwoniłem po fachowca. Gość przyszedł, wyciągnął miernik i twierdzi, żę wszystko powinno być ok, ale sygnału brak. Okazało się, że kabel antenowy włożyłem w domu nie w to gniazdko co trzeba. Po przełożeniu zarówno siła jak i jakość była na 90 kilka %, ber też OK. Facet pośmiał się razem ze mną, przyznał, że antenę ustawiłem dobrze, coś tam jeszcze pogmerał, by było na 100%, ale skasował 50 zł. :D

Dokładnie to sam zrobiłem u brata kilka dni temu. Na początku się poddałem. Nie dawało mi to spokoju, bo przecież to musiało działać... Wróciłem na drugi dzień i po kilku minutach padłem ze śmiechu na podłogę :)
 

MarcinS80

New member
Ja jak kiedyś ustawiałem antenę to zabrałem na dach mały telewizor dekoder i tak się elegancko ustawia he.No ale nie mieszkam w bloku 10-cio.piętrowym...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez kiedys bralem mały telewizor na dach, dobry sposób, ale u mnie raczej sprawdzał się przy sygnale telewizji naziemnej analogowej
 

MarcinS80

New member
Troszkę inny temat teraz.Mam kilka filmów na laptopie i pytanie jak oglądać na tv.Przez kabel HDMI puszczając na laptopie? czy lepiej na pendrivera i bezpośrednio do tv i tak puszczać? w jaki sposób uzyskac lepszy obraz ?

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Jak masz dobry TV to z pena bedzie ok. Przy starych TV lepiej przez HDMI pod warunkiem ze laptop jest lepszej generacji

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

MarcinS80

New member
TV mam taki:Telewizor SAMSUNG LED UE32J5600 SMART 400Hz (5546767650) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie wiem co to jest jeszcze te CI CARD z tyłu TV ale się dowiem,laptop troszkę starszy :Samsung RV511 - stylowy laptop w atrakcyjnej cenie. Samsung RV511 (NP-RV511-A01PL). benchmark.pl
I teraz takie pytanie bo on ma max wyświetlanie na ekranie 1366x769 i jak puszczam na nim film np 1920x920 to na TV pokaże mi film w 1920x920 ? czy tyle ile może max laptop???oczywiście przez HDMI.Nie mam chwilowo Pena o takiej pojemności i puszczam z lapa.Kolejne pytanie czy program do filmu na lapie ma też znaczenie???
 

Rafal7

Banned
Tak na tv pokazuje Ci full hd ponieważ laptop wykrywa ekran o większej rozdzielczości, oczywiście monitor w laptopie musisz mieć wyłączony, a obraz podać na sam tv.
Najlepiej to kupić dysk zewnętrzny i filmy odpalać bezpośrednio z dysku na tv.
 

prezy

New member
Bez reklam
No niestety jezeli laptop nie ma FHD to da sie wyswietlic obraz na TV ale bedzie przyciety albo nie zapelni calego ekranu. Jezeli dasz razdzielczosc proporcjonalną do FHD obraz bedzie na calym ekranie ale przeskalowany

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

MarcinS80

New member
Zdecydowałem się kupić obudowę do dysku twardego 2,5 calahttp://allegro.pl/obudowa-dysku-2-5-usb-ide-ata-aluminiowa-etui-i5519297778.html a taki dysk mi został 40 Gb i powinno działać bo brat tak zrobił a dyski te stare za grosze idzie kupić..Napisze czy się udało..
 
Do góry