Siła sygnału anteny satelitarnej...

MarcinS80

New member
Postanowiłem się tu trochę porozglądać na tym forum bo zakupiłem wczoraj telewizorek Telewizor SAMSUNG LED UE32J5600 SMART 400Hz .
Ma ktoś taki tv? mam też nowy dekoder Cyfrowego polsatu Sagemcom ESI88 hd ale mam normalną antenę i konwekter.Problem taki że mam 58 % siły sygnału i odbieram tylko 1 kanał HD,czy kupno konwektera HD i anteny HD polepszy jakość i moc?? sygnału?słyszałem że to nic nie daje ale pewnie wiecie więcej....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
radzę założyć tą większą antenę , a konwerter raczej też bym wymienił dla świętego spokoju. Podałeś że siła wynosi 58% , a jaka jest jakość sygnału?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja proponuję zakup zwykłej tzn okrągłej anteny , min. 80 cm i jakis dobry , firmowy konwerter z niskim poziomem szumów. Potem trochę roboty przy ustawianiu i masz święty spokój. Pamietaj ,ze delikatne ruszenie konwerterem i obraz może być albo rewelacyjny albo od razu kaszana
 

MarcinS80

New member
Siła 58% a jakość piszę :Wysoka jaka jakość sygnału.Ale nie wiem czy jest większa bo nie wiem jak oni sobie to napisali:Zła,dobra,bardzo dobra i wysoka???a konwekter to jaki inny???zmienię antenę.
 

prezy

New member
Bez reklam
Na początek to bym zaczął od porządnego ustawienia anteny. Jeżeli to nie pomoże to modernizacje zaczynamy od konwertera potem talerz itd

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Konwerter Televes jest jednym z lepszych i sprawdza się z antenami 80/90-tkami . Jeżeli będziesz kupował to weź Twina bo z tego co pamiętam Sagemcom jest dwu głowicowy i ma dysk więc będziesz miał możliwości oglądania i nagrywania innych kanałów.
 

MarcinS80

New member
Dobra,dzięki za info,rano posprawdzam siłe poruszając jeszcze anteną na wszelkie sposoby i podam jaki dokładnie mam konwekter,jak będzie to samo to zmienię antene na tą większą i napiszę.A jak nie to koszt 70zł nowy konwekter he.Dzięki jeszcze raz i do jutra....a co do anteny to jakie polecacie??
 
Ostatnia edycja:

MarcinS80

New member
Udało mi się ustawić na tym co miałem 59% siły i mam więcej programów HD ale jeszcze będę się bawić z większą anteną...
 

MarcinS80

New member
Ta pierwsza czyli 56 na 63 cmm,będę zmieniał na tą większą,być może ja znajduję się w takim miejscu że nie będzie lepszego odbioru.Ale pierwsze piętro jest .Antena koło okna.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że większa czasza da zawsze więcej ; zapasu sygnału ; na złe warunki atmosferyczne . Jestem pewny że przy większych opadach deszczu , śniegu będziesz miał problemy z prawidłowym odbiorem kanałów.
 

MarcinS80

New member
Antena zmieniona,udało mi się ustawić na 60%,to chyba MAX na tym moim starym zestawie he,zobaczę jak się sprawuję przy wietrze i złej pogodzie,chwilowo na tym zostaje bo mam prawię wszystkie programy HD.Ale i tak zmienię na nowszy zestaw bo ten pewnie będzie szwankował...
 

MarcinS80

New member
Też tak myślę ale nie mam a nie znam nikogo kto ma w pobliżu.Chciałbym się dowiedzieć od ludzi co mają ten sam dekoder jaką mają siłę sygnału i jak ustawiali i jaka antena...
 
Do góry