[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, zgadza się. Czasami żona usłyszy, a warto też dodać, że w ślepych testach często zagorzali audiofile również polegają i o tym też warto pisać.
Trzeba gdzieś wypośrodkować, a nie dawać się omamiać.
W pewnym momencie zaczyna się zwyczajne oszustwo (trudno to inaczej nazwać), jak w wielu branżach.
Idąc to drogą - finansowej piramidy, brakuje jeszcze stolika za 30tyś.
Ktoś mi napisze, że słyszy różnice? Bo w testach "recenzent" słyszał.
Bynajmniej nie piszę bezpośrednio o tym "illuminati" - swoją drogą nazwa wiele mówiąca ; )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, niekiedy kabel kosztuje kosmiczne pieniądze a nic nie wnosi...
Są ludzie co słyszą lub nie słyszą kabli. Słyszą to mają na co dodatkowo pieniądze wydawać... ;-)
Ja tam jak słyszę lub widzę zmianę na plus to wydam jak nie słyszę to jedynie dla wyglądu aby mi się oczy cieszyły niekiedy coś kupie pomimo iż nie wprowadza to w moim audio-video żadnej zmiany ani na plus ani na minus... ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Warto tez dodac ze niektororzy poprostu nie potrafia sobie wyobrazic dlaczego wymiana kabla zasilajacego ma poprawkc dzwiek. Skoro wtyki w gniazdku ma z najgorszej miedzi lub stalowe miedziowane, kabel zasilajacy pewnie z aluminium. O jakosci transformatora i dziesiatki razy latanej linii napowietrznej nie wspominajac.

Dlaczego wstawienie czegos "z super materialu" w srodek "calego dupowatego toru" ma poprawic dzwiek? Niech ktos wkoncu to wytlumaczy to moze wiekszosc ludzi uwiezy ze to poprawia dzwiek. Bo jak narazie nikt nigdzie tego nie udowodnil. Jedyny dowod to opinie tych co wydali kupe kasy na kable zasilajace i "bynajmniej" popadli w efekt placebo.

Dlaczego w reklamie kabla nie ma np. Wykresu dzwieku dla zwyklego kabla OFC a dla kabla "hi end" (aby bylo widoczne ze ten kabel.podnosi np. Zakres wysokich tonow) Nie wieze w bajki ze nie da sie tego zmierzyc. Dlaczego nikt nie pomierzy i nie wstawi porownan?

Proste rzeczy, udowodnic wplyw kabla na na dzwiek. Dokonac pomiaru.

Sorry dyzio za oftop ale niestety bede tym niewiernym Tomaszem, poki "nie wsadze swojego wlasnego palucha".

Reduktor szumu udawadnial ze kable nie maja znaczenia przy sygnale cyfrowym, a wystarczy wejsc na drugie forum w dzial Hi End i poczytac jak ludzie kable zasilajace zmieniaja od ROUTEROW aby poprawic dzwiek z DLNA.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo ale wystarczy poświecić swój czas i iść do sklepu, umówić się na test jakiś droższych kabli z droższymi kolumnami jak i elektroniką i się przekonasz czy to jest sens czy też nie.. I nie trzeba być Tym Tomaszem bo w tym wypadku lepiej było lepiej uwierzyć.. w przypadku kabli, elektroniki, kolumn trzeba sprawdzić i to nie podlega dyskusji.. bo nie wszystko co drogie to jest lepsze od czegoś tańszego.. a w przypadku kabli to zupełnie inna bajka bo tu nie chodzi o to czy jeden jest lepszy od drugiego, tylko ile w nosi do tego systemu co masz.. bo jeden odejmuje coś, drugie dodaje, trzecie zostawia neutralne , a inny zrobi na odwrót.. jeden gra z natury łagodniej, a inny ostrzej kwestia co kto potrzebuje.. jak masz np Marantza elektronike i kolumny powiedzmy Paradigimy, Focale czy Triangle to nie kupisz do tego kabli Wireworlda.. a dlaczego? Idź i sam się przekonaj dlaczego.. Tylko trzeba trochę tego posłuchać i czasu poświęcić..
Tylko zawsze się zastanawiam że nie razi ludzi jak inni piszą, że kolumny za 2 tys to rozpier... i szczęki zbiera się po 3 dni... amplitunery za 3-4 tys pięknie grają w stereo (gdzie jak masz znajomego elektronika który jest w tym biznesie) to niech Ci powie ile jest kasy włożonej w stereo w takim amplitunerze i sobie zadasz sam pytanie czy to jest możliwe żeby tak pięknie taki czy inny amplituner zagrał.. i takie rzeczy nie drażnią.. ? Nie dziwi Cię że jak dzwoni się do Horna i pytasz o dobrze grający amplituner w stereo to mówią żeby brać starsze modele ???

DYZIO kiedyś Ci już pisałem ale raz jeszcze napiszę gratuluję Ci sprzętu i bardzo szanuje takie osoby jak Ty, które spełniają swoje marzenia, które na swój sposób kochają i wydają ciężkie zarobione pieniądze na coś co niektórzy nie wierzą... ważne że Ty w to wierzysz i słyszysz te różnice , a tym samym sprawiasz sobie i rodzinie przyjemność.

Ps. Sorki że napisałem w Twoim wątku ale za bardzo szanuje takie osoby jak Ty żeby przemilczeć pewne sprawy pomimo że nie dyskutuje na tym forum oficjalnie na temat kabli itp.. jedynie na privie rozmawiam z kilkoma użytkownikami na ten temat..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja to jeszcze kiedyś chciałbym znaleźć takie tuleje, jak te drewniane w Iluminati lub w Furu. Przepraszam, za zaśmiecanie tematu.
furutech-nanoflux-speaker-cable.jpg


U Dyzia to już tyle sprzętu się przewinęło, jak w niejednym dobrym salonie audio;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek ja tylko o jedno prosze, niech ktos wytlumaczy dlaczego kabel zasilajacy moze "lepiej grac" od tych zwyklych ale wykonanych dobrze.

Co taki kawalek kabla wnosi do ukladu - jakie wlasciwosci Fizyczne, chemiczne, biologiczne lub magiczne. Tylko to...
Bo nikt niegdzie o tym nie pisze, wiec albo to wielka tajemnica ktorej nie mozna zmierzyc mikrofonem albo magia.

A co do komentarzy ze dla jednych sprzet za 3tys. gra tak ze kopara opada to nic dziwnego. Bardzo prosto ci to wytlumacze. Jak czlowiek nie zna lepszych rzeczy to jest arcy szczesliwy z tego co ma lub z zazdrosci nie dopuszcza faktu do siebie ze moze byc cos lepszego. Moj dziadek w tym roku skonczyl 72lata i w tym miesiacu pierwszy raz w zyciu kupil sobie Nowy samochod (dodam ze bylo to jego marzenie) Toyota yaris. Jest szczesliwy bo ma mega super nowy samochod oczywiscie podstawke - bez pakietow za 60 tysiecy. Jest w bledzie? <pytanie retoryczne>.

Z checia umowilbym sie na odsluch kabli aby nakarmic swoja ciekawosc, ale niestety nie znam sie na tym i zrobilbym z siebie glupca w salonie, a po drugie nawet nie mam pojecia gdzie takie testh przeprowadzic moze trojmiasto - jakis salon...
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z kablami to jest tak, że trzeba spróbować. Też na początku byłem sceptyczny ale pamietam jak wpiąłem pierwszego Wireworlda i usłyszałem... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ja powiem tak jest to firma która robi jedne z najładniejszych kabli :- ) najładniejsze to kwestia gustu :) choć ja nie jestem zwolennikiem tej firmy.. mam na myśli brzmienie, a przynajmniej te które miałem możliwość odsłuchu i w tych systemach co były stosowane..

Lolo samo czytanie nic Ci nie da... prosty przykład wiele razy były ślepe testy tv i w większości wypadków tv najlepsze na papierze i fizycznie przegrywały z tv dużo słabszymi :) dlaczego tak jest, nikt tego na razie nie potrafił sensownie wytłumaczyć..
Tak jak Dyzio pisze trzeba dużo słuchać z różną elektroniką, bo pamiętaj jeszcze o jednym jeśli dany kabel nie pokaże nic szczególnego w jednym systemie to w cale nie musi oznaczać że jest zły, a może tylko tyle oznaczać, że w tym konkretnym systemie się nie sprawdził..
Ja tak jak zawsze pisałem z kablami zasilającymi nie bardzo słyszę mam trochę droższe ale w sensownych cenach(choć pewnie dla niektórych i te są chorymi cenami),że tak powiem, natomiast to nie oznacza, że nie wierzę w ludzi którzy słyszą takie różnice i kupują drogie kable zasilające.

Co do testów to w Trójmieście masz choćby tak fajny sklep jak Albatros i to w Gdyni jak i w Gdańsku są te sklepy.. :) i kable mają rożne nawet Siltechy, które koszmarnie kosztują najwyższe serie.. zresztą firma bardzo uznawana na świecie a pracuje w niej zaledwie kilkanaście osób i sami wszystko robią włącznie z badaniami , które robią we własnym laboratorium.. i jak widać można robić w tak małej firmie dobre kable - tylko niestety nie są tanie..

Dyzio a z ciekawości sie pytam jak wymieniasz kable to odsprzedajesz stare czy w rozliczeniu zostawiasz jak kupujesz nowe? Bo w takim kraju jak RP to niestety drogie kable nie są zbytnio popularne.. choć ludzie kupują i to za mega pieniądze..


Krzychu ten kabelek co wkleiłeś to Furutech lineflux ? Czy coś podobnego?
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kable zasilające staram się kupować firmowe i znane. Zresztą tak też robię z pozostałymi elementami systemu. To w pewnym sensie inwestycja i jest o wiele łatwiej przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży. Np MA8000 po ponad roku kiedy był u mnie oddałem za identyczną cenę jak kupiłem (od tamtej pory wzrosła cena detal). Miałem cztery kable Furutech, dwa pożyczył znajomy i odkupił ode mnie. Teraz mam dwa Furutechy (modnobloki), dwa TA mm2x i jeden QSW na srebrze - mało znana marka ale tak się dobrze skomponował z Luminem, że został. Dodatkowo głośnikowe TA MM2. Jak sprzedawałem jeden TA na giełdzie to raptem zajęło mi to 3 dni i dodatkowo wyszedłem chyba z 500 złotych na plus :).
Podobnie było z kondycjonerami Gigawatt. Na odsprzedaży każdego ok 1000 złotych na plus :)
 

collider

New member
Bez reklam
Warto tez dodac ze niektororzy poprostu nie potrafia sobie wyobrazic dlaczego wymiana kabla zasilajacego ma poprawkc dzwiek. Skoro wtyki w gniazdku ma z najgorszej miedzi lub stalowe miedziowane, kabel zasilajacy pewnie z aluminium. O jakosci transformatora i dziesiatki razy latanej linii napowietrznej nie wspominajac.

Dlaczego wstawienie czegos "z super materialu" w srodek "calego dupowatego toru" ma poprawic dzwiek? Niech ktos wkoncu to wytlumaczy to moze wiekszosc ludzi uwiezy ze to poprawia dzwiek. Bo jak narazie nikt nigdzie tego nie udowodnil. Jedyny dowod to opinie tych co wydali kupe kasy na kable zasilajace i "bynajmniej" popadli w efekt placebo.

Dlaczego w reklamie kabla nie ma np. Wykresu dzwieku dla zwyklego kabla OFC a dla kabla "hi end" (aby bylo widoczne ze ten kabel.podnosi np. Zakres wysokich tonow) Nie wieze w bajki ze nie da sie tego zmierzyc. Dlaczego nikt nie pomierzy i nie wstawi porownan?

Proste rzeczy, udowodnic wplyw kabla na na dzwiek. Dokonac pomiaru.

Sorry dyzio za oftop ale niestety bede tym niewiernym Tomaszem, poki "nie wsadze swojego wlasnego palucha".

Reduktor szumu udawadnial ze kable nie maja znaczenia przy sygnale cyfrowym, a wystarczy wejsc na drugie forum w dzial Hi End i poczytac jak ludzie kable zasilajace zmieniaja od ROUTEROW aby poprawic dzwiek z DLNA.


Kable to szarlataneria ;).
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Z tego co kolega Dyzio napisał, wynika że ludzie nie kupują tego w ciemno tylko ówcześnie testują. Nie można z góry pochopnie zakładać, że coś działa lub nie działa jeśli samemu się tego nie sprawdziło. Wiadomo że jeśli ktoś testuje kable czy to zasilające, czy głośnikowe lub IC na budżetowym sprzęcie, który sam z siebie nie jest w stanie wiele zaoferować, to równie dobrze zagra w takim systemie ten już przysłowiowy i obwiany legendą wieszak, który szumnie wszyscy przytaczają. Co innego w przypadku sprzętu z górnej półki takiego jak u gospodarza wątku, gdzie każda składowa może mieć wpływ większy lub mniejszy na końcowe brzmienie. Wiadomo że w takiej Polsce, każdy na każdego patrzy zawistnym wzrokiem i woli go wyśmiać lub nazwać frajerem lub idiotą niż pogodzić się z faktem, że lepiej mu się powodzi, więc stać go na takie fanaberie jak kable.

Reasumując widzę że kolega Dyzio i tak robi swoje nie zależnie od tego, kto co napisze i bardzo dobrze, a sprzęt wypas :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Drunk o to chodzi z góry nic nie można zakładać że taki czy inny kabel zagra dobrze.. i ważne to co napisałeś że jeśli mamy budżetowy amplituner czy też wzmak to do nich nie ma co kupować drogich kabli bo jest to pozbawione sensu.. Bo takie urządzenia są za słabe ... wszystko z głową trzeba robić.. i koniecznie testować, a nie czytać opinie ludzi którzy większości z nich to najmocniejszy kabel jaki mieli w ręku to coś Qeda itp.. a nawet jeśli ktoś przetestował dany kabel na dwóch , trzech zestawach i dla niego nie ma różnicy to jest jego zdanie, a Twoje może być o 180 stopni inne...
A jak widzisz jest kilka osób tutaj (nawet na takim anty forum jeśli chodzi o kable), że mają gdzieś wszystkie opinie i robią po swojemu :- ) i tak ma być bo to takiej osobie ma odpowiadać .. a skoro ktoś słyszy różnicę to kupuje i wydaje ciężkie pieniądze..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
To wytlumacz mi Lolek, bo juz ci kiedys wklejalem opinie jednego z guru What HiFi, czyli czlowieka, ktoremu raczej nie zarzucisz, ze nie testowal kabli, dlaczego on nie slyszy roznicy? Pisze po zlosci czy ma slaba percepcje? Dlaczego zakladacie z gory, ze przeciwnicy kabli sie myla? A moze to Wy sie mylicie i sobie wkrecacie caly ten temat?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już Tobie się natłumaczyłem XXX postów napsialem i tak jak Ci kiedyś napisałem możemy sobie o piłce podyskutować bo na każdy inny temat to jesteśmy z innej galaktyki tylko ja biorę to wszystko z testów i z tego co fizycznie ja i inni słyszą, a Ty z założenia że tak jest.. bo słuchałeś jeden/dwa wzmaki i dwa kable może na krzyż w testach - albo i to nie.... i na tej podstawie np. uważasz ze nie ma różnicy żądnej na wzmacniaczach za 10 tys względem 20 tys.. Mistrzostwo świata.. i tym się różnimy..

I Wg Twojej wiedzy i opinii to tacy ludzie jak tutaj choćby Kolega to jest "pomylony" bo przecież to nic nie jest warte, a zapłacił za znaczek i markę więc o czym dyskutować.. więc dziwię się po co w takich tematach się udzielasz skoro Twoje jest zdanie takie a nie inne, a jak widzisz Kolega tutaj same kable ma za tyle za ile 70% ludzi (n a tym forum) całe swoje kino domowe ma w tej cenie .. i jednak widzi sens i jest jak najbardziej normalny .. i na pewno nie kupuje tego żeby się popisać .. tylko dlatego że czuje różnicę. A dla Ciebie to tylko znaczek i prestiż.. więc lepiej porozmazywać o piłce .. niż o elektronice z taką osoba jak Ty. Zresztą tak jak napisałem nie dyskutuje o kablach ..
A każdy niech myśli po swojemu.. i to że ktoś nie słyszy to ja jemu nie mówię że on jest chory i sobie wmawia pewne rzeczy.. nie słyszy i tyle..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Zadalem ci konkretne pytanie a ty dalej swoje elaboraty piszesz. Nie interesuje mnie to co ty slyszysz tylko na ile moze mylic sie facet z duzo wiekszym doswiadczeniem niz ty???? Nikogo tez nie uwazam za pomylonego to tak dla wyjasnienia. I jeszcze jedno juz ci kiedys pisalem, posiadanie sprzetu nie upowaznia do wydawania werdyktow bo to czesto zalezne jest od zasobnosci portfela i jak ci pisalem bogaty facet jezdzacy najnowsza S klasa wcale nie musi byc znawca samochodow a u ciebie widac takie katoryzowanie tak dziala.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... żeby nie zaśmiecać to tylko tyle Ci napiszę że ja na Twoim miejscu wstydziłbym się wejść na ten temat wiedząc jakie ma rzeczy Kolega i pisząc to co Ty piszesz.. Wejdź sobie na temat czy warto kupować wtyki bananowe i tam można wszystko pisać ,, w tym wątku z czystego szacunku do Kolegi nie powinno się pisać pewnych rzeczy bo jest z innej galaktyki w stosunku do Ciebie i Twoich poglądów.. bo przecież jak sam pisałeś wielokrotnie nie interesuje Cię to, że On słyszy różnice .. bo może ma pieniądze ale to nie oznacza że jest idiotą który wydaje ciężko zarobione pieniądze dla lepszego samopoczucia żeby mieć kabelek z fajniejszą nazwą firmy > Bo dla Ciebie tylko to jest w takich rzeczach - nic więcej.. Sorki Dyzio.. ostatni to był post.. tego typu..


Dyzio jak miałeś MF -500 z jakimi kolumnami on u Ciebie grał?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Wstydzic to ty sie powinienes, ze nie potrafisz odpowiedz na zadane pytanie i nie probuj zastawiac sie Dyziem bo ja do niego osobiscie nic nie mam ani go nie wysmiewam wiec o co ci chodzi?
I jeszcze jedno. Kazdy ma prawo wyrazac tu na forum swoje opinie i bynajmniej nie oznacza to, ze ma lizac sie po pewnej czesci ciala.
 
Do góry