[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Collider nie ma co patrzeć na recenzje w prasie. Jeden nie słyszy różnicy w kablach, a inny słyszy. Trzeba wyrobić sobie własne zdanie. Wiele zależy też od systemu jaki posiadamy i nie chodzi tu czy drogi czy tani.

A co lepsze są recenzenci co słyszą wpływ piegów o średnicy 25mm naklejanych na ścianę, grubość 4mm. Poprawiają bas!!! I uwaga cena okazyjna ponad 7k za 18szt :) :)

Harmonix RFA 7800

Nie wspomnę o listwach rodem z Castoramy za grubą kasę , co już chłopaki wcześniej wrzucali. I jak tu taki młody audiofil ma nie zgłupieć.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie trzeba to tylko samemu sprawdzić i zobaczyć co się słyszy.. na tym lepszym kablu i ile wnosi do tego systemu co się ma .. ale trzeba to słuchać, a nie czytać.. bo testów o kablach w których piszą ochy i achy jest setki .. tylko ja w to nie muszę wierzyć, że tak faktycznie jest jak oni opisują. Ale też nie można rzeczywistości zaklinać ze jeśli ktoś kupuje to sam się wkręca w temat kabli i robi to dla lepszego samopoczucia i chcenia mieć kabel z lepszej firmy który tyle samo daje co inny kabel za 100% mniej.. bo każdy rozsądny człowiek te 100% chętnie wydałby na coś innego niż przepłacać.. i wtedy miałby taki ktoś, dobry kabel i XX kasy w kieszeni.. Prosty przykład ja słyszę różnicę na kablach głośnikowych czy też na IC ale na zasilającym już malutko i co mi po xxxx testach opisujących ochy i achy skoro ja tego nie czuje.. więc nie kupuję dla lepszego samopoczucia kabla zasilającego za np. 4 tys bo mam ciekawsze pomysły na wydanie takiej kwoty.. Kolega Dyzio czuje i kupuje i nie wmawiam mu że to co słyszy to mu się tylko wydaje a tak naprawdę to chce mieć kabel bardziej renomowanej firmy.. bo to bzdura jest.. kupuje bo słyszy różnice na kablach zasilających..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Lolek, ale ktos te testy pisze. To nie sa osoby bezimienne jak wieszkosc uzytkownikow tego forum. Jezeli jakis facet siedzacy w branzy lata uwaza, ze kable to jest jakis wyimaginowany problem to dlaczego mam mu nie wierzyc? Ja rozumiem, ze to zalezy od indywidualnej oceny bo to mi ma grac i to ja mam slyszec tyle, ze ja nigdzie nie moge sie doszukac wiarygodnych testow popierajacych teorie o wplywie kabli. Natomiast fizycznie i technicznie w prosty sposob mozna dowiesc ze tak jest lub nie. Inne odczucia to juz szarlataneria bo na upartego zawsze mozna twierdzic, ze cos gra lepiej czy inaczej. Ja nie wejde do czyjejs glowy i mu tego nie udowodnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego człowiek rozsądny nigdy nie podważy jednej jak i drugiej opinii w takiej kwestii bo to właśnie jest indywidualne podejście do sprawy i do tego czy słyszy czy też nie słyszy.,.. Bo idąc tokiem, że wierzymy w to co jest napisane w jedną albo w druga stronę to byśmy musieli zachowywać się jak te roboty.. a po to mamy rozum żeby samemu oceniać ale na podstawie testów, doświadczeń itp.. w danej dziedzinie.. ale nie piszmy komuś, że jeśli słyszy te różnice to robi to dla lepszego samopoczucia i wydania ciężko zarobionych pieniędzy żeby mieć kabel firmy X a nie firmy Y. Kupuje wydaje takie, a nie inne pieniądze to zakładam że słyszy i nic mi do tego ze ja tego nie słyszę.. a są ludzie którzy kupują drogie rzeczy dla picu ale to inna bajka i to nie są ludzie w moim mniemaniu ..
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, żeby nie dolewać "oliwy do ognia" w temacie kabli...teraz będę się brał za testy podkładek pod sprzęty :). Podobno to działa. Docelowo oczywiście muszę poszukać sensownego stolika. Może jakieś propozycje? MF6 500i grał u mnie z KEF R900 i chyba Polk Audio Lsim707.
Jeszcze odnośnie lamp w preampie: lampy były specjalnie dobierane pod którąś wystawę więc nie są fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdż koniecznie stolik antywibracyjny Rogoza.
5SMX12/BBS
Wg. highfidelity.pl, jest większa namacalność dżwięku i wrażenie obecności wykonawców w pokoju, ponadto dżwięk energetyczny i dobrze kontrolowany.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dyzio kupuj od Rogoza - dźwięku Ci nie poprawią ale świetnie wyglądają (widziałem na żywo dwa) do tego jakość wykonania i blatów naprawdę poziom mega.. oczy taki stolik cieszy, możesz praktycznie wybrać sobie co chcesz, kolor blatów, połysk, kolor metalowych części(stelaż) co dusza pragnie.. mało tego może Ci na wymiar zrobić jaki tylko zechcesz.. jak to mówią - mówisz i masz.. trochę kosztuje ale warto.. nawet żonie się spodoba :) I sam Pan Rogoz świetny Gość - ja miałem z nim możliwość pogadania na żywo i naprawdę mega miły Pan. jak coś jest możliwe przy zrobieniu stolika to ten człowiek to zrobi.. i za mniejsze pieniądze niż to chce zachód ...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wow, super oryginalny wygląd. Nito to retro, ni to nowoczesne, ale mają coś w sobie. Takich jeszcze nie widziałem. Cena pewnie tez konkretna, ale strona megabeznadziejna...
EF4 przypomina mi mikroskop, a KS1 zgniatarkę do kolumn ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie w pracy tylko główna strona się otwiera :) z tej witryny .. w domu muszę zerknąć.. pewnie antywirus coś blokuje..

Audio Philar też spoko wyglądają ale odnoszę wrażenie, że będzie drożej jak u Rogoza.. i jakoś mam wrażenie że będzie to troszkę więcej niż troszkę :)( a może to tylko złudzenie) ale tak naprawdę to kwestia gustu co się bardziej podoba..
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Rogoz ma świetne stoliki fakt, lecz uważam że są niestety za drogie. Wybił się na "Audio" i wszędzie go lansują taka prawda. Stolik Ci nie zagra.
Gość z firmy VAP jest otwarty na propozycje jak masz jakieś własne pomysły, spróbuj tam może.

Dyzio wystrzeliles z podkladkami pod sprzęty.
Mam kolegę który ma zestaw marzeń, na kolumnach Vandersteen C5 i koncowkach Dragostino, napizgany jest sosem że głowa mała, kupuje różne nóżki sruszki i inne pierdoly tylko po to żeby zaspokoić potrzeby kupna i powiedzmy wrzucić wisienkę na tort.

Kiedyś rozpadła mu się jedna z 4 nóżek nie pamiętam jakiej firmy, opisywana jako Mo wiesz te brednie z prasy....
Nie było to nic innego jak w drewnianym pierscieniu wytoczony aluminiowy krążek i do niego przyklejony gumowy stożek zrobiony na wtryskarce z poliuretanu.

Sam miał beke, testowalismy wpływ na brzmienie, śmiech, końcówka 60kg połowę tych nóżek to pewnie znieksztalci...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rogoz ma świetne stoliki fakt, lecz uważam że są niestety za drogie. Wybił się na "Audio" i wszędzie go lansują taka prawda. Stolik Ci nie zagra.
Gość z firmy VAP jest otwarty na propozycje jak masz jakieś własne pomysły, spróbuj tam może.

Też jestem tego zdania. Widziałem kilka razy wyroby Rogoza i nie było się do czego przyczepić. Ceni się mocno, ale skoro ma klientów i utrzymuje na rynku to czemu nie. Na swoją markę i renomę zapracował. W poprawę brzmienia też nie wierzę. Traktuje to bardziej jako mebel. Jeśli ktoś potrafi lepiej i taniej to trzeba zakładać działalność i trzepać kasę. Wiadomo, że takich stolików nikt nie kupuje do budżetowego sprzętu. Jak ktoś wydał 100 czy 200 k to na stolik 5k-10k się znajdzie.

Sam handluje meblami i nie takie kwoty ludzie wydają. Zachodnie firmy często sprzedają buble za kupę kasy i schodzą jak świeże bułeczki. Polskich firmom nie jest już tak łatwo.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiele osób potrafi lepiej, ale niektórzy mają moralność.
Pomysłów na świetne pieniądze jest bardzo dużo, ale kosztem naiwności, żeby nie powiedzieć oszustwa. Naciąganie emerytów na garnki, kołdry i reszte barachła po 10k w wynajętych hotelach są dobrym przykładem jak można zarabiać na naiwności po 100k na miesiąc.
Do tradycyjnych mebli nikt nie dorabia ideologi.
Nikt nie pisze, że bujając się w fotelu za 50k wyleczy się z raka.
Tutaj za ceną idzie szamaństwo, bo stoliki nie są tyle warte mimo dobrej jakości, bo tego nikt nie kwestionuje.
Te absurdalne ceny są konsekwencją branży w które trafiły i dla mnie na to jest jedno określenie.
Kult pieniądza sięga apogeum. Więcej wydasz/masz = lepiej się znasz.
Paradoksalnie, ktoś kto ma już dużo i stać go na wiele, dobrze wie, że to tak nie działa.
Tak tylko myślą ci, co mało mają (pomijając tych co mają zdrowy rozsądek), albo nowobogaccy.
W wielu przypadkach można sporo taniej i lepiej, ale w pewnych środowiskach tak "nie wypada" i biznes się kręci.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, ale wiesz jak to jest prowadząc działalność. Mam kolegę, który sam sobie dłubie kolumny i zawsze mówi ja bym to zrobił za pół tej ceny. Ale jakby musiał sobie zapłacić zus, vat, podatek dochodowy, marketing i dać 30-40% marży dla salonu audio to ta cena by była zupełnie inna. Nie bronie Rogoza bo ceny ma faktycznie wysokie, ale wykonanie jest dobre. Firmy które walczą głównie ceną raczej szybko plajtują lub ledwo ciągną bo zawsze się ktoś tańszy znajdzie. Tak jak pisałem nie za bardzo wierze w poprawę brzmienia. Chociaż w przypadku gramofonu dobre odizolowanie od podłoża się przydaje. Nie ma drgań i płyta nie przestankuje jak na przykład przejdziesz obok stolika.

A te kołdry to też niezły wałek. Moja babka się na to złapała. Ma już zakaz chodzenie na takie pokazy :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dyzio tak pogadałem z obiema firmami że tak powiem i czysto teoretycznie przy tych niższych stolikach to Rogoz jest tańszy ( i lepiej to wygląda u niego) przy średnich i wyższych na dwoje babka wróżyła bo to od wielu rzeczy zależy .. choćby od blatu czy to ma być zwykły blat czy lakierowany na wysoki połysk czy też z np z fornirem egzotycznym lakierowanym na wysoki połysk.. co kto lubi i ile chce się kasy przeznaczyć. Stoliki obu firm troszkę się różnią, a to też kwestia gustu .. jaki bardziej podchodzi. Rogoz mniejszą zaliczkę chcę bo 20%, a AP chce 50%..

Kumpel podesłał mi też swój stolik robiony na wymiar przez firmę, która tak jakby deko wzoruje się na Rogozie - wychodzi tam trochę taniej biorąc pod uwagę że ten konkretny blat w tej firmie to jest fornir egzotyczny.. ale nawet jeśli nie to i tak jest taniej przy zwykłych blatach .. wyglądem i jakością naprawdę też spoko i nie można się przyczepić .. również zaliczka jest w wysokości 50% wartości stolika.. Najdłużej się czeka na stolik z blatem z forniru egotycznego na wysoki połysk, gdyż wiele razy trzeba taki stolik lakierować i po każdym lakierowaniu musi być odpowiedni odstęp czasowy ..

Dyzio tak jak Ci napisałem dźwięku nie poprawisz bo i po co Ci poprawa jak masz Maki :) ale oczy na pewno się ucieszą jak taki stolik sobie zafundujesz.. na swój sprzęcik..
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tak w ogóle to stolik ma być szary i przede wszystkim solidny :)
Ten mój co sam zrobiłem już na kilkanaście dodatkowych śrub poskręcałem.. a i tak się chwieje :)
I co to jest ten Savron? Ma ktoś namiary?
 
Ostatnia edycja:
Do góry