Sharp seria Ra1 - recenzje, testy, opinie. (LC-32RA1E, LC-37RA1E) Czytać 1 post!

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Mam ten kabel i obraz z Nki jest przesyłany do mojej plazmy w dobrej jakości.Problemem jest dzwięk którego po tym złączu brak.Martwi mnie to co piszesz o odbiorze wizji,a może są jeszcze ustawienia do których nie dotarłeś.Dzięki i pozdrawiam.
 

cinek

Member
j.jacek napisał:
Witam
W dniu dzisiejszym po długich oczekiwaniach odebrałem 32ra1 [wcześniej posiadałem Samsunga 32n71] i chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami.Pierwszym miłym zaskoczeniem jest to że ten telewizorek wyprodukowano w Japoni,Po rozpakowaniu zauważyłem dość dużą naklejkę ku mojemu zaskoczeniu widniał napis kontrast 3000:1 co mnie bardzo zdziwiło bo Sharp na swoich stronach podaje 5000;1[taki mały szczegół].Po podłączeniu i zestrojeniu przeszedłem do zabawy z regulacją obrazu i dźwięku.
Menu dość rozbudowane,ale po paru wejściach nie powinno sprawić kłopotu.Pilot bardzo mały z małą ilością klawiszy[nareszcie],używając go przy zgaszonym świetle nie mamy żadnego problemu ze znalezieniem potrzebnych nam ustwień.Co do walorów samego lcd na plus zasługuje dość bogata możliwość regulacji parametrów obrazu i dźwięku[niestety brak korektora dźwięku].Co do obrazu: przy sygnale z dvd,N-ki [nie podłączyłem jeszcze Xboxa] obraz bardzo ładny[nie zauważyłem jeszcze żadnych podbarwień] kolory bardzo soczyste ,ostrość dość duża[troszkę trzeba poświęcić czasu zeby to wszystko fajnie poustawiać].Niestety obraz z kablówki i z ferdka nie zachwyca ,jest rozmyty i mało ostry widoczne są efekty ciągnięcia[efekt ducha]
.Formatowanie obrazu: czegoś tu brakuje [za bardzo to wszystko porozciągane]
Co do dźwięku: porównując go z posiadanym do niedawna Samsungiem to bajka[nic dodać nic ująć]
Reasumując :wszyscy zainteresowani zakupem tego lcd powinni sami na własne oczy zobaczyć jak odbiera ten telewizorek [nie tylko przez hdmi na reklamówce puszczanej z płyty w markecie ,ale także na normalnym sygnale antenowym]
pozdrawiam zainteresowanych

ps.Kiki miałeś racje!

A jak oceniasz jakość obrazu (dźwięk mnie nie obchodzi bo mam amplituner) w porównaniu do Samsunga N71 ?
Byłbym wdzięczny za kilka słów porównania jak na DVD, N-ce i kablówce wypadaj porównanie obydwu modeli.
 

Elmo king

New member
ar2 napisał:
RA 1 dotarł i sprawdza go kolexa Xroma :cool:
Witam
Mam pytanko czy już jakieś testy zostały przeprowadzone?
Czy może ktoś prównywał go z sharpem BV9E, Panasem LX 600 czy JVC 32 X70. Jak sprawuje się z "N"-enką po hdmi. Czy ta pikseloza o której ktoś pisał występuje na wszystkich kanałach czy może ktoś ma tą "fantastyczną" antenę siatkową N-enki i z tego powodu sygnał jest słaby
Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Proszę pośiadaczy Sharpa RA1E , lub 42 RD1E o opinie ( szczególnie ) jak działa ten TV z podłączona Nką .Zastanawiam sie czy warto czekac na 42 RA1E , czy wybrac LG 42 LC25R o którym sa dobre recenzje.
 

Robertns

New member
też tak cichutko pozwolę sobie zapytać jak z testami bo jako żywo interesuje mnie ten model w wersji 37'' w porównaniu z samymsungiem 37R72B
 

mack

New member
Witam
Jestem nowym człowiekiem na forum, zainteresował mnie ten wątek, bo własnie jestem na etapie wyboru tv. Byłem praktycznie zdecydowany na 37'' Sharpa RA1 - aż do dzis. Odwiedziłem lokalny Media Markt i Panowie z obsługi zestawili mi obok siebie RA1 z 40'' Samsungiem LE40N71. Nie wiem czy to kwestia ustawien czy moze czegos zupełnie innego, ale powiem szczerze ze pomimo proby podrasowania obrazu w Sharpie nie udało sie osiągnąć ani takiej ostrości, ani wyświetlania detali, ani chociaż zbliżonych kolorów(dodatkowo na obraz wyglądał jakby nałożona na niego była "mgiełka") jak te które prezentował Samsung.
Czy ktos bardziej rozeznany w temacie mogłby mi powiedziec czy tak to juz z tymi tv jest, czy moze przy odrobinie zabawy Sharpa da sie fajnie zestroic.

PS Jak wygląda sprawa z odbiorem z kablówki (na dzien dzisiejszy nie posiadam sygnału hd choc przymierzan sie do n-ki), bo slyszalem ze w przypadku Sharpów jest średnio ciekawie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie jedynym względem pod jakim ustępuje dany model Sharpa podanemu samsungowi jest dźwięk. Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi na myśl o serii N samsunga to dynamic dimmer, który powoduje ściemniania i rozjaśnianie obrazu, jest to wg mnie nie do przyjęcia, powoduje odwracanie uwagi od akcji i frustrację :x .

Dla mnie zdecydowanie lepiej gra Sharp, nie ma przerysowanych krawędzi kolory ma bardziej naturalne, a nie tak krzykliwe i przesycone jak w samsungu, oczywiście każdy lubi co innego, dlatego najlepiej samemu sprawdzić.

Rozumiem, że poruwnując sprawdziłeś podłączenie i źródło sygnału obu TV ?
 

mack

New member
ar2 napisał:
Wg mnie jedynym względem pod jakim ustępuje dany model Sharpa podanemu samsungowi jest dźwięk. Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi na myśl o serii N samsunga to dynamic dimmer, który powoduje ściemniania i rozjaśnianie obrazu, jest to wg mnie nie do przyjęcia, powoduje odwracanie uwagi od akcji i frustrację :x .

Dla mnie zdecydowanie lepiej gra Sharp, nie ma przerysowanych krawędzi kolory ma bardziej naturalne, a nie tak krzykliwe i przesycone jak w samsungu, oczywiście każdy lubi co innego, dlatego najlepiej samemu sprawdzić.

Rozumiem, że poruwnując sprawdziłeś podłączenie i źródło sygnału obu TV ?

Tak. Obydwa tv były podłączone do n-ki po hdmi. Pytanie moje o możliwości ustawienia (jeśli ma się oczywiście czas - a jak to bywa w sklepie wiadomo) pojawiły się również dlatego, że stojący tuż obok RA1 tyle, że w wersji 32" prezentował się o wiele lepiej niż 37". Tyle, że nie orietuję się na tyle żeby stwierdzić czy była to kwestia ustawien czy może raczej wielkości tv.
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
Test - LC-32RA1E

Sharp LC32 RA1 ....

Ahhh co to jest za panel.... mógłbym tu się rozpisać w samych superlatywach , ale tego nie zrobie. Jak wszystko, tak i ten LCD ma swoje wady i zalety. Ale po kolei:

1. Transport

- Ten telewizor, jak cała rodzina "sharpaków" nadaje sie do przewożenia samochodem sportowym (bez zawieszenia :) ) opakowany został przez producenta tak zmyślnie i tak dobrze, że raczej żadna krzywda w czasie przewożenia nie powinna mu się wydarzyć. Sam panel bardzo dobrze zabezpieczony. Nic nie lata, nic nie stuka. Jak dla mnie 10! ( w skali 1-10 )

2. Instalacja

- Bardzo prosty (intuicyjny) montaż. Wszystko pasuje jak ulał. Solidna podstawa, śruby same trafiają na gwinty. W zestawie znajduje się potrzebny kluczyk i inne potrzebne komponenty. W tej chwili byłaby 10 ale jej nie będzie :( a to za sprawą złącza Component. A właściwie jego niby brak. Rozwiązanie zastosowane w serii RA1 (zresztą nie tylko w niej) jest niepraktyczne i niewygodne, taki producent jak Sharp powinien dużo lepiej to sobie przemyśleć. Mamy jedno dzielone wejście VGA/Component. Samo VGA jest OK ale jeśli zachce nam się podłączać Component to spotka nas mała niespodzianka. Dołączona jest przejściówka ( wejscie do TV VGA - 3 gniazda obrazu Pr Pb Y). Samo wykonanie tego "arcydzieła" pozostawia wiele do życzenia. Niejeden domowy elektronik wykonałby to podobnie. W tym momencie pozostaje pytanie: po co nam najlepszej jakości kabel component'owy skoro prawdopodobnie i tak stracimy na tym właśnie przejściu? Dodatkowo głos podłączany jest za pomocą kolejnej przejściówki 2xchinch - mały jack. Taka doświadczona firma jak Sharp mogła to lepiej zorganizować. Tę sporą stratę w ocenie nadrabiają dwa wejścia HDMI. Ogólnie w TV jest 5 wejść źródła zew.

3. Obraz

- Powinienem napisać 10 i tyle :) ale nie.... Obraz jest po prostu cudowny. Człowiek zapomina że przed momentem przeklinał Sharpa za niepraktyczne i niewygodne rozwiązanie, które nie maja prawa bytu i pewnie w przyszłości zmieni.

Kolory wręcz plazmowe. Żadnych przebarwień spowodowanych podgrzewaniem matrycy, nawet na całkowitej bieli nic się nie znajdzie. Model który miałem do testów nie posiadał ani jednego tzw. BadPiksela co w przypadku koreańskich producentów często się zdarza. Kąty boczne tylko w skrajnych sytuacjach nieznacznie dają o sobie znać. Czerń jest czarna, biel jest biała a czerwonego to i komuniści by pozazdrościli.

6ms reakcji robi swoje. Smużenia, czy pixelozy nie zauważyłem nawet w najbardziej dynamicznych scenach z bądź co bądź najsłabszego źródła sygnału jakim w tym wypadku był sygnał satelitarny.

W parze z polepszeniem sygnału wzrosła jakość obrazu. Na ekranie pojawiły się naturalniejsze kolory. Obraz ostry a zarazem bardziej miękki niż na konkurencyjnych telewizorach LCD.

Oczywiście szczyt formy został osiągnięty przy HDTV - DiscoveryHD, mecze na n-sport czy filmy na MGM to zdecydowanie pierwsza liga i to do czego oczekujemy od nadawców, jednym słowem marzenie. Nie ma sie do czego doczepić. Każdy widział demówkę HDTV w sklepie to może sobie wyobrazić jak to wygląda :)

Co ważne omawiany panel nie wydawał z siebe żadnych dźwięków. Przy całkowitej ciemności na ekranie przetwornik zachowywał się jakby go w ogóle nie było. Tak powinien wyglądać obraz w każdym LCDku ( ale to marzenia ściętej głowy ) Ocena 10+


11.jpg

4. Dźwięk

- Niestety nie wszystko dorównuje jakości obrazu... Dźwięk jest słabszą stroną tego modelu. Bardzo płaski, pozbawiony praktycznie choćby delikatnego basu. Co prawda, dialogi bardzo czyste ale brak reszty pozostawia trochę do życzenia. Wystarczy wyobrazić sobie MP3 odtwarzane z telefonu komórkowego i mamy obraz dźwięku :cool: . Ocena 4

5. Ogólnie

- Telewizor bardzo przyjemny w użytkowaniu. Jak napisałem wcześniej ma swoje wady i zalety. Menu proste w formie a zarazem bardzo przejrzyste. Brak jakichkolwiek grafik wg mnie jest minusem lecz jest to kwestia gustu. Solidne wykonanie oraz coraz rzadziej występująca fraza "Made in Japan" potwierdzają wysokie aspiracje tego modelu.

Obudowana w pięknym połysku (jeśli ktoś oczywiście to lubi), świetnie spasowane części obudowy i ciekawy design. Nieważne czy włączony czy wyłączony robi dobre wrażenie. Ogólnie - telewizor mimo kilku wad wart każdej wydanej na niego złotówki !

22.jpg



33.jpg

Specyfikacja:
Panoramiczny telewizor LCD 32'' 16:9
Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i zgodności obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready
Panel LCD TFT Advanced Super View & Black najnowszej generacji o rozdzielczość 1366x768
Elegancka stylistyka nawiązujaca do topowej serii XD1
Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
Quick Shot Processor - cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu
Czas reakcji matrycy 6 ms
Jasność 450 cd/m2
Podwyższony kontrast 1200:1
Dynamiczna stopa kontrastu 5000:1
Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie
Funkcja „tekst na obrazie”
Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
Automatyczna regulacja głośności
Zintegrowany głośnik dolny
Wejścia: terminal HDMI x 2;SCART x 2;Component; AV/S-video; PC in
Wyjścia: słuchawkowe
Polskie menu ekranowe
Kolor "piano-black" ze srebrną stopą
Gwarancja 24 miesiące
 

Mareq

New member
Test mnie przekonal dlatego zamowilem sobie taki TV tyle ze 37'. W srode ma dojsc wiec po instalacji mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje ;-) Podlacze do N-ki po HDMI a siedze w odleglosci 1,9 m (mam nadzieje, ze nie okaze sie za duzy ? hm ..)
pozdrawiam
 

ryan77

New member
Witam, czy model ra1 bez problemu można powiesić na ścianie?
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
Oczywiscie jest możliwość powieszenia go na ścianie, ale w zestawie nie ma niestety uchwytu do montażu. Polecam tez zakup solidnego zaczepu , gdyż omawiany Sherp nie należy do najlżejszych.
 

Mareq

New member
No wiec TV 37'RA do mnie juz dotarl. Niezwlocznie podlaczylem go w miejsce poprzednika - Sharpa GA9 32' i musze powiedziec ze jesli chodzi o jakosc obrazu to niestety jest troche gorzej :confused: . Nadmienie, ze wszystkie inne elementy zestawu pozostaly te same (tuner N-tv, kable HDMI) Na DiscoveryHD obraz ma jakby mniej detali / jest mniej ostry a wiecej takich malych makroblokow - wczesniej obraz byl jak zyleta, jak puszczane dema w salonach RTV. Moze gdyby nie fakt ze mam porownanie to pewnie bym i tak byl zachwycony ale niestety porownanie mam ... wiec nie jestem :rolleyes:
Na zwyklych stacjach tez jakby ciut gorzej, nawet gdy troche sie oddale od TV (z racji wiekszego rozmiaru) to obraz nie jest juz tak dobry jak w GA9 (tutaj tez wiecej tych makroblokow-czy jak tam sie to zwie).
Czerwony troche przejaskrawiony pomimo tego, ze juz bawilem sie ustawieniami to jakos nic lepszego nie udalo mi sie uzyskac.
Jesli ma ktos jakis pomysl, co mozna jeszcze sprobowac aby to zmienic, to prosze o podpowiedz.
Jesli chodzi o design to jest naprawde elegancki. Zawieszony na scianie wyglada naprawde profi :)
Dzwieku nie oceniam gdyz mam podlaczony przez amplituner.
Pilot to juz nie jest ta typowa 'skrobaczka' ale polecam kupic sobie Logitecha Harmony (dowolnej klasy) bo to fajna sprawa i zdecydowanie ograniczy nam ilosc walajacych sie pilotow.
Pozdr
 

rafal11998

New member
Siema
Dzisiaj zamówiłem 32 RA1 bedzie w poniedziałek 2 kwietnia mam nadzieję że wszystko będzie ok. i nie będę rozpaczał że nie wybrałem innego ale jaki będzie to sie okaże mam tylko nadzieję ze będzie GIT i że bedzie mi pracował z n-ką i kompem.
Cos tam skrobnę jak już go troche obczaję.;)

Pozdro.:smile:
 

lazareer

New member
Tomek Koko napisał:
Z tego co widac to obudowa prawie jak w XD1. Róznia sie chyba tylko kolorem podstawy. Mam nadzieje ze nie bedzie miał tych denerwujących defektów jak XD1.
Czy XD1 nie zostal ostatatecznie pozbawiony tych "denerwujach efektow"? Wszystkie zale jakie do tej pory czytam na jego temat dotycza poprzedniego roku badz poczatku stycznia tego roku. To samo napisal mi gosc z centrum sharpa, ze nowe serie nie maja juz tych bledow.
 

rafal11998

New member
Witam
Więdz wreszcie stałem się posiadaczem 32ra1.Miał byc w poniedziałek ale ku mojemu zaskoczeniu dotarl już wczoraj.
Tak jak napisał xroma nic dodac nic ując, TV jest po prostu git. Z n-ką zadziałał błyskawicznie po hdmi, obraz na początku moze nie zachwycał ale po krótkim czasie było lepiej nie wiem czy kwestia ustawień czy sie po prostu rozgrzał w kazdym bądz razie było już tylko lepiej kanały hd robiły swoje. DVD mam stare i tylko przez scart połączyłem ale i tak wciąż żyleta. Jedynie polsat i tv4 trochę słabiej ale to dlatego ze z kablówki lecz i temu zaradziłem montując wzmacniacz przy gniazdku.
Jedyny chyba mankamet tak jak xroma pisał to dzwięk. Normalnie słabizna i tyle. Dziwi mnie że taka firma pozwala sobie na taki chłam, przeciez sharp robił calkiem niezłe stereo a tu szkoda gadac, pocieszam sie tylko tym ze onkyo 674 nadrabia te straty, poza tym wszystko jest naprawdę ok:-D
Teraz jeszcze musze się uporac z kompem i tu chciałbym prosic o pomoc bo nie do końca wiem jakiego kabla użyc? Czy ze strony PC DVI a TV D-SUB i bedzie ok. czy DVI i HDMI ? Jeśli ten pierwszy bedzie dobry, to byłoby oczywiście lepiej bo bym nie zawalał sobie drugiego gniazda HDMI bo planuje zakup jakiegos lepszego DVD a moze pomyśle o Blu-ray prosze o pomoc jaki kabel kupic.

POZDRO.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Lepiej podłączać po d-subie. Jedynym mankamentem w tym przypadku będzie zajęte złącze component.

Pozdrawiam
 
Do góry