Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

dami84

New member
sharp 46d653

witam,

pytanie jest o model sharpa 46d653. czy to jest ten sam co 46d65? czy warto dać za niego 2799zł - jest nowy! czy to inwestycja warta przyszłości?
 

tdj

New member
Grzegoslaw napisał:
To po ....... mam kupować sharpa z literką h? Pytam, czy to nie jest zbędny wydatek.

Tuner DVB-T mpeg4 sluzy do odbioru tv naziemnej, N ma przeciez swoj wlasny tuner a tv przyjmuje gotowy obraz. Nie chcesz nie kupuj, ale pozniej bedziesz sie bawil w karty CI lub tunery zewn.
 

tdj

New member
grucha383 napisał:
nie wiem może to po prostu słaba jakość tnk, bo kanały FTA niemieckie wyglądają o niebo lepiej.

Kanaly niemieckie maja dobry bitrate + wiekszosc 16/9, a Nka majac to samo pasmo upycha coraz wiecej kanalow kosztem jakosci. W N wiekszosc kanalow filmowych nie da sie ogladac, z HD prawdziwe HD to Eurosport HD i HBO HD.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
w dniu dzisiejszym kupowanie TV bez mpeg4 to jak kupowanie monitora. Jak nie ma mpeg4, to bedzie służył tylko za monitor w niedługim czasie. Tv z anteny-trzeba kupic zewnetrzny tuner; satelita-zewnetrzny tuner; odtwarzacz(BD,DVD)-wiadomo; kablówka(wszystko jedno czy SD-cyfrowa, czy HD czy SD analogowa)-zwnetrzny dekoder. Wtedy zostajemy z 10 pilotami, a TV staje sie tylko monitorem. W takim przypadku, trzeba kupować najbardziej gołego, bez 100hz, bez mpeg4, i reszty. Najlepiej jakby nawet nie miał tunera.
 

tdj

New member
SławekSS bez przesady :) Ja naziemnej w ogole nie ogladam, jezeli ktos zamierza korzystac z platformy satelitarnej lub cyfrowej kablowki to sobie moze odpuscic, chociaz w tej chwili ceny nie sa o wiele wyzsze a na pewno roznica jest mniejsza od ceny zewn. tunera dvb-t lub karty CI ( jezeli chodzi o Sharpy jeszcze nie wyszla dzialajaca).
W sprawach dvb-t polecam strone/forum http://emitel.pl/ ( operator dvb-t ).
 

SławekSS

New member
Bez reklam
tdj, przeciez o tym napisałem. Nie chcesz oglądać TV naziemnej, tylko korzystasz z satelity, kablówki itp, to trzeba kupować wersje najbardziej okrojona. Nie ma sensu wydawać kasy na coś z czego sie nie skorzysta.

Pamiętajcie, ze te tunery mpeg4 wbudowane w TV działaja tylko dla odbioru telewizji naziemnej. Dla zadnej kablówki, satelity nie sa potrzebne i nie beda działały.
 

a4tech

New member
Wszystko pięknie...
Ale niestety nie bierzecie pod uwagę innych różnych aspektów ;)


Jeżeli np. za jakiś czas.....

Sytuacja 1.

Kupujesz nowy, większy TV do salonu (bo ten np. Ci się znudził) a ten bez MPEG4 stawiasz w sypialni.
Wszystko jest OK jeżeli w swojej sypialni posiadasz drugi tuner SAT + zapłacony ABO. Ew. masz dostęp do kablóweczki.
W innej sytuacji klops :p
Możesz ratować sie tym, że kupisz minimum tuner FTA - Ale za to płacisz :p

Sytuacja 2.

Planujesz sprzedać, zamienić lub odstąpić swój TV, bez tunera MPEG4.
Sprzedając go, dostaniesz za niego grosze o ile ktoś będzie chciał go wogule kupić.
Przy ew. zamianie...
Nie wiem czy ktoś będzie sie chciał wymienić się na coś, nie w pełni działającego (funkcjonującego) ;)
Przy odstąpieniu TV-ka np. komuś z rodziny...
Tu również może być trochę kiszka.
No macie tu mój poprzedni TV, jest w pełni sprawny ale musicie tylko zainwestować w jakąś platformę cyfrową albo płacić kaskę lokalnej kablówce (o ile jest taka)...


Najlepszym rozwiązaniem z tych wszystkich, oczywiście hipotetycznych sytuacji...
Będzie naturalna śmierć twojego odbiornika, lub jego usterka. SUPER by było, gdyby naspąpiło to jeszcze w czasie okresu gwarancyjnego.
Mógłbyś wtedy liczyć na to, że producent wymieni Ci twój TV bez MPEG4 na coś aktualnie sprzedawanego (w naszym kraju) napewno już z wbudowanym dekoderem MPEG4 :eek:k:

Ale znając złośliwość rzeczy martwych to zapewne padnie dopiero (lub zaraz) po okresie gwarancyjnym... ;)


Więc czy aby napewno warto oszczędzać na MPEG4 te trochę PLN-ów ??????????????

Trzeba myśleć do przodu... :D
Co zrobicie jak Was ostro wkurzy Wasz obecny operator TV ???
A może ktoś z Was w miedzy czasie przepowadzi sie tam gdzie "kabel" nie sięga ???
I co wtedy pozostanie ??? Oglądać widełłło ??? ;)


Pozdro.
 

Grzegoslaw

New member
Ok. Jakie jest prawdopodobieństwo, że po wejściu mpeg4 obraz będzie lepszy, znośny do oglądania?
Obecnie uważam, iż oglądanie obrazu z anteny dachowej jest szkodliwe nie tylko dla oczu:(. Wywołuje u mnie torsje i mam dezynterię:D.
Zmuszony jestem zatem korzystać z n, polsatów pseudo cyfrowych i innych. I tutaj jest lepiej, ale przyjemności oglądania jest wątpliwa.
Zatem, czy mpeg4 znacząco poprawia obraz (przynajmniej założenia)?


Na stronie sharpa jest: 46dh65e i 46dh66. Czym one się różnią?
Ja nie znalazłem w specyfikacji różnic. A cena dh66 jest wyższa o 4 stówki.
 

Tomasz93

Member
Witam,

Już od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Sharpa LC-52DH65E i mam pewien problem z dźwiękiem z nbox'a. Telewizor podłączony jest do nbox'a przez HDMI i jesli w Setup'ie nbox'a ustawię Dolby Digital na "Tak" to na kanałach, które nadają dzwięk w DD nie mam dzwięku a telewizor wyswietla informację "Odebrano niekompatybilny sygnał audio". W przypadku Philipsa nie ma takiego problemu.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim objawem i wie w czym problem?
 

Tomasz93

Member
tdj napisał:
W nBoxie wylacz DD, mozesz wlaczyc w TV co daje duzo lepszy efekt.
Chodzi właśnie oto aby nie wyłączać DD, bowiem nbox podłączony jest również do amplitunera.

Za każdym razem jak chcę aby dźwięk był realizowany przez amplituner muszę wchodzić do Setup i włączać tą funkcję, a potem znowu ją wyłączyć, gdy chcę aby dźwiękiem przez resztę dnia zajął się telewizor.

Powstaje w ogóle pytanie dlaczego tak się dzieje, czy jest to jakaś wada, czy też ten typ tak ma i nic z tym się już nie zrobi.
 

lafarek

New member
Witam Dziś przyjechało do mnie pudło z Sharpem LC-52DH65E . Podłączyłem do niego cyfrowe UPC ale niestety przez euro bo jestem w trakcie wymiany dekodera z HD który ma złącze HDMI. Powiem szczerze , jakość przez euro nie powaliła mnie na nogi. Czy waszym zdaniem przejście na złącze HDMI w UPC cyfrowym poprawi jakość ( chodzi mi o kanały SD )? początkujący użytkownik pozdrawia Rafał
 

rzeziol

New member
LC-46D653E bedzie mozna kupic za 2799 w przyszlym tygodniu. Tak wiec cena piekna... tylko, ze ma on te 100Hz czy nie ma. Na stronie Sharpa brak, na stronach innych czasami jest, czasami nie ma... tak samo w sklepach i roznych ofertach. Gdyby on mial 100Hz to bym go bral bez mrugniecia oka no ale...

Chyba, ze znacie cos jeszcze w takiej cenie co ma tyle cali i 100Hz... nie musi byc Full HD ;)
 
Ostatnia edycja:

kurczak80

New member
A można wiedzieć gdzie on jest w takiej cenie? On nie ma 100hz i nigdy nie będzie miał. :) Szkoda że nie ma dvbt mpeg4.
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
Kolejny minus dla DH65E...

Zmieniając trochę temat...

Znalazłem kolejny, dosyć istotny (jak dla mnie) MINUS modelu DH65E :hmm:

Minus ten polega na tym...
Gdy pod gniazdo "słuchawkowe" Jack 3.5mm, podłączymy słuchawki, transmiter FM lub inne podobne urządzenie.
TV przechodzi w tryb cichy :???:
Milknie dźwięk w głośnikach i uruchamia się oddzielny tryb do obsługi podłączonego sprzętu - oddzielna regulacja głośności.
Uruchomienie tego trybu, oznajmia nam dodatkowa ikonka (symbol słuchawek) wyświetlana przy pasku regulacji głośności.

Jest to bardzo denerujące rozwiązanie Sharp-a !!!

Ponieważ...
Gdy np. moja druga połowa, chce w tym samym czasie co ja ogladać TV cicho (na wbudowanych głośnikach) a ja natomiast głośno na słuchawkach to GUZIK z tego wyjdzie :(

W moim sypialnianym Soniaczu CRT, w menu mam oddzielną regulację głośności dla słuchawek jak i dla głośników.
Po włożeniu Jack-a w gniazdo słuchawkowe dźwięk w głośnikach TV dalej gra.
I moim zdaniem tak właśnie powinno być.
Przecież jak się chce, to zawsze można samemu sobie ściszyć wbudowane głośniki.....


Za to właśnie "udziwnienie" należy się Sharp -owi DUŻY MINUS !!!!!



Pozdro.


ps. dzisiaj sprawdzę jak z tą sytuacją poradzi sobie model XL2E ;)
 
Do góry