Sharp RD2 - wszystko o serii

gajos

New member
Jasne, zacznijcie korzystac z pisma obrazkowego - wtedy juz calkiem "bajer wypas i w ogole ekstra". A ksiazki przerobic na komiksy - mniej czytania, bardziej przemawia do czlowieka obrazek. Nie mowie ze to forum jezyka polskiego - ale piszcie do cholery po polsku - nie po polskawemu.
"Moj zeszyt swiadczy o mnie" - znacie? Mozna sie smiac i mowic ze glupoty, farmazony. Jezyk to rowniez kultura. Jesli jednak wolicie domyslac sie co autor ma na mysli a nie przeczytac co ma do powiedzenia to ja przepraszam.
Co do blokowania - tak to jest jak ktos sie wychowal na "czatach" i nie wie co to KF.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam

"--> chwilami (to chyba zalezy od jakości sygnału) mam problemy z obrazem. Chwilami większe powierzchnie z delikatną teksturą wydają się drżeć lub nie nadążać za ruchem. Najlepiej widać to, gdy np. jest zbliżenie twarzy człowieka, skóra na niej wydaje się chwilami "pływać", tak jakby kontur twarzy wypełnić płynną substancją, która nadaje kolor, ale nie nadąża za ruchem... Wygląda chwilami jakby niektóre powierzchnie na obrazie żyły własnym życiem... :cry::cry:
CZY KTOś MOżE MI POMóC I POWIEDZIEć O CO CHODZI??????? "

To jest właśnie skalownaie / kompresja obrazu/. Płynność obrazu i szybkość matrycy zależy od jakości sygnału. Jedne telewizory sobie radzą lepiej inne gorzej. Generalnie do syganłu Sd mniejsze problemy robią telewizory z mniejszą rozdzielczością matrycy. Największą płynność do tej pory miały telewizory JVC 37 M 70 . Kto miał w domu prezentację ten wie.
Można go oglądać nawet z odległości 1,5 metra.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zakończę ten offTOP, kto nie zna regulaminu niech się lepiej z nim zapozna:

"Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edit", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów."
 

jtd

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam

"--> chwilami (to chyba zalezy od jakości sygnału) mam problemy z obrazem. Chwilami większe powierzchnie z delikatną teksturą wydają się drżeć lub nie nadążać za ruchem. Najlepiej widać to, gdy np. jest zbliżenie twarzy człowieka, skóra na niej wydaje się chwilami "pływać", tak jakby kontur twarzy wypełnić płynną substancją, która nadaje kolor, ale nie nadąża za ruchem... Wygląda chwilami jakby niektóre powierzchnie na obrazie żyły własnym życiem... :cry::cry:
CZY KTOś MOżE MI POMóC I POWIEDZIEć O CO CHODZI??????? "

To jest właśnie skalownaie / kompresja obrazu/. Płynność obrazu i szybkość matrycy zależy od jakości sygnału. Jedne telewizory sobie radzą lepiej inne gorzej. Generalnie do syganłu Sd mniejsze problemy robią telewizory z mniejszą rozdzielczością matrycy. Największą płynność do tej pory miały telewizory JVC 37 M 70 . Kto miał w domu prezentację ten wie.
Można go oglądać nawet z odległości 1,5 metra.

A czy przypadkiem nowe lcd samsunga nie maja lepszej plynnosci od JVC M 70 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem że nie wiem.
Bo nowe Samsungi dopiero dziś wjechały 37 M 86 , a dostawa JVC następnej partii będzie w środę. To Ci dopiero powiem.
 

Xardas

New member
>kiki

''witam
Przyjechała cała armada telewizorów Samsunga.
Ale w tym wątku najważniejszy jest 40 M 86 - full HD..... Telewizor jest bardzo lekki , dobrze podwójnie zapakowany z obrotową podstawką.....
Porównywany był do LCD Loewe Modusa 37", JVC 37 G 80 , Toshiba 3030D....''
Jest to twoj post z 05-03-2007, 01:54

to w koncu testowales czy wyprzedziłeś .... ? :rolleyes:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tamte telewizory są porównane, jeszcze nie zaczepione zdjęcia.
Jest ich sporo - a nie było nacisku .
Postaram sie jutro je zaczepić.

A teraz mowa o innych.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
a nie było nacisku .
Postaram sie jutro je zaczepić.
przydał by się przydał ten zdjęciowy test - porównanie
M 86/87 i RD2 bo jak na razie to tylko teoretycznie gdybamy
ps
oby tylko nie było tak jak w "pojedynku gigantów plazm"
i jeżeli można w Ciemnym pomieszczeniu
pozd
 

kaszawgarnku

New member
jarwisz napisał:
przydał by się przydał ten zdjęciowy test - porównanie
M 86/87 i RD2 bo jak na razie to tylko teoretycznie gdybamy
ps
oby tylko nie było tak jak w "pojedynku gigantów plazm"
i jeżeli można w Ciemnym pomieszczeniu
pozd

Kiki pls daj to porównanie rd2 vs. m86/87. Aż mnie skręca aby to zobaczyć. Zmiłuj się chłopie.
Pozdrowienia.
 

Remik82

New member
sorka ze dopiero teraz odpisuje odnosnie kabli hdmi ale niemialem czasu potestowac. Podlaczylem X360 pod ampli JVC 411 poprzez orginalny component a ampli do Sharpa 37 RD2 poprzez hdmi profigold oraz MRS i szczeze to na chlopski wzrok ja roznicy nie widzialem. Nie mialem za duzo czasu aby troche dluzej pograc i potestowac obu kabelkow ale jak dla mnie po 0.5h zabawy nie widzialem zadnej roznicy pomiedzy kabelkiem za 50zl a prawie 300zl;/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dopiero dziś wjechały wieczorem Sharpy , jutro mnie nie ma więc porównania będą w piątek . Liczyłem na sobotę ale wystawiamy się na tragach motoryzacyjnych i chyba zabraknie czasu.
Mamy jeszcze sporo zrobionych porównań które nie są jeszcze zaczepione na forum - kilkanaście zestawów .
Ale są zo to różne wielkości Sharpa.
 

Tomfis

New member
kiki napisał:
witam
dopiero dziś wjechały wieczorem Sharpy , jutro mnie nie ma więc porównania będą w piątek . Liczyłem na sobotę ale wystawiamy się na tragach motoryzacyjnych i chyba zabraknie czasu.
===========================================================

Już nie mogę się doczekać tych porównań i opinii. Śledzę Twoje posty od dłuższego czasu i czekam, czekam, czekam...
Cierpliwości mi nie brak (pracuję w szkole), ale z każdym kolejnym porankiem i wieczorem (gdy przeglądam forum) czuję jakiś niedosyt...
Proszę o przyspieszenie "zawieszenia" obiecywanego już od dłuższego czasu.
Pozdrawiam!
 

kuba380

New member
kiki porownujesz tego sharpa do samsunga z serii M86?? najlepiej model 32calowy ale jak mi widomo jeszcze go nie ma;)?
 

Xardas

New member
dzis obejrzalem w electro , rtv-agd nowe samsungi m86/87 r81 i sharp XD1 + phila,sony

i wiem juz (odleglosc od tv 4 m) ze minimum to 40 cali a najodpowiedniejszy rozmiar to 46 (50 to czysta poezja :] ale juz ceny przy tych rozmiarach sa hardcorowe)

M86/87 - niezly obraz jak na lcd, kolory bardziej soczyste w porownaniu do poprzednich wersji z tym ze przy modelu F71 mial jakby gorsza plynność , w sklepie odbijało sie troche na 'szklance' ale nie bylo to az tak rozpraszajace

Niestety Xd1 byl w innym sklepie(nie moglem bezposrednio porownac podobnego sygnału miedzy Sams. Sharpem), najbardziej przyciagal uwage 46 cali - obok stał jeszcze Sony 46 s2000(czy jakos tak) i obraz na soniaczu w porownaniu do sharpa byl troszke jasniejszy przez co było widac wiecej szczegolow ale rozumiem ze wszystko to kwestia regulacji, natomiast sharp lepij zachowywał sie przy dynamicznych obrazach


tak popatrzylem sobie na te wszystkie lcd , plazmy i uważam ze dopiero od 42 cali zaczyna sie zabawa - poprostu na takich kolosach dzis ogladalem star wars 46-50 cali sharpa i nie mozna bylo sie oderwac - natomiast 32-37 to takie namiastki paneli - moga byc i z bardzo dobrymi parametrami ale przy ogladaniu czegokolwiek nie czuje sie tego co przy wiekszych modelach nawet z gorszymi mozliwosciami

takze wiem ze bede celował 42-46 -- ktos wie kiedy premiera nowego Sharpa Xd ?

i jeszcze jedno , najlepszy LCD jaki dzis widzialem o romiarze 37 cali to Philips - ogolnie tej firmy nigdzie nie widzialem wiekszych rozmiarow niz 37 - ale 32-37 obraz żyletka - cena bardzo wysoka:(

46 cali moje typy to:

SHARP 46 '' LC-46XD1 (w jednych modelach napisane jest 4ms w innych 6ms tez roznice sa w kontrascie - sa jakies rozne wersje tego tv ?)

SONY 46 - 2000 (na demo Sharpa podobny obraz - przewaga sharpa)

Samsung 46M86 (ogladalem tylko 40 m86 - niezly obraz chcociaz nie powalil mnie na kolana - ale demo raczej marne)


czy ktos zna jakies inne modele 46 lcd warte uwagi ??
 

mdag

New member
Xardas napisał:
czy ktos zna jakies inne modele 46 lcd warte uwagi ??

latem wyjdzie model Sharpa XL1:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13354

jak napisał kiki pod koniec powyższego tematu, będą mieli go do przetestowania. Mimo że ja celuję w 42" to jadnak obawiam się o jego cenę i nie wiem czy warto bawić się w FullHD.

Z niecierpliwością czekam na model 42RD2 i zobaczę co dalej, zakup i tak pewnie po wakacjach... więc mam czas...
 

helper

New member
mdag napisał:
latem wyjdzie model Sharpa XL1:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13354

jak napisał kiki pod koniec powyższego tematu, będą mieli go do przetestowania. Mimo że ja celuję w 42" to jadnak obawiam się o jego cenę i nie wiem czy warto bawić się w FullHD.

Z niecierpliwością czekam na model 42RD2 i zobaczę co dalej, zakup i tak pewnie po wakacjach... więc mam czas...

Moim zdaniem seria RD2 Sharpa jest idealna przede wszystkim do sygnału SD (wygrywa z serią XD). Przy sygnale HD większość TV potrafi się wykazać.
Co do LC42XL1E (100Hz full HD) to myślę, że po wakacjach kupisz go za nie więcej niż 8k pln.
 
Do góry