Sharp RD2 - wszystko o serii

piotrwzk

New member
Cy ktoś może mi podaćwymiary opakowania 37rd2e? zastanawiam się czy wejdzie mi do ibizy (po złożeniu tylnej kanapy). Jak należy przewozićTV? Może leżeć, a jeżeli tak to czy matrycą w górę lub dół?
 

motobartcompany

New member
Cube822 napisał:
Model 32" i 37" ma czas 4 ms , 42" ma juz 6 ms i gorszy kontrast


Nie chce się z tobą spierać, ale widziałem modele 37 calowe i miały na nalepce 6ms. Zresztą i tak nie ważne bo w niczym się do nie odnosi.

Wczoraj w domu miałem Samsunga r82 (wersja 40 cali)czas reakcji 8 ms, i ten zdecydowanie mniej smuzy od RD2.

Jednak jakość wykonania samsunga, i kiepski odbiór w SD to wieksze wady niż wolna matryca w RD2.

Co ciekawe ten samsung ma lepsze kąty niż sharp.
 

Saitou

New member
piotrwzk napisał:
Cy ktoś może mi podaćwymiary opakowania 37rd2e? zastanawiam się czy wejdzie mi do ibizy (po złożeniu tylnej kanapy). Jak należy przewozićTV? Może leżeć, a jeżeli tak to czy matrycą w górę lub dół?

opakowanie jest niewiele wyzsze od samego TV (bez nozki) i ok 2x szersze
tv trzeba przewozic pionowo. Powinien ci sie zmiescic miedzy przednim siedzeniem a kanapa dla pasazerow.
 

Cube822

New member
motobartcompany napisał:
Nie chce się z tobą spierać, ale widziałem modele 37 calowe i miały na nalepce 6ms.

Nie musimy sie wcale spierac, jest przeciez test/porownanie na forum Sharpa 37" RD2 i tam dokladnie jest napisane,ze czas matrycy wynosi 4 ms.
 

motobartcompany

New member
Cube822 napisał:
Nie musimy sie wcale spierac, jest przeciez test/porownanie na forum Sharpa 37" RD2 i tam dokladnie jest napisane,ze czas matrycy wynosi 4 ms.

nie rozumiesz tego, że czas reakcji w tym przypadku jest mało ważny? bo określa parametr jaki producent sam przyjmuje i zalezy od wyświetlanego koloru. Faktycznie czas reakcji matrycy jest zdecydowanie wiekszy, co widac po smużeniu na niektórych kolorach.

Jeszcze miesiąc temu widziałem sharpy Rd2Ew jeleniej górze, i były tez modele 37 calowe z naklejką 6ms.
 

Cube822

New member
Kolego troche sie smieszny zaczynasz robic:/ Najpierw przekonujesz wszystkich,ze model 37" i 42" jest dokladnie taki sam (kontrast tez znaczaco sie rozni) i ze oba telewizory maja czas reakcji 6ms. Nastepnie jak Ci kilka osob juz udowodnilo,ze nie masz racji ,zaczynasz pisac ze ten czas reakcji i tak nie ma wplywu:/
PS. Rownie dobrze,ja moge napisac ,ze widzialem ten telewizor z naklejka 2 ms. Jest to oczywiscie jedna wielka bzdura , poniewaz wszystkie Sharpy RD2 37" maja czas reakcji nie 6ms czy 2ms a 4MS !! Koniec tematu,a jak kolega ma odmienne zdanie , to trudno , niech sobie zyje w bledzie.
 

ortax360

New member
Witam

Zgadzam sie z Forumowiczem motobartcompany - czas reak. matrycy to slogam marketingowy obliczany w sposób wygodny dla producenta .- taki lep na muchy jak kontrast dynamiczny .

Pozdrawiam
 

Rudeford

New member
A mój LCD ma 4ms i kontrast 10000;1 i nie ważne, że smuży i czarny jest granatowy.
Tak usprawiedliwia swój nieudany zakup większość nieświadomych „lepu” klientów MM itp. Jednak nie wszyscy producenci przesadzają z danymi. JVC w opisie P80 podaje kontrast rzeczywisty 1200 a dzięki funkcji automatycznej regulacji podświetlania matrycy kontrast dochodzi do 1900(test z Audio Video).
http://www.av.com.pl/index.php?art=467
Co do sporu czy Sharp ma 4 czy 6ms to oko ludzkie i tak tego nie zauważy a RD2 smuży w szybkich, ciemnych scenach gorzej niż niejeden z czasem 8ms a to już niestety widać. Zresztą niech wypowie się Ortax czy Panas LX500(14ms) smużył tak bardzo?
Pozdrawiam
Jutro śpimy dłużej:mrgreen:
 

motobartcompany

New member
Kiedyś myślałem, że to forum jest po to żeby sobie pomagać, kilkakrotnie w tym topicu pytałem czy sharp RD2 nadaje się do gier. Ze złością odpowiedziano mi że to najlepszy TV w tej klasie i dlaczego ma się nie nadawać... Przecież ten TV jest genialny itd. Najszybsza matryca dobry kontrast no i słynne 100 hz.

Okazało się zupełnie co innego, ten TV poprostu nie nadaje się do gier. Smużenie jest takie, że głowa mnie dzisiaj rozbolała. Zupełny brak czerni ( mam podświetlenie na 0) no i te kiepskie kąty. Czemu w tym topiku nie ma ani słowa o tak poważnych wadach? Miałem do czynienia z nie jedym TV LCD i moge porównać jak gra ten sharp. Dlaczego nikt nie napisał, że przy 100 hz w grach jest efekt halo?

Mój bardzo amatorski filmik
Kiepska kamera nie pozwala uzyskać lepszej jakości, ale myśle że coś widać:)

http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Jak to nikt nie pisał? Oki może nie w wątku o Sharpie, ale proszę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=112001#post112001
Podobnie miałem z Sharpem SA1E kiedy piałem o smużeniu a wszyscy twierdzili, że u nich nie smuży. Chyba pierwszy zamieściłem na tym forum fotki przedstawiające smużenie:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=82155#post82155
W porównaniu do twojego filmiku to JVCP80 smuży o wiele mniej np. w Kameo(ta sama scena w dzień) jednak też troszkę zaciąga czarny. Widzę ze Sharp także ma overscan i obcina obraz po komponencie.
 
Ostatnia edycja:

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Poproszę jeszcze raz o poradę,dla niezdecydowanego.
Jak duże sa różnice w przypadku formatowania obrazu,wyposażenia,
odbioru tv kablowej pomiedzy modelami Rd2e i P80?
W dalszym ciagu nie mogę się zdecydować bo Rd2e jest staranniej wykonany i kraj produkcji przemawia do wyobrazni,z kolei w testach porównujących obydwa tv,wskazywana jest lekka przewaga JVC.
Czy są to różnice bardzo widoczne dla laika?
(oczywiście biorąc pod uwagę,że każdy ma inną wrażliwość,ale w ramach
"rozsądku" tzn.nie wyszukując na siłę zbyt drobiazgowych różnic)
No i jak to wygląda w przypadku awaryjności?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Rudeford

New member
Tak jak pewnie wcześniej wyczytałeś testowałem RD2 na konsoli i tu przewagę ma P80(mniej zaciąga). Ogólnie JVC ma lepsze formatowanie, kolory i czerń, która jest powiedzmy w ciemnych scenach wyblakła a nie granatowa, osobne wejście komponent. Dźwięk najlepszy jaki może być w LCD. Jakość SD jest na obu dobra, zresztą jak sam napisałeś każdy widzi co innego:grin:
Awaryjność? JVC jest raczej mało popularną marką w porównaniu z Sharpem nie mówiąc już o Samsungu więc o awaryjności się nie wypowiem. Piszesz, że Sharp jest staranniej wykonany, skąd to stwierdzenie? Moim zdaniem to P80 wykonane jest solidniej i wygląda lepiej. Wszystkie materiały są dobrej jakości a i wykonanie np. błyszczącej ramki bdb(brak pofałdowań itp.) Podsumowując z tych dwóch wybrałem JVC, oczywiście uprzednio testując oba. Tobie też radzę wybrać się na testy nawet z własnym DVD i ulubionym filmem pod pachą, choć z dostępnością JVC może być problem. Prędzej znajdziesz go w jakimś małym salonie RTV niż w MM.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jerr67 jeśli ograniczyłeś wybór tylko do tych dwóch (moim zdaniem dobrych) modeli to Zuch jesteś. :) Teraz wystarczy SAMEMU zobzczyc jak "grają" i wybrac ten TWOIM zdaniem lepszy. Nasze podpowiedzi będa zwsze subiektywne (mniej lub bardziej). Jeśli nie możesz zobaczyć sam jak grają to zamów sobie prezentacje do domu. nieco kosztuje, ale będziesz miał pewnośc, że dobrze wybrałeś.
 

piotrwzk

New member
Rudeford napisał:
Tak jak pewnie wcześniej wyczytałeś testowałem RD2 na konsoli i tu przewagę ma P80(mniej zaciąga). Ogólnie JVC ma lepsze formatowanie, kolory i czerń, która jest powiedzmy w ciemnych scenach wyblakła a nie granatowa, osobne wejście komponent. Dźwięk najlepszy jaki może być w LCD. Jakość SD jest na obu dobra, zresztą jak sam napisałeś każdy widzi co innego:grin:
Awaryjność? JVC jest raczej mało popularną marką w porównaniu z Sharpem nie mówiąc już o Samsungu więc o awaryjności się nie wypowiem. Piszesz, że Sharp jest staranniej wykonany, skąd to stwierdzenie? Moim zdaniem to P80 wykonane jest solidniej i wygląda lepiej. Wszystkie materiały są dobrej jakości a i wykonanie np. błyszczącej ramki bdb(brak pofałdowań itp.) Podsumowując z tych dwóch wybrałem JVC, oczywiście uprzednio testując oba. Tobie też radzę wybrać się na testy nawet z własnym DVD i ulubionym filmem pod pachą, choć z dostępnością JVC może być problem. Prędzej znajdziesz go w jakimś małym salonie RTV niż w MM.
Pozdrawiam

przyglądałem się ostatnio w saturnie RD2E i XD1E i ten pierwszy z 100HZ ON wypadł lepiej głównie na SD. Cy to smużenie jest tylko na wejściu PC? Ja widziałem n-ke przez component i było ok.
 

motobartcompany

New member
piotrwzk napisał:
przyglądałem się ostatnio w saturnie RD2E i XD1E i ten pierwszy z 100HZ ON wypadł lepiej głównie na SD. Cy to smużenie jest tylko na wejściu PC? Ja widziałem n-ke przez component i było ok.

Smużenie na każdym wejściu jest podobne, tylko na konsoli czy pc bardziej widoczne, dlatego, że jezeli je zauważymy to możemy powtażać daną scene.
 
Do góry