Sharp le 830 i problem z NET TV

mateo85

New member
Wczoraj sprawdzalem tez nie działa na 830 po updacie do 2.8. Wina softu?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Dudi07

New member
Właśnie przed chwilą sprawdzałem i działa :blagam:

Ale nic nowego nie zauważyłem.

A dzisiaj taką dostałem odpowiedź oficjalną od Sharpa:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za wiadomość e-mail.

Od dwóch-trzech tygodni otrzymujemy dużą liczbę zgłoszeń dot. problemów z usługą NET+.
Problem jest aktualnie weryfikowany - możliwe jest, że wina leży po stronie niemieckiego serwera Sharp.

Fakt, że pojawia się zasięg z routerem jest standardowy - proszę nie dokonywać żadnych zmian w konfiguracji.


Z poważaniem,

Sharp Helpline


 

Mila1987

New member
Miałem ten sam problem z net+ czyli usługa niedostępna albo jak zamknąłem przeglądarkę przyciskiem "END" to się zawieszała i stawała na białym ekranie i nic już nie było można zrobić ;/ tylko ustawienia fabryczne a to było denerwujące.

Trochę poszukałem i znalazłem ustawienia które nawet mi przyspieszyły działanie net+ a co najważniejsze się nie zawiesza. Oto one:

"w opcjach łącza w TV wpisać
w IP DNS
8.8.8.8
8.8.4.4 "

Mam nadzieję że pomogłem :)
 

Mila1987

New member
Wchodzisz w ustawienia->Ustawienia sieciowe->Konfiguracja IP->Zmień->
Uzyskaj adres IP automatycznie-TAK->Uzyskaj adres IP DNS atomatycznie-NIE
i tu wpisujesz:
Preferowany: 8 8 8 8
Alternatywny: 8 8 4 4
robisz Dalej potem Test i Gotowe

Na koniec zrobiłem jeszcze Kasuj pamięć usł. Net TV w Ustawienia usł. Net TV

i śmiga jak szalony, NET TV się nie zawiesza na białym ekranie a o to mi chodziło
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Ano działa.
Może i faktycznie działa szybciej ale przed chwilą zaktualizowałem oprogramowanie routera także teraz nie wiem co pomogło :)
Niech inni wklepią te ustawienia i napiszą o swoich odczuciach bo ja już jestem zadowolony z samego faktu że działa YouTube bo kiedyś zdechło i nie działało.
 

VDR

New member
Te adresy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 to akurat publiczne adresy DNS Googla i sa bez znaczenia IMHO. No chyba ze DNS Waszego dostawcy netu sa do !@#!@$! ;) Do dzisiaj mialem czarny ekran i "usluga niedostepna". Kasowanie pamieci NET.TV nie zadzialalo. Skype dzialal, siec domowa dzialala. Porobilem zdjecia ustawien aby pozniej przywrocic i zrobilem przywrocenie TV do ustawien fabrycznych. Vuala i net bangla... ;P

Swoja droga czy ufac upgrade softu sieciowemu jesli mowi ze soft jest najnowszy ? jaka wersja jest ostatnia dla 830LE ?
 

Lukasz1306

New member
internet

Witam was, jestem tu nowy i od razu zacznę od pytania :p

kupiłem sharpa LC40LE730Evnet przed kilkoma dniami, podłączyłem kabel ethernet, wszystko działa, tylko po wybraniu na pilocie NET, otwiera sie lista z mnóstwem aplikacji. Chciałem zapytać czy jest możliwość ręcznie wpisać adres strony www i przeglądać np onet, czy wp, czy jedynie można korzystać z aplikacji które tam się wyświetlają (czyli np z youtube).... ??
 

paeru

New member
Bez reklam
Z tym mnóstwem to bym nie przesadzał...


Jedną z aplikacji jest przeglądarka, bodajże pierwszą? Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że EVNET ją miał.
 

Lukasz1306

New member
ja nie mogłem znaleźć właśnie... nie ma mnie teraz w domu, ale jak wrócę, to sprawdzę. a czy jakby nie było, to można dodać taką aplikację np opere?
 

Aga84

New member
Witajcie, odświeżę troszkę temat :)

Czy działa wam już NET? Mi pomimo przywrócenia do ustawień fabrycznych nie działa. Siec robocza działa, Skype również. Niestety nie mam opcji kasowania ustawień sieciowych (jest wyżarzona :( )

Jest jakieś rozwiązanie?
 

betek

Member
Np. podłączyć komputer albo dokupić boxa na Androidzie.
a o co chodzi z tym boxem? potrzebuje tylko do ogladania filmow online i uzywania internetu.
ma ktos cos taniego?

slyszalem, ze na takie cos pomoze dongle? podobno dobre, prawda to?
 
Ostatnia edycja:
Do góry