Sharp le 830 i problem z NET TV

facet

Member
Bez reklam
Wciskając NET musisz poczekać na zalogowanie.
U mnie kręci się niebieskie kółeczko z kropek na dole, później wskakuje ekran z dostępnymi serwisami.
 

kubamaj

New member
mi wczoraj wyskoczylo to samo. czarny ekran i w gornym lewym rogu napis: '....... switch your tv set off and on'' wykropkowane miejsca to jest moja amnezja :)
wlasnie robie reset- zobaczymy.
 

Dudi07

New member
Aktualnie panowie od wczoraj mam ten sam problem.
TV mam od półtora roku już i wszystko działało cacy. Wczoraj nagle przy próbie włączenia opcji "net" pojawia się komunikat "Usługa niedostępna".

Mam podłączony router przez WiFi, do tej pory działało OK. W ustawieniach modem widzi sieci bezprzewodowe, łączy się z moją po wpisaniu hasła i pokazuje zasięg. Ale po wybraniu opcji "net" cały czas albo "usługa niedostępna" albo czarny obraz.

Próbowałem narazie: odłączyć TV od zasilania, wyjąć modem, zrestartować router, skonfigurować ponownie połączenie - i dalej to samo.

Nie próbowałem jeszcze tej opcji ani przywrócenia do ustawień fabrycznych:

Próbowaliście kasować pamięć ustawień NetTV (w tym przeglądarki)?

Instrukcja obsługi str. 63:

Można skasować pamięć Net TV, która zawiera kod
blokady, hasła, pliki cookies i historię przeglądania.
Wybierz kolejno pozycje „Menu” > „Ustawienia”
> „Ustawienia wyświetlania” > „Ustawienia usł.
Net TV” > „Kasuj pamięć usł. Net TV”.

Mi to np. rozwiązuje problem z wieszaniem się niektórych stron po kilku obejrzeniach. Chyba jakieś problemy z coockies..

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych skasuje przeprowadzoną wcześniej kalibrację TV???

Z tą wymianą płyty to mnie nie pocieszacie...:/

Ewentualnie jak przeprowadzić aktualizację do nowego softu (i czy to również nie skasuje ustawień kalibracji???)

Może ktoś pomoże, kto miał podobny problem...
 
Ostatnia edycja:

doggydogg

New member
To complete NetTV sign-in, please switch your TV set off and on again. mialem tes sam problem, a od tygodnia przy probie zalogowania Usluga niedostepna , moj tv to 46LE814
 
Ostatnia edycja:

Dudi07

New member
Narazie nie rozwiązałem, czekam na kontakt ze specjalistą.

P.S.
Ta opcja jest u mnie niemożliwa do wykonania (jest zablokowana).

Można skasować pamięć Net TV, która zawiera kod
blokady, hasła, pliki cookies i historię przeglądania.
Wybierz kolejno pozycje „Menu” > „Ustawienia”
> „Ustawienia wyświetlania” > „Ustawienia usł.
Net TV” > „Kasuj pamięć usł. Net TV”.
 

filodziak

New member
U mnie jest opcja "kasuj pamięć internetową telewizora", zrobiłem ale niestety nie pomaga. Aktualizacja oprogramowania oraz przywaracanie ustawień fabrycznych również bez rezultatu...
 

irjanas

New member
Witam na forum :)
Mój odbiornik to LC-40LX814E. W okresie ponad 1,5 roku użytkowania wszystko było ok.
Od tygodnia lub dłużej (nie korzystam codziennie z tej funkcji) również otrzymuje komunikat NET - usługa niedostępna. Siec domowa z serwerem DLNA działa poprawnie. Sprawdzanie oprogramowania poprzez sieć również działa (pokazuje, ze odbiornik ma najświeższe oprogramowanie). Zadne resety do ustawień fabrycznych nie wnoszą nic nowego. Czyzby zbieg okoliczności, ze w ostatnim okresie iluś tam kilentów miało zepsute TV akurat jesli chodzi o net ???
 

InTeRnO

New member
Lc-60le635e

Witam
Po 1. Czy ten telewizor ma DLNA, jeśli tak - jak to odpalić? Nigdzie tej informacji nie ma, ani w instrukcji ani w necie.
Po 2. Również pokazuje mi czarny ekran po wciśnięciu NET. Dodam, ze kilka miesięcy temu jak sprawdzałem czy działa - działało. Wczoraj postawiłem AP przy telewizorze, sieć widzi, zasięg pokazuje, adres IP nadany, ale nie mam NET.

WTF ?:))
Kuba
 

irjanas

New member
Serwer dlna mozesz postawic np pod windows sciagając plik instalacyjny z serwera np. nero:
MH-4.5.20.45_LGE.zip (ok. 80MB)

Instalujesz, konfigurujesz, odpalasz serwer z udostepnionymi plikami, zaś w TV opcja siec domowa i szukaj serwera. Powinien TV zobaczyc twoj komp i jego zasoby pod dlna serwer. To tak w skrócie.
PS. Czyzby sharp wstydził się przyznać, że wina jest po stronie serwera od "aquoas net+" ?
 

InTeRnO

New member
Dobra, a powiedz mi w takim razie jak wyswietlić obraz z telefonu na tv poprzez DLNA. Tworząc w telefnie (w np. SKIFTA) serwer? Nie widzi TV wcale:/
 
Do góry