SHARP LC46XL2E Czy LC46X20E

Radek996

New member
Witam,
Przebywam właśnie w Anglii i chcialem sobie kupić TV, więc wpadły mi w oko dwa modele firmy SHARP (SHARP LC46XL2E Czy LC46X20E), chociaż może ktoś zaproponuje coś lepszego...
Chodzi mi głównie o korzystanie z TV do grania na Playstation 3 oraz do oglądania telewizji (Cyfrowy Polsat HD), w związku z tym mam kilka pytań:

1. Który lepszy do moich celów? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice?
2. Czy któryś z tych TV kupiony tutaj w anglii różni się czymś od któregoś z tych modeli zakupionych w Polsce?(poza wtyczką oczywiście ;-) ).
3. Czy tuner HD cyfrowego Polsatu będzie dobrze współpracował z którymś z tych TV kupionych tutaj w Angli? Moje pytanie stą gdyż ktoś mi nagadał że musze uważać gdyż jak kupie TV tutaj w angli i przywioze sobie tuner HD polsatu z Polski to coś może nie grać z kolorami itp :-0 ?

Głównie mi zależy na którymś z tych TV + dobra współpraca z Cyfrowym tunerem polsatu HD oraz Playstation 3.

Pozdrawiam.
Radek.
 

sin111

New member
Witam.
NAjtaniej w Anglii ma ten sklep:
http://www.electricalexperience.co.uk/index.php?jssCart=1e6f91ca12efa55d546b680b45f74c5d
To u nich zamowilem wczoraj Sharpa XL2 ale czekaja na dostawe-ma byc we srode.
Odp na Twoje pytania:
1. Roznice sa-glowna ze XL2 posiada tryb 100Hz.M.In dlatego polecam Ci XL2e
2. TV niczym sie nie roznia - poza wtyczka:p
3. Wszystko bedzie smigalo - nie jestes piewszym i ostatnim ktory tuner hd chce podpiac do tv zakupionego na wyspach.

Ja na Twoim miejcu bralbym Sharp 46XL2E-maja w najlepszej cenie w Anglii-1211funciakow.
Poczytaj wiecej o tych 2 modelach na forum.
 

Radek996

New member
Yhyy :)

Tak wiem byłem na tej stronie :) Jak i również na innych, cena na tej którą podałeś jest najmniejsza ale na innych są za hmm 1220 itp, czyli w sumie nie aż tak dużo. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że widziałem ten model na jakiejś stronie z dodatkową gwarancją 3 lata za darmo więc to chyba duży plus ale nie jestem pewien czy to było do tego TV czy do tego modelu 46X20E.
Model 46X20E widziałem za 996 funtów + darmowy stolik pod TV wiec to tej kusi, więc także się zastanawiam czy warto wydać te 220 funtów więcej nie licząc darmowego stolika pod 46x20e który kosztuje z 200 funtów :))
Czy uważasz że model 46xl2e jest wart tych pieniędzy?
Ps3 już mam wiec chciałbym ten Tv mieć jak najszybciej :) tylko nie wiem czy 46 cali to nie za wiele gdyż będe od niego siedział 2-3m :D
Pozdrawiam :)
 

sin111

New member
Mysle ze jest wart tych pieniedzy gdyz nigdzie tak tanio nie dostaniesz. Ja tez bede mial ze 3m od tv ale juz wole w 46cali zainwestowac zeby w pelni cieszyc sie walorami kina domowego:)
 

czago

Banned
Radek996 napisał:
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że widziałem ten model na jakiejś stronie z dodatkową gwarancją 3 lata za darmo więc to chyba duży plus ale nie jestem pewien czy to było do tego TV czy do tego modelu 46X20E.

Radek996, mam nadzieję że nie sprowadzisz tego TV do Polski bo tutaj nie będziesz miał gwarancji na Sharpa kupionego poza granicami kraju.
 

mystic

New member
czago napisał:
Radek996, mam nadzieję że nie sprowadzisz tego TV do Polski bo tutaj nie będziesz miał gwarancji na Sharpa kupionego poza granicami kraju.

I tu też jesteś, doprawdy niezłomna postawa, a wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, sprzedajesz sony prawda ?
 

Radek996

New member
Do Polski narazie nie planuje wracać a jak wróce to zaczne się martwić :)
Wracając do TV to poza modelami które wymieniłem w temacie na poczatku to myślałem jeszcze nad jakimś samsungiem w podobnej cenie ale słyszałem że sharpy do ps3 i polsatu to lepszy wybór ale nie widziałem więc nie wiem..

Aha.. czy ten sharp xl2e ma już hmdi 1.3? Już sam nie wiem czy któryś z tych sharpów czy jakiś samsung:hmm:, zalezy mi tylko na tym żeby wszystko ładnie śmigało i wyglądało super:) Niestety tutaj w angli nie mam okazji zobaczyć sharpa w akcji bo jak juz jest ps3 wystawiony to jest podpięty pod samsunga ;-0.
A co z modelem xd1e sharpa? lepszy od xl2e?
Pozdrawiam :)
 

helper

New member
Radek996 napisał:
Do Polski narazie nie planuje wracać a jak wróce to zaczne się martwić :)
Wracając do TV to poza modelami które wymieniłem w temacie na poczatku to myślałem jeszcze nad jakimś samsungiem w podobnej cenie ale słyszałem że sharpy do ps3 i polsatu to lepszy wybór ale nie widziałem więc nie wiem..

Aha.. czy ten sharp xl2e ma już hmdi 1.3? Już sam nie wiem czy któryś z tych sharpów czy jakiś samsung:hmm:, zalezy mi tylko na tym żeby wszystko ładnie śmigało i wyglądało super:) Niestety tutaj w angli nie mam okazji zobaczyć sharpa w akcji bo jak juz jest ps3 wystawiony to jest podpięty pod samsunga ;-0.
A co z modelem xd1e sharpa? lepszy od xl2e?
Pozdrawiam :)

X20 i XL2 posiadają HDMI 1.3. Wyposażone też są w funkcję Aquos-Link, polegającą na tym, że poprzez TV można obsługiwać wszystkie urządzenia (np. Blu ray) połączone właśnie poprzez HDMI. Sam odtwarzacz, nagrywarka czy kono domowe może być "niewidoczne" dla pilota.
 

Radek996

New member
Dzięki:)
Nie chciałbym już mącić:) wiec prosiłbym opinie na temat jaki polecacie do ps3 i cyfrowego polsatu HD?

-Sharp 46xl2E
- Sharp 46x20E który jest 250 funtów tańszy od xl2e.
- Czy może jakiś samsung w cenie oscylującej w granicach któregoś z tych sharpów powyżej.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi:)
Radek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz mieć natruralna paletę barw , dużą płynność , ostre zdjęcia - to zostań przy Sharpie , a do tego jeśli chcesz mieć jeszcze świetną zabawę na PS 3 - to XL2 Sharpa.
 

czago

Banned
mystic napisał:
I tu też jesteś, doprawdy niezłomna postawa, a wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, sprzedajesz sony prawda ?

Pudło. Nic nie sprzedaję. A LCD Sony może kupię za kilka miesięcy.
Na razie X3500 prowadzi w rankingu.
 

Paczek27

New member
kiki napisał:
Jeśli chcesz mieć natruralna paletę barw , dużą płynność , ostre zdjęcia - to zostań przy Sharpie , a do tego jeśli chcesz mieć jeszcze świetną zabawę na PS 3 - to XL2 Sharpa.
Kikiego jeszcze rozumiem, musi sprzedać Sharpy... Dlaczego Czago tak reklamuje Sonego? XL2 E, X20 E i X3500 to świetne telewizory. Sony trochę lepszy, ale dużo droższy.
Jak już chwalicie tylko jedną markę, to nie oczerniajcie innych non-stop (to do Czago).
 

czago

Banned
Paczek27 napisał:
Kikiego jeszcze rozumiem, musi sprzedać Sharpy... Dlaczego Czago tak reklamuje Sonego? XL2 E, X20 E i X3500 to świetne telewizory. Sony trochę lepszy, ale dużo droższy.
Jak już chwalicie tylko jedną markę, to nie oczerniajcie innych non-stop (to do Czago).

Wytykanie wad to nie jest oczernianie.
Trzeba to robić - chociażby dla równowagi, bo po postach Kikiego można dojść do wniosku, że Sharpy są świetne pod każdym wzgledem, bez żadnych minusów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tym razem Czago ma rację. Nie ma telewizorów bez wad .
Tyle że ważne aby mierzyć w cenę do jakości , trwałość produktu , awaryjność , jakość wykonania oraz subiektywna jakość odbioru.
I tu preznetacje są najlepszą forma aby dokonać /jazdy próbnej/ wyboru tego jednego ,jedynego.
Rankingi :hmm: - nie znalazłem nawet w Japonii Sony w pierwszej trójce :( http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/special-gold-e.html
Ale pełna zgodność - trzeba starannie wybierać model dla siebie.
I wcale nie musi to być Sharp , JVC, Panasonic, Pioneer, Toshiba , Hitachi , Nec itd.
Może to być Sony - po warunkiem radości zakupu :D.
 

Misiektt

New member
Tia teraz już widzę że czago się uparł na męczenie wszystkich produktów Sharpa, mój drogi kolego ja nigdy nie kochałem Sharpa, nie lubiłem Sharpa bo kochałem się w Samsungach ale to nie znaczy, że mam klapki na oczach i nie widzę innych modeli co widać u Ciebie jest notoryczne. JA mam prośbę podłącz sobie to X3500 pod X;a 360 i włącz PGR4 i pogadamy co jest lepsze, wiele osób z mojego grona bawiło się ze mną przy tym teście dokładnie 20 osób werdykt był jeden - SMUŻY i to nie Sharp a Sony. Więc już skończ z tym Sony. Fakt faktem sony jest b.dobry, jeśli chodzi o obraz ale jak kolega szuka czegoś pod PS3 to Sony jeszcze nie .
 

Radek996

New member
Widze że temat się rozwinoł na dobre:) Ja nie szukam reklamy produktu a jedynie opini na temat tego postu:)
Oczywiście są różne gusta:) ja szczerze powiem że chodziłem po sklepach oglądając TV LCD i najbardziej mi wpadły w oko sharpy i samsungi, według mnie maja najlepsze odwzorowanie barw itp i dla mnie są firmami między którymi chcę dokonać wyboru i jak już pisałem chciałbym żeby mój przyszły tv słuzył do televizji HD min. cyfrowy polsat HD, filmy bluray itp a przede wszystkim żeby ładnie i sprawnie działał z playstation 3:)
Nie ukrywam że chciałbym Sharpa bo mi się podobają i jakość obrazu jak i wygląd(chociaż najbardziej liczy się jakość sprzetowa), podobnie samsungi więc chciałbym jakiś dobry tv z tych firm.
Jeśli chodzi o sharpy to myślę pomiędzy 46x20e a 46xl2e z wskazaniem na ten drugi. Więc jeżeli jakiś samsung jest lepszy do tych celów uzytkowania tv jakie wymieniłem to prosze o odpowiedzi i propozycje samsunga w granicach ceny sharp-a 46x2le.
Ps. Dziękuje za wasze opinie i propozycje :)

Radek.
 

Misiektt

New member
Radek jak masz PS3 tak jak ja to Ci polecam XL2 ze względu na 4ms matryce, uwierz mi widać różnice między 8ms a 4 ms u mnie przynajmniej było NFS: Pro Street, Ridge Racer
 

skydiver86

New member
LCD 40"-42" co wybrać?

Witam
zastanawiam sie nad czterema modelami LCD i nie wiem co wybrać TOSHIBA 42C3500PG LCD 42", SONY KDL-40S3000 40" ,LG 42LC41 42" czy Samsung LE40N87B 40", co wybrać?
Pozdrawiam
 

mystic

New member
Misiektt napisał:
Radek jak masz PS3 tak jak ja to Ci polecam XL2 ze względu na 4ms matryce, uwierz mi widać różnice między 8ms a 4 ms u mnie przynajmniej było NFS: Pro Street, Ridge Racer
Oprócz 4ms, ma dodatkowo 100/120Hz i 10bit matrycę, co jest nie do przecenienia w względzie smużenia ;).
Jeśli porównywać inny panel do XL2 to tylko Toshibę Z3030, tylko w toshibie te kąty. Jeśli oczywiście są fundusze, to któryś z tych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry