SHARP LC46XL2E Czy LC46X20E

Paczek27

New member
mystic napisał:
Oprócz 4ms, ma dodatkowo 100/120Hz i 10bit matrycę, co jest nie do przecenienia w względzie smużenia ;).
Jeśli porównywać inny panel do XL2 to tylko Toshibę Z3030, tylko w toshibie te kąty. Jeśli oczywiście są fundusze, to któryś z tych.
A Philips PFL9632D. Tańszy od XL2 E w internecie, a moim zdaniem jest świetny.
 

demosthenes

New member
Mój brat od kilku lat siedzi na Jersey w UK i półtora roku temu kupił SHARPA 42XD1E, po czym łyknął PS3. W wakacje u niego byłem i widziałem. Ma podłączoną polską CYFRĘ + i śmiga że aż miło i to BEZ HD. Telewizorek miodzio, ładny, choć już ciut opatrzony i nie tak ładny jak nowe XL2E i x20, albo TOSHIBA Z, czy XF. Do tego odbiera pięknie!
Ale dopiero na PS3 w full HD zrozumiałem, o co w tym wszystkim chodzi... PORAŻAJĄCE! Powalił mnie na kolana... podobnie filmy na Blue Ray. Coś niesamowitego! A to nie najnowszy TV... I nic się nie dzieje, tv ładnie działa.
Przez pół roku nastawiałem się więc na SHARPA XL2E, potem x20 ze względu na cenę... Potem poznałem TOSHIBĘ Regzę serię Z i na pewno nie kupię już Sharpa. Czekam na dostawę 37Z3030 i modlę się co by się nie okazało, że powinienem był wziąć 42Z3030. Pozdrawiam!
 

Paczek27

New member
mystic napisał:
Porównujesz matryce tej samej wielkości ?
Philips 42PFL9632D kosztuje 6552zł w najtańszym sklepie na ceneo i skąpcu. Dla porównania 42XL2 E kosztuje 7037zł, a Toshiba 42Z3030 - 6340zł. Oczywiście jest droższa wersja tego Philipsa (42PFL9732D) z 3 ambilightami, fajnejszym pilotem i ładniejszym wyglądem. Ale obraz ten sam w obu, a różnica ponad 1200zł.
 

mystic

New member
Toshibę i Sharpa widziałem - nawet porównywaliśmy ze znajomymi oba obok siebie. Jeden jest bardzo zadowolony z sharpa, drugi nie oddałby toshiby. Na temat philipsa nic nie mogę powiedzieć poza tym, że na papierze wygląda bardzo OK. Nigdy też go nie widziałem w warunkach domowych, a sklep nie oddaje rzeczywistych możliwości żadnego TV, a wręcz przeciwnie, może je jeszcze zepsuć. Jeśli tobie się podoba, to nie ma, nad czym się zastanawiać :). Tylko nie doczytałem czy ma 2 lata gwarancji ?
 

czago

Banned
kiki napisał:
Rankingi :hmm: - nie znalazłem nawet w Japonii Sony w pierwszej trójce :( http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/special-gold-e.html

Coś słabo szukałeś:
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/each-e.html

Jedyne co można powiedzieć to to że według Japończyków kompletnie nie liczy się Philips. Słabiutko Toshiba - tylko 2 modele w klasie 40''. JVC (Victor) dobry w HD Ready.
Najlepiej wypadły:
Panasonic - wygrał w klasie 37'' (model TH-37LZ75),
Sony - wygrał w klasie 46'' (model 46X5000) i przede wszystkim
Sharp - wygrał w klasie powyżej 50'', 42'' i 32'' również z modelami na polskim rynku niedostępnymi.
 

Radek996

New member
Witam :)
Zakupiłem już TV i jest to sharp 46xl2e:)
Narazie jestm bardzo zadowolony :)
Mam tylko pytanie odnośnie grafiki :)
Podłączyłem PS3 i grę PES 2008 i musze powiedzieć że jest pixeloza a niby jest 720p i 60Hz nie wiem czy to da się zmienić? mam na myśli odświerzanie? I jak ktoś może mi powiedzieć czy ta pixeloza to coś normalnego czy nie to byłbym wdzięczny:) A jak da się coś z tym zrobić to proszę o wpisy :)
Pozdrawiam.
Radek996
 

tombson

New member
Witam!!!
Proszę o pomoc w wyborze tv.
Zastanawiam sie nad modelami jak w temacie.
Różnica w cenie nie za wielka. Tylko czy istnieje jakaś różnica w odbiorze.
Widziałem w akcji tylko model 46-X20E.Obraz mi się podobał sylwetka również.
Niestety nie mam gdzie ocenić 46-XL2E, a tym bardziej porównać tych dwóch modeli.
Czy widział ktoś te dwa tv w akcji, z wyświetlanym tym samym materiałem?
Jeśli różnica była, to czy znaczna i czy na kożyść 46-XL2E?
Moje źródła obrazu to PC (filmy full-hd), cyfra+, w przyszłości PS3 jako odtwarzacz blu-ray i sporadycznie do gier.
Proszę o szybką odpowiedź bo na dniach chcę zamówić tv.
Z góry dziękuje za pomoc.
PS.
Radek996 napisał:
Witam :)
Zakupiłem już TV i jest to sharp 46xl2e:)
Narazie jestm bardzo zadowolony :)
Mam tylko pytanie odnośnie grafiki :)
Podłączyłem PS3 i grę PES 2008 i musze powiedzieć że jest pixeloza a niby jest 720p i 60Hz nie wiem czy to da się zmienić? mam na myśli odświerzanie? I jak ktoś może mi powiedzieć czy ta pixeloza to coś normalnego czy nie to byłbym wdzięczny:) A jak da się coś z tym zrobić to proszę o wpisy :)
Pozdrawiam.
Radek996
Czy ktoś może sie do tego odnieść??
Tak głośno było w tym temacie, a jak Radek996 ma problem to wszystko ucichło.
Sam zastanawiam się nad kupnem tych dwóch modeli.
Więc zależy mi na tym by się ktoś do tego odniósł, lub by Radek996 napisał czy pozbył się tego problemu.
@Radek996 przydało by się trochę więcej informacji po dłuższym użytkowaniu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

niemen1956

New member
witam

tombson napisał:
Witam!!!
Proszę o pomoc w wyborze tv.
Zastanawiam sie nad modelami jak w temacie.
Różnica w cenie nie za wielka. Tylko czy istnieje jakaś różnica w odbiorze.
Widziałem w akcji tylko model 46-X20E.Obraz mi się podobał sylwetka również.
Niestety nie mam gdzie ocenić 46-XL2E, a tym bardziej porównać tych dwóch modeli.
Czy widział ktoś te dwa tv w akcji, z wyświetlanym tym samym materiałem?
Jeśli różnica była, to czy znaczna i czy na kożyść 46-XL2E?
Moje źródła obrazu to PC (filmy full-hd), cyfra+, w przyszłości PS3 jako odtwarzacz blu-ray i sporadycznie do gier.
Proszę o szybką odpowiedź bo na dniach chcę zamówić tv.
Z góry dziękuje za pomoc.
PS.

Czy ktoś może sie do tego odnieść??
Tak głośno było w tym temacie, a jak Radek996 ma problem to wszystko ucichło.
Sam zastanawiam się nad kupnem tych dwóch modeli.
Więc zależy mi na tym by się ktoś do tego odniósł, lub by Radek996 napisał czy pozbył się tego problemu.
@Radek996 przydało by się trochę więcej informacji po dłuższym użytkowaniu.
Pozdrawiam
witam - miałem właśnie dziś okazję oglądać obok siebie stojace właśnie oba sharpy i był jeszcze sony kdl 46w3000 ale nas interesują sharpy, więc powiem że oba prezentują sie doskonale jesli chodzi o wygląd ale jeśli chodzi o obraz to tu dopiero widać różnicę -46xl2e jest niewątpliwie lepszy widać to w kazdym calu-bez wąpienia tylko XL2E czy to 42 czy 46 cali -a sony to już zupełnie inna historia obraz miał jeszcze lepszy- jeszcze dodam że był wlaczony discowery hd z n-ki- rewelacja, dla mnie wybor jest prosty-46xl2e-pozdrawiam-napisz co wybrałeś
 

mariusz_nowak

New member
Ja widziałem różnicę na korzyść XL2E i taki właśnie kupiłlem, ale niektórzy uważają, że nie warto dopłacać. Zasadnicze różnice to: 100Hz, matryca 10bit'owa i lepszy dźwięk (ale z tego akurat nie każdy korzysta mając kino domowe). Ja jestem bardzo zadowolony i myślę, że przy twoich warunkach co nie wybierzesz to i tak nie będziesz żałował. (Jak jest dobry sygnał to i obraz jest dobry). Pozdrawiam;)
 

Radek996

New member
Witam Ponownie:)
Tak mam Sharp-a xl2e i widziałem go obok modelu x20e i powiem że nie widziałem różnicy w obrazie:) aha i sony tez były i akurat dla mojego oka sony odstawał od sharpów:) no ale każdy ma swój gust :)
I znowu wrócę do pytania:) co z tym odświerzaniem? Czy ten tv sam dobiera odświerzanie? Bo nie wiem jak mam rozumieć że ma on już 100Hz? A jak gram w gry na ps3 to wyświetla mi w 60Hz-ach a filmy dvd z płyt w 50Hz? A w ustawieniach mam ustawione 100Hz (włączone) wiec nie wiem czy to jest wszystko ok czy jest coś nie tak?? Czy może mi ktoś wyjaśnić działanie tych 100Hz? Byłbym wdzięczny, może moje pytanie jest głupie ale nie zdaje sobie z tego sprawy więc prosiłbym o odpowiedzi za które będe wdzięczny...
Pozdrawiam.
 

chemix

New member
czy ktos moze mi to wyjasnic.
Podlaczalem xl2e pod kompa z grafa GF 7800gt kiablem takim jak idzie do monitora crt i obraz byl kaszana. czy jak podlacze kablem HDMI/DVI to bedzie lepiej?

Cytat z instrukcji:
UWAGA

• Ten telewizor ma ograniczoną zgodność z komputerem
PC. Jego właściwe funkcjonowanie może być
zagwarantowane tylko wtedy, gdy karta wideo jest zgodna
ze standardem VESA 60 Hz. Wszelkie odchylenia
od standardu spowodują zniekształcenie obrazu.
 

_MarSs_

New member
To znaczy tylko tyle, że maksymalną przyjmowaną częstotliwością odświeżania jest 60Hz. Jeśli karta nie jest w stanie dać tak niskiej częstotliwości to obraz bedzie falował/skakał ale takich kart nie ma już na rynku nawet używanych.
Obraz po DVI/HDMI jest świetny.
 
Do góry