Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

mleczar

New member
Witam. Mam pytanie skierowane do uzytkownikow konsoli PS3 lub X360. Jak ten tv sie sprawuje z konsolka? Czy wystepuja duze lagi na impucie z hdmi lub componenta lub jakies "smuzenie"? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)
 

jerrykmg

New member
37XL8E - dla mnie cudo

Witam, wczoraj wreszcie usadowiłem się wygodnie przed 37xl8e, pierwsze wrazenia - tv jest poprostu genialny, nawet z taka kablowka analogowa jak mam z odleglosci 2,8m wyglada ladnie. Fakt potwierdzony kolejny raz - kanały przełączają się trochę wolno, ale mozna sie przyzwyczaic, naprawde reszta rekompensuje ta niedogodnosc... W tygodniu ide kupic PS3 do tego, postawie sobie na niej linuxa, bo raczej grac nie bede, potrzebuje glownie odtwarzacza sieciowego za ktory ona bedzie robic plus ma BD... podziele sie swoimi wrazeniami za jakis czas - moze cos nowego sie urodzi. Tymczasem - prosba o podpowiedz jak sie dostac do menu gdzie moge sprawdzic ile w tym tv matryca juz swiecila (ile godzin pracy od poczatku zycia). Bede wdzieczny. Pozdrawiam
 

kubamat

New member
sharp 37 xl8 i enka - brak dzwięku

jak w tytule, od 2 tygodni nie mam dzwieku, tv podłaczony do enki przez hdmi, przez 2/3 miesiace było wszystko ok, pomocy :-(
 

tdj

New member
kubamat napisał:
jak w tytule, od 2 tygodni nie mam dzwieku, tv podłaczony do enki przez hdmi, przez 2/3 miesiace było wszystko ok, pomocy :-(

Tez tak raz mialem, chyba jakis blad w sofcie TV. Odlacz wszystko z pradu na minute i podlacz jeszcze raz. Jezeli na tv analogowej masz dzwiek to znaczy, ze nbox zle wysyla sygnal tzn masz np. tryb dvi.
 

tdj

New member
Ramzes765 napisał:
@gianbuffon wylacz funkcje 100Hz
Ja mialem ten sam problem, nie ma to jak doplacic kilka stow do 100Hz tylko po to zeby go nie uzywac...

W ogole sa programy ( nie kanaly ), ze obraz 'skacze' i zadne ustawienia nie pomagaja.
Tryb film zaawansowany troche redukuje 'skakanie' obrazu ale za to pojawiaja sie dwa kolejne problemy, obraz sie dziwnie zacina + jest bardzo nienaturalny.

ps. ciekawy jestem czy ktos mial podobne problemy na 37'' ?
 
Ostatnia edycja:

lukilodz123

New member
Z checia bym ci odpowiedzial jak jest w 37" ale moj jeszcze czeka w pudle na koniec remontu, mam nadzieje, ze juz pod koniec przyszlego tygodnia bede go podlaczal.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@tdj funkcje 100Hz wylaczam tylko dla sygnalu HD, jak ogladam SD to jest wlaczona i bardzo poprawia obraz wiec nie jest to tylko "doplacanie do niczego". Pozostalych problemow jakie masz nie zauwazylem. Na jakich kanalach skacze Ci obraz, z jakiego sygnalu, z jakiego dekodera?
 

kubamat

New member
dzieki za radę, odłaczyłem i po ponownym właczeniu wszystko gra
co do smużenia to niestety ogladając piłke nozną na nsporcie albo na eurosporcie hd pojawia się smuga
 

Mariu

Member
Ja kuż praktycznie sie zdecydowalem na ten TV,dłógo zastanawiałem sie pomiedzy Panasoniciem TX-32LX85 a tym właśnie tv,ale fuul hd wygrało.
jedno pytanie:
Czy ten Tv nie obcina obrazu,tzn. cz da sie wyłączyć overscan tak jak w panasonicu?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@kubamat jaki masz sygnal, z jakiego tunera i jakie masz ustawienia obrazu w Sharpie? Czy na pewno wylaczyles 100Hz? Na kanalach HD nie ma prawa byc smuzenia - warunek 100HZ OFF
 

keisfot

New member
Witam.Mam tego lcd od dwoch dni i moje opinie sa poki co takie:
Plusy-Obraz na zwykłej antenie jest naprawde bardzo dobry:)
Dzwiek jak na tv tez jest super...
Czern tez b.dobara jak na lcd...
Obraz z ps3 Super!:)(poza MGS4:/)
Minusy
Katy boczne mogłyby byc lepsze.Szczegolnie to widac jak jest słabe swiatło(obraz przechodzi z czarnego w ciemny granat
Moze wam sie wydawac ze to dziwny minus ale nie dokonca podoba mi sie obraz w Mgs 4 na ps3 a to jest gra w ktora najczesciej gram:/Głownie chodzi mi o to ze za cholere nie moge ustawic kolorow takich jakich bym chciał:/Wczesniej grałem na 19 calowym monitorze samsunga 931 bw i tam gierki wygladały zarabiscie...a tu gdy wchodze na przykład w ciemne pomieszcznie to totalnie nic nie widac.Gdy rozjasnie obraz to wydaje sie jakis taki wyblakły:/Co do kolorow to np w scenie na poczatku gry gdzie snake stoi na cmetarzu to na samsungu kolory sa troche zimniejsze i wszystko jest pociagniete zielonym filtrem a na sharpie wszystko jest jakies takie nie naturalnie czerwone i ogolnie w sensie kolorystycznym wyglada gorzej:(
Ma ktos moze tego sharpa,ps3 z mgs4 najlepiej;)
Jezeli tak prosze o pomoc w ustawieniu parametrow tego lcdka pod ps3.
Pozdrawiam:)
 

a4tech

New member
@p0gr0m


Można :)


Wejście w tryb serwisowy poziom K:
(robisz to na własną odpowiedzialność !!!)

1. Przytrzymać jednocześnie na TV (VOL-) i (INPUT),
2. Włączyć wtyczkę do gniazdka, jak się pojawi obraz (z literą K) puścić przyciski,
3. Wcisnąć na TV jednocześnie (VOL-) i (P v), pojawi się menu serwisowe.
(przyciski CH = nawigacja, VOL = regulacja - nie używać !!!)
4. Przyciskami CH na pilocie wejść na str. 2/11 i w poz. "Backlight Acutime" masz czas pracy podswietlenia matrycy, a więc i TV.
5. Wyjście z trybu serwisowego tak jak wejście (p. 1 i 2) - lub wyłączyć TV pilotem (o ile nie dokonałeś żadnych zmian).

Można w ten sposób sprawdzić czy TV grał na wystawie sklepu.

---------------------------------------------------------------------
ps. @janux - Dzięki za wiedzę (mówiłem, że się jeszcze nie raz przyda) :)
 
Ostatnia edycja:

p0gr0m

New member
no wiec tak

probowalem i nic nie dalo na samym wstepie
zrobilem tak ze najpierw wyciagnelem wtyczke z zasilania potem wcisnalem na tv guzik volume - i ten guzik co sie wlacza tv ? trzymajac te guziki wlaczylem wtyczke no i dioda od zasilania zielona zaczela mrugac (10 razy) , jednak gdy sie pojawil obraz nie ma zadnej litery k , glos sie sciszyl na maxa , wiec cos sie nie udalo , pytanie czy cos zle robie ? czy input to chodzi ci o wlaczanie/wylaczanie tv ?

ps. probowalem z 10 razy i ciagle to samo wiec albo to co podales nie dziala z xl8e albo cos robie zle , jednak robie to dokladnie wedlug twojego opisu :/
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
Człowieku...


INPUT to INPUT (wejście - wybór wejścia sygnału) - taki kwadracik ze strzałką.
A ten co wciskałeś (bezmyślnie) to POWER :p

Na przyszłość dokładnie czytaj kilka razy tekst (i przeanalizuj go na sucho) bo może Cie drogo kosztować (takie klikanie) :(


RADA !!!

Jak już wejdziesz w to MENU sewisowe, to za Chiny nic tam nie zmieniaj !!!
:???:


Tylko przyciskiem CH (channel) na pilocie, cały czas w dół aż zobaczysz pozycję "Backlight Acutime" - dzięki której sprawdzisz ile pracował TV.
Jak już upewnisz się ile TV świecił wyłącz go pilotem.
I nic więcej nie kombinuj !!!


Pozdro.
 

p0gr0m

New member
no dobra

w zasadzie niewiem czemu sie tak spinasz . peace and love czlowieku

moj blad ze nie dopisalem tego ze naciskajac te guziki ktore mowisz tez oczywiscie sprawdzalem i gdy trzymam ten o ktorym piszesz (input) + (-volume) i wkladam wtyczke to wtedy nawet tv sie nie wlacza , wiec i ta kombinacja nie dziala
 

a4tech

New member
Wcale się nie "spinam" :)
Tylko szkoda mi Twojego sprzętu...

To dziwne, że Tobie tym sposobem nie wchodzi w tryb serwisowy :confused:
Z tego co się orientuję, wszystkim Sharp-owcom ten sposób się sprawdza ;)


Pozdro.

ps. jak wciśniesz te dwa przyciski razem, to je cały czas trzymaj wciśnięte. Póki nie pojawi się na ekranie literka K.
To może trwać nawet naście sekund.
 
Ostatnia edycja:
Do góry