Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

areckis69

Member
Witam
czy moze ktoś mi powiedziec czy ten sharpik ładnie świeci na kablówce? mam kablówke z vectry ale bez dekodera i zastanawiam się nad kupnem tego TV, używany ma byc tylko do sygnału z kablówki i odtwarzacza dvd - zadnych komputerów i dekoderów cyfry, polsatu czy N-ki, czy warto go kupic? chociaż cena troche wysoka, dlatego zalezy mi na opinii
Dziekuje i pozdrawiam
 

lukmaj

New member
100Hz

Mam pytanko. Czy w tym modelu 100Hz działa z kazdym rodzajem obrazu? Zastanawia mnie czy wieksza płynność bedzie tylko w materiale nagrywanym kamera telewizyjna (wiadomości, mecze, reportarze itp nadawane z przeplotem), czy bedzie tez widoczna na filmach kinowych nadawanych w TV gdzie mamy 25 pelnych klatek, a nie 50 polobrazow. To samo zastanawia mnie z DVD gdzie filmy maja tez 25 klatek. No i ostatnia sprawa czy 100Hz działa tez z obrazem 720p, w tym przypadku dokladnie chodzi mi o gry z Xboxa 360. Czy 100Hz zwieksza płynność gier??
Z gory dzieki za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

nadine

New member
tdj napisał:
Gdy podlaczam tv do kompa po kablu dvi-hdmi i ustawiam 1080p 50Hz lub 1080p 60Hz (24p jest ok) z glosnikow slychac ciche trzaski i piski, wyciszanie glosnikow nic nie daje, sprawdzalem na dwoch kablach DVI->HDMI. K. graficzna Nvidia 9600gt, sprawdzalem rozne sterowniki ( najnowsze/starsze ).
Przy sygnalu 1080i 50/60Hz jest OK.


Ktos moze sprawdzic jak ma u siebie?
Mialem to samo, tez na 9600 gt. Po wlaczeniu z kompa sygnalu 1080p wejdz w menu tv,i w opcjach (menu->opjce) masz "wybor dzwieku HDMI", zmien z cyfrowego na analogowy - szum zniknie :)
 

darkbd

New member
automatyka głośności sharp37lx8

Lajuda napisał:
Od kilku dni ciesze się 32-calowym sharpem. Nie wiem jak ustawić obraz, aby wypełniał cały ekran bez pasków na dole i górze (np. gdy włączę TVN, obraz rozciąga się na boki, można go wyregulować ręcznie przyciskając przycisk na pilocie, ale trzeba to robić za każdym razem, może dało by się to jakoś zautomatyzować?). Poza tym automatyczny balans głośności (wyrównanie głośności) wcale działa, mimo, że w menu jest ustawione prawidłowo. W czasie reklam głośność wzrasta i trzeba ściszać dźwięk pilotem. Denerwuje mnie też to, że gdy przełączę pilotem obraz w np. tryb FILM, to gdy wracam do ustawień użytkownika, wszystkie ustawienia (dźwięk surround itp.) zostają wyzerowane i trzeba od nowa dostosowywać obraz do własnych upodobań. Może da się te ustawienia jakoś zapisać?



Proponuję ustawić auto balans głośności w pozycji wyłączone - u mnie pomogło (prawdopodobnie błąd w sofcie działa odwrotnie;)

Zwróć uwagę na to że każdy tryb ma swoje ustawienia (nie dotyczy to
tylko co jest oczywiste trybu dynamiczny - ustalony)
i możesz je dowolnie ustawić i zapamiętać klawiszem z zawiniętą strzałką lub ok.
Po tej operacji nie powinno byc problemów ze zmianą trybów.
 

kaji

New member
Witam

mam takie "dziwne" pytanie:
czym prócz wielkości matrycy różnią się modele xl8e 32 i 37 cali ? Bo po tym, co mogłem przeczytać w niektórych wątkach odniosłem wrażenie, że model 37 calowy lepiej się spisuje. Szukam właśnie modelu 37 calowego (nie większy nie mniejszy) i 37xl8e jest jednym z moich typów ale nie wiem czy to aby nie moja podświadomość chce ignorować niektóre fakty i wkręca mi historyjkę ze 32 jest gorszy od 37 :)

Wogóle, jeśli ktoś mógłby mi poradzić to jak się mają modele sharpa:
- xl8e
- d65e
i RD8
do siebie oraz jak na ich tle wypadają dwa modele Panasonica a mianowicie:
- 37LZD85
- 37LZD800

Na poczatku w swoich poszukiwaniach wyszedłem od sony 40w4500 ale raz ze chce 37 cali (sonacz ma 40) dwa ten model ma problemy z cloudingiem i trzy co najwazniejsze jednak nie chce wydawac ponad 4k PLN za LCDka. To w sumie dyskwalifikuje również LZD800 ale z ciekawości jak ktoś wie jak ma się on do sharpów które wymieniłem to chętnie przeczytam.

Generalnie test kikiego - Sharp 32 XL8 LCD Full H 100 hz troszkę mnie zmartwił bo po opisach na forum w tym temacie myślałem ze wypadnie lepiej.
Myślę ze długi czas przełączania kanałów mozna jakoś przełknąć (w końcu w telewizorze najważniejszy jest wyświetlany obraz), ale na początku u mnie przez jakiś czas ok. 1 miesiąc może 2 TVik będzie mógł odbierać tylko w SD (po tym czasie kończy się umowa z polsatem i będę wybierał coś nowego może znów polsat, ale już z dekoderem HD) stąd moje zmartwienie czy 37xl8e sobie poradzi no i dodatkowo kąty boczne - wiem, że na pewno czasem będzie z nich tel. oglądany. Zastanawiam się też jak jest z kolorami czy aby Panasonic nie radził sobie z nimi lepiej??

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie bo XL8E był długo moim faworytem (szczerze mówiąc gdyby nie to że nie chce relatywnie starego telewizora to wybrałbym X20) ale im więcej czytam tym większy mam mętlik i więcej mam obaw czy aby to będzie dobry wybór :) szczególnie że muszę się zmieścić w budżecie ok 3600-3800 PLN.

edit: i jeszcze ostatnie pytanie bo wzbudziło to moją nie małą ciekawość:
o co chodzi z tym że na stronie Sharpa prawie wszystkie modele są HD-ready / HD-ready 1080p
a tylko niektóre HDTV / HDTV 1080p ? Wydawało mi się ze jak TV może wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 to jest to FullHD ale widać się myliłem. Czy ktos mógłby to wyjaśnić ? Bo czy należy to rozumieć tak, że puszczając sobie powiedzmy film na odtwarzaczu Blue-ray telewizor będzie gorzej wyświetlał obraz niż np. jakiś Samsung HDTV 1080p (24p)?
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
nadine napisał:
Mialem to samo, tez na 9600 gt. Po wlaczeniu z kompa sygnalu 1080p wejdz w menu tv,i w opcjach (menu->opjce) masz "wybor dzwieku HDMI", zmien z cyfrowego na analogowy - szum zniknie :)

O stary RESPECT, Pomoglo!!!:) Serwis Sharpa nie wiedzial i nawet sugerowal, ze TV moze byc zepsuty;)
Dzieki wielkie!!!
 

lukilodz123

New member
kaji napisał:
Witam
edit: i jeszcze ostatnie pytanie bo wzbudziło to moją nie małą ciekawość:
o co chodzi z tym że na stronie Sharpa prawie wszystkie modele są HD-ready / HD-ready 1080p
a tylko niektóre HDTV / HDTV 1080p ? Wydawało mi się ze jak TV może wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 to jest to FullHD ale widać się myliłem. Czy ktos mógłby to wyjaśnić ? Bo czy należy to rozumieć tak, że puszczając sobie powiedzmy film na odtwarzaczu Blue-ray telewizor będzie gorzej wyświetlał obraz niż np. jakiś Samsung HDTV 1080p (24p)?
Też to zauważyłem, że piszą model fullhd ale w opisie tak jak wyżej. Sądzę, że może chodzi o to, żę tuner cyfrowy jaki mają wbudowany nie odbierze sygnału w fullhd bezpośrednio z kabla ale to takie moje strzelanie na oślep. Też się do niego przymierzam i jak kupię inny sprzęt agd to kupię tego lcdka.

tdj ceneo.pl ? jest w wielu sklepach...
W sklepach jest ale jak dzwonię i sprawdzam dostępność to nigdzie nie ma. Tzn jest ale trzeba ściągać i będzie jak będzie. Ogólnie mam do czynienia z proomo, maximedia i mixmedia i powiem, że z taką łaską odbierają telefony i wogóle rozmawiają, że gdyby nie ceny to ludzie dawno by ich olali. Zero profesjonalizmu i nutki sprzedawcy. Takie moje zdanie i odczucie.
 

tdj

New member
HD-ready 1080p = FULL HD
Sa rozne nazewnictwa, zasadniczo TV obsluguje w tej chwili najlepszy standard jaki jest tzn 1080p@60Hz czyli wiecej niz wiekszosc BluRay'ow ktore sa 1080p@24Hz.
 

lukilodz123

New member
Pytanie:
Jaki model 37" za max 3500zł z rodziny SHARP-a jest wg Was najlepszy.
Najlepszy do sygnału SD jak i HD jak i DVD jak i PC?
Nie będę robił ankiety tylko wasze oceny na najlepszy TV wg tych kryteriów.
 

bestfilm

New member
Kolego! Do sygnałów SD jak i HD jak i DVD jak i PC kup LC-37XL8E. Doskonale się sprawuje z sygnałem SD :) Naprawde ciężko go dostać, ale szukać warto. Narazie mam podłączony sygnał SD i już jestem z niego zadowolony. Za pare dni podłącze N. Polecam!
 

lukilodz123

New member
best film kolegami nie jestesmy ale ok. Co do dostania to sie okazalo, ze mam go pod nosem. Jak ktos szuka to jest w CertusMedia.pl wlasnie dostali pare sztuk za 3499zł. Zdazylem go podlaczyc tylko na chwilke na antenie analogowej osiedlowej jest rewelka. Bez bawienia sie ustawieniami i kolorami. Super płynny obraz no jak narazie bajka.
GORĄCO POLECAM. Może go rozpakuje za 2-3 tygodnie to dam relacje foto za free.
 

pita1983

New member
pyt??

czym różni się seria xl8 od x20... bo na pierwszy rzut oka to ten sam tv... xl8 ma 100hz?? x8 to to samo co xl8?? wiem ze są specyfikacje w każdym sklepie ale jedni piszą tak a drudzy inaczej
 
Ostatnia edycja:

druop22

New member
szukajcie a znajdziecie

na tej stronce producenta masz specyfikacje, wizualnie niektóre modele mogą się wogóle nie różnić co nie oznacza że będą "grały" tak samo i mają takie same bebechy ;-)
 

gianbuffon

New member
mam juz 32xl8e jakis czas. jestem zadowolny, ale ciagle nie moge sobie poradzic z jednym problemem: podczas ogladania meczy pilki noznej na canal plusHD za pilka widac cien. wyglada jak kometa:)
z opisow dowiedzialem sie, ze ten TV nie ma smuzenia. podczas filmow akcji faktycznie jest ok, ale problem dotyczy tylko tej pilki...

czy wy tez tak macie? moze jest sposob na chociaz zminimalizowanie tej wady? jakie maja byc ustawienia w tv cyfrowej? 100hz ma byc wlaczone, czy wylaczone? jaka ostrosc, itd?
bede bardzo wdzieczny za pomoc:)
pozdrawiam
 
Do góry