Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

talkus

New member
Witajcie
A ja mam następujące problemy ze swoim 42xl2e.
1.Pionowe nieregularne smugi(bardziej po lewej strony ekranu) widoczne na jednolitej planszy. Najlepiej widoczne na tle szarym, ciemnozielonym, granatowym.
2.Przez środek ekranu w poziomie przebiega czarna cienka kreska(też najlepiej widoczna na szarym tle i przy niższym kontraście)
3.Po kilku godz. pracy TV w lewym górnym rogu czerń przechodzi w szarość.
(chodzi mi o sam rożek).
Zgłosiłem już do serwisu i po świętach mają zabrać do naprawy.
Jeżeli jest to wada matrycy to co mi zamontują, bo przecież tego modelu już nie ma.
pozdr
 

NATE

New member
Hej, powróciłam po dłuższej nieobecności z pytaniem ;)
Mam kablówkę zwykłą, i coś musieli zmienić w UPC, bo jeden kanał przechodzi mi ciągle w tryb Kinowy, zamiast panoramiczny i tym samym rozciąga wzdłuż obraz, a co za tym idzie jest on brzydszy, no i nie w całości. Gdy sobie pod ukrytą klapką na pilocie przełącze na tryb Panoramiczny, to jest ok dokpóki nie przełączę na inny kanał - jak wrócę, zmienia znów na te swoje ustawienie domyślne że tak powiem. Jest jakiś sposób, żeby to ten TV zapamiętał? Denerwuje mnie juz to troszkę.

tak na marginesie, XL2E sprawuje się całkiem nieźle;)
 

bulek

New member
@NATE: Od pewnego czasu UPC zaczęła w końcu transmitować sygnał określający, czy dany program nadawany jest w 16:9, czy w 4:3. Twój TV powienien teraz na wszystkich kanałach 16:9 ustawiać się na obraz "Pełny", a na 4:3 na "Panoramiczny". Tak się dzieje na moim XL2E.
 

stripped6

New member
Nie wiem czy był juz poruszany ten problem ale czy ktos wie jak wyłączyć to demo bo przy kazdym uruchomieniu telewizora jest włączone. Szukałem w opcjach ale nie znalazłem
 

stripped6

New member
Sprawdziłem cała instrukcje ale znalazłem tylko jak zresetować ustawienia zaawansowane odnosnie ustewienia jasnosci, kontrastu itd. Pilot mam innej genereacji bez klapki. Wie ktos jak pozbyc sie tego wkurzajacego demo ?
 

NATE

New member
@NATE: Od pewnego czasu UPC zaczęła w końcu transmitować sygnał określający, czy dany program nadawany jest w 16:9, czy w 4:3. Twój TV powienien teraz na wszystkich kanałach 16:9 ustawiać się na obraz "Pełny", a na 4:3 na "Panoramiczny". Tak się dzieje na moim XL2E.

no na moim jest na wszystkich kanała ok oprócz 4funtv, który przełącza się w tryb kinowy 16:9 i sama muszę wrzucić na panoramiczny spod klapki, NO NIE WIERZE ZE TAK WYSOKI MODEL JEST TAK GŁUPI BY NIE DAŁO SIĘ TEGO USTAWIC, BY ZAPAMIĘTAŁ ?????????????????
 

JacentyP

New member
Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Mam takie pytanie do użytkowników:
Czy ktoś próbował zwiększyć funkcjonalność USB w modelach z naszej serii ?
 

SURTU

New member
Witam !!! Mam PS3 i 46xl2e - mam problem tego typu, że gdy oglądam filmy full hd albo hd i dochodzi do poziomego przesuwu obrazu np pokazany jest ogromny krajobraz, jakiś wielki zamek czy ogólny plan i kamera przesuwa się, obraz się delikatnie tnie, widać taki delikatny przeskok jest to lekko zauważalne i denerwuje mnie to trochę, ciekawy jestem czy macie takie same odczucia. próbowałem obraz z blueraya i z MKV przerobionego na MPG. Z blueray widzę to np. w AWATARZE, MPG zaobserwowałem to w PRINCE OF PERSIA(tu widać to jak pokazany jest na początku zamek), w Mikołajku gdy pokazują basen w kształcie nerki itp. Testowałem to w wielu konfiguracjach jednak widać to w większym lub mniejszym stopniu. Napiszcie czy wy macie podobne wrażenia.
 

jackk7

New member
wiem, ze było ale teraz nie mogę znaleźć; po przełączeniu na inny kanał, który nie nadaje zostają duchy. Czy da się coś z tym zrobić? Ile jest gwearancji, bo mi 2 lata minęło? pozdrawiam
 
Do góry