Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam!

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telewizory, więc bardzo proszę o łagodne potraktowanie. Mam Sharpa 46XL2E kupionego ok. 1,5 roku temu. Mam C+ z wykupionym pakietem HD i nigdy nie przeszkadzało mi jak wygląda obraz w moim TV. Aż do tegorocznych Świąt. Po wizycie u szwagra zobaczyłem obraz w jego Samsungu PS50B850 i zaobserwowałem kolosalną różnicę. Wiem, że jego TV to plazma, więc czerń może być inna w obu telewizorach, jednak np. sport w HD u niego jest o niebo lepszy, nie ma mowy o smużeniu piłki, nie ma też tego co obserwuje u siebie, czyli jakby przepalonych postaci piłkarzy (biała obwódka wokół sylwetki). Co gorsza w pracy mamy Samsunga (nie pamiętam symbolu) LCD i również sportowe programy HD wyglądają w nim lepiej. Moje pytania są takie:
- czy kalibracja za pomocą płyty (za 5 euro) ściągniętej z burosch.de coś może zmienić?
- czy może macie lepsze pomysły na prostą kalibrację (nie wchodzi w grę ta za 1k zł - nie stać mnie;)?
- czy wymiana softu może w czymś pomóc?
Wszelkie inne rady będą mile widziane. Jeszcze raz sorry za moje lamerstwo;)


U mnie kanaly sportowe w HD to poezja. Najważniejsza rzecz to WYLACZ 100HZ i nie ma prawa smużyć.
Co do plazm to jak kto woli - ja lubie ostry obraz (szczegolnie widac to jak jest studio w HD) - na plazmach ta ostrosc jest wygladzana i lekko przyciemniona - za to plynnosc powinna byc lepsza - i tak w kolko ;)
 

trixman

New member
Witam.
Czy ktoś z zanawców tematu mógłby mi pomóc? Mam 1,5 rocznego 46 XL2E. Telewizor ze względu na charakter mojej pracy służy właściwie jako dekoracja pokoju( praca w rozjazdach).Chciałby sprzedać owe cudo bo opuszczam nasz kraj. ale nie wiem za jaką kwotę można go odsprzedać.Nie chciałbym pierdyknąć kaki stąd moje zapytanie.
 

boogie69

New member
upierdliwy problem

Mam pytanie do znawców zagadnień technicznych tego modelu.
Posiadam xl2e 46" od ponad roku. Podłączone do niego mam cyfra+ przez euro złącze, ps3 po HDMI, xbox też po HDMI. Zauważyłem jakiś czas temu przy oglądaniu cyfry+ że przy jasnych tłach czy to film, program, czy reklama panel wyraźnie wydaje elektryczny wyraźny dźwięk (coś na zasadzie buczenia lini elektrycznej), żeby nie było wyłączam oczywiście dźwięk. Do tego panel wydaje jeszcze inny dźwięk na czarnym kompletnie tle jest słyszalne bardzo ciche buczenie ale to już nie wiem czy normalne (praca panelu) czy nie. w każdym razie jest gwarancja to zgłaszam do serwisu. Przyjeżdża Pan stwierdza że przy czarnym to ja mam naprawdę jakiś super słuch no a przy białym to faktycznie coś jakby za bardzo buczało więc zabrał go na serwis. Dziś mam telefon od innego człowieka który twierdzi że wszystko jest tak jak powinno być i buczenie na białym tle wynika z ustawień telewizora niby ustawień podświetlenia panelu ze ustawione na max było. Coś mi się w to wierzyć nie chce bo ustawień nie zmieniałem od roku a kilka znajomych osób ma ten sam model i nie mają takich rewelacji.

Kombinuję jeszcze ze to buczenie może być winą cyfry+ i ich sygnału, bo na konsolach przy białych tłach nie słyszę tgo buczenia. Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się kiedyś z takim problemem?

Bo naprawdę nie wiem co mam robić. albo wszystko jest ok albo mam jakiś super słuch ;)
 

sanmarkoo

New member
Czy ktoś podłączał ten TV pod kartę Radeon HD 2400/2600/2900. Działa to poprawnie pixel w pixel z naszymi TV, czy potrzeba dodatkowej gimanstyki (sterowniki, itd.)?
 

SURTU

New member
blue ray + ps3 + 46xl2e

cześć wiecie może aby dało się skalowac obraz z ps3 z blue raya na 46xl2e bo nie wiem jak to zrobić chciałem obciąć obraz i zniwelować pasy poziome w czasie oglądania filmu !!! TRANSFORMERS 2 cały film z pasami, batman mroczny rycerz - niektóre sceny na cały ekran a niektóre nie
 

pralf1

New member
Witam , mam pytanie
1. gdzie się przełancza w tryb 100hz bo oglądając tv bądź N-ke w górnym prawym rogu wyświetla cały czas 50hz n, dekoder połączony jest do tv hdmi a do amplitunera optykiem dzwięk.
2. włączając w dekoderze N-ki dzwięk dolby d. wyświetla mi na ekranie (dzwięk nikompatybilny) i wtedy na niektórych programach brak dźwięku.-Dekoder biały bez nagrywarki
Dzięki serdeczne za podpowiedzi
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@pralf1
ad.1
Dobrze wyswietla Ci 50Hz - to nie ma nic wspolnego ze 100HZ w Twoim TV - bylo juz o tym wielokrotnie w roznych wątkach. W kazdym TV bedzie tak samo.
ad.2
Tez wszytsko jest OK, dzwiek z dekodera N leci wtedy w DolbyDigital i TV nie ma dekoderow aby go zdekodowac, wtedy musisz uzyc amplitunera (widze w podpisie ze masz HK255 a wiec idealnie sie do tego nadaje). Dekoder N podpinasz po optyku lub HDMI do HK255 i amplituner zdekoduje Ci dzwiek.
 

baba

Member
proszę o pomoc

Witam serdecznie. Posiadam 52xl2e i za 2 miesiące kończy mi się gwarancja.Tv podłączony jest po hdmi kablem z dekoderem Ferguson hd i po optyku z Denonem(kino domowe) a on po hdmi z tv. Kilka dni temu nagle uciekł mi głos(fonia) Myślałem ze dekoder ale sprawdziłem go dobrze i gra świetnie z cyfrą+.Więc poprzełączałem kable hdmi i nic.Zamieniłem wejścia w tv te zboku hdmi i nic. Wczoraj podłączyłem euro i gra ok.Więc podłączyłem hdmi i o dziwo grało ale przez jakiś czas. Nagle obraz po hdmi zrobił się blady i czerwony. Przełączyłem wejscia w tv hdmi i to samo, kiepski obraz i brak fonii.A po euro gra dalej. I tu prośba. Czy może to być coś z oprogramowaniem (kolega mi tak sugeruje) czy coś poważnego. Dzwoniłem do serwisu i stwierdzili ze muszą zobaczyć to w serwisie.Mam go na ścianie i muszę dość potężny tv zdemontować i odbiorą go ponoć odemnie ale nie wiedzą kiedy bo zima. Co radzicie.Proszę o podpowiedz:(
 

baba

Member
tak. Jest głos i obraz. wszystko ok. W serwisie tez zastanawiają się co zrobić bo najchętniej to chcą zabrac na warsztat ale kartonu nie mają do 52 cal i ta zima .Więc czekam dalej co wymyślą a jakoś do domu im się nie spieszy. Po hdmi bez zmian . Brak głosu obraz dziwnie blado czerwony. I co dalej?
 

misiek29

New member
Ustawienia sharpa

Witam.
Mam prośbe: Czy ktos z szanownych forumowiczów może mi podać ustawienia obrazu do tego sharpa? Chodzi mi o kanały SD z "n". Próbowałem juz tych zapodanych wcześniej i z innych for . Próbowałem sam (np. Burosh), ale chyba starość mnie dopada, bo za diabła nie mogłemdobrze ustawić. Z góry dziekuję za pomoc:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
baba
masz gwarancję jeszcze ?
kiedy kupiony telewizor i gdzie ?
Jaki serwis Cie obsługuje ?
Czy ma polską gwarancję ?
 

makis

New member
Mam problem 52XL2 z lewej strony obrazu w połowie wysokości pojawiło się coś podobnego do "bąbla" o wymiarach 1cm na 6cm i chyba się powiększa najbardziej jest widoczny na jasnym tle.Czy może ktoś miał podobny problem, za dwa miesiące kończy mi się gwarancja.Pozdrawiam
 

tomaszek92

New member
Problem z wyświetlaniem obrazu

Witam!

Mam problem ze swoim telewizorem LCD Sharp, a mianowicie, obraz nie jest w całości wyświetlany- tak telewizor jakby "zjadał" po pasku z każdej strony. Problem ten występuje przy normalnym oglądaniu z anteny, czy z satelity, z komputera czy z dvd.

Proszę o pomoc i pozdrawiam
 

1stmadafaka

New member
Mam problem 52XL2 z lewej strony obrazu w połowie wysokości pojawiło się coś podobnego do "bąbla" o wymiarach 1cm na 6cm i chyba się powiększa najbardziej jest widoczny na jasnym tle.Czy może ktoś miał podobny problem, za dwa miesiące kończy mi się gwarancja.Pozdrawiam

Skorzystaj z gwarancji
 
Do góry