Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Yarp

New member
kazium55 napisał:
Nie da rady ustawić obrazu piksel w piksel.
Podłączam PC z kartą GeForce 8600, najzwyklejszy kabel hdmi (dostarczony przez UPC z dekoderem) + przejściówka DVI<->HDMI - i obraz piksel w piksel, żyleta, FullHD.
Trochę dziwnie jest z notebookiem HP - jak jest włączony i podepnę kable RGB - to max jest 1360x768, nie ma dostępnych wyższych rozdziałek (wyjście tylko na monitor). ALE jeśli go podłączę a potem uruchomię - to zgłasza się tylko monitor (wyświetlacz notebooka pozostaje wyłączony) i mam dostępnych od groma wyższych rozdzielczości aż do 2400x1550 czy coś takiego - ale wszystkie "poza zasięgiem". W instrukcji pisze że po RGB max 1360 więc chyba nie jest to wada tylko raczej dziwaczne zachowanie grafiki HP.
 

Golibroda

New member
Czy ten firmware:

http://www.sharp.de/cps/rde/xchg/de...s.htm?query=LC46XL2E&var1=LC46XL2&var2=LC46XL

nadaje się do europejskiego (z sieci sharp polska) tv LC 46 XL2E ?

Kiedyś korzystałem z softu z tej strony i było wszystko OK - teraz jest tam przy nazwie softu dopisek DE (niemcy) - nie zlokalizuje mi ono TV do wersji niemieckiej.
Może podeślecie link do najnoweszej wersji europejskiej albo wersji PL. Boję się tamto wgrywać do TV chyba,że ktoś juz to instalował i napisze,ze jest OK.
 

Golibroda

New member
:) cuchnący :)

Dzięki za linki.

To jeszcze mam pytanie. Czy te wszytkie softy publikowane na róznych stronach - niemieckich, włoskich, polskich są uniwersalne dla danego modelu sharpa. Czy są lokalizowane pod konkretny kraj ?
 

MAXIMUS_00

New member
Prośba o pomoc

Mam do was prośbę odnośnie Sharpa LC42xl2e, proszę może ktoś mógłby mi wyjaśnić do czego służy gniazdo po prawej stronie telewizora (wyglądające jak slot do jakiejś karty) nazywające się gniazdo zintegrowanego interfejsu COMMON INTERFACE - jak można je np. wykorzystać, co tam wpiąć . Z góry dziękuję za pomoc. :blagam::blagam::blagam:
 

sanmarkoo

New member
MAXIMUS_00 napisał:
Mam do was prośbę odnośnie Sharpa LC42xl2e, proszę może ktoś mógłby mi wyjaśnić do czego służy gniazdo po prawej stronie telewizora (wyglądające jak slot do jakiejś karty) nazywające się gniazdo zintegrowanego interfejsu COMMON INTERFACE - jak można je np. wykorzystać, co tam wpiąć . Z góry dziękuję za pomoc. :blagam::blagam::blagam:


Np. do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego mpeg-4, o ile ktoś kiedyś wyprodukuje dekoder w pełni kompatybilny z Sharpa LC..xl2e ?
 

deeprest

New member
Tutaj jest dużo speców, może ktoś pomoże- szlag mnie trafia po prostu

Po połączeniu kompa z tv (hdmi-dvi) mam czarny ekran. Panel nvidii wykrywa tv sharpa, ustawia rozdziałke.. i nic.

Po wielu godzinach boksowania udało mi się jakoś obraz, ale niestety dzień później jest znowu to samo. Włączam, wyłączam, zmieniam wejścia hdmi, ustawienia - no nic. :x Trzeba jakiś magiczny rytuał odprawić?
 

jackk7

New member
Audio

deeprest napisał:
Ktokolwiek podłączał tv pod komputer? Nie ma problemów z dźwiękiem przez kabelek minijack?
W poszukiwaniu dźwięku przestrzennego podłączam laptopa przez USB do zewnętrznej karty dźwiękowej a ją z kolei coaxialem do wzmacniacza. Co prawda mój laptop ma wyjście cyfrowe ale nie mogłem go nigdy uruchomić. pozdrawiam
 

robirem

New member
witam,

mam okazje kupić model Sharp LC XL2E 52" w cenie 5300 zł . Model obecnie wystawiony na prezentacji w sklepie ( ponoć od września ) . Czy to dobra oferta ?. Jak sprawdzić jaki przebieg ma tv . Po wstępnych oględzinach :) wszystko wyglada OK. Wczesniej miałem i mam chrapke na U700 w wersji 52" ale to róznica 2k i zaczynam się mocno zastanawiać

pzdr
 

kazium55

New member
deeprest napisał:
Ktokolwiek podłączał tv pod komputer? Nie ma problemów z dźwiękiem przez kabelek minijack?
Nie ma problemu musisz tylko wybrać źródło z którego mam być brany dźwięk. Ja z kompa filmy oglądam przez HDMI a dzwięk przesyłam na tv minijackiem.
 

kazium55

New member
robirem napisał:
witam,

mam okazje kupić model Sharp LC XL2E 52" w cenie 5300 zł . Model obecnie wystawiony na prezentacji w sklepie ( ponoć od września ) . Czy to dobra oferta ?. Jak sprawdzić jaki przebieg ma tv . Po wstępnych oględzinach :) wszystko wyglada OK. Wczesniej miałem i mam chrapke na U700 w wersji 52" ale to róznica 2k i zaczynam się mocno zastanawiać

pzdr
Nie opłaca się w tej cenie kupisz nie użuwany. Np tu http://www.domonet.pl/produkt-a-50061,0.html albo tu http://www.ataniej.pl/index.php?products=product&prod_id=15500
Żeby były tak tanie 52 jak kupowałem 46 xl2e to bym wciągnął 52. Za swojego 46 dałem 3999zł :) 52 kosztowały wtedy 5800zł a to już o połowe drożej. Na naciąganą 1/4 jak jeszcze bym poszedł :)
 
Ostatnia edycja:

zasieki1

New member
Witam!

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telewizory, więc bardzo proszę o łagodne potraktowanie. Mam Sharpa 46XL2E kupionego ok. 1,5 roku temu. Mam C+ z wykupionym pakietem HD i nigdy nie przeszkadzało mi jak wygląda obraz w moim TV. Aż do tegorocznych Świąt. Po wizycie u szwagra zobaczyłem obraz w jego Samsungu PS50B850 i zaobserwowałem kolosalną różnicę. Wiem, że jego TV to plazma, więc czerń może być inna w obu telewizorach, jednak np. sport w HD u niego jest o niebo lepszy, nie ma mowy o smużeniu piłki, nie ma też tego co obserwuje u siebie, czyli jakby przepalonych postaci piłkarzy (biała obwódka wokół sylwetki). Co gorsza w pracy mamy Samsunga (nie pamiętam symbolu) LCD i również sportowe programy HD wyglądają w nim lepiej. Moje pytania są takie:
- czy kalibracja za pomocą płyty (za 5 euro) ściągniętej z burosch.de coś może zmienić?
- czy może macie lepsze pomysły na prostą kalibrację (nie wchodzi w grę ta za 1k zł - nie stać mnie;)?
- czy wymiana softu może w czymś pomóc?
Wszelkie inne rady będą mile widziane. Jeszcze raz sorry za moje lamerstwo;)
 
Do góry