Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

debeef

New member
Bez reklam
beka.s napisał:
moj też buczy i to caly czas, im ciemniejsza matryca tym glosniej, byl reklamowany ale bez efektu, stwierdzili ze wszytko ok, ze tak ma byc... i buczy dalej, pech:(
buczenie opiswałam na forum jakis czas temu
prosze dac zac jak uda sie usnąc te buczenie, moze cos wymyslili od tego czasu:???:

No to ja mam od ponad miesiąca i nic nie buczy...nic tylko reklamować.
 

rokko

New member
Powiedzcie mi jak to jest z tymi 100 hz? niby jest ale przy jakim zrodle?Ogladam filmy DVD i pokazuje tylko 50 hz. Oczywiscie funkcja 100hz w tv wlaczona.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja mam włączone 100hz przy grach na ps3 i mam płynniutki obraz, na bluray włącza mi się 24hz i też jest super:) DVD mam w 50hz...także tą 100 wykorzystuję tylko w grach na ps3...ale właśnie do tego ich potrzebowałem:)
 

lexo

New member
Witam, czy XL2 to TV godny zastanowienia? Może nie najnowszy model ale ponoć dobry. Jak wygląda na tle DH77 czy samsunga B650?
 

rokko

New member
ja porownywalem obraz z dh77 i mi bardziej pasowal w xl2. dh77 jest nastepca xl2 ale nie wiem czy zawiera w sobie az tyle lepszego, zeby zdetronizowac poprzedni model
 

debeef

New member
Bez reklam
długo się zastanawiałem nad tymi modelami, jednka wybrałem XL 2 i nie żałuję...teraz wychgodzą wersje oszczędnościowe tv-ków ładuje się jak najwięcej plastiku, a XL jeśli chodzi o wykonanie jest świetny. Nawet patrząc na forum można zauważyć, że ten model na przestrzeni lat nie doczekał się jakiś większych wad dlatego ja polecam XL 2
 

rokko

New member
Wczoraj zainstalowano mi UPC cyfrowe. Musze powiedziec, ze telewizor programy w HD pokazuje fenomenalnie. Szczerze moge polecic. te cyfrowe zwykle róweniz wygladaja bardzo dobrze:)
 

lexo

New member
A jak z obrazem w porównaniu do DH77? Powiem szczerzę, że w DH77 bardzo nie podoba mi się zlewanie czerni. Nawet wyłączenie aktywnego kontrastu niewiele pomaga. Jak w ogóle w XL2 wypada sprawa Input Laga? Gra ktoś po sieci w konsole? Ostatnie pytanie jak tam z płynnością? Porównywalna do nowych samsungów?
 

debeef

New member
Bez reklam
Gram po sieci w T 5 DR i Killzone 2 i nie mam żadnych lagów, obraz płynniutki jak zrogrzana lawa:D. Nie porównywałem jej z najnowszymi samsungami, ale takie informacje ma na pewno Kiki, bo on w tym temacie siedzi. Mnie pomógł w wyborze tv-ka i nie żałuję, ana priva na pewno Ci odpowie.
 

lexo

New member
Xl2 i Dh77 różnią się w cenie ok 300pln. To niedużo dlatego zapytam się krótko czym różnią się (który lepszy) w kategorii:
- smużenie w grach;
- płynność (100hz) w filmach (BR, HD);
- czerń;
- gubienie ciemnych detali na ciemnym;
Byłbym rad za oceny.
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie porównywałem ich bezpośrednio, dlatego mogę napisać, że smużenia nie widzę na pinballu...a ruch bili na nim jest mega szybki. Na filmach BR włącza się 24hz i jest tak jak to widział reżyser:mrgreen: Dla mnie czerń jak na lcd jest b. dobra, ale za mało modeli porównywałem bezpośrednio. Inna sprawa, że kiedy nie masz w domu 5 tv-ków koło siebie to trudno odróżnić odcień czerni (jeśli można mówić o odcieniach czerni:cool:)

Jak już pisałem ponoć teraz tv-ki robi się oszczędnościowo (wersje kryzysowe) dlatego sam zaufałem starszemu modelowi.

Widziałem także że obserwujesz inne firmy, nad którymi tez się zastanawiałem (Sony Toshiba) Paradoksalnie słyszałem że Sony ma problemy z Ps3, a Tośki niekiedy mają problemy z matrycą. (Słynne linie)
 

rokko

New member
podlaczylem PS3.musze przyznac, ze jestem pod duzym wrazeniem.super wspolpraca w grach. Niestety nie mam filmu na bluraya wiec nie moge jeszcze nic powiedziec. Jutro cos zalatwie to zobcze.
 

noah

New member
Mam pytanie wczoraj przy oglądaniu filmu wyłączył mi się telewizor(Sharp 46 X20E ) i migały mi lampki ta od włączenia telewizora i OPC na zmianę.wyłączyłem go po kilku minutach włączyłem i było ok.Ale dzisiaj to samo i to kilka razy.Macie jakieś pomysły o co chodzi
 

Golibroda

New member
TV resetuje się włąśnie poprzez wyłączenie z gniazdka (prądu) i ponowne podłączenie do napięcia.
Możesz także zaktualizować firmware TV z flasha.
 

artur111bartek

New member
I ja kupiłem Sharpa LC 46 XL 2E i ...się nie cieszę. Kupiłem do niego odtwarzacz Blu-ray Panasonic 60 i..."czar prysł" .Upscalowanie w tym playerze zwykłych DVD rewelacja i obraz w Sharpie rewelacja TYLKO ŻE 40 CALI MAM!:( :( :( , no może 42 cale. Co włączę film czy DVD czy Blu-ray po HDMI to...42 cale.No po 7-8 cm z góry i z dołu prezent-czarne pasy.O ile podłączę przez euro mogę z obrazem robić co chcę ale wtedy mam jakość słabą. Jak po HDMI to do wyboru:"Piksel w piksel" lub "Pełny". Obojętnie ,który wybiorę :pREZENT! Dwa czarne pasy jak wół. Toż po to kupiłem 46 cali by oglądać w 46 calach a nie w 42! Cały dzień siedziałem wertując ten wątek. Teraz , po 20-tej dokopałem się do ostatniej strony.I nic , albom zaślepiony nienawiścią. :( Męczyłem się z TV i Panasem , ale moim zdaniem to wina Sharpa. Czemu po scarcie mogę rozwalić obraz do 46 cali a po HDMI mam 42? Noż krew mnie zalewa.
Może ktoś uratuje młodego HDTV-maniaka dobrą radą?
Aaaa , gwoli sprawiedliwości jeden film z mojej kolekcji chodzi po HDMI na 46 calach:"Gdzie jest Nemo".:( Gówniarz się cieszy a moje Cassino Royale w Blu-ray i Gwiezdne Wojny w DVD i inne , hurra :mrgreen: -42 cale! I weż się to ciesz człowieku, no weż..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stare filmy są właśnie tak przerabiane i zostają z pasami , bez względu na to jaki masz telewizor.
 

artur111bartek

New member
Na Kikiego jak na Zawiszę , dzięki ale ale.....Cassino Royale wydanie Blu-ray to nie stary film.:( a pasy jak wół.
I czemu po HDMI blokuje mi "zoom" a po scarcie nie?Kompletnie nie rozumiem tego w telewizorze roku.Jest to po prostu ograniczenie zakupu, bo kupuję 46 cali a mam de facto 42. A co mnie obchodzą producenci płyt teraz (opinia o nich niżej).Niech Sharp albo da mi telewizor gdzie będę miał obraz w tylu calach ile JA chcę , albo niech męczy producentów.
Panasonic też trochę winny , głupi SubEdit rozwali napisy i obraz gdzie i jak ja chcę , a tu taaaka firma i głupiego podobnego programiku w Blu-ray player nie może stworzyć lub kupić.Ot i firma
Trochę off się zrobił ale poza ta wadą (jedna ale wada przez duże W) telewizor jest świetny. Ale ta wada...

o , i jeszcze "Żołnierze kosmosu" to wydanie dwustronne (pamiętacie?) wywala mi na 46 cali! Obraz trochę gorszy niż nowych DVD ale na 46 CALACH!!! I napisy są i pasów nie ma!!!I na 46 calach TO JEST OGLĄDANIE! To już mam 2 filmy na 46 calach.

p.s. Powoli dochodzę do wniosku ,że i tak wszystko przeciw HD-maniakom i producenci telewizorów i filmów są w zmowie z producentami projektorów , cha..cha..
Może warto zrobić listę filmów , które można oglądać w PEŁNYM WYMIARZE?
Gdzie i pasów nie ma i napisy są. Teraz mam nadzieję ,że albo TV szlag trafi w czasie gwarancji (mam 3-letnią ) i dostanę nowy następcę DH77 (gdzie po HDMI mogę robić to co po scarcie) albo wydawcy filmów za które każą tyle płacić nie będą obcinać mi obrazu do panoramicznego BO JUŻ MAM TV PANORAMICZNY!No co za młotki z nich..i niech ich piiiiiiiii... a potem piiiiii... i piiiiiii , uff trochę mi lżej.
Lista filmów w full wymiarze DVD (o dziwo , stare):
1.Żołnierze kosmosu
2.Obcy decydujące starcie
 
Ostatnia edycja:
Do góry