Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

1stmadafaka

New member
a4tech napisał:
Mega zaletą gniazda SCART w TV jest możliwość skorzytania z zaawansowanej elektoniki oraz filtrów, dzięki to którym obraz staję się bardziej "klarowny".
a4tech napisał:
Np. Digital comb filter, Dynamic Picture Control, Pixel Plus, Itp. :D

Czyli te filtry działają tylko po SCART? przy innych połączeniach są pomijane? Chodzi o Sharp XL2E.
 

a4tech

New member
Dokładnie tak :)
Po SCART i wejściu antenowym...

Zresztą najprościej...
Ustaw sobie kolejno w TV, poszczególny sygnał wejściowy i porównaj w MENU (zaawansowane ustawienia obrazu) ilość nieaktywnych ustawień i filtrów :D
Przy opisywanych, masz full możliwości, przy HDMI jak i Component już nie (i tak ma być).


Pozdro.

ps. zwróć uwagę, że w trybie AV "Dynamiczny Ustalony" nie masz wogóle możliwości ustawień obrazu jak i dźwięku !!!
 
Ostatnia edycja:

baba

Member
Witam. Prosze o małą podpowiedz. TV 52 xl2e , kino domowe dennon,. Jezeli oglądam zdjęcia przez denona to na tv obraz jest zmniejszony przez pasy na górze i na dole. Czy można rozciągnąć na cały obraz zdjęcia poprzez pomajstrowanie przy TV? czy przy denonie? A może wogóle sie to nie da. Pozdrawiam
 

talkus

New member
makis napisał:
Ja oglądam kanały SD z N-ki po kablu HDMI, i nastawiam rozdzielczość w tunerze N-box na 576p są dostępne wszystkie formaty obrazu ja używam najczęściej "Panorama" ale gdy obraz jest wyjątkowo wąski stosuję inny, obraz jest bez porównania lepszy od Scarta
Trochę to dziwne.Mamy ten sam sprzęt a odczucia wizualne zupełnie inne. U mnie zmiana rozdzielczości w nboxie nic nie zmienia.Po Scarcie(za 5 zł) obraz jest wyraźnie przyjaźniejszy i milszy dla oka.
makis a jaki masz BER w nboxie?
Wrócę jeszcze do gniazda Scart EXT2. Czy ktoś wie dlaczego nie wolno tam podłączać dekodera?
pozdr
 

rurex

New member
Witam,
Czy ktoś z was mógłby polecić jakiś uchwyt / wieszak do 46xl2s ? Zależy mi na regulacji kątów w 2 płaszczyznach. Przyznam, że przeszukałem ten wątek ale niestety wszystkie podane linki do uchwytów są już nie aktualne.
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
 

szymon735

New member
Sharp sl2e PS3

Może ktoś podać swoje ustawienia TV jeśli chodzi o obraz z Sony PS3. Próbuję od kilku dni się z tym uporać ale jakoś na razie nie jestem zadowolony. Może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie. Z góry dziękuję.
 

JacentyP

New member
@baba
Nie napisałeś co prawda jakim kablem masz to swoje kino domowe połączone (chodzi mi o wizję oczywiście),ale jeśli jest to HDMI to w Sharpie pojawiają się przy tym połączeniu dwie możliwości pokazania obrazu:
"pełny" i "pixel na pixel" i w tym momencie wszystko zależy od formatu w jakim zdjęcie zostało zapisane (chodzi mi o rozdzielczość ...x...) Natomiast jeśli podepniesz np componentem to już pojawia się więcej możliwości.Najlepiej sprawdź to sam. Moja córka np ma w swoim aparacie Canon A590IS format zdjęć "szeroki ekran" w rozdzielczości 3264x1832 i w tym wypadku obraz wypełniał u mnie cały ekran bez pasów.Tylko puszczałem to z bluraya po HDMI bo tak mam podłączony.Więc masz pole do popisu z componentem,może coś wymodzisz.Pozdrawiam.Jacenty.:smile:
 

grizzly29

New member
Pytanko o "automatyczne wyswietlanie HDMI" oraz pilot vs N-tv

Witam Szanownych,

Dwa proste pytania odnośnie XL2E

Do czego służy opcja "automatyczne wyswietlanie HDMI" - w instrukcji (str. 30) mamy opis "ta f-cja umozliwia automatyczne przelaczanie na odp rozmiar obrazu podczas oglądania sygnału HDMI poprzez złacza ext 4 , 5 i 6"

Mówię o :
Menu -> Ustawienia -> Automatyczne wysw HDMI

TV podpowiada mi z kolei: "modyfikuje ustawienia decydujące o uzywaniu sygnalu HDMI do zmiany trybu ogladania"

Czyli tak jak ja to rozumiem po włączeniu tej opcji TV powinien sam się przestawiać tryby obrazu (pixel na pixel, pełny) w zaleznosci od tego co dostanie na wejsciu. I byloby pięknie gdyby to działało.


Drugie pytanko to obsluga białego N-dekodera pilotem od sharpa. Ustawiłem juz obsluge wszystkiego co się dało w domu (dvd, drugie dvd, amplituner, vcr, lodówka, pralka, auto ;-) ) ale nie wiem jak ugryźć N-kę. Dekoder to zapewne ITI ATB 5600 - tyle wygooglałem, jakaś polska myśl techniczna

Będe wdzięczny za wskazanie właściwej drogi w szukaniu odpowiedzi
 

Jimmy

New member
Jeśli chodzi o 1 pytanie to działa ale w zakresie formatów obrazu jakie telewizor otrzymuje z zewnętrznego źródła czyli np. 16:9, 4:3 etc. Z kolei pixel na pixel i pełny to opcje telewizora tylko, tak mi się wydaje.
Jeśli chodzi o 2 pytanie to chyba tylko uniwersalne piloty Logitecha mogą Ci pomóc np. Harmony One. Jeśli ustalisz kto jest naprawdę producentem dekodera, to możesz sprawdzić w tym linku http://myremotesetup.com/EasyZapper...sId=PrSpice.ProcSpice&RelativePath=ProcSpice/ czy mają ten sprzet w bazie. Jeśli nie mają, to i tak jest możliwość zaprogramowania Harmony One przystawiając go do pilota dekodera i programując przycisk za przyciskiem.
 

beka.s

New member
buczenie

groouby napisał:
witam
jestem posiadaczem 46xl2e od 1,5 miesiąca
czy spotkał sie moze ktoś z buczeniem tego modelu
mam wrażenie że po włączeniu aquos buczy ustepuje to po ok 1,5 h
nie wiem czy to wada powtarzająca sie czy poprostu taki pech w moim modelu
a moze tak poprostu ma być
pzdr



moj też buczy i to caly czas, im ciemniejsza matryca tym glosniej, byl reklamowany ale bez efektu, stwierdzili ze wszytko ok, ze tak ma byc... i buczy dalej, pech:(
buczenie opiswałam na forum jakis czas temu
prosze dac zac jak uda sie usnąc te buczenie, moze cos wymyslili od tego czasu:???:
 

flymar

New member
ziupo napisał:
Przełącz na kanał, na którym widnieje czas (jakiś serwis informacyjny) i włącz telegazetę. Czas powinien zaktualizować się po załadowaniu telegazety.
Aha czas nie działa poprzez tuner. Potrzebna bezpośrednio podłączona antena.
[46XL2]A dokładnie zegar jest pobierany z teegazety. Niestety nie da sie ustawić z którego kanału, tak że jeśli masz programy z różnych stref czasowych, to zegar czasami głupoty pokazuje. A co do buczenia - nie buczy nic.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja ma tego tv-ka od około 2 tygodni (46 cali) i żadnego buczenia nie mam, nie mam także bad pixeli...także jak na razie dobrze, kombinuję trochę z ustawieniami, ale na razie ani na ps3, ani na bluray jakość obrazu w pełni mnie nie zadowala. Raz jest za ciemno, ale przy tych samych ustawieniach pokazuje się jasny obraz i jest super znowu kiedy dam jaśniej w ciemnych obrazach super, ale przy jasnych jest za jano. Dynamiczny niekidy szaleje dlatego wolę go nie używać. Mam jeszcze jeden problem nie jestem do końca pewien czy ten TV ma opcję 24 hz w niektórych miejscach znalazłem informację że ma (nawet tu na forum) ale większość źródeł nie wspomina o tym, w instrukcji także cisza, no więc jak to jest??
 

debeef

New member
Bez reklam
Dzięki. W menu tv-ka nie widzę jednak opcji włączenia 24hz...czy wystarczy że włączę ją w ps3??
 

debeef

New member
Bez reklam
Dzięki bardzo, dziwne, że w tak wielu miejscach nic nie piszą nt. tej opcji w tym telewizorze...tym bardziej, że w teoretycznie lepszych modelach jest to ujęte.
 

debeef

New member
Bez reklam
Wczoraj obejrzałem na bluray Batmana i rzeczywiście sama włącza się opcja 24hz, jednak obraz nie był na całej wielkości ekranu tylko u góry i na dole były czarne pasy jest możliwość by fim był na całości ekranu??

PS. Obraz był cudowny:)
 

debeef

New member
Bez reklam
Przeszukując forum sam znalazłem odpowiedź...niestety są Blurey'e pełnoekranowe i z pasami...tych drugich jest znacznie więcej:(
 

rokko

New member
Kupiony

Witam
po całym tygodniu czytania forum i siedzeniu w rzonych sklepach kupilem 46. Zastanawialem sie miedzy dh77, sonym serii z4500, samsungiem 6000. Wygral jednak Sharp - cena do jakosci okazala sie najlepsza. Skorzystalem z promocji MM i kupilem taniej o VAT. Wlasnie go ustawilem na sygnale SD dziala zadziwiajaco ladnie. DVD oczywiscie rowniez. Mam amplituner yamahy i dvd - wszystkopolaczylem HDMI. Pytanie- dzwiek do amplitunera wyjsc kablem optycznym?
 
Do góry